Forum Polityka, aktualnościPolityka

Jutro całodniowy strajk lekarzy

Jutro całodniowy strajk lekarzy

Money.pl / 2007-05-14 17:28
Komentarze do wiadomości: Jutro całodniowy strajk lekarzy.
Wyświetlaj:
Jarkolarko / 82.143.151.* / 2008-01-06 23:04
A słuchaliście tego? Cała prawda w kilku minutach... Co z tego że strajkują pracownicy skoro ich szefowie mają to gdzieś i doprowadzają do ruiny szpitale...ech...http://www.prw.pl/articles/view/3542/szokujace-wyznanie-wroclawskiego-lekarza-o-klinikach-na-borowskiej
rechan / 83.4.57.* / 2007-05-21 17:17
Kto widział biednego lekarza? To z naszej kieszeni wyciągnięte zostaną pieniądze na ich nowe mieszkania i samochody. Jedna grupa zawodowa strajkuje a wszyscy inni dostają po kieszeniach (podatki). Jedni mają swięcej co jest jednoznaczne z tym, że inni muszą mieć mniej.
Tadeusz Rusiecki / 193.239.206.* / 2007-05-22 03:47
Lekarze to święte krowy a mi też podwyżka się należy .lekarz to taki sam zawód jak spawacz ,czy hydraulik z tą tylko różnicą że lekarz nie ponosi żadnej odpowiedzialnośći za swoją pracę .w Ameryce 99% naszych lekarzy spało by pod mostem,a tu śię panoszą jak im mało to niech się wynoszą konowały!.
Medicus / 81.168.159.* / 2007-05-31 17:18
co ty koleś p********* ? spawacz i hydraulik = lekarz ? weź ty się j***** w ten łeb jakimś młotkiem
cebtom / 83.5.38.* / 2007-05-24 12:28
Proponuje zwolnić wszystkich lekarzy , zabronić prywatnych praktyk. Leczyć nas będą spawacze i hydraulicy. Rewelacja.
Żenada / 193.238.200.* / 2007-05-21 19:47
właśnie dlaczego nikt nie mówi głosno o ich gabinetach i praktykach lekarskich, gdzie zarabiają krocie i zbijaja majdan, czyżby wykonywanie tych samych czynności prywatnie jak i etatowo dla lekarzy nie było tożsame, nie sprzeczne z etyką i nie wywoływało uzasadnionych podejrzeń o stronniczość i interesowność. Proszę więc zastanowić się jak traktowany jest pacjent w prywatnej a jak w państwowej placówce. Dlaczego więc lekarze kierują pacjentów do swoich gabinetów a tam kasują ile wlezie. Dobrze niech mają więcej , ale zakazać tak jak urzędnikom państwowym i samorzadowym, radnym i posłom wykonywania działalności gospodarczej i zajęć związanych z zajęciami wykonywanymi etatowo.
ZISA / 80.53.77.* / 2007-10-04 00:44
Bardzo dobry pomysl.rewelacja!!!Tak wlasnie powinno byc -albo dobry etat albo prywatny gabinet.Poza tym moim zdaniem to lekarze spadli tak nisko ze juz nizej sie nie da,a etyka,moralnosc???To nie wyjdzie im na dobre,jeszcze dostana za te meki wszystkich chorych,jak mozna pacjentow stawiac w takiej sytuacjii,niech spp... gdzie pieprz rsnie,a na ich miejsce powinni przyjsc nowi,mlodzi i nie tak zdemoralizowni lapowkami....ITD ..ITP
łuakasz, automatyk / 83.4.57.* / 2007-05-21 17:14
Lekarze protesuja, najgłośniejsi są ci którym jest zawsze mało. Prywatna praktyka nie wystarcza, 2 albo wiecej etatów w spitalach to też mało. Praca w prywatnych klinikach to za mało. Przecież oni chcą tyle dostawać co ci którzy wyjechali do Anglii. Kolejny dowód na to, że nie powinni dostać grosza więcej jest taki, że podczas protestu pielęgniarek o oni ugrali podwyżki dla siebie też. Dostali już swoje, a teraz podczas zorganizowanego przez siebie protestu nie mówią słowa o pielęgniarkach. Szpitale składają się z pielęgniarek i garstki lekarzy. Najcięższą robotę mają tam pielęgniarki. Tylko one powinny dostawać podwyżki.
Ps. Nie jestem ani lekarzem ani pielęgniarką, a służbę zdrowia poznaję zawsze jako pacjent, często nie traktowany jako osoba którą należy się zająć ale kolejny pacjent do odfajkowania. Oczywiście od reguły zdarzają się odstępstwa i są wśród lekarzy ludzie pracowici i trzeźwi w pracy
Orfi / 195.66.22.* / 2007-05-20 19:06
Skoro lekarze i placowki medyczne nie beda swiadczyc usług medycznych to sie pytam gdzie sa moje pełne skladki na Służbe Zdrowia !!!!!! PŁACE ALE CIAKAWE ZA CO I NA KOGO !!!!
mi wszystko wolno / 84.159.225.* / 2007-05-18 23:49
W roku 1980 domagaliśmy się prawa do strajków.
Obecnie młokosy uważają, że jak powstaje konflikt
[idze o kasę] z pracodawcą to należy się zwolnić
i szukać ,,lepszej,, pracy. To bzdurne.
Popieram lekarzy.
STRAJKOWAĆ TAK DŁUGO AŻ PRZECIWNIK
DUCHA WYZIONIE. TTAK WAM DOPOMÓZ BÓG!!!
zenek nierobek / 83.18.138.* / 2007-05-15 09:52
Zgodzę się na ich podwyżki pod warunkiem,że lekarze i prawnicy zaczna odprowadzać podatki ryczałtowe od swoich dochodów.
Proste obliczenie-pani doktór stomatolog-dziennie 30 osób x 50 pln=1500pln dochodu.Zysku pewno z 1000pln x 24 dni = 24000pln.Stać ja zapłacić 2000 pln podatku na mc .
Następna pani doktór ginekolog:kolejka na korytarzu na 30 osob x 50 pln wychodzi podobnie,Z laryngologiem jest nawet ładniej bo 50 osób dziennie.
Do tego siedzą panie doktór od czasu do czasu w jakimś zozie i tam mają dodatkowe gratyfikacje+zusy.

To skandal że lekarze chcą strajkować.Nieudolny Religa powinien sie dalej zajmować serduszkami a nie ministrować.Jeszcze się chłop wykończy nerwowo i stracimy cennego profesora.

Prawnicy to następni tak samo mądrzy.
Jak cała ta banda zacznie płacić podatki to nie potrzeba będzie strajków i normalniej się zrobi.
Pomijam fakt nieudolnych lekarzy na pogotowiu-ci pewno maja najgorzej i najwięcej chcą.Tylko że ostatnio pomylili mojemu synkowi nogi -jeden napisał że ma na lewej a drugi że na prawej.Mam to na papierze.Sami widzicie jakie głomby.
Pozdrawiam.
czytelnik / 83.22.126.* / 2007-05-16 21:42
życze ci i twoim najbliższym , żeby leczyli was same zmęczone i przepracowane głąby, i efekty ich leczenia wyciagała gleba
Blue Line / 83.8.68.* / 2007-06-06 20:08
a czy jest inaczej, przeciez oni udają że leczą
SLAWPOL / 2007-05-14 19:40
WSZYSCY W POLSCE JEŻELI SĄ SKUPIENI W JAKIEJS ORGANIZACJI ZWĄZKOWEJ W POLSCE MOGĄ.......STRAJKOWAĆ ,ABY IM DANO WIĘKSZE HONRARIUM.JEST NAWET PEWIEN HARMONOGRAM STRAJKÓW,KTÓRE SĄ UZALEŻNIONE OD NP. DESZCZOWEJ POGODY -STRAJKI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ ,ZIMA-STRAJKI GÓRNIKÓW ,OKRESY WZMOŻONYCH ZACHOROWAŃ -SŁUŻBA ZDROWIA. SĄ JEDNAK TACY ,KTÓRZY TO ZASTRAJKOWĆ CHOĆBY CHCIELI TO NIE MOGĄ .........BEZROBOTNI.ONI TO PRZYMIERAJĄ NIERAZ GŁODEM WRAZ ZE SWOIM PTOMSTWEM PO LATACH RZETELNEJ I UCZCIWEJ PRACY W POLSCE NIERAZ I PONAD 20 LETNIEJ.O TYCH TO RZĄD NIE ZA BARDZO SIĘ TROSZCZY ,A NAWET URZĘDNICY PAŃSTWOWI CIESZĄ SIĘ,ŻE BEZROBOCIE SPADŁO ............BO OBYWATELE POLSCY ZNALEŻLI PRACĘ W IRLANDI ,ANGLI ,NIEMCZECH .CZY MOŻNA TYM SIĘ CHLUBIĆ BĘDĄC MINISTREM RP.www.fundacja-slawpol.eu SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI
Koala / 2007-05-14 17:28 / Bywalec forum
Czy w Polsce jest obowiązek pracy??? Chyba nie. Niezadowolony ma prawo zmienić pracę!!!
lekarz / 157.158.191.* / 2007-05-14 17:51
nie ma też obowiązku leczenia się i operowania się..
Koala / 2007-05-14 19:29 / Bywalec forum
Potwierdzam: nie ma! Ale skoro zostałem wrzucony do przymusowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych, to oczekuję, że lekarz bedzie mnie leczył, gdy zajdzie taka potrzeba, a nie strajkował! Jeśli nie podoba mu sie jego wynagrodzenie, to polecam zmianę pracy na lepiej płatną, a nie wieczne narzekanie. Jest takie (być może dość brutalne) powiedzenie: "Skoro nająłeś się za psa, więc szczekaj".
I jeszcze jedno: skoro jest to tak fatalnie opłacany zawód, to dlaczego na studia w Akademiach Medycznych jest tylu chętnych???
cheapczad / 2007-05-14 19:33 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w tej chwili to ty narzekasz.
sa prywatne przychodnie i szpitale, z ktorych mozna skorzystac.
Koala / 2007-05-14 20:20 / Bywalec forum
Tak, korzystam i za to PŁACĘ! Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem: ja napisałem o przymusowym systemie, który - przynajmniej w założeniach - powinien zapewnić opiekę. Nie odróżniasz narzekania od podstawowego prawa, za które - powtórzę - PŁACĘ, bo muszę, gdyz nie mam innej alternatywy!
Przy okazji poczytaj inne posty. Paskudnie "narzekają"!
cheapczad / 2007-05-14 20:39 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie goraczkuj sie:) jako przedsiebiorca tez musze placic chociaz nie korzystam, ale juz dawno temu przestalem liczyc na zmiane systemu publicznej sluzby zdrowia. dopoki ludzie nie zrozumieja, ze lekarz musi zarabiac co najmniej 8.000 netto strajki beda, no chyba, ze pojda w slady gornikow.
Koala / 2007-05-14 20:56 / Bywalec forum
A ja w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że liczyć nie wystarczy, ale należy domagać sie zmiany patologicznego systemu, rodzącego patologiczne zachowania lekarzy. Nie odmawiam im prawa do godnego wynagrodzenia, ale strajk nie jest rozwiązaniem. Jako przykład podaję stomatologów, gdzia sytuacja, poprzez prywatyzację, unormowała się, a lekarze generalnie nie narzekają. Pozdrawiam :)
TiWi / 87.207.226.* / 2007-05-14 19:10
Jasne ze nie ma... Wnioskuje zatem o zwrot podatku a ja bede sie leczyc prywatnie. Wiele rzeczy w naszym kraju wciaz przypomina PRL a jedna z tych rzeczy jest sluzba zdrowia. Nie mowie bynajmniej o lekarzach, a o systemie w ktorym pracuja.
prostakalkulacja / 83.24.234.* / 2007-05-14 17:55
jasne, poczucie odpowiedzialności w tym środowisku rośnie wraz z wartością łapówki.
lek. / 83.12.6.* / 2007-05-17 10:03
Ogólnie z takim podejściem i niezrozumieniem co się dzieje niedługo sami będziecie się leczyć... z pomocą pielęgniarek jeśli i one nie wyjadą.
Powodzenia... i zdrowia życzę.
normalny / 83.26.120.* / 2007-05-21 18:11
To jest skandal , że nasz naród myśli, iż lekarze zarabiaja kokosy. Po cięzkich studiach, na przykład 30 latach pracy , lekarze zarabiają grosze, za bardzo odpowiedzialną pracę. Ludzie, czy wy myślicie na prawde , ze lekarz po 30 latach pracy zarabiaja z 2,000 zł? Niektórzy tylko marzą o takich zarobkach (lekarze), a skoro są tacy źli, to leczcie sie sami!!! Ciekawe, jak byscie się zachowali, gdybyście wy tak byli traktowani!
Dr.Chandra / 87.207.194.* / 2007-07-13 22:01
Lekarz składał przysięgę!!! A teraz co! Wypiera sie i stawia KASE nad dobro pacjenta!!! Idąc na studia każdy ma świadomość co chce robić w życiu i ile dostanie za to wynagrodzenia!!!! Dużo lekarzy nie strajkuje po robią to co uwielbiają i kasa jest mało ważna, to są prawdziwi lekarze.
A ci co strajkują.. ręce opadają ... Po co się w to pchali? Trzeba było wam iść na prawnika!!! Ja kocham swoją prace i nie ważne ile zarabiam, liczy sie dobro klienta.
Policja też powinna strajkować? Mało zarabiają... i praca niebezpieczna, dlaczego tego nie robią? Bo są mądrzejsi, wiedzieli co chcą robić i ile za to dostaną.
cebtom / 83.5.38.* / 2007-05-24 12:36
Wiem ile zarabiją - potwierdzam i popieram. Praca lekarza w tej chwili to kosztowne hobby.

Najnowsze wpisy