Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński: To Tusk dzieli Polaków na lepszych i gorszych

Kaczyński: To Tusk dzieli Polaków na lepszych i gorszych

Wyświetlaj:
zirytowany Polak / 213.77.81.* / 2010-11-15 01:52
na miotle, a to pewnie byłaby minimalna kara. Marszałek nie lubił takich kłamców.
nexi / 89.72.224.* / 2010-11-14 23:43
podziwiam Kaczyńskiego, ma swoje lata, lud zakochany w Tusku go nie słucha,
a on, ze stanowczą energią pełni misję edukacyjną, orka na ugorze
skumbrie w tomacie klops / 83.31.42.* / 2010-11-14 23:32
Paweł Graś dawno przebił poziom bezczelności, za którym powinna pójść dymisja. A to zapomniał wpisać w oświadczenie majątkowe, że był cieciem u Niemca w Zabierzowie, a to żartował o nadpiłowanym skrzydle. Teraz uznaje opozycję za zdrajców, chociaż to nie ona oddała śledztwo smoleńskie Rosjanom.
~Kris / 2010-11-14 23:36 / Tysiącznik na forum)
Oj, chyba ci się artykuły pomyliły, prawda?
: )
~Kris / 2010-11-14 23:24 / Tysiącznik na forum)
Chciałoby się zaśpiewać refren piosenki z przed 30 lat.
Ale przecież to nie ja! ... to Tusk !!!
ANTONY MACIORKOWICZ / 85.222.90.* / 2010-11-14 22:55
TRZEBA WPROWADZIĆ STAN WYJĄTKOWY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! NIE MA JUŻ RZĄDU! NIE DZIAŁA PARLAMENT! PREZYDENT UDAŁ SIĘ NA EMIGRACJĘ UCIEKAJĄC PRZED WROGIEM! CAŁĄ WŁĄDZA W RĘCE YARA! ATYLKO YARO NAS ZBAWI I PRZEPRWOADZI NAS DO DO ZIEMI OBIECANEJ! TAK NAM DOPOMÓŻ!
sfdgfgf / 83.13.201.* / 2010-11-14 23:03
Zestaw dla kolekcjonerów ??
JA głosuje w wyborach samorządowch / 83.13.201.* / 2010-11-14 22:39
Ale kociołek emocji .
Zdzich / 2010-11-14 22:24 / Bywalec forum
Panie Kaczyński mydlisz pan oczy swymi wypowiedziami nie słyszałem, żeby Pan premier dzielił społeczeństwo na biednych i bogatych. Cały czas słyszymy, co robi rząd i za to, co robi słyszymy totalną negację, przeciw stawiając swe dokonania za czasów rządów J.K. W mediach gdy są pytania do najbardziej sprawiedliwych z PiS-u przez dziennikarzy słyszymy odpowiedź, nie zależnie na jakie pytanie – to jest wina Tuska , Komorowskiego czyli pytania o reformy, sprawy gospodarcze odpowiedzią sprawiedliwych jest, to wina tego rządu za naszych czasów to było dobrze. W czasach PRL-u to się nazywało nowomową. Pan J.K. i jego sprawiedliwi zatrzymali się w czasie i nie dociera do nich rzeczywistość kryzysu światowego, zmian w świecie i kraju, które nas otaczają. Kto nie chce szybkiego rozwoju na pewno PiS, który myśli, że same samorządy wyrównają dysproporcje tej niesprawiedliwości, o której tak dużo mówią sprawiedliwi z PiS-u. To pan panie Kaczyński podzielił społeczeństwo na patriotów i nie patriotów, na bogatych i biednych, na państwo solidarnościowe i liberalne. Tylko wytłumacz pan, co to jest państwo solidarnościowe. Może to takie państwo, które będzie zabierać bardziej zaradnym i dawać tym, co są nie chcę powiedzieć nieudacznicy, ale mniej im się w życiu powiodło. Już słyszałem wypowiedź, żeby bogatsze media płaciły na te biedniejsze. Jeśli to jest zrównywanie szans, to ja tego nie chcę. Słyszę o stosowaniu przez PO socjotechniki skoncentrowanej na szerzeniu nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości. Jak nazwać dziś konwencję w Nowym Targu pana Kaczyńskiego przecież to jest czysta socjotechnika skoncentrowana na nienawiści do PO, rządu i prezydenta? Czy przez sprawiedliwych Wypowiadanie bez tytułów premiera i prezydenta, mówienie Tusk, Donald, Komorowski a tytułowanie prezesa, pan premier Jarosław Kaczyński? Pan premier Tusk przeprosił za swą wypowiedź „mocherowe berety” co tak chętnie przedstawia pan prezes. Nie słyszałem słów przeproszenia od pana J.K. za słowa, które były naprawdę podziałem polaków „my stoimy tu a oni tam gdzie ZOMO” ja nie jestem z panem, więc według najbardziej sprawiedliwych stoję po stronie ZOMO. Czy to nie jest socjotechnika nienawiści? Na koniec mogę panu powiedzieć nie mydl pan oczu społeczeństwu, uderz się w pierś i powiedz, że też stosujesz taką samą socjotechnikę a może tylko w lepszym wydaniu.
barabara PO / 83.31.42.* / 2010-11-14 23:26
Od PełOwca jeszcze gorsza jest Owca. To ni pies, ni wydra. Coś na wzór pomocnika Judasza. Tylko nie wiadomo kto pomocnik, a kto Judasz. Taka specjalistka od obiadów i bajek dla dzieci. Opowiada niestworzone historie. Wszystkich ma za głupich. Czy ci nie wstyd bibliotekaro? Siedzieć na forum całymi godzinami i nadawać na uczciwych ludzi? Kalumnie rzucać? Niby odważna, bo działa z ukrycia. Ujawnij się szantrapo! Skąd w tobie tyle nienawiści do ludzi? Może jeszcze zatańczysz i zaśpiewasz? http://www.youtube.com/watch?v=Gq9S8yUTnpE Każda Owca to wielka murarka. Wszak zgoda buduje http://www.youtube.com/watch?v=v8rUJW0I9RQ&NR=1 Owce są specjalistkami w psychiatrii i miłości http://www.youtube.com/watch?v=QlylKB24Jp0&NR=1 Kochajmy się, bo liczy się tylko miłość http://www.youtube.com/watch?v=0x1_8chGS5U&feature=related Jesteś dosłownie jak morderca Świętopełk http://www.youtube.com/watch?v=-edEje0BkCU&feature=related Każdy wie, że mąż odpowiada za żonę. Obydwoje odpowiadają za dzieci. A te całe dwa pokolenia odpowiadają za wnuki itd. ... Ale w jakiejś mierze za grzechy ojca odpowiada syn i córka. A możeś ty córa koryntu? Ale żadne PełOwce to nie ludzie. Zwłaszcza Owce. Ty czarownico ciebie sam ojciec dyrektor nie mógł by rozgrzeszyć. A Prezydentowej nie urastasz ani do kolan, ani do pięt. Ty jej nie urastasz choćby do zelówek. Owca kończyła Włodkowica. Po wakacjach zapisze się na WUML. Bo marzy się jej polityka, zamiast cerowanie skarpet. Każda Owca, choćby w pojedynkę, potrafi więcej wyrządzić zła niż stado Lucyferów. Moje posty kasuje, blokuje komputery i umieszcza swój jad. A Kisz! Zapadnij się pod ziemię! Do czyśćca! Niedługo na każdym słupie twoja podobizna będzie wisieć z nagłówkiem: Wanted! Nagroda 1$. Kiedy ostatni raz byłaś u spowiedzi grzesznico?
olkhgsdlsa / 83.13.201.* / 2010-11-14 22:32
I co myślisz że to przeczyta? . Twoje wypociny zapomniały wspomnieć jak po zmarłym prezydencie jeździli wszyscy włącznie z dziennikarzami. A po katastrofie nagle pokazali prawdziwy obraz człowieka. Puknij się w potylicę i pomyśl co wypisujesz . Kryzys nie usprawiedliwia zielonej wyspy, raczej nie Pan J.K. o tym bełkotał w TVN.
() / 89.79.216.* / 2010-11-14 23:05
Ludzie z PO tak już gonią w piętkę że śmiech pusty ogarnia człowieka....no... żenada naprawdę żenada.
Chorykraj / 83.18.77.* / 2010-11-14 22:01
Kandydaci do samorządów którzy nie znają wielkości budżetów swoich miast,gmin , nie znają liczby mieszkańców NIE powinni mieć prawa do kandydowania. O takich szczegółach jak wysokość podatków , liczbie bezrobocia lokalnego itp. nawet nie ma co wspominać . Mordy rozebranych dup na plakatach to nie kandydaci do władzy , takie panienki powinny kandydować do agencji dla Panów. Najpierw taki ludek niech się dokształci, a dopiero potem startuje w wyborach . Dlatego apeluję myślcie kogo wybieracie do lokalnej władzy .
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 23:59
..

