Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński i Tusk walczą o Buzka

Kaczyński i Tusk walczą o Buzka

Money.pl / 2009-06-18 07:58
Komentarze do wiadomości: Kaczyński i Tusk walczą o Buzka.
Wyświetlaj:
myślcie / 83.22.84.* / 2009-06-18 17:06
Buzek , Buzek ,Buzek ....
....myślę dniem i ... nocą ,
spać nie mogę .
Czy wygra ?
Cała Polska tym żyje !
Na ulicy ,
w tramwaju ,
ożywione dyskusje w salonie fryzjerskim ...
W co drugim artykule Buzek w tytule !
??? / 66.90.104.* / 2009-06-18 16:24
...
"Spór o stołek w Unii Europejskiej przybiera postać sporu religijnego. Silvio Berlusconi podkreślił, że Mario Mauro to praktykujący katolik."
...

A u nas dobrze, że tow. Geremek już pod ziemią i wstydu nie ma. Bo z protestanta to się jakoś łatwiej wytłumaczymy.
ave cesar / 79.188.238.* / 2009-06-18 11:40
czy zapytanie o osiągnięcia Buzka w PE to pytanie nie na miejscu ?
nic o tej sprawie nie wiem, przypuszczam, że i sporo Polaków ma tu problem.

a tak poza tym to ładnie sie prezentuje.
Pol^^ / 213.158.197.* / 2009-06-18 11:28
Co za widok! Donad Dyzma-Złotousty w niemieckim hełmie walczy o Buzka!?
Ale czy to nie ten sam Dyzma zapewniał nas przed wyborami, że stołok dla Buzka jest załatwiony - jak tylko PełO wygra wybory do PE?

O jaki to sukces tak walczy ten pajac?! - o spełnienie swojego proroctwa?!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
tancząca eurydyka / 79.188.238.* / 2009-06-18 11:38
chyba juz wszyscy sie poznali po opowieściach tuskowych !

cyrk Monthy pathona
olewam go / 83.18.138.* / 2009-06-18 09:45
I moja dooupa ma harakter pokojowy jak kedyś pieknie pokazał mu ją skiba.
Ten staruch i tak nic nie zrobi więc o co to całe halo.Gostek potrzebuje więcej nahapać a kolesie mu to załatwiają-bo chyba nie robi tego dla kraju hehehehhee
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
psssps22 / 217.147.104.* / 2009-06-18 09:13
katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=Buzek&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=4&pageNo=1&osobaId=6502&

agent "zabezpieczony" najlepszą inwestycją na przyszłość :)
Pilsener / 2009-06-18 08:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ikona 4 nieudanych reform i populistycznego rozdawnictwa, które omal nie doprawidziło kraju do upadku - teraz będzie siał spustoszenie w UE, może i dobrze, ale chętniej bym go widział na Madagaskarze. Dopóki systemu nie zmieni się na demokratyczny, to będą nas reprezentować na świecie tacy niestety ludzie, jak O'Toosck, Kaczynsky czy Bin Łobuzek, brakuje tam jeszcze do kompletu Millera, Pawlaka z mamą i pięknego lolo Maryjana.
mirek3011 / 2009-06-18 07:58 / Tysiącznik na forum

Kaczyński i Tusk walczą o Buzka

To raczej Tusk walczy ......widocznie czuje że "przegra zakład" bo próbuje teraz wkręcić prezydenta aby ewentualna klęska w wyborze Buzka nie była wyłącznie wiązana z jego osobą.
Garand / 2009-06-18 08:21 / portfel / Bywalec forum
A Ty znowu narzekasz i szukasz dziury w całym...
Może warto spojrzeć na to z innej strony? Prezydent i PRemier robią coś RAZEM aby osiągnąć wspólny cel. Uważasz, że Donald robi to wszystko dla tego zakładu?!
Ja uważam, że mając Buzka za przewodniczącego podniesie się choć trochę prestiż Polski w UE i chociażby to jest powodem starań Tuska.
A tobie życzę bardziej optymistycznego spojrzenia...
amazonos / 79.188.238.* / 2009-06-18 13:09
ja nie mam kłopotów z prestiżem, niech tusk mi go nie podnosi !
mirek3011 / 2009-06-18 08:43 / Tysiącznik na forum
A ty uważasz że Tusk nie chce wykorzystać prezydenta instrumentalnie ,tak jak np. panią Huebner i jej elektorat.
Polityka w wykonaniu PO jest nastawiona na osiągnięcie krótkotrwałych efektów.
Niestety Donald mimo iż chciałby być wizjonerem nie prowadzi stosownej spójnej i skutecznej długofalowej polityki.
Takie polskie typowe działanie "za pięć dwunasta".
Mnie osobiście ten styl uprawiania polityki (typowy dla populistów) nie odpowiada .
Bierzmy przykład z Niemiec gdzie konsekwentnie dąży się do osiągania (nawet metodą małych kroków ) zaplanowanych celów.


Uważasz, że Donald robi to wszystko dla tego zakładu?!

Oczywiście to jest przenośnia która właśnie mówi o sposobie uprawiania polityki przez tego pana.
Uważam że ten sposób "podnoszenia prestiżu Polski w UE" nie jest zbyt wyrafinowany.
Uważam że ważniejszym celem jest walka o "istotną" tekę komisarza ,która może jest mniej "spektakularna i propagandowa" dla wyborców niż szef europarlamentu wybierany zresztą na połowę kadencji.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
n. / 151.92.176.* / 2009-06-18 12:50

mirek3011 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
- a ten jak zwykle skrzywiony, sfrustrowany i niezadowolony...Biedny chłopcze, weź jakieś leki na depresje zamiast zatruwać swoim szambem ludzi na forum.
Ciekawe że taka bezsensowna złość i szukanie wszędzie wroga na siłę dotyczy większej ilości PIS-o-wielbicieli...? I to bez względu na temat artykułu. To jakaś choroba?
Naprawdę uważasz, że jesteś taki idealny żeby ciągle kogoś krytykować?
Ja tam bardzo sie cieszę i podoba mi sie prezydent w nowej roli, bez skrzywionej ze złości gęby wykrzykującej nienawistne hasła, agitujący za PIS-em.
Można powiedzieć że nasze państwo współnie (jak to miło brzmi) jedzie na szczyt Unii żeby poprzeć polskiego kandydata na przewodniczącego PE.

To raczej Tusk walczy ......widocznie czuje że "przegra zakład" bo próbuje teraz wkręcić
prezydenta
- ciekawe co powiesz jak wygra? Mam nadzieję, że konsekwentnie, że to zasługa rządu a prezydent jest marionetką i został wkręcony...

Uważam że ważniejszym celem jest walka o "istotną" tekę komisarza ,która może jest
mniej "spektakularna i propagandowa"
- jeśli uważasz że wiesz lepiej (jak zwykle zreszta) to dlaczego niezostałeś premierem albo chociaż europosłem??? Nikt nie chciał cię wybrać?
Ciekawe czy ty zdajesz sobie sprawe jakie brednie piszesz na tych forach a do tego często sam sobie przeczysz (np robiąc z prezydenta marionetkę, którą kieruje Tusk kiedy niedawno pisałeś jaki to stalowy (?) charakter)...
Twój punkt widzenia zdaje się zależy od tego w jaki sposób chcesz obrazić premiera, bo nic innego tutaj nie robisz...Gratuluję.
mirek3011 / 2009-06-18 13:16 / Tysiącznik na forum
Widzę koleżanko że nic nie rozumiesz z moich wypowiedzi!.......więc nie będę polemizował
FirezeuG / 2009-06-18 14:20 / Tysiącznik na forum
Panie i Panowie,
Nie ma pwodów do obrażania się wzajemnie, i pisania jaki to ten poprzedni nie jest ograniczony i krótko mówiąc głupi. Chyba lepiej jest kulturalnie wyrazić swoje zdanie i dyskutować :)

Osobiście się bardzo cieszę z faktu że Prezydent i Premier przynajmniej starają się dogadać ze sobą, lub sprawiają takie wrażenie. Efekt tego będzie napewno pozytywny, jeśli nie w kraju to napewno za granicami. Miło popatrzeć jak ci Panowie najzwyczajniej rozmawiają. Oby więcej takic sytuacji.
Fakt faktem że przewodniczący PE to tylko funkcja marionetkowa ale nie można jej całkowicie nie doceniać. Przecież lepiej robi sie interesy z osobami które coś znaczą (w tym wypadku z krajem którego przedstawiciel pełni taką funkcję). Komisarz gospodarczy byłby znacznie lepszym stanowiskiem jeśli chodzi o władzę ale czy lepszym w perspektywie przyszłości to już ciężko stwierdzić.
Sama kandydatura też jest ważna bo pan Buzek pasuje na stołek przewodniczącego ale na komisarza już się nie nadaje (przynajmniej tak uważam).

Tak czy inaczej będę zadowolony jeśli obejmie nasz przedstawiciel któreś z tych stanowisk.
Prezydent natomiast wątpię żeby popierał tą kandydaturę dla zasady albo dlatego że Premier go "wkręca". Wiele razy pokazał że robi to co chce, więc tym razem jest pewnie taksamo.

Najnowsze wpisy