Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Joanna Senyszyn: Kościół powinien przestać wyciągać rękę po pieniądze biednego państwa

Joanna Senyszyn: Kościół powinien przestać wyciągać rękę po pieniądze biednego państwa

Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.100.* / 2008-06-12 08:35
Słusznie! Tylko jak to zrobić? Jak pozbyć się czarnej mafii?...
Nie jeden, który próbował i to już od dawna, przestał istnieć.
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-06-26 23:57
i przeznaczyć pieniądze na wspieranie homoseksualistów oraz dalej finansować młodzieżówki SLD z budżetu pństwa, ta swoista zemsta pani Szynyszyn która na każdym posiedzeniu Sejmu skrzeczy przeciwko wszystkiemu co ten rząd robi, to jakaś antykatolicka psychoza, słuchajcie transmisje z obrad Sejmu i nagrywajcie wypowiedzi Szynyszyn
Marqus / 212.244.249.* / 2006-06-26 16:41
JS myli się w oczywisty sposób - finansowanie jest zgodne z konstytucją, ale nie ma przymusu. Inną sprawą jest w ogóle bezsens finansowania szkół z budżetu.
A / 212.244.189.* / 2006-06-26 12:48
Tak jest ma Pani rację, ja pójdę dalej: uważam, że rolnicy powinni finansować Akademie Rolnicze, górnicy i hutnicy AGH... itd. i tp. w końcu tak jak księża płacą podatki tyle tylko że trochę od księży ponoć mniejsze...
b / 87.239.56.* / 2006-06-24 14:20
SLD dba o CZYSTOSC PRAWA?! Czy ta kretynka naprawde wierzy, ze ktokolwiek oprocz zgredzialego bolszewika w to uwierzy?

Sama kasa - przeciez nie jest na KK, tylko na wydzialy teologiczne. Nie wiem, czy to podchodzi pod nauke albo filozofie, ale na pewno nie jest to kler jako taki.

I jakie to sa pieniadze, w porownaniu ze zlodziejami z PKP czy panstwowego gornictwa. Jak ktos trafnie zauwazyl, lewica jak chce zwiekszyc swoja widocznosc, to bije KK. KK nie aniolki, to tylko ludzie i kase tez lubia. Nie ma sie co dziwic. Ale wyciaganie pieniedzy na BADANIA TEOLOGICZNE ze to takie straszne marnotrawstwo jest po prostu wulgarnym klamstwem: ilez tego w budzecie panstwa moze byc? 0,0001%? Temat zastepczy i tani, jak zwykle, a lewica zadnych idei do zaoferowania nie ma, to zeby wyroznic sie, znowu ten sam towar znudzony do zrzygania oferuje: tani antyklerykalizm.

Co do tego, ze KK jako taki nie powinien ani grosza pieniedzy podatnika dostac, zgoda - tylko, ze p. Seneszyn pelna hipokryzji jak zwykle czepia sie zdzbla, a belke w swoim oku kocha. No bo to takie poprawne. Na najbardziej bzdurny projekt czy panstwowy bezproduktywny urzad kase podatnikow mozna wydac, bo w lewicowej religii kazda redystrybucja, niewazne jak kiepska, jest lepsza od wlasnosci prywatnej, a kazdy koszt jakos tam musi przekladac sie na korzysc spoleczna.

Lewica na smietnik historii! I nie wracac stamtad, wasz czas juz sie skonczyl!
raq / 2006-06-24 15:18 / Bywalec forum
Co ty pleciesz? 'Lewica na smietnik historii! I nie wracac stamtad, wasz czas juz sie skonczyl'?? SLD to nie lewica tylko partia lewicowa (zresztą tylko wedle naszej polskiej nomenklatury) a to wielka różnica a jak wolisz prawicowych narodowościowców to nie chce mi się z tobą nawet gadać, nie myl sld, czy polskiej lewicy z lewicą jako taką!! Wolę ludzi którzy dość bezkrytycznie akceptują innych niż takich którzy myślą że tylko oni mają prawa i rację!!
Kuraś / 217.153.161.* / 2006-06-26 15:40
co ty pleciesz człowieku, bełkoczesz jak Senyszyn albo i gorzej, lewica, partie lewicowe ugrupowania lewicowe, ludzie o pogłądach lewicowych, gazety lewicowe - powinno sie tępić jako komunistyczne popłuczyny zbrodniczej rewolucji, która okazała sie ludobójstwem. Śmierć lewicowym pachołkom i mordercom!!!
raq / 2006-06-27 22:14 / Bywalec forum
Acha bo prawicowy faszyzm i ludobujstwo to juz co innego?? Ales ty glupi, przepraszam za wyrazenie ale niestety glupi jestes i tyle. Lewica to okreslenie duzo szersze niz tylko to co ty w tym widzisz, prawde mowiac to zupelnie co innego, a zarazem to tylko pogladowe pojecie wiec nie wzucaj tam jak do worka. A ja z lewica nic nie mam wspolnego, zebys nie mowil ze kogos bronie czy cos w tym stylu. Mam tylko dosc tego mamrotania, a Kaczynskiemu blizej do Hitlera niz Kwasniewskiemu do Stalina wiec jak juz musisz miec urojonych wrogow to przynajmniej obu!!!!
towarzysz / 83.5.125.* / 2006-06-24 12:56
Im więcej wydoi z państwa kościół na sieroty i wdowy, tym mniej zostanie dla byłych aktywistów z PZPR, dziś w szeregach nie tylko SLD, ale również Samoobrony.
senyszyn / 83.6.237.* / 2011-08-04 16:23
Rosjanie, których znieważa sędzia Michał Świć z Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim obetną mu jaja.
ziomek / 83.14.120.* / 2006-06-24 00:45
ostanio słyszałem jak olejniczak gadał ze górnikom należy wypłacić to co im sie należy czyli dac jescze wiecej piniedzy najwiekszym pasożytom a teraz mi bedą towarzysze szmaciaki zawracac głowe kościołem no brak słow ... zajmijcie ze sie wkoncu ważniejszymi sprawami a potem sie możecie babrać z kościołem
b / 87.239.56.* / 2006-06-24 14:27
Nawet nie kosciolem. Sami sadzaja swoich pasozytow za pomoca ustaw o "sluzbie cywilnej" na wiecznosc podlaczonych do kieszeni podatnikow, a na 3 teologow na krzyz - jakby nie bylo, jest to pewien dzial filozofii w koncu - no to kasy nie damy. I co maja teologowie wspolnego z interesami partii, PiS np? Babcie rydzykowki to rozumiem ze biblioteki maja pelne traktatow Ratzingera czy jak?

Hipokryzja, ze slow brak.
ktos / 83.14.1.* / 2006-06-24 00:31
Jakby pani wierzyła w bajki troche dłużej =, mogłyby one panią ukształtować i czasami nie była by pani taka obsceniczna
DA / 195.225.71.* / 2006-06-23 22:22
Z dbania o czystość, to jedynie pranie brudnych pieniędzu jest rzeczywiście troską SLD.
rom / 83.23.146.* / 2006-06-23 22:46
kler ma również niezłe osiągnięcia w praniu brudnych pieniędzy,a moze uważają jak ich pisowscy wspólnic,że cel uświęca nawet brudy.A co na to Bóg,a kogo to obchodzi.
Kler-ykał / 217.153.161.* / 2006-06-26 15:44
nie mów "kler" powiedz pewni księża i wymień jacy. Nie można nic przypisać ad hoc klerowi, tak jak nie można przypisać jakichś wspólnych cech np. weterynarzom (oprócz tego że chodzą w kitlu oczywiście). No chyba że masz na myśli te taką firme od mebli niby eleganckich i luksusowych, co to naich wysiedzieć nie można...
Aron / 83.9.24.* / 2006-06-23 21:15
Koscioł ma slużyć a nie doić biedny naród.Od wiekow stoi na strazy rozwoju tego kraju.Zauważcie ze im wieksza religijnosc tym wieksza bieda np. Meksyk Polska a im miejsza tym Panstwo bogatrze Szwecja Niemcy.Wiara która jest zbiorem przekłamań biblii , poczawszy od 10 przykazan. Nasz z kodinond wspaniały papież firmowałtą firme oblódy nastawianą na wyzysk i ciemnotę wyzyskiwanych i oglópianychi inwigilowanych samodonosicielstwem spowiedzi. Jestem optymistą i wierze ze doczekamy sie opodatkowania czarnej stonki .Biblia mówi ze w dnach ostatnich matka bedzie sie wstydziła syna ze był ksiedzem. AMEN
George / 83.25.226.* / 2006-06-26 08:20
Boże miłosierny! Że też takich nieuków, co to napisać po polsku zdania nie potrafią, dopuszczasz przed nasze oblicze. Błagam. Zrób z tym coś.
Andre / 212.244.100.* / 2006-06-23 19:14
że wiara świetnie rozkwita bez wsparcia państwa, a nawet wbrew państwu ;-) A wydziały teologii produkują teoretyków, bo można nauczyć historii i doktryny, ale wiarą płynie z wnętrza człowieka.
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-06-23 17:53
Tadek! Miałem Cię za faceta z jednym jajem! Widzę że nie masz żadnego! Przestań bredzić przywołując imię Jana Pawła II.Papież na pewno by nie chciał abyś go mieszał do polityki.Niech spoczywa w pokoju. AMEN !!!
Sabre / 2006-06-23 15:27 / Tysiącznik na forum
Całe to sypanie miliardów na kościół może mieć sens. Gdy Bóg spojrzy na ten żałosny padół, jakim jest Polska, zobaczy wśród panoszącej się nędzy tyle pięknych kościołów, plebanii, świątyń opatrzności, pomników, extra bryk którymi podróżują następcy bosonogich rybaków z Galilei, może zlituje się nad naszą głupotą i ześle nam jakiś cud (gospodarczy oczywiście)?:)
W kraju w którym patronem jest św. Stanisław, biskup skazany przez Bolesława Śmiałego na śmierć za zdradę kraju (paranoja), religia jest traktowana jako inwestycja. A nasi decydenci, mający dostęp do dystrybucji pieniędzy, wprost prześcigają się by „inwestować” jak najwięcej.
b / 87.239.56.* / 2006-06-24 14:32
Pieprzysz od rzeczy, od kiedy koscioly buduje sie za pieniadze podatnikow?
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-06-23 17:38
W tym wypadku całkowicie popieram! Czarni,moje podatki są nie dla Was! Nieudacznicy Posłowie! Protestuję przeciw uchwalaniu porąbanych ustaw wspierających czarnych milionami złotych np.na świątynie.Natomiast nic mi do tego gdy dacie ze swoich!
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-23 15:26
SLD Kościoła nie ruszy bo też dostają się do wladzy dzieki glosom moherow, dopiero jak mohery przestana decydowac kto w Polsce rzadzi, dopiero wtedy
uporamy sie z budzetowymi pasozytami.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy