Jakie akcje kupić?

inwestor89 / 2009-08-29 17:42
Witam, jestem początkujący na giełdzie i po niedzieli zaczynam inwestować na giełdzie. Jakie akcje polecilibyście mi kupić? Bo ja myslałem o tym żeby kupić Bioton i PKNORLEN. Interesują mnie akcje, na których nie strace na samym poczatku:)
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Czyje akcje pójdą do góry bo z pół roku nie śledzę ! Odpiszc / 83.25.162.* / 2012-06-08 13:59
Czyje akcje pójda teraz do góry bo nie śledzę giełdy od około pół roku ! Odpiszcie ! Pozdrawiam!!!!!
inwestor89 / 2009-08-31 18:16
Myślicie że po dzisiejszym raporcie PKN-u akcje pójdą do góry?
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-08-31 14:56
Jeżeli kupisz Bioton to twoja przygoda z giełdą zakończy się szybko (opcja 1)
lub będzie długa, nudna i denerwująca bo nie bedziesz chciał zrealizować straty a bio będzie płynoł powoli ale tylko w dół (jak dodrukują znowu akcji to szybko w dół) - to opcja 2,
Rekomendowanie tego co sam mam byłoby obłudą z mojej strony (teraz te akcje są już droższe)
a tego co sam chcę kupić nie polecę - no bo właśnie sam chcę kupić ;-)

Rada moja jest taka - kupuj spółki niedowartościowane
ale oreślenie jakie to spółki to już sprawa indywidualna
hs2 / 2009-08-31 15:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hola hola, wszystko zależy od tego jak będzie na Biotonie spekulował :)
maman / 2009-08-30 10:58
W poniedziałek będą się zabijać o ak. Pkn-u. Zobaczycie!!!!!!!!!!!!! +30%
dodge / 2009-08-29 21:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dlaczego uważszam, że Bioton i PKNORLEN dadzą Tobie zarobić?
inwestor89 / 2009-08-29 23:29
Bioton myśle że wzrośnie z tego wzgledu, że przed kryzysem kosztował więcej, do tego teraz Bayer zapłaci pierwszą rate za wywiązanie się z umowy. A PKNORLEN ma wydobywać rope, gdzieś na bałtyku, do tego ropa drożeje, a więc akcje powinny zdrożeć. To są takie moje domysły i wnioski, jak coś głupio napisałem to mnie nie wyśmiejcie, bo dopiero zaczynam gre na giełdzie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
dodge / 2009-08-29 23:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Skoro zaczynasz inwestowanie z giełdą - to z ręką na sercu - szczerze - mówię, że zaczynanie gry na giełdzie od zakupu Biotonu nie jest najlepszym rozwiązaniem. To był dmuchany balon nadziejami, które się nie spełniły. Decyzja należy do Ciebie.

W poniedziałek PKNORLEN chyba publikuje wyniki za pierwsze półrocze. Wstrzymałbym się z inwestycją i poczekał. Cena obecna być może wliczona już w te dane, więc może być dystrybucja.

Generalnie - polecam przyjrzeć się rynkowi i jego zachowaniom - poczytać co inni piszą na forum - bynajmniej nie ogólnym. Są jeszcze pokoje z komentarzami do portfeli niektórych użytkowników. Z niektórych moża wynieść dużą wiedzę o rynku i grze na giełdzie. Strat nie unikniesz. Wpisane jest to w tą zabawę. Na starcie najlepiej pogodzić się z tą myślą.

pozdr.
inwestor89 / 2009-08-30 09:03
Ok, dzięki za odpowiedź, jeżei chodzi o straty, to oczywiście nastawiam się na duże straty, bo wiem o tym że tego i tak nie unikne. A tutaj poprostu zakładam taki temat, bo poprostu chce na początku nie stracić. Pozdrawiam:)
hs2 / 2009-08-30 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
raczej powinieneś nastawiać się na odwrót - minimalne straty i nie ograniczone zyski, inwestowanie dla dużych strat to raczej bez celowa sprawa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy