Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jaki podatek i od czego?

Jaki podatek i od czego?

Krystian / 2006-03-15 18:24
Zdecydowalem inwestowac w fundusze poprzez mBank ale nie mam pojecia na temat podatkow jakie zaplace przy tych inwestycjach. Jaki PIT musze wypelnic na koniec roku przy tym sposobie oszdzedzania (jesli wogole musze). A jak to bedzie wygladalo jesli zarobie 2000zl. po sprzedazy jednostek. Obilo mi sie tylko o uszy jakis podatek belki Jestem laikiem w tym temacie wiec prosze o wyrozumialosc :) i porade.
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-04-04 19:29 / Specjalista Money.pl
Przy inwestycji w fundusze obowiązuje podatek od zysków kapitałowych - tzw. podatek Belki w wysokości 19% uzyskanego dochodu. Podatek ten jest naliczany i pobierany przez fundusz jedynie przed wypłatą jednostek, które klient chce wycofać z inwestycji - co jednoczesnie oznacza, że nie jest on pobierany przy każdym zysku. Opłaty za zarządzanie funduszem często są wliczane w wartość jednostek funduszu, co oznacza,że nie ponosimy jako takiej dodatkowej widocznej opłaty.
gemil / 83.29.33.* / 2006-03-17 13:30
1.Płacisz podatek Belki - 19% ale oczywiście od zysków (nie strat :) i dopiero wtedy gdy wyciągasz pieniądze np. umarzając jednostki lub przerzucając na inny fundusz
2.Nie wypełniasz ŻADNEGO PITa
3.Podatek nalicza i odprowadza sam Fundusz i przelewa ci na konto kwotę netto już po opodatkowaniu - oczywiście w przypadku sprzedaży czyli umorzenia jednostek
4.Tak długo jak trzymasz kasę w Funduszu podatek nie jest naliczany ani odprowadzany
a więc im dłużej nie ruszasz kasy tym większy może przyrastać może procent bo m.in.od
kwoty która na końcu należy się fiskusowi a której na razie nie płacisz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy