Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przywódcy strajku w Budryku stracą pracę

Przywódcy strajku w Budryku stracą pracę

Money.pl / 2008-02-13 11:37
Komentarze do wiadomości: Przywódcy strajku w Budryku stracą pracę.
Wyświetlaj:
GraPys / 83.4.37.* / 2008-03-02 11:04
Podoba mi się decyzja Zarządu Budryka!!! Panowie tak trzymać !!!
Pajchiwo / 2008-02-13 11:37 / Tysiącznik na forum
No coś się może wreszcie ruszy w temacie "świętych krów".
Ale temat jest dość delikatny - jak nie pozbawiając pracowników ochrony związków zawodowych usunąć z nich patologię?
Ja osobiście nie mam pomysłu.
bt / 83.21.174.* / 2008-02-13 15:27
Skierowć 'aktyw związkowy' na trawkę . Pracownikow pokazać jasno koszty funkcjonowania firmy i konsekwencje przestojów. Ci mądzry zrozumieją. Ci do którzych nie dotrze powinni dołączyć do 'aktywu'
Pajchiwo / 2008-02-13 16:11 / Tysiącznik na forum
No tak, tylko tu łatwo o nadużycia - przecież większość pracowników wcale nie ma pojęcia (i nie musi) o ekonomice produkcji i właściciele mogą to wykorzystać podciągając wszystko pod szeroko rozumiane "koszty".
Jest jeszcze coś takiego jak niegospodarność kierownictwa (najczęściej wynikająca z niewiedzy).
Nagminnie taki stan rzeczy jest redukowany przez cięcia właśnie w sferze wydatków związanych z pracownikami, lub poprzez naciski na podwładnych w celu zrzucenia winy lub rozłożenia jej na całe jednostki przez nieudolnych "menago".
Wyrzucenie związkowców na "trawkę" daje precedens związany z kontrolą prawnie przecież niezależnych Z.Z.
To nie jest takie proste jak by się wydawało. :)
tMQ / 80.48.4.* / 2008-02-13 15:55
w sumie była tylko garstka, która nie pozwoliła pracować innym.
zwolnić dyscyplinarnie i będzie spokój.
w końcu jakaś mądra decyzja.
Pajchiwo / 2008-02-13 16:12 / Tysiącznik na forum
Co do wywalenia to ja sie jak najbardziej zgadzam, ale czy dyscyplinarka? Tego to ja już nie jestem taki pewny.

Najnowsze wpisy