Niestety, ci o których myślimy, nie startują do żadnych władz.
I , co gorsza, wcale nie chcą!

Pozdrawiam
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 21:56
"....istnieje potrzeba odwołania się do republikanizmu..."

Historia republikanizmu zaczęła się dość dawno w historii ludzkości.


Za twórców klasycznego republikanizmu uważa się Arystotelesa (384-322 przed Chrystusem) i Cycerona (106-43 przed Chrystusem), którzy postulowali utrzymanie w Grecji i w Rzymie ustroju republikańskiego, bacząc pilnie, aby republika nie przekształciła się w inne formy ustrojowe, postrzegane jako ekstremistyczne, czyli w tyranię lub demokrację.

Podstawową zasadą republikanizmu jest pojęcie DOBRA WSPÓLNEGO.

Arystoteles słowo „państwo” wyrażał greckim określeniem politeja, ; tym samym terminem politeja nazywał jednak także pewien typ ustroju państwowego,
stanowiącego połączenie zasad demokracji (prawa polityczne posiada większość obywateli)
i oligarchii (dla posiadania praw politycznych należy spełniać pewien niewysoki cenzus majątkowy), czyli takiego, gdzie prawa polityczne BYŁYBY ODEBRANE SPAUPERYZOWANYM MASOM SKŁONNYM DO POSŁUCHU WOBEC DEMAGOGII SOCJALNEJ .
W jego przekonaniu, dzięki takiemu zabiegowi politeja opierałaby się na KLASIE ŚREDNIEJ.

Natomiast Cyceron ostoję umiarkowania i cnót obywatelskich widział w rzymskiej ARYSTOKRACJI.

To arystokracja, i tylko ona , kierowała się tradycyjnymi walorami republikańskimi, traktowała państwo jako rzecz wspólną (Res Publica).
To wizja arystokracji – którą cechuje patriotyzm, pojęty jako miłość dla praw i ojczyzny .

Podobno polski republikanizm wywodzi się wprost z tego klasycznego, ateńskiego.

W monarchistycznej, przedrozbiorowej Polsce król i wszystkie stany ( mające bardzo zróżnicowane przywileje) DZIAŁAJĄ DLA DOBRA WSPÓLNEGO tak skutecznie, że po niedługim okresie Polska zostaje rozgrabiona między zaborców.

A w PRL, nie wiem, czy dobrze mi się zdaje, też wszyscy pracowali dla "WSPÓLNEGO DOBRA "

Nic, ale to zupełnie nic a nic, nie kumam z tej tradycji republikańskiej!


Pomóżcie!
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 22:30

Pomóżcie!

Tobie juz nic nie pomoze bo nawet nie wiesz ze zyjesz w kraju ktory jest republika.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 23:12
Nieprawda!

Podstawą zasadą republikanizmu jest pojęcie dobra wspólnego.

Nie widzę NIC WSPÓLNEGO w naszym kraju : same podziały!

Wojna wszystkich ze wszystkimi!!!

ODRÓŻNIJ MIT (czyli to, co sobie wyobrażasz, że jest) OD RZECZYWISTOŚCI.

