Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Joanna Senyszyn: Kościół powinien przestać wyciągać rękę po pieniądze biednego państwa

Joanna Senyszyn: Kościół powinien przestać wyciągać rękę po pieniądze biednego państwa

Wyświetlaj:
lala / 212.33.144.* / 2006-06-23 14:14
hipokryci. odwracanie kota ogonem. temat zastepczy sobie znalazla i sie pastwi. nie chce placic na kosciol to nie place. a wam musze. i za co? za bzdety i lanie wody. ktos was powinien rozliczyc z waszej pracy. wy NIC nie robicie pani szeneszyn
manolo / 83.22.199.* / 2006-06-23 14:22
Bla ,bla ,bla. Problem w tym ,że czy chcesz ,czy też nie chcesz to i tak na Kościół płacisz.
nanolo / 83.22.199.* / 2006-06-23 15:15
Kościół to zło? ( obojętnie czy większe czy mniejsze). Od wieków Kościół twierdzi ,że złem walczy.
lala / 212.33.144.* / 2006-06-23 15:34
patrze tylko w kategoriach materialnych w tym momencie. ile mnie to kosztuje i jaki pozytek jest z tych pieniedzy. zlem jest brak wyboru, czyli to ze place tak czy inaczej. :)
miodo / 83.30.166.* / 2006-06-23 13:02
Chciałbym zauważyc ze w Polsce w dalszym ciągu panuje balgan finansowy !

Jezeli chodzi o finansowanie kosciola powinno ono zostac w ogole zaprzestane , skoro rocznie na kosciol wydaje sie wiecej niz 30 mln rocznie!, a nic nie uzyskuje sie w zmain!!!!. Prosze Panstwa jakie to sa ogromne pieniadze , ktore mozna by przeznaczyc na inne cele np: uslgi medyczne, nowy sprzet dla pogotowia strazy etc. z ktorych kazdy z nas korzysta !!!!!!!! w razie wypadkui to ratuje zycie!!!!!!!!!! A powinnismu poprzestac finansowania tego darmozjada!

Co chwile powstaja jakies nowe kosioly ktore sa fanaberiami nowych proboszczy !!!!

Jestem ciekaw ile tak naprwde Panstwo Polskie wydaje na ten deficytowy ineteres? chcociaz trudno to nazwac interesem . I zagdzam sie wlasnie z Pania Joanna Senyszyn, trzeba cos zrobic aby zapobiec dlaszym wyplywom pieniedzy !
Kac / 62.89.113.* / 2006-06-23 13:22
a ja i tak wolę, żeby z moich podatków utrzymywany był Kościół, Caritas niż np. partie polistyczne typu SLD. Skąd pani Senyszyn ma pieniądze, czy ona coś produkuje może? Obawiam się, że utrzymuje się z tych pieniędzy, które co miesiąc wpłacam do US.
Kurka..., żebym chociaż nie musiał jej oglądać ani słuchać, ale ona za moje pieniądze jeszcze gdera i gdera i wszędzie jej jadu pełno. Skąd takie potwory się biorą ?????
LP / 83.135.165.* / 2006-06-23 20:35
Podatek jaki płacą ludzie w Polsce nie powinien uwzglądniać takich dotacji-dlaczego? powód jest prosty -Na kościół powinien być podatek kościelny/ oddzielny od podatku dochodowego/ Dopiero wtedy jak będzie taki porządek prawny to społeczeństwo zrozumie różnice w polityce WIARY: Tak jest na całym świecie.Jeżeli deklarujesz się być wierzącym to musisz płaciś dodatkowy podatek na kościół Twojej wiary. Np. w niemczech wynosi on dodatkowo 10% od wielkości płaconego podatku dochodowego.
Ciekaw jestem ilu wiernych w polsce chciałoby płacić taki dodatkowy balast.
LP / 83.135.165.* / 2006-06-23 20:37
PS.
to są wymogi EU.
Kiedy wprowadzi się to u NAS!!!!!!!
manolo / 83.22.199.* / 2006-06-23 13:46
Może na temat by się zdało mówić. Chociaż przeczy temu nawet Twój nick. Otóż p. Senyszyn została wybrana posłanką i za to bierze pieniądze. Ja też nie chciałbym widzieć w Sejmie niektórych posłów ale nie krytykuję ich prawa do tego że tam są . Tak wybrał naród i jak chcesz wiedzieć to się nazywa demokracją. Ponadto tu nie ma co "ja wolę" . Ty sobie możesz woleć co chcesz . Tu prawo ma być respektowane i tyle.
antykleryk / 62.233.231.* / 2006-06-23 12:37
HE HE jak czrwoni byli u władzy tez nic nie zrobili zeby sytuacje zmnienic kosciol podlaczyl sie do koryta na poczatku lat 90 i tak juz zostanie z drugiej stony przynajmniej many wysepki bogactwa na morzu nedzy ubostwa i rozpaczy
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-23 15:19
Czerwoni byli u wladzy dzieki glosom moherow, dopiero jak mohery przestana decydowac kto w Polsce rzadzi, dopiero wtedy uporamy sie z pasozytami.
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-23 12:19
Kościół w Polsce jest stosunkowo bardzo bogaty, a jeszcze dostaje kase z budzetu. Każdy kto był w stanach wie że kościoły tam NIGDY nie są bardziej pokaźne od otaczających ich zwykłych domów. Poza miastami wg naszych standardów to w wiekszosci budynki przypominajace bardziej baraki niz kosciol, podczas gdy dookola sa piekne "zwykle" domy. W miastach owszem jest duzo wspanialych kosciolow ale tez i dookola sa ogromne stylowe kamienice lub wiezowce. W Polsce wyglada to zawsze tak samo: zbiorowisko lepianek i gorujacy nad nimi ogromny wspanialy budynek kosciola. Jakos ludziom to tutaj nie przeszkadza.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-06-23 12:18
A może by Cymański przedstawił listę tych 40 milionów co chcą sponsorować świątynie za pieniądze podatnika?
PiS już nie tylko uzurpuję sobię władzę ale i z uporem maniaków wmawiają obywatelom, że reprezentują poglądy 40 milionów. Przecież wygrali tylko o wlos i mieli 27 % poparcia a nie 100%.
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-23 12:07
Kościół nie wyciąga po nic ręki. Kościół po prostu oferuje określone usługi polityczne za kasę z budżetu państwa. Popiera na kazaniach te partie które są za utrzymaniem dotacji a tępi te które są przeciwko. Kościół niczym się nie różni od innych grup zawodowych pasożytujących na państwie, jak rolnicy czy górnicy.
Drwalwaw / 83.238.7.* / 2006-06-23 11:35
Kościół nie wyciąga bo nic ręki. Problem w tym, że ideologia i manipulacja przesłania Pani Senyszyn rzeczywistość. Jak znając poglądy Papieża dotyczące homoseksualizmu, można wykorzystywać jego słowa. Jak można mówić, że Polska brunatnieje. Jakie ma na to dowody. Ekscentryczne wybryki kilku osób nie mogą, nie powinny stanowić oceny dla Polski. Takie głosy idą w świat i szkodzą Polsce. Pomija to gdzie była Pani Senszyn za czasów komuny i że wtedy nie przeszkadzało jej czerwienienie. Dobrze, że nie powołała się na biblię i przykazanie miłości podczas tej parady nierówności. Ludzi są różni i trzeba budować porozumieni zdając sobie z tego sprawę a nie nawołując do równości która między ludzmi nie istnieje.
raq / 2006-06-24 19:33 / Bywalec forum
Ludzie nie sa identyczni i to wlasnie jest piekne. Nie chodzi o rownosc doslowna a o rowne prawa dla wszystkich ktorzy nie robia krzywdy innym. Nawiazujac do wczesniejszego komentarza Hiro tez mam gdzies kosciol i papiezy, jak ktos chce niech ich dotuje na wlasna reke, wara od moich pieniedzy i nie chodzi tu o to ze ich komus zalowal tylko o to zeby nie wygladalo na to iz wspieram cos co potepiam (czytaj wiare taka czy siaka). i jeszcze jedna wazna sprawa, przestancie wkoncu gadac o komunie, bylo minelo, dajcie sobie na wstrzymanie, co to ma byc wymowka dla waszej glupoty czy co??
Hiro / 87.99.44.* / 2006-06-23 11:19
Jesli chodzi o wygłaszanie opinii w imieniu 40 milionowego narodu to raczej na jego miejscu byłbym ostrozny , gdyz poseł Cymański jest za głupi i za mało wie na temat religii i jej destrukcyjnej roli w dziejach Polski. Nie wszyscy ludzie panie Cymański w POlsce to katolicy czy chrześcijanie sam jestem wyznania pogańskiego i mam gdzies pana papiezy , koscioły i całe chrzescijaństwo , wiec pana poglądy choćby z tego wzgledu są dla mnie bełkotem oszołomionego śmuierdzącego PISuara, który ma za płytki umysł zeby patrzyć na pewne sprawy szerzej. Nie bronię też SLD , gdyż lewactwo zdelegalizowane łącznie z PIS,LPR i Samobroną, kazdy moa prawo do własnych poglądów bo nie zyjemy w pańśtwie wyzaniowym które kultem otacza bożka z Watykanu...
szymon_g / 2006-06-23 10:30 / Bywalec forum
OK, to może rozliczajmy wszystkich...
niech SLD jako była PZPR odda to co nakradli... to wtedy tow. Seneszyn będzie miała prawo domagać się uczciwości.
manolo / 83.22.199.* / 2006-06-23 11:13
Nie rozumiem takiej filozofii . Czy masz jakieś argumenty za tym ,że p. Senyszyn jest złodziejką? Jeżeli tak to do prokuratury z tą wiedzą.
Dziwną manierę prezentują niektórzy dyskutanci. Zamiast pisać na temat grzebią się w jakichś upiorach przeszłości. PZPR, czyjś dziadek to tematy dla nich. Może jeszcze ruszymy dla równowagi Świętą Inkwizycję i kolonizację Ameryki ? Wtedy dyskusja rozgorzeje na całego. Tylko nie na temat. A może właśnie o to chodzi?
Sabre / 2006-06-23 10:21 / Tysiącznik na forum
Fajne komentarze. Najlepszy jest ten: dlaczego kościół ma być frajerem i nie wyciągnąć rąk po państwowe pieniądze? Właśnie. Kościół na pewno frajerem nie jest. I ręce będzie wyciągał. Robił to długo i ma w tym większą wprawę niż górnicy.

"Kto swego bliźniego miłuje jak siebie samego, ten nie ma więcej niż jego bliźni"
Nauczyciel Kościoła św. Bazyli z Cezarei (ok. 330-379)

"Bądźcie jak te ptaki niebieskie,
które nie sieją, nie orzą
a plony zbierają"
Biblia, NT
Spostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-06-23 10:00
Myślę, że money.pl powinno bardziej dbać o swój wizerunek i nie zamieszczać wywiadu z ludzmi o poglądach wyjątkowo skrajnych.
zx / 83.16.202.* / 2006-06-23 10:34
Na ten postulat jest już chyba za późno biorąc pod uwagę fakt, że A. Lepper ma tu już niemalże stałą rubrykę.
Kero / 2006-06-23 10:08 / -
W takim razie musiałby Money ograniczyć swoją witrynę o połowę. Bo mam nadzieję, że i z wywiadów przestepcami powinni zrezygnować.
Spostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-06-23 10:55
Argumentacja była trochę prowokacyjna, bardzie chodzi o temat, który w natłoku różnych ważnych wydażeń jest marginalny i służy głównie promocji ww pani.
manolo / 83.22.199.* / 2006-06-23 11:21
Temat wcale nie jest "marginalny" . Oto nie dalej jak wczoraj na jednym z portali ukazała się informacja ,że marszałek Mazowsza Struzik dofinansował Swiątynię Opatrzności Bożej kwotą 20 mln zł a następnie jago brat został tam proboszczem. Przypadek? Być może.
Kościołowi ,z racji roli jaką zajmuje powinno zależeć na przerzystości . Tymczasem podnoszone są sprawy o wydatkach z kasy państwowej bez jakiejkolwiek podstawy prawnej.
zx / 83.16.202.* / 2006-06-23 09:29
Może to i racja ale z drugiej strony dlaczego Kościół ma być frajerem i nie wyciągać ręki do Państwa skoro robią to inni i biorąc chociażby pierwszy z brzegu przykład górników robią to wcale skutecznie.
manolo / 83.22.199.* / 2006-06-23 10:04
Konkluzja nie do przyjęcia. Kościół nie może się ustawiać w roli cwaniaka ( w tym przypadku przeciwieństwo frajera) i szarpać budżet na równi z innymi. Pierwszym powodem jest to ,że kłóci się to z misją Kościoła a drugim ,że Kościół w przeciwieństwie do górników nie tworzy PKB.
zx / 83.16.202.* / 2006-06-23 10:21
Z tym tworzeniem PKB przez górników bym polemizował. Oczywiście moja konkluzja była mocno prowokacyjna i zdaję sobie z tego sprawę. Nie jestem wcale taki pewien czy Kościół mocno lobbował tę sprawę. Może to być równie dobrze niedźwiedzia przysługa polityków. Jednakże zrobienie rachunku zysków i strat pozostawiam już tutaj Episkopatowi
manolo / 83.22.199.* / 2006-06-23 11:08
Zyski są tu oczywiste. W Senacie poprzedniej kadencji przeprowadzono dyskusję na ten temat na której podano ,że pieniądze płynące do Kościoła to ok. 5 mld zł w skali roku. Czy to kwota duża ,czy mała i inne tego typu dylematy niech każdy rozstrzygnie sam.
Tomi x / 83.18.93.* / 2006-06-23 09:55
Niewazne jak ale rozgłos dalej jest !!!! Kto wczesniej słyszał o tej starej, rozlazłej lampucerze? Nikt jej juz nie chce r... toprzymila sie młodym chłopcom....
e... / 217.98.20.* / 2006-06-23 09:25
Teksty tego "przenajświętrzego" powinny zostać rozpowszechnione - niech wszyscy przeczytają jakich "genialnych" obłudników mają u steru. Bidulek komentuje teksty osoby której się nie komentuje - w zasadzie to nie zauważa. Tekst: "Państwo powinno dofinansowywać wydziały teologiczne, ponieważ ich znaczenie i rola chociażby w kontekście pamięci i dziedzictwa i roli, jaką odegrał, w historii narodu i naszego państwa Jan Paweł II, powinna skłaniać każdego do większego respektu. Wydaje się, że nawet przeciwnicy powinni wyrażać swój gniew z większym poszanowaniem." , jest powalający. O sugestiach na temat chęci 40 milionowego ( i całego ) narodu to już nawet nie wypada wspominać. A o Pani Senyszyn można tak jak o tej karawanie co jedzie dalej. I już.
b / 87.239.56.* / 2006-06-24 14:22
Antyklerykalizm za 5 groszy to ma byc "karawana"? Co to za propozycja, ideowa czy polityczna? Wez sie nie kompromituj.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy