Forum Forum emerytalneInne

Jeżeli nic się nie zmieni, będziemy głodować

Jeżeli nic się nie zmieni, będziemy głodować

Wyświetlaj:
sisley / 213.77.28.* / 2012-03-20 10:44
ZUS to komunistyczny system. Zabierać wszystkim a dawać wybranym.

To co jest zabrane powinno być z odsetkami oddane- część poprzez świadczenia emerytalne a reszta dla spadkobierców. Jeżeli komuś na emeryturze nie wystarcza to co wcześniej uzbierał do pomoc socjalna.
AGIKA / 83.46.56.* / 2012-03-20 10:39
GLODUJA JUSZ LUDZIE ,GDYSZ ZAROBKI SA ZANISKIE ,KTO BEDZIE ZATRUDNIAC STARUSZKOW ,WSZYSCY PRACODAWCY CHCA MLODYCH I PIEKNYCH ,PRACOWALAM W HANDLU ,DZIS MAM 41 LAT JUSZ JEST PROBLEM W ZATRUDNIENIU ,W MARKIECIE NA 34 ETATU ,A ZAWIJA SIE 8DO 10 GODZIN ,PRZECIESZ NIEJEDEN POLAK NIYDOZYJE EMERYTURY ,NIEROZUMIE TEGO JA ,NIEROZUMIA TEGO POLACY .
s71 / 95.49.71.* / 2012-03-20 10:35
Zatrzymała sie i być może w obecnie istniejących warunkach społeczno-zdrowotno-opiekuńczych nie zwiększy się nigdy.
Średnia życia mężczyzn w moje odzinie od 3 pokoleń wynosi ok. 72 lata. Koniec kropka .
Czyli po przejściu na emerturę w wieku 67 lat pozostanie mi 5 lat jak tu piszą "wolnego" .
Z tym że mój dziadek to "wolne" przez 2 lata spędzał w szpitalu. To nie jest demagoagia to są fakty . Mógłbym zgodzić się na 67 lat tylko wtedy kiedy państwo w całości wypłaci mi zgromadzone prze ze mnie pieniądze w dniu przejścia na emeryturę . W innym przypadku po prostu okradnie mnie i moja rodzinę wulgarnie i to zgodnie z prawem . Nigdy po dobrowolnie na to się nie zgodzę .
SAK / 46.112.254.* / 2012-03-20 10:30
"Politycy wzięli się za reformę bałaganu emerytalnego emerytur od dupy
zamiast od głowy!
Skoro jest taki wzrost gospodarczy to dlaczego jest deficyt. Dlaczego
brakuje pieniędzy ze składek na wypłatę emerytur z ZUS a rząd proponuje
takie "reformy jakby nie brakowało ich w KRUS?
Do świadczeń KRUS dopłaca budżet z naszych podatków, 95% bo składki
KRUS-owców pokrywają zaledwie 5% wypłat. Do ZUS dopłaca się, 40% bo składki
ubezpieczonych w ZUS pokrywają 60% wypłat. Kto więcej pobiera wypłat niż
wpłaca składek? Policjant przechodzący na emeryturę po 15 latach służby w
wieku 35 lat ma taki bilans: wpłata do budżetu 0 zł brak składek wplata
podatków również, 0zł bo całe wynagrodzenie pochodziło z budżetu. Wypłata
1400zł brutto miesięcznie x 12 miesięcy = 16800zł rocznie do 65 lat pobiera
przez 3o lat kwotę 504 000zł. Teraz mężczyzna pracujący od 16 roku życia do
65 lat przez 49 lat wpłaca do ZUS powiedzmy składki tylko od 2000zł, czyli
emerytalna 19,52% =390,40 rentowa 8% =160,00zł + wypadkowa i wiele
obowiązkowych skłądek i podatków razem 850,00zł miesięcznie x12 miesięcy =
10200zł rocznie x 49 lat = 4499800zł. Emerytura będzie wyliczona tylko ze
składek emerytalnych inne składki przepadają. Czyli 390x12x49= 229320:
204,6mcy dalszego życia = 1120zł dożywotniej emerytury.
Ale policjant będzie również po 65 roku życia pobierał emeryturę lecz
podwyższoną do 3000zł brutto przez sredni czas życia 204,6 miesiąca, czyli
pobierze kolejne 613800zł emerytury razem taki policjant pobierze od nas 1
227 800zł przy wpłacie składek i podatków 0 zł. Oto powód, dla którego
rządowi ciągle brakuje pieniędzy, bo przecież tych uprzywilejowanych są
setki tysięcy. GUS podał, że mamy obecnie 100 tys. żołnierzy, ale mamy ponad
400 tys. emerytów wojskowych. Podobne proporcje są we wszystkich
uprzywilejowanych emerytalnie, ubezpieczeniowo i podatkowo grupach. To te
przywileje niszczą nasze państwo a nie ludzie pracujący do 65 lat! Więc
podwyższanie wieku emerytalnego mężczyznom 65 letnim, którzy już
przepracowali 49 lat do 67 lat a pozostawianie tych wszystkich luksusowych a
wielokrotnie droższych przywilejów to chamstwo i złodziejstwo!! To podział
społeczeństwa na panów i poddanych!! "
CYTUJĘ
strychnina / 94.42.189.* / 2012-03-20 10:24
system emrytalny zaczęto niszczyc zaraz po uchwaleniu Kiszczakowej Magdalnkowej republiki nadwiślańskiej.

to wtedy posypały sie emeryturki wojskowe, kadry szkolonej w Moskwie przez GRU, Bolek wetował ustawę próbująca odebrac ekstra przywileje emerytalne ubekom. Równo czyścili konta ZUS-u . Super emeryturki dla prokuratorów stalinowskich takich jak wolińska /10 000zł./ wypłacane jej do końća jej zycia przez magdalenkowy rój wysyłane do Anglii,A ile dostaje emerytury Stefan Michnik, też z aparatu sądowego lat 50-tych, ukrytyu w Szwecji ? Kat, komendant obozu świętochłowic, 1947 r Salomon Morel dostawał 6 000 zł emerytury, przesyłanej do Tel Aviwu do końca jego dni /zm w 2007r/.
To tylko kilka przykładów, a było takich emerytur setki tysięce.
Rodziny ofiar oprawców składały sie na emeryturki swoich OPRAWCÓW bo tak chciała Magdalenka !

i tak rojechano bank emerytalny w ZUS-ie.
Ubecja zrobiła na koniec z Was dziadów, a oni i ich potomkowie będa sobie długo zyć w luksusie, tyle ich dziadowie zgormadzili niszcząc naród polski.
Pilsener / 2012-03-20 10:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale zamiast dalej brnąć w ten chory system może czas by go zmienić? Dlaczego nikt nie mówi o tym, że wypłacanie emerytur z pieniędzy obecnie pracujących jest niesprawiedliwe, nieuczciwe i niemoralne? Jest to także rozwiązanie mało efektywne, korupcjogenne, szkodliwe dla państwa i społeczeństwa. Ale niestety ma jedną zaletę: daję politykom i urzędnikom władzę oraz możliwości kupowania głosów za podatki oraz wyprowadzania pieniędzy z systemu, w dodatku odbywa się to całkowicie legalnie tak jak np. w przypadku górników.

Dlatego każdy normalny człowiek pracuje na umowę zlecenie, o dzieło czy kontrakcie żeby tylko ZUS ominąć bo to się po prostu nie opłaca, co najmniej 80% wkładanych do ZUS pieniędzy nigdy do nas nie wróci.

Potrzebny jest system kapitałowy, prosty i uczciwy.
klucz do wiedzy PRAWDA / 94.42.189.* / 2012-03-20 10:30
co ty nie wiesz komu wypłacasz emerytury, przeciez wojsko, sadownictwo, prokuratury, policja etc nie wpłacają składek do ZUS !

wiesz ile płacisz na Kiszczaka i jaruzelskiego ?

no przeciez OJCÓW BANANOWEJ REPUBLIKI NADWIŚLAŃSKIEJ nie mozna zostawić w potrzebie !
a całą ubecka armia wyrywaczy paznokci przeciez też musi jakoś zyć. . . . .
zrób cos z sobą nie można tak dłużej żyć w niewiedzy, czytaj i oglądaj właściwe tytuły i R, TV
Piotrek8787 / 89.75.148.* / 2012-03-20 10:07
Polecam jeszcze wyzsze podatki i wiecej biurokracji utrudniajacej prowadzenie firmy(msp) i zatrudnianie ludzi, zeby bylo jeszcze mniej miejsc pracy. Dlaczego zamiast ulatwiac ludziom pracowac i wyrabiac wieksze zarobki dla panstwa, jest to utrudniane na kazdym kroku?
wielkiszuwschodu / 89.78.120.* / 2012-03-20 09:58
nie ma wcale pewności że średnia długość życia będzie wzrastać, przecież to zwykła ekstrapolacja, moim zdaniem wcale nie będzie wzrastać maks to jest 78 mężczyźni 85 kobiety. co za tym idzie jedynym sensownym roziwązaniem jest model niemiecki 65/65 kobiety i mężczyźni, bo obecnie występuje system niesprawdiedliwy który powoduje, że kobiety przechodzą wcześniej, jest to sprzeczne z nauczaniem nowej lewicy, sprzeczne z feminizmem, sprzeczne z logiką, sprzeczne ze zdrowym rozsądnkiem, przecież i tak podobno statystycznie kobiety pracują krócej bo mają urlopy macierzyńsie typu siedzą z dzieckiem w domu na internecie i robią sobie obiad z torebki :) czasami zamiotą 2 pokoje odkurzaczem. a moim zdaniem plecenie że kobiety wychowuja dzieci piorą sprzątają i pracują to żadne uzasadnienie, zresztą z reguły to jest tak, to jest mocno przesadzone w moim otoczeniu sprzątania prania robi z reguły kto popadnie np kto ma czas nacisnąc guzik od pralki, kto ma czas wrzucic warzywa z worka i ryż do garnka, etc. wielu moich znajomych to mężczyźni doworzą dzieci do przedszkola, ja ogólnie tego toku myślenia nie rozumuje, że kobiety mówi sie ze cos tam w domu więcej robią - prawda jest taka ze robią tyle co wszystkie chyba ze jakiegoś alkoholika pijącego piwo i ogladajacego tv mecze fussballu wyszły to może i tak, ale to chyba margines, nie mniej jednak tlumaczenie, że to niby powód by przechodzić wcześniej 5 lat choć pracują podobno krócej zawodowo, maja wiecej urlopów i potem jeszcze żyją dłużej to coś jest mocno nie tak
Nix69 / 195.14.4.* / 2012-03-20 10:53
Dokładnie tak jest, wiem to po sobie i znajomych.
konserwa / 2012-03-20 09:53 / Tysiącznik na forum
Czy nie najpierw trzeba byłoby przyjrzeć się rzeczywistemu wiekowi przechodzenia na emeryturę??? Kobiety przechodzą o rok wcześniej a mężczyźni nawet o pięć lat wcześniej. Zamiast przedłużać wiek konsekwentnie dopilnować dopracowywanie wieku. Jeśli już to można ewentualnie podnieść paniom do 63 a panom do 66 lat. Po co ta urawniłowka ??? Najważniejsze to jednak znieść przywileje emerytalne i poprawić ściągalność składek m.in. w sektorze prywatnym. Po drugie lub po trzecie umożliwić i zachęcić ludzi do odkładania na emerytury w tzw III filarze. Gdzie się podziały szumnie zapowiadane możliwości odpisu od podatku części sum przeznaczanych na emeryturę. Takich ludzi powinno się nagradzać a nie karać często gęsto jeszcze podatkiem Belki.
FDA / 80.50.233.* / 2012-03-20 10:02
Jesteś niedoinformowany w kwestii IKE i IKZE!
konserwa / 2012-03-20 11:07 / Tysiącznik na forum
To proszę mnie doinformować.
FDA / 80.50.233.* / 2012-03-20 12:55
W IKE masz zwolnienie od podatku Belki, IKZE odpis od dochodu do opodatkowania+zwolnienie od podatku Belki.
WT / 89.151.14.* / 2012-03-20 09:28
A jak to się ma do średnij statystycznej życia w krajach europejskich, zafałszować wszystko można.
klapeczki w kropeczki / 173.32.84.* / 2012-03-20 09:23
Dzieci nie interesujcie sie tym tematem bo jest to dla Was zbyt trudne.Szklanka mleka i do szkoly.
nodric / 83.25.46.* / 2012-03-20 09:02
Co ten nieudacznik robił prawie pieć lat, że teraz zaczyna bredzić o zmianach, obiecał je Niemcom i to jest całe wyjaśnienie.
grecek / 62.244.129.* / 2012-03-20 08:53
Jeżeli nic się nie zmieni
Jeżeli nie przepędzimy rządzącej hołoty
Jeżeli nie weźmiemy się do rzetelnej pracy
będziemy głodować
n. n. / 178.36.176.* / 2012-03-20 08:46
Już po raz drugi ktoś mi obiecuje, że emeryturę będę spędzał pod palmami a ja nadal jakoś w to nie wierzę. Niestety dużo ludzi wierzy - taki to wierzący naród.
a5 / 31.133.16.* / 2012-03-20 08:42
System emerytalny - jest niesprawiedliwy.
Ograniczyć wysokość maksymalnych emerytur np do 3 tys.- wtedy grupy uprzywilejowane będą otrzymywać
emerytury tak jak wszyscy.

Najnowsze wpisy