A rzeczywistość jest taka :

-niegospodarna władza żyje sama dla siebie, kłócąc się na wszelkie możliwe sposoby i wmawiając nam , że to dla naszego dobra,
-administracja ją po cichu popiera, za co ma pensje wyższe o 25 % od średniej krajowej.
-rozprzedawany obcemu kapitałowi majątek narodowy, służy dobru tegoż kapitału, a nie naszemu wspólnemu,
-jakieś oddziały naszych wojsk narażają życie w jakimś Iraku, czy Afganistanie, podczas gdy jeszcze nie tak dawno budowaliśmy w tych krajach zakłady chemiczne i płynęła kasa do kraju, a teraz co i raz przylatuje stamtąd trumna - i to wszystko dla naszego wspólnego dobra.!
To tylko kilka przykładów z bardzo, bardzo długiej listy.

Hipokryzja!
idnam / 46.113.19.* / 2010-11-14 23:46
Panie anonim .. nie przemożesz pan, złej woli.
Ładnieś pan, opisał ideę republikanizmu, ale nadaremnie.
Nie dociera to i nie dotrze do tych forumowiczów którzy zostali zaprogramowani, sami się zaprogramowali lub zwyczajnie pracują jako klaka dla danej opcji.
Takiego nagromadzenia niekoniecznie złej woli, ale często zwyczajnego konformizmu nie przemozesz pan.
Wystarczy dobry wpis, bez polemizowania z oponentami , którzy nie bacząc na faktyczną tresc wypowiedzi, manipuluja usiłując zmnienic , albo umniejszyc znaczenie wypowiedzi im niewygodnych.
Dlatego czesto mieszaja znaczenia i pojęcia.
Bowie to , że jakies państwo jest (w nazwie) republiką, nie znaczy , że jest republikańskie, ani że jest republikańskiego porządku. Rozumując w ten sposób, powinny byc państwa w swoich nazwach solidarne albo państwa w nawach liberalne.
A tak się skłąda że repyblika z nazwy , prattykuje liberalizm a nie republikańizm i to niewiele ma wspólnego z tym jak oficjalnie dane państwo sie nazywa czy jak sie okresla.
Moim zdaniem, mądremu nie potrza wiele wyjaśniac, a głupi i tak nie zrozumie.
Nie ma sensu polemika, no chyba , ze pracujesz pan dla okreslonego pijaru i zalezy panu na uswiadomieniu maluczkich.
Ale chyba nie na takich forach jest dobre po temu miejsce.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-15 00:07
..

Dziękuję za odpowiedź.
Piszę, bo mam trochę wolnego czasu, nie mam żadnej misji.
Wiem, że mój głos, na tym forum, to głos wołającego na puszczy.
Ale to nic nie szkodzi.
Przede mną kolejna bezsenna noc. Takie życie.
Pozdrawiam
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 23:21

Nieprawda!

Co jest nieprawda?
To ze Polska jest republika?

Republika (łac. res publica - dosł. rzecz pospolita, rzecz publiczna) – zgodnie ze współczesną definicją ustrój polityczny, w którym władza jest sprawowana przez organ wyłoniony w wyniku wyborów na określony czas.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 23:44
.

Definicja współczesna , w tak zawężonym ujęciu - tak.

Ale jeśli zauważyłeś, to od początku w całej dyskusji chodzi coś innego, a mianowicie , o odwołanie się do :

HISTORYCZNEJ ZASADY REPUBLIKANIZMU : WSPÓLNEGO DOBRA .

O NAWIĄZANIU do tej historycznej ZASADY DZIAŁANIA i PRACY WSZYSTKICH DLA WSPÓLNEGO DOBRA KRAJU (republiki), mówił Prezes Kaczyński, jego wystąpienie nie odnosiło się do " trybu wyboru władzy", co byłoby przecież bezsensowne .

Co do sposobu wyboru władzy - jesteśmy republiką.
Co do celów jej sprawowania - jesteśmy hipokryzjolandią.

Pozdrawiam
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 23:57
Dobrze.
Jednym z Pana argumentow bylo:

-rozprzedawany obcemu kapitałowi majątek narodowy, służy dobru tegoż kapitału, a nie naszemu
wspólnemu

Niech Pan nam przypomni ktory rzad w ciagu ostatnich 20 lat praktycznie zatrzymal prywatyzacje majatku narodowego?
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-15 00:14
..

