Forum Forum emerytalneOFE

Kalata: ZUS najtaniej wypłaci środki z OFE

Kalata: ZUS najtaniej wypłaci środki z OFE

Money.pl / 2006-11-30 15:12
Komentarze do wiadomości: Kalata: ZUS najtaniej wypłaci środki z OFE.
Wyświetlaj:
Zygmunt / 193.151.101.* / 2006-12-01 16:06
Zgadzam sie z poprzedikami i dodaję,że pieniadsze sa potrzebne na wybudowanie nowych marmurowych siedzib ZUS.W ZUSie jedynie na budynki nigdy nie brakowało pieniędzy. Wszystko do d..y
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-12-01 10:36
kiedyś 30zł wyższa pensja minimalna miała powstrzymać emigrację zarobkową Polaków. Teraz to. Kaczyński powinien cię wywalić na zbity pysk...

Zatem by jakoś odzyskać NASZE PIENIĄDZE będziemy musieli "umierać" przed przejściem na emeryturę (np. "samotny rejs w Bałtyk podczas sztormu"). Wiwat Socjalistyczni Złodzieje...
lipiec62 / 83.29.203.* / 2006-12-01 19:06
Mam pomysł na oddłuzenie ZUS -WUWALIĆ NA ZBITY PYSK CAŁY ZARZĄD ,SPRZEDAĆ WIĘKSZOŚĆ NOWYCH BUDYNKÓW a zyskane pieniadze powierzyć normalnym firmom do pomnarzania
rembek / 83.27.24.* / 2006-12-01 10:03
Jasne - "opiekuńczy" ZUS dobry na wszystko. Jak można porównać "... obniżenie kosztów..." jeżeli chodzi o ZUS (bo jest jeden) a zyski z OFE są "przejadane" przez prowizję (dla niewtajemniczonych: OFE pobiera max. 7% prowizji od składki a zyski każdego OFE przekraczają 15%). Jeżeli ktoś ma jako takie pojęcie o inwestowaniu i zyskach to wysokość prowizji można wsadzić pomiędzy książki Brzechwy i Konopnickiej. Skoro istnieje do dziś wiele instytucji zajmujących się pomnażaniem gotówki (ZUS do nich nie należy) i klienci tych instytucji są zadowoleni, to po co takie głupie gadanie? Pewnie nie ma jak załatać dziury w ZUSie (miliardowe zadłużenie) więc trzeba sięgnąć po moje/nasze pieniądze? Ja bym tę Panią odwołał ze stanowiska i posłał na jakieś szkolenie z dziedziny o której zapewne nie ma zielonego pojęcia. Cytując Teflona (poniżej) : "...premier Kaczyński powinien ją NATYCHMIAST
wywalić..."
Sławomir Nadolski / 81.190.26.* / 2006-11-30 23:47
Pewnie, że ZUS najtaniej zaopiekuje się moimi pieniędzmi. Skoro na przykład ja zbiorę na emeryturę 100 tys. z II filara a pożyję rok na emeryturze i umrę to ZUS resztę moich pieniędzy ukradnie. Wtedy nie są potrzebne żadne koszty obsługi.
Uważam, że
1. ZUS powinien być zlikwidowany a jego kompetencje powinny przejąć Urzędy Skarbowe.
2. Pieniądze z OFE powinny być bezwarunkowo dziedziczone i dostęp do nich powinien być przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Inaczej nie mogę ich nazwać swoimi pieniędzmi lecz pieniędzmi budżetu.
3. Emerytury z II filara bez żadnych przeszkód powinny być wypłacane przez już istniejące Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Przecież ludzie już powinni i wpłacają na swoje prywatne konta emerytalne i ich fundusze mogą przejąć wypłatę i cały czas pomnażać mój majątek.
4. Jak najszybciej pozbyć się z rządu pani Kalaty.
GB / 83.25.77.* / 2006-11-30 17:46
SKANDAL!!! Ludzi mojego pokolenia zmuszono do "wyboru" OFE, a teraz obiecuje się, że i tak g... dostanę. Mam gdzies ZUS i ratowanie trupa naszymi pieniędzmi!!!
Teflon / 72.75.126.* / 2006-11-30 17:25
Za takie pomysłu premier Kaczyński powinien ją NATYCHMIAST wywalić.

Przecież ona pociagnie PiS na dno - jej pomysły to istna głupota, która uderzy we wszystkich oszczędzającyhc na emerytury w ZUS.
Czatman1 / 217.113.228.* / 2006-11-30 16:49
I dziedziczenie tak reklamowane w II filarze poszlo w diabły.Złodziejski ZUS dowodzony przez nieudaczników ma być gwarantem?Oddajcie nam nasze pieniążki !!Sami je sobie zagospodarujemy na godziwą Jesień życia.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-11-30 16:07
właściwie to szkoda komentować te brednie - traktują nas jak karpie przed świętami - mamy wybór usnąć w sklepie lub kto nie zdąży w torbie - po drodze , nieliczne sprawne jednostki dostaną w łeb w domowym zaciszu , ale prawa głosu to już nie mamy.!!!! Jedno mnie tylko ciekawi - jeżeli "najtaniej" to z czym porównywali ????
abb / 195.238.245.* / 2006-11-30 15:12
juz nie pierniczy jaki zus jest dobry i tani bo kazdy wie jak SUPER gospodaruje pieniędzmi gdzie mu wkólko brakuje....i z II filarem będzie tak samo....zmarnuja kase i dalej beda jechali na kredytach ...jak są niewypłacalni zroku na rok coraz bardziej to niech cos innego wymyślą ....

Najnowsze wpisy