Forum Polityka, aktualnościKraj

Kara dla szefa NFZ: stracił pensję, może stracić pracę

Kara dla szefa NFZ: stracił pensję, może stracić pracę

skomentuj
Wyświetlaj:
chętne na transplantacje są / 81.219.26.* / 2010-08-30 11:09
W Belgii rośnie liczba eutanazji bez zgody zainteresowanych a Polacy się chcą leczyć? Co za Ciemnogród!!!Wilczy bilet dla tego co to zakablował.
życzliwy / 83.12.11.* / 2010-01-11 12:04
To ,że opozycja tak się zachowuje to zrozumiałe ,szukają błędów wyolbrzymiają , widzą to czego nie ma to walka polityczna.
Ale dziennikarze powinni zgłębiać problemy i naświetlać neutralnie , a nie bić w ten sam bęben co opozycja.
Lekarze walczą z ministerstwem i to różnymi metodami , bo im ukrucić chce samowolę , nieuczciwość , odciąć ich od źródełka nabijania sobie własnych kieszeni. Większość nakładów , które dostały dodatkowo szpitale przeznaczyły na pensje i premie . Pacjentów maja gdzieś , liczą się tylko ich przychody i wykorzystują każdą okazje ,żeby udowodnić ,że to oni są ci święci a minister jest zła.
Dlaczego nikt nie zapytał dyrektorów szpitali dlaczego nie wystosowali pisma do NFZ z zapytaniem jaka ma być procedura dla pacjentów w trakcie leczenia skoro tak zrozumieli rozporządzenie. Dlaczego nie poinformowali pacjentów wcześniej ,że z nowym rokiem będą zmiany - w jednym materiale TV osoba chora mówiła jak wyglądała jej rozmowa w szpitalu,, niech pani sobie poszuka , my nie robimy już tych zabiegów,,. To jest rozmowa lekarza prowadzącego pacjenta , który ma dobrą wolę.
Może dziennikarzom można wciskać kity , opozycja jak hieny nie analizując sytuacji ,wykorzystuje dla własnych celów , ale mnie w pierwszym rzędzie dało do myślenia dlaczego nie poinformowano pacjentów , dlaczego nie wyjaśniono , nie wprowadzono procedur dla pacjentów w trakcie leczenia- bo to pasowało lekarzom - jest okazja zrobić zadymę.
Jestem osobom przewlekle chorą od wielu lat ciągle się leczę i ostatnio opuszczając szpital powiedziałam ordynatorowi ; ,, nie ma na całym świecie pieniędzy ,które by poprawiły sytuację bo problem jest w Was w waszej złej organizacji , marnotrawstwie , złodziejstwie , ignorancji i znieczulicy . Najpierw należy to wyplenić a potem ewentualnie więcej pieniędzy.
Zainteresujcie się jak są prowadzone finanse szpitali , niech pokażą kwity ile na co idzie i cała prawda
niech będzie na ławie.Ministerstwo walczy tak naprawdę z wiatrakami i nic nie jest wstanie zrobić , bo lobby lekarskie popierane przez dziennikarzy opozycję i zdezorientowanych pacjentów żebrzących o
pomoc jest zbyt silne. A opozycja niech weźmie pod uwagę , że pewnie kiedyś przyjdzie jej też się z tym problemem zmierzyć , więc niech nie wzmacnia tego lobby , bo bedzie jej jeszcze trudniej.
Środowisku medycznemu i farmaceutycznemu potrzeba jest najpierw odnowa moralna , a nie
pieniądze .
Anest / 94.232.157.* / 2010-01-09 10:54
tO NIE W TYM RZECZ , ZE KOGOS TAM UKAŻĄ - TO MIAŁA BYC OSZCZEDNOŚĆ BO SYSTEM PADA. pOLITYCY UŁOZYLI TAKI SYSTEM, ŻE DŁUGI I BRAKI PRZERZUCJAJĄ NA SZPITALE , LEKARZY I PACJENTÓW. A jak pójdzie smród medialny - znajdujemy koziołka, którego podłozymy. Jaki powinien byc system - powinien byc ubezpieczeniowy ja AC samochodowe. Doznajesz szkody ( choroby) dostajesz usługę , dostajesz kwit dla ubezpieczyciela i idziesz po pieniądze , które płacisz szpitalowi.. Cennik usług medycznych wyznacza agencja niezależna od polityków.. Nie ma wtedy nadwykonan i gadek z NFZ typu nie mamy pieniedzy i nie zaplacimy ( tylko chcemy za darmo ) W systemie tym (auto casco ) ubezpieczyciel jeszcze na tym zarabia. Czy wyobrazasz sobie kolego takie cos, ze doznałes szkody, a ubezpieczyciel odmawia ci wypłaty tłumacząc to brakiem kasy? A co się dzieje kiedy pieniedzy bedzie za mało - no niestety podwyzszamy składkę. Wprowadzamy drobne opłaty za wizytę, receptę. Wyższą dla tych co jej z własnej kieszeni ( składki zdrowotnej ) nie płacą tj rolnikom itd. Kazdy wie, że ekonomii nie da sie oszukać. Wie to wchodząc do sklepu Wchodząc do szpitala mysli ,,,,,,,,,,,, ze co ? Zwróć kolego uwagę , że w tej chwili w tv brak jakichkolwiek debat na temat słuzby zdrowia.- nie ma bo władza nie chce ujawnienia prawdy.
