Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jest nowy termin na ratowanie stoczni

Jest nowy termin na ratowanie stoczni

Money.pl / 2009-09-09 16:18
Komentarze do wiadomości: Jest nowy termin na ratowanie stoczni.
Wyświetlaj:
dkryo / 79.189.96.* / 2009-09-09 20:45
facio cieszysz sie jak by ci ktos w pory narobił,ludzie zaślepieni rządzą władzy
arch / 2009-09-09 17:27 / Tysiącznik na forum
Nieudacznicy z Warszawskich ministers tw,agencji przemysłu pokazują jak bardzo można być nieudolnym i nudacznym.
Od grudnia 2007 do marca 2009 setki nirobów nie -POtrafiły przygotować planu restrukturyzacji .
-Wystarczyło zatrudnić kilku ekspertów z wielkiej piątki zrobili by to w kilka miesięcy .
-POtem nieudacznicy nie potrafili przygotować porządnego przetargu .
Fifulka / 85.222.77.* / 2009-09-09 16:50
Lechistan ma najlepszy przyrost PKB w całej UE i rubieżach pobliskich za I półrocze tegoż Roku Pańskiego . We are the champion . Pytanie do logików czy champion mogą być idiotami .
plamka / 77.255.167.* / 2009-09-09 18:26
Czy białe jest czarne a czarne biełe?Są tacy którzy mają z tym problem.Zależy kogo pytasz.
Yanekkk / 195.116.98.* / 2009-09-09 16:46
Inwestor znalazłby sie pewnie w Rosji.Ale to mogłoby spowodowac ostry sprzeciw ze strony Kancelarii Prezydenta
...
www.tnij.org/limit2009
dareg / 87.207.175.* / 2009-09-09 16:18
pisałem to już miesiąc temu, ale powtórzę:
nowy , ostateczny i pewny termin sprzedaży stoczni to pierwszy poniedziałek po przyszłorocznych wyborach prezydenckich, w których ma wygrać tusk

