Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak założyć własną działalnośc gospodarczą.

Jak założyć własną działalnośc gospodarczą.

7 / 193.106.152.* / 2010-10-30 18:13
Witam. Na wstępie oświadczam, że szukanie tego typu tematu jest rozwiązaniem nieopłacalnym, gdyż co jakiś czas zmieniają się ustawy więc potrzebuje informacji aktualnych.
Moje pytanie jest takie jak w temacie lecz chodzi mi głównie o sklep internetowy, który bym prowadził w domu , a towar wysyłał kurierem.
Nie wiem jakie są opłaty i gdzie trzeba iść.
Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
mbielu / 2010-12-26 23:56 / Bywalec forum
Wykorzystaj ostatnią szansę na duże, unijne pieniądze. Pozyskaj je dla swojej firmy,
gminy, miasta lub dobrego pomysłu...Dlaczego piszę, że jest to ostatnia szansa? Wyobraź
sobie, że w okresie rozliczeniowym 2007–2013 Polska miała do rozdysponowania 70 mld
euro pomocy strukturalnej. Duża część z tej sumy nadal czeka na Ciebie. Jeżeli się nie
zdecydujesz, to po prostu dostanie ją ktoś inny...

Sprawdz pod linkiem:

http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z dotacjami i firmą:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2128/

Pozdrawiam i miłej lektury zycze.
Bielu
piotr34 / 2010-12-15 15:29
Założenie firmy internetowej niczym się praktycznie nie różni od zwyczajnej np. sklepu, poza tym, że przez internet i nie potrzebujesz drogiego lokalu w dobrym punkcie za całkiem sporą kasę. Najzwyczajniej wymyślasz sobie nazwę, idziesz do urzędu gminy składasz podanie o wpis do ewidencji DG i dalej Cię pokierują.
Fakt, że nie ponosisz kosztów lokalu możesz wykorzystać na promowanie swojej strony, żeby jednak klienci dość szybko Cię znaleźli i w tej kwestii radzę skorzystać z doświadczonej firmy zajmującej się twoim wizerunkiem w necie. Z mojej strony mogę polecić dość dobrą moim zdaniem http://www.netimage.pl/oferta dopasują stawki dla twoich potrzeb i na pewno będziesz widoczny.
lck / 2010-12-19 08:06
Podepnę się pod temat, ponieważ też noszę się z zamiarem otworzenia swojej działalności.
Pracuję na umowę o prace w pełnym wymiarze, jednak moje dochody nie są zadowalające (informatyk, 1600 zł netto). Chciałbym zalegalizować swoją obecną działalność (drobne naprawy komputerów, a w niedalekiej przyszłości obsługa firm). Często spotykam się z pytaniem: "czy gdyby wykonał Pan w mojej firmie jakąś usługę to z wystawieniem faktury nie będzie problemu?". No, a jako, że nie jestem Vatowcem faktury nie mogę wystawić i tym samym przepada mi duża ilość zleceń (dla firm).
Jedyną barierą w założeniu własnej działalności są koszty jakie trzeba ponosić. Ponieważ nie zarabiam kokosów opłacenie sobie dodatkowego ubezpieczenia i składek to poważny uszczerbek na moim domowym budżecie. Ktoś kiedyś mi wspomniał, że jeśli jestem już zatrudniony to składki jakie musiał bym odprowadzać są mniejsze. Czy to prawda? Jakie faktyczne koszty z tytułu składek i ubezpieczenia musiał bym miesięcznie ponosić?
Co z podatkiem VAT? Obroty na początek na pewno nie przekroczą 50 tyś. zł rocznie - w tej sytuacji jest chyba jakaś ulga i można być zwolnionym z płacenia podatku?
wiwan / 2010-12-20 12:10
W związku z tym, że Twoje miesięczne wynagrodzenie z etatu w przeliczeniu na okres miesiąca jest wyższe od kwoty minimalnego wynagrodzenia - składki społeczne ( emerytalna, rentowa i wypadkowa ) od podjętej DG będą dobrowolne. Obowiązkowa będzie tylko zdrowotna. Ta jest płacona od kwoty deklarowanego dochodu " nie niższego niż "75% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku). Jest ogłaszana przez GUS. Obecnie wynosi więc ta składka nie mniej niż 233, 32 zł. Większość tej składki ( 7,75 z 9 ) można odliczyć od podatku ( tak jak i teraz jest odliczane w przypadku dochodu z etatu ).
Wysokość wszystkich składek ( w celu pocieszenia, że nie musisz ich płacić :-) :

http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/wskazniki/ubezpieczenia/


Tu pełny przegl
tomaszinwest / 85.28.130.* / 2010-12-11 15:45
Jeżeli prowadzisz własną firmę lub masz zamiar założyć własny biznes w najbliższej przyszłości, to jednym z pytań, które będzie wciąż powracać, jest:
Jak zapewnić sobie tłumy bogatych klientów nawet w czasie recesji i zagwarantować dynamiczny rozwój swojej firmy?
Na początek jednak pomyśl o największej barierze, która powoduje, że tylko garstka ludzi decyduje się na tak odważny krok jak założenie firmy. Ta bariera wyraża się w pytaniach. Co stanie się, gdy:
* nikt nie będzie chciał kupić mojego produktu?
* nie zdobędę wystarczającej liczby klientów?
* klienci nie będą do mnie wracać?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w poniższej znakomitej publikacji:

http://rozwoj-firmy.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub przeglądnąć cały ciekawy i pomocny dział z dziedziny przedsiebiorczosci:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2128/

Polecam i powodzenia w biznesie
M
wiwan / 2010-11-01 11:02
Na początek elementarz :

http://msp.money.pl/wiadomosci/zakladam_firme/
take / 2010-12-15 09:48
Z tego co wiem, to chyba łatwiej jest założyć firmę, nic potem ją zlikwidować. Ale fakt jest taki, że przepisy w tym temacie zmieniają się z prędkością błyskawicy. Dlatego warto skorzystać przy takim przedsięwzięciu z porad specjalisty, który doradzi nam, krok po kroku jak powinniśmy postępować.
H Szatkowski / 2010-12-15 10:14
No nie żartujmy. Aż tak się nie zmienia, zwłaszcza w kwestii założenia JDG o jaką w wątku chodzi. Jeśli ktoś nie jest w stanie poświęcić w necie 2 godzin na "suchą zaprawę", a potem osobiście założyć DG w realu to nie powinien jej zakładać w ogóle, bo nie ma predyspozycji.
Najzupełniej poważnie.

Najnowsze wpisy