sc / 99.233.52.* / 2010-02-04 06:22
System pada ponieważ …pada, jak wszystko inne pada. Trzeba tylko posprawdzać kto zarabia a kto traci. Bez tego winnego się nie znajdzie.
Ekonomii nie da się oszukać ale w slużbie zdrowia ekonomia nie bardzo się sprawdza. Bo nie ma tam żadnej konkurencji! Chory nie może dokonać innego wyboru niż pójść do lekarza wtedy kiedy musi bo po prostu umrze. Pułap na ceny usług medycznych musi być zrobiony, jak powiedziałeś, przez agencję niezależną od polityki ale jak to zrobić skoro budżet jest ustalany przez rząd a jestem pewien, że zawsze będzie za mały. Do tej pory nikt nie mógł znaleźć właściwego rozwiązania bo wszędzie jest ta polityka. Mam wątpliwości czy ubezpieczenie może pokryć w wystarczającym stopniu wszystkie uslugi medyczne bez stosowania selekcji na bogatych i biednych. Jak ustalić ceny usług z uwzględnieniem zamożności obywateli tego kraju? Dla was lekarzy to wszystko jedno ale dla pacjenta nie. Może dlatego władze siedzą cicho. Nie mniej podpisuję się pod twoją propozycją bo nie widzę innego lepszego sposobu, chociaż częściowego może, zreperowania systemu.
jemand / 87.207.132.* / 2010-01-12 22:25
A ilu ludzi mających samochody ma auto casco. Po drugie ilu nie stać na płacenie. Po trzecie są zabiegi, bądź leczenie na których stać tylko najbogatszych np. leczenie ciężkich oparzeń, chemia niestandardowa, ablacja. Prawda jest taka, że trzeba zmienić mentalność, tzn. nie może być państwowe to niczyje, państwowe to nasze i trzeba oszczędzać i liczyć każdą złotówkę, a nie roztrwaniać pieniędzy. Mógłbym naprawdę dużo napisać, lecz tak naprawdę to może 0,1% polityków zależy na naprawie RP. Czemu wszyscy mądrzy z opozycji jak byli u władzy i mieli większość nie naprawili służby zdrowia. Prawda jest taka, ten kto ruszy ten bałagan popłynie z biegiem historii. Powinno być współpłacenie, za każdą wizytę u lekarza np. 3 zł i skończyłyby się pielgrzymki osób wykorzystujących luki w systemie i np. chodzących trzy razy w tygodniu do trzech różnych okulistów, wzywających karetkę, żeby przywiozła aspirynę. Zarówno od pacjenta jak i od lekarza należałoby wymagać kultury. Lekarz nie powinien pracować nie wiadomo ile godzin bo jest tylko człowiekiem i zmęczony popełnia błędy. Nie powinno być takich ograniczeń jak teraz w dostępie do specjalizacji. Mała grupa utworzyła lobby i brakuje specjalistów, zamknięto wojskową uczelnię medyczną a teraz brak lekarzy w wojsku, w POZ pompuje się kasę a nic nie robi. Powinno być, jeśli poz skieruje pacjenta do szpitala bez właściwych badań z wyjątkiem przypadków nagłych powinien otrzymać fakturę do zapłaty za te badania, ale cóż wiceminister jest lekarzem poz. Wydatki na leki to temat rzeka. Nie powinno być refundacji na więcej niż dawka przepisana przez lekarza, a tak pacjent idzie do jednego specjalisty potem do drugiego kupuje leki za grosik, apteka dostaje refundację i tak naprawdę potem nie ma na leki np. onkologiczne. Zamieszanie z chemią niestandardową - proszę o to spytać konsultantów wojewódzkich i krajowego, bo Prezes jest tu tylko kozłem ofiarnym. Po prostu szkoda gadać. Czemu szpitale jak ognia boją się ujawnienia swoich kosztów, bo wyszłyby wszystkie przekręty. Szpitale prywatne są wąskospecjalistyczne i powikłanego ciężkiego starszego wiekiem pacjenta odsyłają do państwowego, w państwowym marnotrawstwo, przerosty zatrudnienia i to nie białego personelu. No ale starczy bo komu by się chciało tyle czytać.
Dartek / 90.156.120.* / 2010-01-08 23:00
Pytanie : Czy ktoś może podać interpretację prawną na jakiej podstawie i za co Premier Najjaśniejszej Rzeczypospolitej można zabrać komuś pensję ?
Propozycja : Panie Premierze , może by tak Pan przynajmniej 2 razy w roku pozabierał pensyjki ministrom , wiceministrom , podsekretarzom itp , itd . Jaka oszczędność dla budżetu i dziurka w budżecie by się zmniejszyła troszkę .
Pytanie : A kto może u.p.i.e.r.d.o.l.i.ć pensyjkę Premierowi ? .
hiena_cmentarna / 213.238.74.* / 2010-01-09 05:45
To tylko przejęzyczenie. Oczywiście chodzi o miesięczną dolę z kręcenia lodów bo pensji zabrać nie może.
Anest / 94.232.157.* / 2010-01-08 20:27
Komedia, komedia - na naszych oczach rozpada sie system słuzby zdrowia , a to jest jeden z pierwszych objawów.
kosa 811 i 1/3 / 83.26.197.* / 2010-01-08 18:31
pierw gonili newsa, bo coś tam urzednicy pochrzanili w swoich ukazach, epatując publikę obrazkami ludzi chorych na nowotwory, którym wmawiali, że od jutra nie będą leczeni (przy aplauzie politycznym cudowtórców lecznictwa zbiorowego typu Balicki czy Piecha), a potem dali się ogłupić bzdetem typu "premier pozbawił pensji urzednika"
januszek13 / 2010-01-08 18:31
ZABIJ RAKA ZANIM ON ZABIJE CIEBIE !!!
To jest link: http://www.1shoppingcart.com/app/?af=1022855 do strony na ktorej znajduja sie niezbedne informacje potrzebne dla tych, ktorzy maja problemy z rakiem,
ze swinska grypa i z wieloma innymi chorobami.
Ze wzgledu na naciski potentatow farmaceutycznych, ktorzy daza do zamkniecia tej strony prosi sie aby informacje znajdujace sie pod tym linkiem dotarly do publicznej wiadomosci,
Nalezy przekazac ta informacje w rodzinie, wsrod przyjacol i zanajomych, poniewaz kazdy z nas zna kogos, kto jest chory na raka....
Ps. Wszystkie informacje sa w jezyku angielskim
JanuszJanulis
© 2003-2010 World Marketing Media, Inc.
http://www.1shoppingcart.com/app/?af=1022855
sc / 99.233.52.* / 2010-02-04 06:58
Oprócz dużej wrażliwości na nieszczęścia pokazałeś olbrzymią naiwność. To przecież ktoś wynajął dobrego sprzedawcę do reklamowania swojej książki. Potencjalnych klientów może być niesamowicie dużo więc zarobek olbrzymi. Zwłaszcza w formie e-book. Koszty są wtedy minimalne a niech co setny niuleczalnie chory kupi…. Znasz angielski to ci powiem co to jest. BULLSHIT.
mś / 77.237.3.* / 2010-01-08 18:05
Z o b o w i ą z a n i e w y m a g a l n e jak w y n a g r o d z e n i e musi być wypłacone lub jego część ale jedynie na podstawie pisemnej nagany do akt osobowych uwzględniającej przewinienie i skutki, czyli zastosowaną karę . W tedy uwierzę w to. Dyscyplinarka lub kara pieniężna - jednego składnika, który wchodzi w skład wynagrodzenia miesięcznego. Zazwyczaj jest to premia.
wollta11 / 87.206.240.* / 2010-01-08 12:32
Biedny czlowiek dostal pala za min.zdr. skopacz , no ale ktos musial , ciekawe czy mu sie to oplaci???
lecher1 / 89.228.109.* / 2010-01-08 17:45
Ciekawi mnie , za co ci ludzie (ministrowe i pracownicy ministerstw) biorą tak duże pieniądze, jeśli nie potrafią napisać poprawnego rozporządzenia ? Dotyczy to również wszelkiego rodzaju doradców i ekspertów- co to za eksperci, co mają różne zdania na prosty temat?
jalud / 83.17.191.* / 2010-01-08 10:14
Tusk jak Łukaszenka czy Putin. Wezwał na dywanik, pogroził, zabrał nawet pensyjkę. Cyrk dla naiwnej gawiedzi. Tak jakby szef NFZ działał samodzielnie, a nie pod jasno określone wytyczne z kancelarii premiera ograniczenia wydatków budżetowych. Prawda jest taka że dla PO najważniejszy jest "dobry interes", gotówka, wynik itd. a człowiek to tylko numer statystyczny. Jak w komunie, tylko mit równości klas zastąpił mit wszechmocnego "rynku". Oba te systemy życie poszczególnych jednostek, zwłaszcza słabszych i niedostosowanych traktują jednakowo, jako nieistotne. Tylko żeby to był rzeczywiście rynek rzetelny a nie skorumpowany politycznie, gdzie interesy załatwia się na cmentarzach i stacjach benzynowych.
fjf4 / 89.77.45.* / 2010-01-08 18:59
No właśnie, PiSiorki pokazały całemu światu jak się kupczy w cieplutkich pokojach
poselskich, a ci włóczą się po jakiś cmentarzach, wstyd.
vollta11 / 87.206.240.* / 2010-01-08 12:36
misiek Ty znowu swoje , turysta(Peru) chce byc taki jak Putin Lukaszenka ale brak mu odwagi a tych kilku ludzi nie ma czyym sobie glowy zawracac
78877887 / 195.117.255.* / 2010-01-08 09:31
Za ten chaos i upodlenie ludzi pani Kopacz powinna od razu podać się do dymisji POpaprańcy
TYLKO "przepraszam" za nerwy i upodlenie ludzi i poczucie zagrożenia zdrowia Niech się poda do dymisji Kochanowski za naciąganie na lewe szczepionki......
m53 / 83.24.30.* / 2010-01-08 09:30
Tusk okazuje się coraz większym pajacem. Kolejna gadka pod publiczkę.
Ponownie mamy dobrego cara i złych bojarów.