53% mieszkańców tego kraju (wg ostatniego sondażu) to idioci (wyborcy PO), więc nie bedzie problemów z przekonywaniem
press_1 / 77.254.143.* / 2009-09-09 21:50
Nic odkrywczego ... nic sie zrobic nie da.
Trza pokolen.
sc / 99.232.235.* / 2009-09-09 18:19
Czy uważasz, że 53% mieszkańców nadaje się do leczenia psychiatrycznego? A jaka część społeczeństwa polskiego według ciebie należy zakwalifikować do ciężkich przypadków psychiatrycznych wymagających zamkniętego leczenia? No i jak wielka powinna być liczba lekarzy psychiatrów wedlug ciebie? Jeżeli napisaleś swój tekst w ten sposób ponieważ jesteś zwolennikiem innego programu politycznego to zrobiłeś to w sposób tak prymitywny jak potrafiłoby napisać dziecko podjudzane przez agresywnych rodziców. Postawa twoja jest bardzo anarchiczna i sprzeczna z zasadami demokracji, która jest niezbędna do budowania i egzystencji zdrowego systemu społecznego. Myślenie w ten sposób prowadzi najkrótszą drogą do anarchii i jest sprzeczne z myśleniem o budowie dobrobytu w kraju. Polska ciągle jeszcze przechodzi z socjalizmu PRL-owskiego do systemu demokracji zachodnich. Trzeba pomóc temu procesowi a nie przeszkadzać. Wiadomo, że powodem niechęci do kupowania stoczni są sami stoczniowcy, którzy utworzyli nową klasę społeczną w Polsce, tzw ,,Klasę Strajkującą’’, która decyduje o tym czy przedsiębiorstwo jest opłacalne czy nie. Jak wiadomo stocznie nie są opłacalne i nie będą nigdy opłacalne z taką załogą i z taką organizacją pracy a więc nawet tylko z tych powodów nie znajdzie się żaden kupiec, który chciałby stracić a nie zarobić. Chyba, że byłby idiotą (słowo, które tak polubiłeś). Jedyną radą jest zamknięcie takich nierentownych zakladów no i bezrobocie. W PRL-u zjawisko bezrobocia było zjawiskiem nieznanym a praca była zarówno prawem, jak i obowiązkiem. Ludzie zdolni do pracy mieli prawo jej żądać. Tych, którzy nie pracowali, można było oskarżyc o społeczne pasożytnictwo. Taki system pozwalał wprawdzie uniknąć braku zabezpieczenia oraz poniżen, jakie bywają udziałem mieszkańców świata rządzącego się prawami wolnej przedsiębiorczości, ale jednocześnie był zachętą do wszystkich możliwych przejawów braku dyscypliny pracy. Co więcej, ukrywał przed wzrokiem obserwatora całe rozległe obszary działalności, gdzie pracownik po prostu nie miał co robić. Polski robotnik czy urzędnik, który miał do zrobienia niewiele lub zgoła nic i chodził do pracy tylko po to, aby na początku miesiąca móc odebrać pensję, wcale nie znajdował w tym bardziej autentycznej satysfakcji niż Anglik czy Amerykanin stojący w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych.
czytelnik1000 / 212.14.30.* / 2009-09-10 07:49
Gdyby nie stoczniowcy to dalej byś stał w kolejce po wizę do NRDowa. Zastanów się co piszesz na temat klasy strajkującej.
Skoro tak ich nazwałeś, to tych pasożytów na wysokich stołkach, którzy nie umieją zarządzać firmami a biorą grubą kasę trzeba by było nazwać "pseudoklasą zarządzającą" lub "klasą nieudaczników i wyzyskiwaczy".
A jeśli czekasz na demokrację w Polsce to jak to Bóg powiedział: "nie za mojej kadencji".
sc / 99.232.235.* / 2009-09-10 19:41
Nie rozumiem dlaczego chciałbym stać po wizę do NRD? Tak, stoczniowcy, górnicy i wielu innych zrobili dobrą robotę. Nigdy tego nie negowałem i zawsze szanowałem. Ale od tego czasu wyrosło już nowe pokolenie. Obecnie strajki niszczą, ciągle bardzo kruchy, system gospodarki kraju. Co boskie, trzeba oddać Bogu. Zatem stoczniowcy powinni wrócić do pracy, tam gdzie jest ich miejsce lub poszukać czegoś innego a nie szantażować rząd. Czasy się zmieniły. Demokracja nie za mojej kadencji – powiedział Bóg, bardzo dobre...
pan władek / 89.231.105.* / 2009-09-10 00:02
o czym ty piszesz dla ciebie czas chyba stanął w miejscu. Rzekomy obraz Polski jaki przedstawiłeś widoczny jest jedynie w gabinecie politycznym premiera. Wszędzie ludzie wbrew klasie rządzącej jak UW, KLD, SLD i PO dokonali ogromnych zmian i masz rację

Trzeba pomóc
temu procesowi a nie przeszkadzać
sc / 99.232.235.* / 2009-09-10 05:38
Pisałem w odniesieniu do stoczni, że znaleźć inwestora/kupca dla niej jest rzeczą wręcz niemożliwą ponieważ trzeba by znaleźć kogoś takiego, który zechciałby stracić. Pisałem także o zaakceptowaniu bezrobocia przez stoczniowców o ile nie zechcą szukać innej pracy. Pisałem o tym, że jeżeli komuś nie podoba się obecny program ekipy rządzącej to wcale nie znaczy, że program partii opozycyjnych będzie lepszy, a wręcz przeciwnie może być znacznie gorszy i to bez względu na zachodzące zmiany, które dla niektórych z nas są staniem w miejscu a jeszcze dla innych cofaniem się. Pisałem również o tym, że przeciętny Polak jest tak skołowany programami i obietnicami wszystkich partii, że przeciwstawiając się obecnej ekipie może doprowadzić do procesu lawinowej anarchii, która zniszczy kraj tak jak wojna.
miguello / 217.172.227.* / 2009-09-09 17:06
Dokładna liczba idiotów 53% + 1 (dareq). wg ostatniego sondażu.
Pol^^ / 213.158.197.* / 2009-09-09 16:46
obawiam się, że kolega dareg może mieć tu rację; elektorat PO jest twardy (w okolicy ciemieniowej)

Najnowsze wpisy