Forum Polityka, aktualnościKraj

"Kamienie na szaniec" czyli mit domaga się analizy

"Kamienie na szaniec" czyli mit domaga się analizy

Wyświetlaj:
wicenigga / 89.229.31.* / 2013-04-02 12:41
"głęboko moralny i życiowo atrakcyjny wzorzec walki zbrojnej i śmierci +za ojczyznę+ bez liczenia się z uwarunkowaniami, realną postacią i kosztami przemocy, także jej konsekwencjami moralnymi. W +Kamieniach na szaniec+ śmierć jest przedstawiona jako romantyczna męska przygoda" - mówi Elżbieta Janicka." I to niby jest be! Ale cacy byłaby "właściwa" reakcja AK na prośbę żydowskich bojców o wyprowadzenie z getta na aryjską stronę, i to bez względu na konsekwencje tego kroku. W tym akurat przypadku rozwagę i powściągliwość dowódców AK pani Janicka potępia. No to jak ma być, za Ojczyznę nie warto oddawać życia, a za żydowskich nierozumnych kolesi należy jak najbardziej ?! To dlatego Beck i obrońcy Westerplatte są mieszani z błotem, bo Ojczyzny bronić nie warto? Platfonsy tak się starają, już nawet armia postawiona w stan likwidacji, a PO tych moherowych łbach wciąż się tłucze ta dziwaczna potrzeba oddawania życia dla wyższych celów. Dopiero Janicka uświadamia nas co warto, a czego nie warto. Aż dziw jak przez setki lat radzili sobie Polacy bez tych jej zbawiennych rad ! A szczerze mówiąc; im więcej takich doradców tym dla Polski gorzej!
ździcho kuźwiak / 212.106.20.* / 2013-04-02 15:20

bo Ojczyzny bronić nie warto?

Nie warto, bo to jest jednostronne. Ty dajesz, a ojczyzna tylko bierze. Jak zginiesz za nią, to da Ci tylko orzełka na trumnę, a jak przeżyjesz, a stracisz np. nogę, to da Ci pare groszy na stolarza, żeby Ci drewniana wystrugał. Zatem nie warto.
wicenigga / 89.229.31.* / 2013-04-02 18:28
Warto ! Bronimy Naszej Ojczyzny i kształtujemy ją wg swoich oczekiwań, wyobrażeń i potrzeb. Nie bronimy czyjejś ojczyzny, takiej co z łachy daje drewniane nogi, a nawet i nie to.
ździcho kuźwiak / 212.106.20.* / 2013-04-02 19:25

kształtujemy ją wg swoich oczekiwań, wyobrażeń i potrzeb.

my to znaczy kto? Czyżbyś to mówił z perspektywy kogoś, kto MA WPŁYW na realizację w/w oczekiwań, wyobrażeń i potrzeb?
wicenigga / 89.229.31.* / 2013-04-02 22:23
Zadzwoń na informację. Albo pomyśl o kim filozuje Janicka.
ździcho kuźwiak / 178.36.214.* / 2013-04-03 10:48

Zadzwoń na informację.

Tak myślałem. Sam wiesz, że te oczekiwania, wyobrażenia i potrzeby możesz sobie potłuc wiadomo o co. No chyba, że te oczekiwania, wyobrażenia i potrzeby zawężają się jedynie do posiadania wodza i chęci deklaracji bezwzględnego oddania i posłuszeństwa mu, no to jest to w zasięgu.
Albo pomyśl o kim filozuje Janicka.

Janicka akurat to jest ktoś dla mnie niegodny poświęcania mojego czasu. W ogóle "filozów" mam "głęboko w poszanowaniu". Mnie wystarczy jedynie wypłata adekwatna do mojego wysiłku w pracy. Tzw. ojczyzna daje mi jedną dwudziestą tego na co zasługuję.
wicenigga / 89.229.31.* / 2013-04-03 11:44
Jeśli nie musisz mieć Ojczyzny, to po cholerę się wcinasz, masz wierszówkę? Spakuj plecak i hajda do takiej np. Norwegii, tam płacą adekwatnie! A ci co zostaną mają obowiązek wydusić taką zarazę jak Janicka. Nie dla ciebie, dla siebie! Bo "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz", co już dawno zwyczajna "mądrość ludowa" rozstrzygnęła i nie ma potrzeby "odkrywać Ameryki" po raz enty. Chyba że ktoś jest w Polsce od niedawna, to może się dziwić.

Najnowsze wpisy