Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Japonia: Potężny zastrzyk finansowy dla banków

Japonia: Potężny zastrzyk finansowy dla banków

skomentuj
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-12-01 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wstrzyknięcie" - haha, niech sobie lepiej wstrzykną do głów rozum, od początku lat 90-tych wstrzykują bez końca, kończą z rekordowym długiem publicznym i gospodarczą stagnacją.

Zastanówcie się "wstrzykiwacze", "stymulatorzy" i inni - "wstrzykujecie" 114 mld do banków, ale żeby zdobyć te pieniądze musicie wyemitować obligacje skarbowe na tą kwotę + koszty administracyjne i koszty obsługi zadłużenia, obligacje te kupują potem oczywiście banki, bo wolą zarabiać bezpiecznie na nich niż udzielać kredytów sektorowi prywatnemu - czyż to nie cudowny system? Nowoczesna ekonomia :)
KOKOKOsz / 77.112.116.* / 2009-12-01 14:27
czyli zupełnie jak nasze OFE.

Daje im 100zł składki a oni kupią za to 100zł mojego długu(obligacje) za który przyjdzie mi zapłacić wraz z odsetkami od długu i kosztami administracyjnymi (ZUS+OFE i inni).
Pilsener / 2009-12-01 15:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zgadza się. Jest to element tak zwanej REDYSTRYBUCJI, czyli na każdym kroku rząd (lub wspierana przez rząd grupa społeczna czy korporacja) pobiera haracz - zaczyna się już w momencie, zanim coś wytworzysz: podatek od utworzenia stanowiska pracy się należy, potem oddajesz od 37% wzwyż wytworzonego dochodu, następnie jak chcesz coś kupić płacisz VAT, akcyzę lub parapodatek ukryty w marży. Tak naprawdę co najmniej połowę roku pracujesz dla rządu, a co dostajesz w zamian?

OFE to świetny przykład, płacisz za wytworzenie tego dochodu, następnie ZUS pobiera prowizję, potem OFE pobiera swoje prowizje + opłaty za zarządzanie, następne będą tak zwane "zakłady emerytalne", które znów pobiorą określony procent a na końcu zapłacisz jeszcze od tego podatek. Jesteśmy współczesnymi niewolnikami i nawet nie zdajemy sobie sprawy z wielkości i stopnia skomplikowania systemu podatkowego. Feudalizm był prostszy i efektywniejszy.
skomentuj

Najnowsze wpisy