Przykro mi, nie śledzę aż tak szczegółowo tych zagadnień.
Najwięcej "poszło" chyba na samym początku.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-15 00:19
To Panu przypomne.
Rzad tego ktory wlasnie te zasady repuplikanskie probuje ludziom przypomniec a ktorego wypowiedz tak ladnie Pan skrytykowal.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-15 00:29
..

???

.. W którym momencie jest ta moja krytyka?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-15 00:35
Dlatego napisalem "ladnie Pan skrytykowal"
Pan wie o co mi chodzi.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 23:56
..


I jeszcze coś do przemyślenia dla @@@ :

"Hitler został wybrany przez ogromną większość własnego społeczeństwa, w wyborach opowiedziało się za nim prawie 99 procent głosujących.”

Niemcy szczycą się swoją tradycją republikanizmu, wywodząc ja w prostej linii od republikanizmu rzymskiego sprzed tysiąca lat.

O ironio losu, Hitler cały czas działał w myśl naczelnej zasady republikanizmu, to jest, zasady wspólnego dobra, oczywiście tylko wszystkich Niemców.

Co z tego na koniec wynikło, nie muszę Ci chyba przypominać ?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-15 00:06
Panie Anonimie.
Nie ma na swiecie systemu ktory nie sprzeniewierzalby sie swoim zasadom.
Najlepszymi przykladami systemow ktore sprzeniewierzyly sie swoim idealom sa komunizm i kapitalizm. Tak na prawde to komunizmu nigdzie nie bylo a kapitalizmu juz nigdzie nie ma.
Co wiec mamy teraz?
Jakos to cos trzeba nazwac wiec to co dzieje sie w Polsce nazywamy republika chociaz jak to Pan opisal jej idealy gdzies sie pogubily.
Ale czy nalezy krytykowac wszystkich ktorzy przywoluja ich idealy i probuja je wcielac?
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-15 00:21
..

Tak, to wszystko zgodne z naturą ludzką : przysięgamy miłość i wierność do końca życia, a potem zdrady, rozwody....
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-15 00:33

a potem zdrady, rozwody....

Ale czy to oznacza ze mamy zrezygnowac ze slubow?

Czy jesli nie wszystkie idealy republiki sa spelnione to mamy zrezygnowac z tego systemu i wyrzucic wszystko do smieci i zastapic to anarchia?
Moim zdaniem nalezy probowac naprawic to co jest zepsute.

Nie widzę NIC WSPÓLNEGO w naszym kraju : same podziały!

Piszac to sugerowal Pan likwidacje systemu partyjnego i zastapienie go dyktatura?

Skoro definicja republiki zaklada ustrój polityczny, w którym władza jest sprawowana przez organ wyłoniony w wyniku wyborów na określony czas. to jak Pan sobie wyobraza wybor jesli wszyscy sa w zgodzie i nie ma podzialow?
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-15 02:01
..

Może odpowiem pytaniem :

Czy możliwa jest zgodna praca dla dobra kraju, mimo, że różnią nas religie, status majątkowy , przynależność partyjna itp., itd.?

Właśnie: różnią nas, ale nie dzielą!

Czyli nie przeszkadza nam, że lekarz jest muzułmaninem, skoro jest dobrym lekarzem.

Nie przeszkadza nam, że geodeta jest "nie z tej partii", skoro jest rzetelnym geodetą.

Piękna idea, czyż nie?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-15 10:19

Czy możliwa jest zgodna praca....

Oczywiscie ze jest mozliwa i ja takich problemow w Polsce nie widze.
Nie wiem w jakich kregach sie Pan obraca ze to Panu przeszkadza bo jest ten problem wokolo Pana obecny.
Natomiast te zachowania sa zauwazane w czasie jakiejkolwiek kampanii wyborczej i ogolnie mowiac w momentach walki poitycznej a do naglosniania i wyolbrzymiania tych zachowan wykorzystywane sa media. Nie ma to jednak zanaczenia w codziennym zyciu bo takie zachowania sa nic nie znaczacym marginesem.
marm / 212.49.52.* / 2010-11-14 21:10
cos sie panu Kaczynskiemu pomylilo, chyba rzeczywiscie nie wie co mowi, bo to on jest najwiekszym szkodnikiem polskiej polityki, chec zdobycia wladzy zaslepila go, ale sondaze pokazuja pozytywny trend, tylko zwolennicy ojca dyrektora, czyli sredniowiecza i zacofania pozostali wierni maluckiemu politykowi
antyciemnogrodzianin / 83.13.201.* / 2010-11-14 21:21
Epoki -Średniowiecza to widać że ty za bardzo nie rozumiesz . Ale nie dziwie się elektorat PO dalej wieży w zieloną wyspę i że wzrost vatu o 1% od przyszłego roku oznacza że nie wszystko zdrożeje ( "by żyło się lepiej ").. Gratuluje , tylko taki ciemnogród popiera POpapranców jak "marm". Zapewne dzisiaj przy niedzieli odbyłeś tradycyjny pielgrzymkę do supermarketu ( ulubiony sport ciemnogrodzian) w celu spędzenia wolnego dnia . Pomyśl dlaczego niedziela jest dniem wolnym w tym kraju ???
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 22:17
...
"Pieniądze szczęścia nie dają, tylko zakupy" - wiesz komu przypisuje się te słowa?
Dobrzy ludzie mają moc / 83.13.207.* / 2010-11-14 22:26
"Anonim z manufaktury " poczytaj o tym: "Pieniądz wiele żąda od swego właściciela – zabierze mu nawet duszę, jeśli nie będzie na siebie uważał. ".
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-15 00:53
..

Na szczęście, nie mam nadmiaru kasy, więc dusza moja pozostanie cnotliwa.
d23d2d3d2 / 46.112.81.* / 2010-11-14 20:09
kaczorku, jesteś wredny, wstrętny i obleśny... a ze złości piana ci z pyska leci .... w życiu nie zagłosuje na tak wrednego i hamskiego człowieka, obudź się! polska ma ciebie dość! jesteś żenujący!!
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 20:26
Jak bedziesz szedl do biura poselskiego PiS nie zapomnij zabrac pistolet i noz bo nie bedziesz mogl uzewnetrznic swoich mysli.
młodzieżuwka PO / 178.37.131.* / 2010-11-14 20:45
Jestem młodym, wszechstronnie wykształconym antyfaszystą z wielkiej metropolii. I co pisiorki, leci piana z pyska?

Ale jaja.
() / 89.79.216.* / 2010-11-14 22:04
POprawnie pisze się " młodzieżówka "
Gor / 212.160.239.* / 2010-11-14 21:27
Kolego, gdzie tak kształcą?
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 22:09
..

Sam się możesz wykształcić- trzeba tylko trochę chęci.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-14 20:47
Jestes zwyczajnie glupim prowokatorem.
103 / 188.146.192.* / 2010-11-14 19:52
A dla mnie porównanie PO do PiS to jak porównanie sraczki do rozwolnienia. D.pa i tak boli. Alle jaja.
Niezadowolony 1 / 88.135.162.* / 2010-11-14 18:35
2 idiotów ciągle się oskarża, ze szkodą dla Polski i dla nas. Ciągle w polityce te same osoby i ten sam Monthy Pyton...
Myślę że do Smoleńska należało cala tą pseudo elitę polityczną razem wysłać airbusem A 380 a nie TU 144 (wchodzi 4x więcej pasażerów). Wtedy wreszcie nowi ludzie zaczęli by rządzić i być może coś by się zmieniło...
dobre, naprawdę dobre / 87.118.126.* / 2010-11-14 19:46
nowi ludzie? a gdzie się takowy płodzą? z probówki? jeżeli nie to ciągle w obiegu będzie DNA homosowietukisa, czyli padliny ludzkiej pewnej, że przerobi innych na swój wzór i podobieństwo.
squun / 78.133.227.* / 2010-11-14 18:31
lepsze połowa kaczyńskich zginęła w smoleńsku

teraz została już tylko ta gorsza
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy