Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwykonawcy autostrad otrzymają zaległe pieniądze

Podwykonawcy autostrad otrzymają zaległe pieniądze

Wyświetlaj:
gomez3572 / 77.89.84.* / 2012-06-29 21:39
A kto zabrał pieniądze, które już zapłacono za budowę autostrad i nie wypłacono podwykonawcom? Ile razy my, jako podatnicy mamy płacić za tę samą budowę? Kto ściga tych, co zabrali kasę albo nie dopilnowali, aby właściwie zostały zagospodarowane? Za co właściwie odpowiada Krajowa Dyrekcja ?
uczestnik rynku / 83.22.17.* / 2012-06-28 18:32
Kolejny absurd prawny i próba uciszenia słusznie oburzających się podatników-podwykonawców. NALEŻY ZMIENIĆ USTAWĘ O ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH, tak aby wyrugowac rynku nieuczciwych wykonawców, którzy oferują nierealne ceny za roboty. Świadomosc u prezesow tych firma, że "jak się nie uda to i tak polegną i zapłacą za to inni" jest od samego początku. I co ? I nic! Nikt nie ma odwagi przyjąc rozwiązań które stosuje każda gospodyni domowa czyli "taniej znaczy drożej" . Przy inwestycjach nie stosuje sie kryterium najtanszej ceny bo wiadomo jaką "jakosc" się kupuje. CZYJE PORTELE MUSZA SIE NAPELNIC ŻEBY W KONCU COS Z TYM ZROBIĆ. DLACZEGO UCCIWI MUSZĄ CIĄGLE PŁACIĆ ZA GLUPOTE POLTYKOW
Elektro Devil / 2012-06-28 13:38 / Tysiącznik na forum
kolejny absurd ! Grube miliony wydrenowane z firm typu DSS i winnych nie ma. Za wszystko kolejny raz płaci podatnik.

Nie dość, że w Polsce drogi buduje sie najdrożej w Europie to jeszcze płaci się dwa razy za to samo.

Ale najważniejsze, że Kaziu Marcinkiewicz i inni mniej znani wzieli co swoje z DSS za pseudo-doradztwo.
Tola12 / 2012-06-28 15:07
Czemu się tuszuje sprawę? I tak o to własnie powstajągigantyczne długi Polski!! Po ktoś po prostu ma gdzieś to gdzie żyje , ważne tylko żeby zgarnął mamone !!
deck / 62.141.200.* / 2012-06-28 13:34
> Będzie on mógł wypłacić im pieniądze z
> Krajowego Funduszu Drogowego, a później
> będzie je odzyskiwał od wykonawców, którzy
> nie zapłacili.

A idzcie przez zboze - we wsi moskal stoi. Czyli powodzenia w sciaganiu chocby na waciki od "kilkuosobowych" korporacji, ktore sie juz witaja z syndykami i komornikami.

Kolejne "platnosci" to pewnie za remont po roku, za remont po 3 latach, za rozbiorke po 5 i w koncu za nowy obywatelski program budowy autostrad.
Pilsener / 2012-06-28 12:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przypadek 1: zamawiam remont biura, firma A zaczyna budować, księguje to jako "środki trwałe w budowie" ale plajtuje gdy nie ma dachu.
Pytanie: Co z budynkiem? Jest mój bo jest na mojej ziemi czy przejmują go wierzyciele firmy A? Robota nie wykonana więc kasa się chyba nie należy? Czy należy się częściowo ale komu skoro firmy A już nie ma? Co mnie obchodzi, że firma A nie płaciła firmie B za cement? I czemu to ma być cement akurat na moje biuro, może za mój akurat zapłacili a ten nie opłacony poszedł na daczę prezesa?

Przypadek 2: jak wyżej, ale robota została wykonana i firma A dostała pieniądze - ale co to tak naprawdę zmienia? Czy ja mam odpowiadać za to, co robi z pieniędzmi firma A?

"...generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. Będzie on mógł wypłacić im pieniądze z Krajowego Funduszu Drogowego, a później będzie je odzyskiwał od wykonawców, którzy nie zapłacili." - to dla mnie jakiś absurd, dlaczego podwykonawcy nie mogą po prostu odzyskać tych pieniędzy? Takie przepisy będą owocować jeszcze większymi przekrętami, zobaczycie - kasa pomiędzy politykami i ich firmami będzie krążyć jeszcze sprawniej aż nic z niej nie zostanie.
bsf / 46.45.103.* / 2012-06-28 12:00
Wybór 21 października to wybór między cywilizacją Zachodu, a wschodnim nieporządkiem politycznym - mówił na poznańskiej konwencji Platformy Obywatelskiej, szef partii Donald Tusk. Chwalił gospodarność mieszkańców Wielkopolski, mówiąc, że nie boją się wyzwań europejskich. Po raz kolejny krytykował też rządzących za stan dróg, mówiąc, że "tylko facet bez prawa jazdy może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi".
D.Tusk
baron84 / 2012-06-28 12:24 / Bywalec forum
ciekawe, czasem to się zastanawiam czy nie nafrywać tych wszytskich wypowiedzi
bsf / 46.45.103.* / 2012-06-28 14:53
Tusk szaleje. Setki nowych fotoradarów
Już w sierpniu na polskich drogach znacznie wzrośnie liczba fotoradarów, a mandaty dostaniemy w ciągu miesiąca od wykroczenia. A pięć lat temu Donald Tusk mówił: "Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary".
Klapikowa / 91.215.32.* / 2012-06-28 11:49
Nie wiem ale może się nie mylę jeżeli powiem że te już zapłacone miliardy sa stracone ponieważ tam ktoś skasował kto miał wielkie wtyki w wpływowych środowiskach i nikt tego nie odzyska bo wyszło by na jaw coś co skompromitowało by do reszty całą naszą administrację państwa a podwykonawcy będą płaceni z pieniędzy podatników, koszty autostrad będą nie dwa trzy razy wyższe jak na zachodzi ale podwójnie czyli cztery razy. Nie widać odpowiedzialności,konsekwencji w działaniu państwa, fatalne prawo chroniące oszustów i przestępców niszczy cały wysiłek podatników i tych którzy wnoszą wkład w gospodarkę. Z nimi się nie liczy nikt, wręcz odwrotnie !
Quasimodo xxl / 83.11.168.* / 2012-06-28 12:16
I tu się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-06-28 11:47
Czyli znajomi Zbycha i Mira dostaną kase a ci co takiej nie zawarli usmiech szyderczy tsukomatola i nowakomodela...?

Najnowsze wpisy