Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Karta podatkowa, a usługi internetowe.

Karta podatkowa, a usługi internetowe.

Patryx / 2010-11-08 16:05
Witam.
Mam pytanie, czy jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w formie karty podatkowej (aktualnie naprawa sprzętu RTV) mogę dodać sobie do usług webmastering?
Konkretnie usługi internetowe, tworzenie stron, forów internetowych itp?
Dodam jeszcze, że po sprawdzeniu tabeli PKD myślę, że będzie to sekcja J, dział 63.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Ekspertka / 2010-11-12 10:18
Można też pomyśleć o handlu przez internet co jest klasyfikowane według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) jako działalność w zakresie handlu detalicznego i można rozliczać w formie karty podatkowej. Należy jednak spełnić inne wymogi np. aby kontak z klientem odbywał się elektronicznie lub przez telefon.

Zajmujący się handlem przedsiębiorca, który korzysta z karty podatkowej, może oferować i sprzedawać wszystkie art. nieżywnościowe (przemysłowe), z wyjątkiem wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 3 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym - interpretacja indywidualna dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 20 marca 2009 r. (nr IPPB1/415-23/09-2/JB).
wiwan / 2010-11-08 19:14
Dodać do działalności można cokolwiek. Karta podatkowa jest sposobem opodatkowania. Pytaniem jest, jak rozumiem to, czy można kartą podatkową ten webamstering opodatkować.
Zatem- moim zdaniem tak, ale jest to raczej nieopłacalne. Działalność ta byłaby zakwalifikowana jako „Usługi inne, gdzie indziej w załączniku
niewymienione” . Chodzi tu o zał. 3 do ustawy o podatku ryczałtowym. Podatek byłby naliczony wg. art 26 ust. 1 pkt 2 Ustawy.z dnia 20 listopada 1998 r.
o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów
osiąganych przez osoby fizyczne.

Stawka np. dla miasta 5-50 tys. to 2 do 3 tys. zł.Nie jest konkretna, bo ustala się ją "biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności mające wpływ na rozmiary
tej działalności".

Tekst tu, ale nieujednolicony, było już sporo nowel:
http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;20;listopada,dziennik,ustaw,1998,144,930.html

Najnowsze wpisy