Forum W wolnym czasieLifestyle

jaki kierunek studiów wybrać, aby później nie żałować?

jaki kierunek studiów wybrać, aby później nie żałować?

Munciek / 2011-04-21 13:11
Witam!! Jestem totalnei umysłem humanistycznym, ale wiem że zazwyczaj po skończeniu takich kierunków nie ma pracy!! Czy nie lepiej trochę przecierpieć i iść na studia inżynierskie?!
Wyświetlaj:
gość_gość / 212.76.49.* / 2012-01-18 17:58
Ja na pewno stawiałabym na nauke jezków obcych.Nie poszłam na anglistyke to teraz kończe kursy w Speak'up. Ale własnie najlepiej wybrac to co bedzie nam potrzebne niemal przez całe życie.
Andrzej444 / 37.248.164.* / 2017-09-15 18:24
Dobre studia lingwistyczne ma akademia Vistula, wysoki poziom ale tez m.in niszowy język chiński. A jak wiadomo, niebawem żeby robić międzynarodowe biznesy trzeba będzie umieć sie z nimi porozumieć..
stomat / 77.236.7.* / 2012-01-02 18:08
Decyzja o kierunku studiów jest bardzo ważna, nie warto się tutaj kierować modą...musisz odpowiedzieć sobie na pytanie - co Cię interesuje? Jak widzisz swoją przyszłość? Gdybym miał wybierać jeszcze raz, zdecydowałbym się na jakiś oryginalny, mniej popularny kierunek, wtedy masz mniejszą konkurencję w przyszłości;) Może jakaś oryginalna filologia? Nie bój się też szkół niepublicznych, to właśnie tam możesz trafić na nietypowy kierunek, np. w Apeironie w KrK (moja koleżanka tam studiuje)jest administracja samorządowa, albo penitencjarna. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
jacex / 212.160.106.* / 2011-12-20 13:01
mozesz szukac tez czegos posredniego. jakies zarzadzanie, czy ekonomia. de facto to tez studia humanistyczne. sam studiuje ekonomie na almamer. choc matma to dla mnie koszmar to sobie radze z cala reszta i jest ok. wydaje mi sie, ze po skonczeniu studiow nie bedzie problemu z praca.
Franciszek12 / 77.65.78.* / 2011-04-25 00:37
Mozesz sprobowac kierunku w klimacie zarzadzania, marketingu, ksiegowosci. Na WSB masz taki wybor, na pewno wiecej Ci to da niz humanistyczne p********
Kaska11 / 2011-04-21 20:46
najlepiej zdefiniować, co naprawdę w życiu Cię pasjonuje i to robić :) potem będziesz żałować, że nie wykorzystałeś swojej szansy. To Twoje życie!
suzin / 148.81.199.* / 2017-08-02 16:17
Humaniści mają węższe pole manewru niż umysły ścisłe, ale są jeszcze studia, po których można znaleźć dobrą pracę. Ja bym wybrał kierunek, który nie jest modny i oblegany, bo po tych najpopularniejszych perspektywy są mizerne. Rynek już dawno się nasycił psychologami czy prawnikami, ale nadal brak jest np. specjalistów od polityki społecznej, a zwracam uwagę, że ta dziedzina staje się w Polsce priorytetowa. I taki absolwent polityki społecznej jakiejś specjalizującej się w tym temacie uczelni, np. Uczelni Korczaka, będzie w znacznie lepszej sytuacji na rynku pracy niż kolejny absolwent prawa.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy