Forum Polityka, aktualnościGospodarka

JSW sparaliżuje strajk? Związkowcy ostrzegają

JSW sparaliżuje strajk? Związkowcy ostrzegają

Wyświetlaj:
raftar / 31.63.216.* / 2012-07-11 18:20
Świązkowcy królują, a ja posiadacz akcji, współwłaściciel mam tylko straty. Jak działacze świązków mają pewną gażę z firmy to w d.... mają wyniki firmy. Bezsens. Wg mnie działacze świązków,piszę niepoprawnie ponieważ przy darciu mor.. tak to wychodzi, mają gdzieś interes firmy.
Chodzi im o pewną pensję,
Kane1049 / 91.225.9.* / 2012-07-02 09:11
Witam racja związkowcy powinni być utrzymywani
tylko z naszych składek i nie mogą być pracownikami spółki bo łatwo nimi kontrolować
załogę.W różnych artykułach pisze że niby zarobki w ciągu kilku lat poszły w górę o 125%
No to powiem tak jeśli tak jest to dlaczego
zarabiam tyle samo co 3 lata temu niby podwyżka
a właściwie tego niema. Tu się coś obetnie tu przelicznik pensji 0,8 i tak jest z naszymi wypłatami. Jak by rzeczywiście te podwyżki dawały tyle pieniędzy to bym musiał zarabiał 8000zł na rękę a w tej chwili ponad 2 miesiące
to zadam pytanie gdzie te podwyżki góra dostaje my nie. Górnik
Ambroż / 178.73.10.* / 2012-07-06 08:11
Czy pracuje(pracuje - a nie czy jest w pracy) Pan Górnik 8 godzin dziennie? Czy nie dostaje 13 i 14 pensji? Czy nie ma dopłat do wczasów? Czy dostaje premie z okazji Barburki (o okolicznościowych festynach z okazji .. nie wspominając)? Czy idzie wcześniej na emeryturę na którą ludzie pracujący o wiele ciężej (8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu) idą dopiero w wieku 67 lat?
Biednego górnika nie widziałem jak długo żyję - przepracowanego też nie. Pijanego wychodzącego z kopalni - owszem nader często.
dziadek42 / 87.207.237.* / 2012-06-28 14:50
Po to walczono o wolne soboty aby w nie pracowac za większe pieniadze . Płaca zwiazana z wydajnościa nie odpowiada gornikom czy ludziom zatrudnionym w górnictwie ...Czy sie robi czy się leży juz sie nie wroci panowie zwiazkowcy . Dziwię sie tylko ze niby bronicie członków zwiazku a opłaca was nie członek zekładek ale pracodawca z ktorym ponoć walczycie siedząc ramię w ramie przy stoliku z nie zawsze konferencyjnym ...
zaprzyjaźniony górnik / 83.5.100.* / 2012-06-28 12:41
Mój prywatny cykl pt. Pasożytnicze życie związkowaca.
Tyle razy pisałem że związkowcy to ludzie siłą oderwani do pługa "granatem". By nie zasiadali w związkach zawodowych to jedyna praca do jakiej by się nadawali to np. transport koniem i wozem mleka po Jastrzębiu, chwilowo myślałem że też znaliźli by prace w miejskiej zielini, ale to za wysokie progi tam trzeba w pracy myśleć przy różych urządzeniach do cięcia, a z myślenie to u naszych związkowców wyraźny problem. Doszedłem do wniosku że może myślenie sprawia im BÓL. To trzoba iść do lekarza.Mam nadziej że pracownicy Miejskiej zieleni nie czują się zgorszeni moimi porównaniami. Pozdrawiam Zprzyjaźniony Górnik.
zygsta1 / 87.205.212.* / 2012-06-28 12:32
Gdy formalnie pracownicy będą mogli sprzedawać akcje cena spadnie do 50,-zł!!A przy okazji we łbach się przerwraca związkowcom-najwyższy czas aby byli utrzymywani ze składek członków!!!!!!
mallina / 83.238.213.* / 2012-06-28 12:21
w dupach się przewraca. to jednak prawda ,że człowiekowi zawsze będzie mało, nie ważne ile dostanie
sch743 / 89.73.152.* / 2012-06-28 14:38
Malina to gej czy dziewczyna?
mallina / 83.238.213.* / 2012-07-03 08:21
sch widzę, że komentarze masz na prawdę wysokich lotów- takie zwięzłe i przemyślane. ktoś ci je wymyśla, bierzesz je z seriali, czy wspinasz się na wyżyny swej inteligencji i sam je piszesz?
sch743 / 89.73.152.* / 2012-07-06 09:37
twoje komentarze też wyważone i widać że pojęcie masz tylko o swojej d...pie.
Zaprzyjaźniony Górnik / 83.29.95.* / 2012-06-29 11:48
Witam.
Zastanawiam się kogo związki zawodowe ostrzegają przed strajkiem? Czyżby pięcio osobowy zarząd? Oni nie tracą na zarobkach, prawie każdy z tytułem doktora, w razie upadłości firmy znajdzie dobrą pracę.Tylko załoga traci, po pierwsze na zarobku , po drugie dzięki takim posunięciom firma staje się mniej stabilna na rynku i nie ma co się dziwić że akcje słabo stają. Związkowcy nie tracą , jeszcze mają przywileje za strajk. Więc, proszę zauważyć jak wysoka propaganda panuja w kopalnich, można powiedzieć, że to jest "majstersztyk" propagandy działaczy związkowych. A ludzie w wto wierzą, należy się zastanowić dlaczego? Czyżby związki zawodowe zastraszały załogę? Ale przed czym? Jedynie przed samymi związkami zawodowymi!!!
Poadrawiam Zaprzyjaźniony Górnik

Najnowsze wpisy