A nasze słoneczko osobiście będzie sterował wszystkim - b blasku fleszy oczywiście

.
Na pewno nie dostanie też wynagrodzenia za styczeń.


Nie istnieje w Kodeksie Pracy możliwość odebrania pensji. Szczególnie w trybie "publicznej zapowiedzi phłemieła" i w dodatku "z góry"

Pajac, żeby nie używać słów bardziej dosadnych.
wertykalny / 83.23.252.* / 2010-01-08 08:47
pogonić tępą babę, niech wraca do Szydłowca i dalej truje swoich pacjentów. Już różnych pajaców mielismy na stanowisku ministra zdrowia, ale żaden z nich nie zrobił tyle szkody, tyle bałaganu, co PO i ćwierćint. Kopacz.
volta11 / 87.206.240.* / 2010-01-08 12:46
i po co te nerwy ? pierwsza konferencja skopacz na pytanie dziennikarza z tvn czy aby na pewno poradzi pani sobie z tymi problemami ? odpowiedz skopacz ale mily panie red, to moi koledzy mnie namowili , pwiedzieli ewka wez te robote bo ty sie tam nadasz i wzielam zapomniala dodac ze to nie o te robote chodzilo , mim, zdr, szukalo odzwiernej ,dali w tej sprawie komunikat , a ktos w tym gmachu pomylil podania i tak mprzedstawia sie kariera skopacz!!!!
m53 / 83.24.30.* / 2010-01-08 09:43
Pajaca to mamy na stanowisku premiera. A reszta jest prostą konsekwencją .
skomentuj

Najnowsze wpisy