Forum Forum podatkoweInne

Karta podatkowa czy zasady ogolne. Fryzjer damsko meski + zdobienie paznokci

Karta podatkowa czy zasady ogolne. Fryzjer damsko meski + zdobienie paznokci

skomentuj
Salon fryzjerski / 2017-07-02 12:01
Witam.
Mam nastepujacy problem a zarazem pytanie. Jestem w trakcie otwierania salonu fryzjerskiego damsko-męskiego, wraz z zdobieniem paznokci (docelowo chcemy tez poszerzyć zakres uslug, o uslugi kosmetyczne zatrudniajac 3 osobe, ale to dopiero za ok 2 lata.
Lokal wynajmowany, do remontu koszt remontu wraz z wyposażeniem ok 35tys.robocizna w wlasnym zakresie bez firm.
Miejscowosc w ktorej bedzie sie znajdowal salon liczy sobie ok 8 tys mieszkancow.
W salonie beda pracowac dwie osoby.

I tutaj prosba o radę, ktora forme opodatkowania wybrać.
Z tego co sam zdążyłem doczytan co napewno odpada podatek liniowy, ryczałt równiez wydaje mi sie mało oplacalny w stosunku do dwoch pozostalych możliwosci, a mianowiciec podatku na zasadach ogolnych oraz karty podatkowej. Doczytalem ze karta ppodatkowa jest dla leniwych, jednak opcja na zasadach ogolnych może przyniesc korzysci finasowe wieksze lub porownywalnecw stosunku do oplat miesiecznych karty podatkowej, ile w tym prawdy i o co chodzi to nie wiem. Prosze o rade nie zależnych osob, poniewaz bylem juz w dwoch biurach rachunkowych z zapytanidm jednak oby dwa punkty zalecaly mi zasady ogolne (na moj rozum dla ksiegowej zasady ogolne w przypadku osoby nie majacej pojecia o ksiegowosci = co miesieczne wynagrodzenie za prowadzenie ksiegowosci, a w przypadku karty podatkowej nie ma z tego nic, wiec jak moze to polecic). Jeżeli kogos urazilem takim mysleniem to przepraszam.
Prosze o pomoc oraz krotkie objasnienie.
Pozdrawiam Andrzej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wyświetlaj:
Malwa34 / 188.33.232.* / 2022-02-21 21:42
Jeśli szukasz dobrego fryzjera dla kobiet i mężczyzn to polecam salon Dolce Vita Eksperci Urody. Perfekcyjnie wykonują tam fryzury tak jak sobie zażyczysz.
wiwan / 2017-07-03 09:00
1. Dlaczego PIT liniowy odpada ? Może okazać się mniej korzystny, ale jak najbardziej wchodzi w rachubę.

2. Tak naprawdę opłacalność jednej form wobec innych może mieć Pan po chociaż 1/2 o ile nie całym roku podatkowym... Czyli przy pełnej i uśrednionej wiedzy o przychodach i kosztach.

3. Jedyna pewna teraz informacja, to stawka karty podatkowej w 2017 r. dla usług fryzjerskich : poz. 86 i 87, załącznik 3, ustawa ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów
osiąganych przez osoby fizyczne:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2016,000,2180.html

(strona 65 pdf-u)

Można więc konkretnie ustalić swój koszt podatkowy (liczba pracowników, wielkość miasta).

Co rok zresztą właściwie można zmienić formę opodatkowania.
skomentuj

Najnowsze wpisy