Forum Polityka, aktualnościKraj

Jakubiak o Kaczyńskim: musi rozwiązać swój problem

Jakubiak o Kaczyńskim: musi rozwiązać swój problem

Wyświetlaj:
konserwa / 2010-11-22 12:49 / Tysiącznik na forum
Spokojnie kto to są Ci nowi??? Kowal już dawno odszedł, reszta to europosłowie na ciepłych posadkach i maja w nosie co robią koledzy w sejmie. Partia Kluzik Rostkowskiej będzie raczej konkurencją dla PO niż dla PISu. Osobiście mogę stwierdzić, że jestem twardym elektoratem dla PISu a odejście socjalnej części PISu specjalnie mnie nie martwi (dla mnie np nie do przyjęcia jest podejście Rostkowskiej do in vitro, aborcji, eutanazji i podobnych lewicowych pomysłów. Ciekaw jestem jak w tym wszystkim znajdzie się Kamiński nie tak dawno ostry prawicowiec co może lwiątko już nie zaryczy???
niezrzeszony / 2010-11-22 13:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czekaj.. mówisz, że częścią socjalną (a nie socjalistyczną?) PiSu byli CI 'liberałowie' co odeszli.. to jak niby nazwiesz tych co zostali z towarzyszem Jarosławem na czele?
niezrzeszony / 2010-11-22 13:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedzi to Ci pomogę.. PiS to taka nasza partia chadecka.
konserwa / 2010-11-22 13:53 / Tysiącznik na forum
To w takim razie jak znajdujesz PO??? Bo chadekami mimo iż należą do chadecji w PE nie są???
Trudno być chadekiem jeśli ma się zapatrywanie zupełnie nie chrześcijański.
A tak swoją drogą znasz poglądy "towarzysza" Jarosława z GW i TVN24???
niezrzeszony / 2010-11-22 14:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no widzisz.. PiS jest prosto sklasyfikować. Katolicyzm, nacjonalizm, socjalizm, to 3 słowa które idealnie charakteryzują ich poglądy.

PO? Ja nie wiem czy jestem w stanie coś o nich powiedzieć. Na pewno są za rozdzieleniem władzy i kościoła. Odbieranie większości przywilejów, podnoszenie podatków przeczy socjalizmowi. Wsparcie dla in vitro, homoseksualnych związków to raczej przekonania liberalne, łączone z lewicą..
Jak dla mnie są zlepkiem karierowiczów z dobrym PijaRem, brakiem kompetencji do rządzenia i pisanym na kolanie programem, dostosowywanym do bieżącej sytuacji.
konserwa1 / 178.37.231.* / 2010-11-22 18:09
Jeśli obniżenie obciążeń, czyli per saldo obniżenie podatków przez Zytę Gilowską to socjalizm a Gilowską nazwiemy socjalistycznym ministrem finansów to w takim razie nie wiem co jest przejawem socjalizmu. Szczerze mówiąc obie partie są tak "skundlone", że trudno o nich coś dobrego powiedzieć. Tak samo twoja teza o rozdzieleniu władzy i kościoła to chyba 1/2 PO tak sądzi a najlepszymi przyjaciółmi PO jest tzw kościół Łagiewnicki, który zaczyna odgrywać dużą rolę w głównym nurcie kościelnym tacy hierarchowie jak Życiński, Pieronek itp. A kościoła PO nie ruszy bo mimo wszystko zbyt dużo by straciła a poza tym Konkordat jest zupełnie prawidłowym dokumentem i ja osobiście nie widzę, żeby kościoła było zbyt dużo w polityce.

Najnowsze wpisy