Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kaczyński: Rząd fachowców broniłby aferzystów

Kaczyński: Rząd fachowców broniłby aferzystów

Wyświetlaj:
kpiarz / 83.7.128.* / 2007-07-24 21:58
A co robi rząd nie FACHFCÓW? :)
germit / 85.193.250.* / 2007-07-24 20:31
To, że Kaczyński mówi językiem radiomaryjnym wynika z prostego faktu - taki w znacznej większości ma elektorat. W większości sfrustrowany, słabo wykształcony, tropiący wszędzie afer, któremu można usprawiedliwić się niemal przed wszystkim jeśeli doda się do tego etykietę walki z układami.
Tak taktyka ma ewidentnie defensywny charakter. Trudno na te hasła zdobyć większe poparcie niż ma się teraz (myślę że ok. 20 - 22%) ale z drugiej strony ma się pewność, że żelazny lektorat pozostanie. Kaczyński nie ma szans zostać prawdziwym politykiem póki nie zerwie z radiomaryjną retoryką. Tak powolnie sprowadzi swoją partię do ok. 15 % poparcia i to wszytko. Boi się zaryzykować i zacząć walczyć o znacznie bardziej wybredny, bo lepeij wykształcony i światły elektorat, bo tym samym straci fundament poparcia - Radio Maryja - a nie jest pewne ile przyciągnie do siebie nowego elektoratu. to jest błędne koło które dla PISu oznacza ślepy dryf.
Antyk / 83.17.253.* / 2007-07-24 21:04
Nieradiomaryjny, "światły", "wykształcony", "jasnogrodzie " Germicie - naczytałeś się Gazety Wyborczej, Wprostu - i w Twoim mniemaniu jesteś taki piękny, wykształcony, światly, brzydzisz sie Rydzykiem , kochasz Tuska i Kwaśniewskiego, Geremka et consortes - otóż przyjmij że nie wszyscy Polacy ich kochają.
Tak się składa że ze 20- stu moich znajomych to ludzie wykształceni - i oni wszyscy popierają PiS i Premiera.
Co nazywasz Radio maryjnym językiem ? Że tam się mówi o patriotyżmie, Narodzie Polskim, wartościach GENERALNYCH - czytaj chrzescijanskich - to dla Ciebie TYLKO RETORYKA ?
Gosciu - przykro mi ale jesteś Polakiem inaczej...
wczoraj / 2007-07-24 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli wg ciebie ja tez jestem polakiem inaczej,
przestancie juz o gazecie wyborczej geremku i michniku itd bo duszno sie robi.
prawda jest taka jak germit napisal, jesli nie wierzysz to wez sobie zestawienie elektoratu Kaczynskich,
i jeszcze jedna z tego forum, ze popierajacy pis uzywaja czesto porownan i nierzadko obelg, natomiast zwolennicy profesjonalizmu w swiecie polityki i gospodarki argumentow.
uzywanie porownan epitetow i obelg nie bierze sie z tego, ze ci ludzie sa glupsi, sa oni po prostu gorzej wyksztalceni i bardziej emocjonalnie podchodza do sprawy
krakowiak / 89.174.121.* / 2007-07-25 07:51
mam swoja firmę i głosowałem na PiS , zawsze wcześniej na PO , skonczyłem Politechnikę - pozdrawiam
marek 19-53 / 83.24.54.* / 2007-07-24 23:16
Proszę poczytać - np. niniejsze forum i zrobić zestawienie "przymiotników" używanych przez strony sporu politycznego. Zdziwi się p. jakiej ilości prostackich obelg używają ci "lepiej wykształceni".

Germit, tak broniony, posługuje się gazetowymi sloganami, wiecową propagandą. Ani śladu argumentów.

A ten p. "młody, lepiej wykształcony elektorat" znam dość dobrze - absolwenci niedzielnych szkółek z zachwytem powtarzający ordynarne dowcipy o Kaczorach ale nie potrafiący sklecić dwóch zdań w języku ojczystym.
Oczywiście jest również grupa dobrze wykształconych broniących osiągniętych pozycji.

No i na koniec proszę sobie wyobrazić, że mamy aktualnie najlepiej wykształconego prezydenta w całej naszej historii
Antyk / 83.17.253.* / 2007-07-24 21:40
Drogi , lub Droga "wczoraj"- z całym szacunkiem - tak sie składa że mam lepsze wykształcenie od towarzysza ćwierćmagistra - pseudo konspiracyjne "Kwaśniewski ".
Niestety sympatyzuję z Pisem - kompletny ze mnie Ciemnogród, ponieważ slucham Radia Maryja - a tam slucham Stanisława Michalkiewicza, prof. Wolniewicza, Jerzego Roberta Nowaka, i w ogóle tragicznie niewykształconych ludzi.
Poziom mego ciemnogrodztwa aż mnie przytłacza- aha - jeszcze wierzę w Pana Boga i Maryję.
Tu juz przekroczyłem wszelkie granice prymitywizmu, braku wykształcenia- powinienem raczej wierzyć w autorytet redaktora Michnika i Turnaua.
Ale coś mi sie zdaje że nie jest to mozliwe- pozostanę w swoim Ciemnogrodztwie - ponieważ Polska to ciemnogród- i p[roszę to roztrąbić na cały Swiat
marek 19-53 / 83.24.54.* / 2007-07-24 22:55
Szanowny Antyku, jak widać po moim nicku też jestem prawie antyczny. Z przyjemnością dołączam się do "Bractwa Moherowego Prostactwa". Na dodatek zabieram ze sobą 5. osób z wykształceniem wyższym (oczywiście nie po dzisiejszych studiach niedzielnych) w tym dr n. med. oraz prof. n. med. Czysty ciemnogród.

Z wyrazami szacunku,
Marek
wczoraj / 2007-07-24 21:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
alez drogi Antyk-u to jakie masz poglady i w co wierzysz to
to twoja sprawa i twoje prawo, daleki bym byl od tego, zeby kogokolwiek nietolerowac za jego poglady.
pozostaja tylko i az w dyskusji argumenty, ktorych dziwnym trafem np. panu premierowi brakuje, bo niby jakie na poparcie tezy, ze rzad fachowcow bronilby aferzystow?
A.T. / 193.41.113.* / 2007-07-25 07:10
I tu szanowni adwersarze zamilkli. Po takich oświadczeniach premiera dzięki swojemu wykształceniu wreszcie zdali sobie sprawę, że popierają JK oraz rząd, nie wiedzą DLACZEGO ?!

Pozdrawiam
krakowiak / 89.174.121.* / 2007-07-25 07:57
ano coż , PO nie ruszy nigdy SLD , wejdzie w układy , by był spokój a Samoobrona to juz całkiem inna bajka , tam nie ma afer - hehe , tutaj fachowcy mieliny cudnie ... nie kumasz
A.T. / 193.41.113.* / 2007-07-25 09:37
Racja, nie kumam. Mógłby Pan to jeszcze raz przedstawić ? Jasno i po polsku proszę!
Binek / 83.6.224.* / 2007-07-24 17:29
Stawiam na szybkie wybory. Niektóre fakty:
- prezydent przyjął niby przeprosiny ojca Rydzyka (Osobom którym przyjdzie w przyszłości przepraszać aby nie przeprosić radzę nauczyć sie tekstu przeprosin ojca R)
-panowie Kaczyńscy wykorzystują tragedię pielgrzymów maksymalnie ( wizyty i pieniązki)
-Lepper nie chce zgodzić się na warunek niepowoływania komisji śledczej w sprawie afery-prowokacji
-termin w którym kalicjanci mają odpowiedzieć na żądania PIS jest specjalnie krótki aby ci nie mieli zbyt wiele swobody
budowniczy / 2007-07-24 16:01
jkomp.. ogarnij sie człowieku i zauważ coś więcej niż tylko świat widziany oczami ojca dyrektora bo zginiesz marnie w rzeczywistości jaka naprawde Cię otacza kolego...
budowniczy / 2007-07-24 15:58
chciałem się wypowiedzieć w tym temacie ale czytając pierwszy post doszedłem do wniosku , że jako wykształciuch, pewnie mason i żyd również pójdę się lepiej pomodlić za tego biednego, schorowanego człowieka i Polskę takich ludzi... sił mi brak gdy czytam coś takiego...
piinokio / 83.27.192.* / 2007-07-24 15:58
Nawet jak na to co Kaczyński wygaduje na co dzień to ta teoria jest wyjątkowo głupia. Rząd fachowców to nic innego jak zespół ludzi dobranych pod względem profesjonalnym nawet spoza partii. Dlaczego ci ludzie mieliby bronić aferzystów to ja już zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć. Panu profesorowi od teorii leninowskich coś się już całkowicie pomieszało.
Jarkt / 213.238.88.* / 2007-07-24 16:24
Oczywiście! Nic tutaj nie ma do rzeczy, że 1/2, 2/3, a może i 3/4 (niepotrzebne skreślić) populacji profesorskiej pochodzi z nadania towarzyszy, lub towarzystwa i że zrobi wszystko, aby panujacy przed PiS-em spokój, ład i porządek przywrócić i odpowiednio zakonserwować.
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-24 17:31
.. w tym niejaki najlepszy prezydent IV Rzeczypospolitej tyz
piinokio / 83.27.192.* / 2007-07-24 17:16
A kto zabrania skorzystania z tej 1/2, 1/3 a może i 1/4 (niepotrzebne skreślić) populacji prawych i sprawiedliwych ? To w końcu światły strateg decyduje o kształcie rządu.
Binek / 83.6.224.* / 2007-07-24 17:03
W tych iluś tam prrocentach profesorów jest prof.Lech Aleksander Kaczński.
romanas1 / 83.11.23.* / 2007-07-24 18:14
Takiej paplaniny już dawno nie czytałem. Człowieku, Kaczyńscy nie są wieczni. Za kilka lat dowiesz się , dlaczego budżet tak wzrósł - chociaż miało być tanie państwo.....A może Ty też jesteś zamieszany w te kaczo - rydzo konszchty......
Byś / 83.26.246.* / 2007-07-24 18:03
Totalne brednie nie zasługujące zasadniczo na żadną uwagę a tym bardziej na odpowiedź.
Ale przy okazji podaję listę 10 najbogatszych w Polsce wg Forbes 4/2007 (w mld zł):
1. M. Sołowow - 7
2. L. Czarnecki - 6,2
3. R. I G Karkosikowie -5,6
4. Z. Solorz-Żak - 4,7
5. J. Wejchert - 3,6
6. Starakowie - 2,9
7. R. Krauze - 2,9
8. B. Ciupiał - 2,7
9. J. Kulczyk - 2,5
10 G. Kulczyk - 2,2
Jak widać nie ma tu polityków. Najbogatszym posłem jest J. Palikot (P. O.) 59 miejsce na liście który dorobił się zanim został poslem.
Najbogatsza kobieta - Grażyna Kulczyk (rozwody się czasem opłacają).
Najlepszy sportowiec jest oczywiście na 1 miejscu!.
Jak widać choć ,,polityka" jest dla bardzo wielu źródłem utrzymania to jednak talent do robienia pieniędzy mają ,,inaczej utalentowani".
Szczególnie utalentowani politycy dorabiają się co najwyżej kota, ciepłego miejsca przy mamusi, podejrzanych tytułów naukowych bez znajomości języków obcych, wymigują się od służby wojskowej oraz nie zawracają sobie głowy robieniem prawa jazdy . Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-24 17:33
facet , powinienes zajac sie profesjonalnie czytskami etnicznymi. Pewnie zalujesz ze szczyt kariery nie przypadl Ci na wspanialego Wodza Narodu..
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-24 14:56
Do jkomp: Nic kolego nie wspominasz o cegiełkach na stocznię gdańską, które Rydzyk przepuścił na giełdzie, nic nie mówisz o braku corocznych sprawozdań finansowych do KRRiT przez tego jegomościa, nic nie mówisz o nie płaceniu podatku od darowizn (kot to wie ile tego zagarnia?) itd, itd. Nic nie mówisz o aferze FOZ i Kaczyńskich, nic nie mówisz o Włoszczowej i Peronie Gosiewskim, nic nie mówisz o... a tu i ja się w język ugryzę bo te afery PiSowskie będą dopiero odkrywane po ich głośnym upadku.
Oj kolega jakiś taki Prawy i Sprawiedliwy ale nie do konca prawy i sprawiedliwy. Ile Polska straciła poprzez Fotygę ile Polska straciła podczas tego rządu itd itd to się wszystko skrupulatnie też wyliczy i się odpowiednich podliczy. Bądź o to spokojny.
KAP / 162.27.160.* / 2007-07-24 12:00
propponuje Panu Premierowi by jago mame leczyl Maciarewicz. Na pewno aferzystów nie dopusci, ani WSI tez....
dzika kaczka7 / 157.25.157.* / 2007-07-24 10:42
Skąd ten niby-jasnowidz wie, że inny rząd tak jak jego też będzie bronił aferzystów?
Co do obecnego rządu to rozeszly sie po kościach np. afera Putry czy też afera z próbą kupowania za pieniądze sejmu posłów SO. Teraz jest nowa afera z wrabianiem Leppera i co? Zamiatanie pod dywan.
.............. / 213.158.197.* / 2007-07-24 11:07
"afera z wrabianiem Leppera"

w rolach głównych Lepper czysty jak kryształ
dzika kaczka 7 / 157.25.157.* / 2007-07-24 17:29
Lepper nie jest czysty i każdy to wie. Ale ta grubymi nićmi szyta prowokacja to nic innego jak misterny plan prezesa jak tu uwalić konkurenta polotycznego.
majorka9 / 89.76.213.* / 2007-07-24 10:03
retowyka wypowiedzi nie zmienia sie od lat,rzad fachowow bronilby aferzysci weszliby do rzadu nie znudzilo sie wy ludzie panujacy caly czas zapominaie ze zostaliscie WYBRANI Z WOLI OBYWATELI a wladza nie jest wam dana na zawsze przed wyborami skladacie obietnice nie do spelnienia my obywatele o tem wiemy, ale wybieramy was na zlosc tamtym a nie dla wasi dlatego MUSICIE z nami sie liczyc bo my mozemy wam te wladze odebrac obywatele nie chca zeby wladza poprawiala im zycie ! obywatele chca zycnormalnie a wtedy sami dojda do tego czego chca

Najnowsze wpisy