Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska zdąży z planami ratowania stoczni

Polska zdąży z planami ratowania stoczni

Money.pl / 2008-09-04 12:08
Komentarze do wiadomości: Polska zdąży z planami ratowania stoczni.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-09-04 23:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak d... z tego wyjdzie - w polsce jest zbyt mało demokracji i wolności gospodarczej, żeby stocznie udało się tak po prostu pstryk - odpolitycznić, uwolnić od "Solidarności" i innych starych stalinistów. Przecież im słabsza pozycja stoczni, tym silniejsze związki zawodowe (i o to im chodzi, dlatego "Solidarność" ciągle kopała doły pod stocznią, bo prywatyzacja stoczni to koniec sielanki dla setek związkowych działaczy) a i politrucy mogą zbić na tym kapitał polityczny i dostać w stoczniach parę stanowisk - dlatego ta dziwna sprzeczność interesów "Solidarności" z bieżącą opcją polityczną doprowadziła stocznie do punktu wyjścia.

Donald marzy: "A gdyby jednak jakimś cudem udało się stocznie sprywatyzować? "
Ja odpowiadam: "D..a blada, polska gospodarka jest za mało liberalna, żeby mógł w niej egzystować i rozwijać się przemysł stoczniowy - uważaj Donek, bo odszczekasz swój pseudo-liberalizm"
Wapniak / 83.28.115.* / 2008-09-04 20:00
PIS czy PO? Kto winien? Nasza, polska, kombatancka władza nieuków i karieriowiczów, dyletantów i z...... bez względu na polityczny kolor. Inaczej, po prostu my wszyscy, bo biernie się temu przyglądamy...
JX / 212.191.170.* / 2008-09-04 19:44
Na pomysł likwidacji stoczni w Gdańsku pierwszy wpadł M. Rakowski. Podniósł się wówczas taki protest, że pomysł upadł. Dopiero teraz upada cały przemysł stoczniowy, "poprzez doprowadzenie do upadłości". Rządzący mogą odetchnąć - ostatni matecznik sił sprawczych zmieniających władze, zostaje zlikwidowany. Gdyby sytuacja była inna, to czyż Lech W. wraz z KORem na koń nie siedliby, za broń nie chwyciliby poświęceni przez prałata J? Czy wiadome siły nie sypnęłyby twardą (jeszcze) walutą?
pissakkar / 83.8.238.* / 2008-09-04 20:20
widze, że wierzysz w spiskową teorię dziejów - no niestety mamy tutaj do czynienia ze zwykłą ekonomią (fuj, jakie to przyziemne) - no ale kto ma ochotę, to może sobie poużywać - że Niemcy, że Żydzi, masoni, komuchy , agenci ,...etc.
Wapniak / 83.28.115.* / 2008-09-04 21:41
Słusznie P. pissakkar. Ekonomia "kombatancka". Wszystko na sprzedaż i to na zewnątrz.
A propos, napisałem: "bez względu na polityczny kolor". Dodam dla Pana: bez względu na rasę, narodowość i zawód. Starczy? Tłumaczyć, po prostu mi się już nie chce.
altctrldelete / 193.60.90.* / 2008-09-04 19:18
Tylko Polacy nie umieją robić interesu na stoczniach bo to jedna wielka komuna i życie na koszt państwa. Norwegowie przejmą i od razu stocznie bedą rentowne. Już dawno to powinno być sprywatyzowane, najlepiej sprzedane polskim spółkom lub utworzenie nowych.
parawanni / 83.8.208.* / 2008-09-04 16:25
myślę, że jak zwykle winni są cykliści
arch / 2008-09-04 18:50 / Tysiącznik na forum
Co by nie powiedzieć to tak wyglądają obiecane cuda -:))
Cspostrzegawczy / 2008-09-04 14:45 / Tysiącznik na forum
To SLD wywołało problem, głownie przez przejęcie gro dotacji przez swoje spółeczki okołostoczniowe.

Najnowsze wpisy