Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jest zgoda UOKiK na inwestycję Tauronu i PGNiG

Jest zgoda UOKiK na inwestycję Tauronu i PGNiG

kri / 95.49.183.* / 2010-10-12 22:59
Gaz ziemny używany jest do produkcji amoniaku. ECStalowa Wola obok prądu dostarcza ciepło do ogrzewania Tarnobrzegu zimą lub podziemnego wydobyawnia siarki w kopalni Jeziórko k Tarnobrzegu latem.
W efekcie zabraknie dodatkowo 0,5mld m3 gazu dla nawozów (obecnie brakuje 1mld m3), zaś kopalnie wegla stracą odbiorcę. Dla indywidualnego odbiorcy opalanie zimą gazem jest droższe niż węglem. Srodowisko jest pod wplywem oparow kwasu siarkowego, osad z węgiela (siarka) nie stanowi więc problemu. Niewąt[pliwie koszty ogrzewania mieszkańców Tarnobrzegu wzrosną i dodatkowo zbyt na droższa siarkę zmaleje, a także źródło zarobku. Na terenach posiarkowych należało by posadzic las jako ekwiwalent podwójnej emisji CO2 z wegla w stosunku do gazu. Ciepło do ogrzewania wydobywać z ziemi metodą geotermii. Prąd kupować z biogazowni itp. po byłych cukrowniach itp.
UOKiK nie powinien wyrazić zgody, gdyż jest konflikt interesu dwóch dostawców energii i odbiorcy lokalnego, niezbilansowania gazu w skali krajowej i wstrzymanie powstawania niekonwencjionalnych źródeł energii. A co będzie, gdy na masową skale zacznie się wydobywanie gazu z ziemi za kilka lat? Kto w takiej sytuacji zapłaci podwójna cenę za Ruski gaz z PGNiG
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy