Forum Polityka, aktualnościKraj

Karta Polaka przyjęta przez rząd

Karta Polaka przyjęta przez rząd

Money.pl / 2007-06-12 16:06
Komentarze do wiadomości: Karta Polaka przyjęta przez rząd.
Wyświetlaj:
Alonka / 83.175.191.* / 2008-01-14 23:38
Witam wszystkich!!!
Jak fajnie,ze bedzie Karta Polaka!Sil juz brakowalo na urzedy z kolejkami...BARDZO DZIEKUJEMY!!!WSZYSTKIM POLAKOM NIE ZALEZNIE SKAD NISKI UKLON OD POLAKOW Z KAZACHSTANU,POZDRAWIAM!!!
Adrian1 / 89.101.83.* / 2008-03-24 01:30
Ciesze sie ze Ty sie cieszysz. Badz tu dzielna, szczesliwa i nie poddawaj sie. Osobiscie chcialbym Cie poznac Adrian
Anna S. / 77.113.72.* / 2007-12-06 23:55
Jestem Białorusinką. Jestem Polką. Moi dziadkowie i rodzice są pochodzenia polskiego. Urodziłam się i dorastalam w Grodnie. Teraz studjuję w Łodzi, mam ukochana osobę i nie mam pojęcia co będzie dalej. Nie wiem, czy za parę miesięcy będę musiała opuścić kraj w którym spędziłam pięć lat od 17-go roku życia. Nie mogę zaplanować przyszłości, a to ze względu na złożone proceduy wizowe. Zostałam zaproszona na narty do Włoch-w ramach prezentu...Walentynkowego!!! Zaproszona w grudniu!!! Bo nie wiadomo, czy mając wizę do Polski mogę wyjechać dalej na Zachód. W związku z tym mam pytanie, czy teraz po wejsciu Polski do strefy Schengen mogę swobodnie jechac do Włoch mając poską wizę? I czy nie zostane deportowana, jeśli tam na miejscu coś się wydarzy? I jak do wyjazdów do krajów Unii ma sie Karta Polaka?
alexx / 2008-03-27 19:53
Czesc wszystkim ,mam pytanie mja dziewczyna pochdzi z Bialorusi studiuje w Koszalinie i ma problem z uzyskaniem wizy . Czy ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego sa takie problemy i czy sapowody do obaw????
Mateusz23 / 89.101.61.* / 2008-04-05 01:59
Napisz albo zazwon do jakiej gazety, albo do tvn24 oni cie pokieruja do odpowiedzniej instytucji. Problemy jak to w zyciu, teraz jest chwilowe zamieszanie bo to wszystko z karta POLAKA dopiro powstaje i czasami urzednicy na poczatku moga byc niedoinformowani, anie niczym sie przejmuj walcz wszedzie, bedzie dobrze. Niech urodzi ladne i zdolne dzieci Polakow, pozdrwiam
Fiolek / 89.101.83.* / 2008-03-24 01:05
Wszystko bedzie dobrze spokojnie nie panikuj. Moim zdaniem swobodnie mozesz jechac na narty do Wloch. Wiza polska jako kraju Unii opowaznia Cie do poruszania sie w ramach Unii. Mysle ze znajdziesz prace w Polsce i bedziesz zadowolona, trzymaj sie
Ignac123 / 85.222.86.* / 2010-04-24 21:51
Nie wprowadzaj dziewczyny w błąd jak nie masz pojęcia o przepisach.
Hellena / 153.19.194.* / 2007-09-29 14:26
Witam! Jestem obywatelka Białorusi,mam pochodzenie polskie.Mam takie oto pytanie: czy z Kartą Polaka można będzie oficjalnie zatrudnić się w Polsce???
jch / 83.142.112.* / 2007-11-03 23:29
poprawka
będziesz mogła podjąć pracę a nawet założyć własną firmę na równych zasadach z obywatelami polskimi
jch / 83.142.112.* / 2007-11-03 23:21
cześć
przeczytałem ustawę o karcie i nic w niej nie wspomniano o możliwości swobodnego zatrudniania cudzoziemców. jak na razie masz trzy możliwości które pozwolą ci podjąć pracę w Polsce: pozwolenie na pracę(z urzędu wojewódzkiego) ważne max rok(odnawialne), karta czasowego pobytu lub karta stałego pobytu.
józek
Rubert / 212.68.12.* / 2007-09-27 12:01
Karta Polaka powinna byc dla wszystkich Polakow zamieszkajacych za granica.
I powinna byc sprecyzowana KTO ma prawo do niej.

Pozdrawia Janek z polnocy

PS: we wszystkich krajach sa biedni i bogaci ludzie!!!!
alla / 84.139.225.* / 2008-04-23 07:55
Masz racje ta karta powinna byc dla wszystkich polakow ,a nie tylko z wschodu.
Cykuta / 83.28.120.* / 2008-03-18 19:24
Biedny w Finlandii? Przecież to taki ułożony i dostatni kraj...
polka z Bialorusi)) / 86.57.168.* / 2007-09-08 14:04
tyle lat dawaliscie ulgi Kazachstanowi i roznym innym narodom, a tym co mieszkali niedaleko od was i potszebowali was nie dawaliscie zadnych szans byc Polakiem/
Teraz mam szanse uczyc sie w Polsce//i nie tylko ja
my nie jestesmy winni politycznym sprzeczkom..
jestesmy Polakami takimi jak Wy
bydgoszczanka / 87.205.227.* / 2007-09-22 16:45
cieszę się bardzo z karty polaka, całe życie mieszkałam w Polsce, tu się uczyłam, tu pracowałam, ale ta karta nie była mi obojętna, ciesze się że ją podpisano!
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-12 17:29
"Projekt ustawy będzie skierowany głównie do Polonii na Zachodzie". A co z biedakami zza Buga?
Sigi / 89.245.25.* / 2007-06-24 13:30
W latach 70-80 uciekali za granice jako turyści lub za łapówki
a teraz chcą być wielkimi polakami. Należało by się zastanowić dokładnie komu należy taka kartę wystawić a nie na czyjejś skórze pieniądze zarabiać i karierę robić.
*** / 2007-09-07 11:12
Hyba zle zrozumjałesz, dla kogo są te karty. Nie masz w rodzinie nikogo,kto w latah 1936-45 byl represirowan do syberii i azji. To otwuż historię polski i znadz ten rozdział... . Albo popytaj się dziadków albo ih znajomyh.
******* / 87.105.66.* / 2007-09-07 11:04
Hyba zle zrozumjałesz, dla kogo są te karty. Nie masz w rodzinie nikogo,kto w latah 1936-45 byl represirowan do syberii i azji. To otwuż historię polski i znadz ten rozdział... . Albo popytaj się dziadków albo ih znajomyh.
Andi7 / 212.183.43.* / 2007-08-06 20:37
Nie wiem ile masz lat,ale chyba nie bardzo wiesz co piszesz!! Wyjechalem pod koniec lat 80-tych do Austrii z cala rodzina(moze to byla ucieczka),ale mialem dosc zastanawiania sie co miesiac,czy kupic z wyplaty sweter dla dziecka,czy kilo jablek.TAK UCIEKLEM !!!! i nie byla to ucieczka polityczna.Czy mam sie wstydzic,ze chcialem polepszenia bytu dla mojej rodziny?Ja sie nie wstydze,ze ucieklem.A teraz chetnie skorzystam z KARTY POLAKA ,bo czuje sie POLAKIEM i kiedys wroce do kraju.
indiced / 83.28.120.* / 2008-03-18 19:32
Rozumiemy, że lata 80 to walka o byt, ale 35 milionów Polaków zostało i dalej tu jest.

Karta Polaka jest skierowana dla osób z krajów po ZSRR, a nie z zachodu. Tu chodzi o to, że ludzie np. z kresów wschodnich nigdzie nie uciekali i nie byli wywiezieni, ale po prostu granice się zmieniły i tak jakby to Polska ich opuściła. Karta Polaka to jest taka sprawiedliwość historyczna, i dobrze.

W Lublinie - gdzie mieszkam, jest bardzo wielu Ukraińców i Polaków z Ukrainy, i jestem za tym aby mieli tu jak najszersze prawa.
antek emigrant / 62.40.0.* / 2008-01-23 10:56
pocaluj mnie w dupe tchorzu
Filemon / 87.99.27.* / 2007-09-23 11:07
Widzisz, ucikłeś, a moi przodkowie nie mieli szans uciec przed zaborzymi łapami sowietów. Zostali ubezwłasnowolnieni i wywiezieni. I tam w latach osiemdziesiątych przeżyliśmy to samo(chodzi o wybór pomiędzy jabłkiem a swetrem, butami na surową zimę i kilogramem cukru dla dzieci, bo o cukierkach nie miały co nawet marzyć), nie mieliśmy wyboru, nie mieliśmy gdzie uciec w celu polepszenia życia. I w dalszym ciągu muszą walczyć o godne życie. Fajnie jest być Polakiem mając spokojne życie. Fajnie poprostu być Polakiem. Nieważne czy jest się Polakiem mieszkajacym w Austrii czy w Kazachstaie. Ale Polacy mieszkający na Zachodzi jednak mają trochę fajniej, co najmniej nie potrzebują wizy do Polski, mogą przyjechać w każdej chwili i być tutaj tyle czasu ile chcą, i co najważniejsze - stac ich na to.
jliber / 212.180.147.* / 2007-06-12 16:18
Wow, już widze te hordy ze wschodu walace ogladac nasze muzea. A ta ulga na PKP to z jakiej bajki? Dlaczego mam dotowac komus bilety kolejowe? Ufff, dlaczego tego PKP wreszcie nie sprywatyzuja.
mira / 79.188.208.* / 2008-03-17 14:30
zgadzam sie, skoro ma to być zrównanie z prawami Polaków mieszkającymi w Polsce to ja też poproszę o 37 % zniżkę na koleje państwowe. I nie powtarzajcie mi, że to tylko niewielkie zadośćuczynienie za oderwanie od ukochanej ojczyzny. Mojej rodzinie nikt nie zadośćuczynił śmierci w Katyniu, wiezień stalinowskich, przesiedlenia i innych równych praw, których doświadczamy w kochanej ojczyźnie.
indiced / 83.28.120.* / 2008-03-18 19:42
37% zniżka to jest USTAWOWA ulga przypadajaca również (przedewszystkim) Polakom, tzn. dzieciom uczacym się, niepełnosprawnym, studentom, nauczycielom. To są zwyczajne ulgi które nam od dawna przysługują, a zostaną po prostu rozciągnięte na osoby z Kartą Polaka.

Co do Muzeów, to dla Polaków sa one też bezpłatne, tu chodzi o ustawowy jeden dzień w tygodniu kiedy za Wstęp do państwowej placówki muzealnej się nie płaci. Np. Muzeum na Zamku Lubelskim w każdą Sobotę można przyjść i za darmo pozwiedzać. Tu nie chodzi o to, ze do kazdego muzeum i zawsze będą mogli wejść za darmo, tylko, że bedą mogli za darmo na zasadach obowiązujących obywateli Polski.
jliber / 82.209.216.* / 2007-10-21 10:35
nie masz pojecia o temacie . To NASZE muzea i chce, zeby
moje dzieci mogly uczyc sie w nich historii wlasnego narodu. Jestem Polka z Grodna, moje przodkowie nigdzie nie wyjechali po prostu zostali na swojej ziemi. Za to ze dziadek nie wyparl sie swojej tozsamosci odsiedzial 10 lat. Nie chcemy waszych pieniedzy, czy dacie nam karte czy nie
i tak to nie zmieni zerzy oczywistych. Po prostu przykro ze dla panstwa polskiego jestesmy obcy.
polka / 82.209.216.* / 2007-10-21 10:38
[
nie masz pojecia o temacie . To NASZE muzea i chce, zeby
moje dzieci mogly uczyc sie w nich historii wlasnego narodu.
Jestem Polka z Grodna, moje przodkowie nigdzie nie wyjechali
po prostu zostali na swojej ziemi. Za to ze dziadek nie
wyparl sie swojej tozsamosci odsiedzial 10 lat. Nie chcemy
waszych pieniedzy, czy dacie nam karte czy nie
i tak to nie zmieni zerzy oczywistych. Po prostu przykro ze
dla panstwa polskiego jestesmy obcy.skomentuj
Wiesiek lis / 83.11.190.* / 2008-03-17 16:52
co prawda tp prawda okupant swiecki zgarnął nasze ziemie na wschodzie,a do przywilejów bardziej od rzeczywistych polaków będa sie pchali białorusini i ukraincy których juz od dawna dotujemy ,bo ja prowadfze małą firmę i ledwo kon iec z koncem wiążę a tymczasem na bazarach grasuje 500 tyś ukrainców i idą di chinskiej hurtowni i kupuja i sprzedają naiwnym polakom którzy mysla ,że to towar który przywieżli z ukrainy polacu muszą płacic 900 zł zus zaś ukrincy spijają śmietane i smieja sie w pas głupich polaków skrbówka sciga tylko polaków
antek emigrant / 62.40.0.* / 2008-01-23 10:58
grodno bylo jest i bedzie zawsze polskim miastem
Leszek z Rosji / 82.142.134.* / 2007-09-08 23:31
Przepraszam państwo za błędy, tylko zacyinam sie uczyć polskiego
Leszek z Rosji / 82.142.134.* / 2007-09-08 23:28
Nie boi sie, pan, ja niebiędzie pokazywał moją Kartę, kiedy pryzjadę do Ojczyzny i biędzie kupił bilety w PKP, wlaśnie żeby pan nie został biedniej niż pan jest teraz.
Bo pan nie wie poprostu jak to
- życ w kraju gdzie nie lubią wsyzstskych ludzi ćudzego pohodzienia, a polaków tak poprostu nenawidzą
- uczyć jęyzka polskiego sam, bo dziadki i ojćec z matką urodzili sie w Rosji i nic pamęntają żadnego slowa po polsku
- liubić Polskę i tesknić za nią jak my, Polacy w Polonii, żyć tutaj i móc przjechać
Może pan nie martwić sie, kiedy ja przejadę do Polski, ja nie bęndzie życ na pana podatki, zalożę swoją własnie gospodarkę
Ale bardzo mi ciesze, ze Wy tak chętnie czekajecie na rodaków
Norbert W / 80.238.109.* / 2010-01-15 13:34
Nie przejmuj się bracie Polaku głupimi e-mailami.
To przeważnie moskiewskie sługusy wypisuja brednie.
Pozdrawiam.
Wiktoria (Rosja) / 87.117.191.* / 2007-09-27 19:19
hej! a dlaczego sie uczysz jezyka polskiego wlasnie teraz? jak przyjeta karta Polaka? I jak mozesz tesknic za Ojczyzna , jak nigdy tam nie byles? Nie miszkales? Nie znasz jezyka?
Uwazam, ze jezeli bys naprawde czul sie POlakiem? uczyl bys sie jezyka o wiele wczesniej niz teraz......sorki, jezeli to brzmi za ostro.....
dix / 83.7.222.* / 2007-09-17 18:14
NIe douczonym rodakom o nieokrzesanym zachowaniu możesz wybaczyć!! Mnie cieszy powrót Rodaków zza Buga i nie mam oczyw nic przeciwko zniżkom :)` Niedawno poznałem Polkę z Ukrainy w której się zakochałem ze wzajemnością:)` teraz wyjechała ale najgorsze że prędko nie może wrócić po kilkuletnim pobycie w Polsce -dostała 3letni deport od mojego Państwa!! :(( - dlatego czytam o tej nowince jaką jest Karta Polaka" i co ona mnie i mojej dziewczynie da i czy wogóle coś może skrócić taką decyzję a naszą rozpacz i udrękę !!!
Te wszystkie zaproszenia wizy itd dla obywateli polskiego pochodzenia powinny być ZNIESIONE !!! Powinni miec nieograniczony niczym wjazd i pobyt - ile chcą gdzie chcą i co chcą robić (zwiedzać opalać się pracować mieszkać wychodzić za mąż/ żenić się itd)!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie !!!
Bolesław Chrobry / 83.29.88.* / 2007-10-15 19:05
Nie dręcz się !!

Jeśli się kochacie z wzajemnością to możesz jechać na Ukrainę - nie potrzebujesz wizy. Tylko nie zapomnij raz na 3 m-ce odwiedzić ojczyznę, bo dostaniesz "misia" od Ukraińców.

Karta polaka Ci nie pomoże, ani twojej dziewczynie. Karta polaka - to taka "proteza" sumienia dla niektórych decydentów. Argument, że w krajach byłego ZSRR nie można mieć podwójnego obywatelstwa - to żaden argument. Od kiedy w Polsce uwzględnia się przepisy prawa krajów po byłym ZSRR ?? Polskie obywatelstwo - to jest "jedyny słuszny kierunek" dla Polaków ze "Wschodu" oczywiście na życzenie - nie na siłę.

Nie sądziłem, że ktoś w Polsce posunie się do "deportu" osoby narodowości polskiej z Polski. Hańba !! To się nazywa "hańba" !! Nawet za kilkuletni nielegalny pobyt ... jeśli chodzi o osobę polskiej narodowości ! Złóżcie odwołanie.., skargę..., zażalenie .... Napiszcie do Senatu, do gazet i telewizji.

To o czym napisałeś w ostatnim akapicie dostaną wszystkie obywatele Ukrainy po wejściu Ukrainy do UE.

Powodzenia.
*** / 2007-09-07 11:18
Nie wim dla czego polacy w taki sposub nastawieni na wshód !? Na wshodie zamieszkuje po 100 narodowości i nikt ni komu nie przeszkadza. Tylko w polsce ni kogo nie akceptują. Wyjedz za granice na zahód spotkasz ludi roznego wkoloru, muwjącyh na rużnych językah .... .
@@@ / 195.90.107.* / 2007-06-12 16:41
Pretensje to rodzicow albo dziatkow o to ze nie poprosili ruskich o "wyjazd" na syberyjskie wakacje w 1942r albo ze nie nalezeli do AK i PRL "pozwolilby" im na wyjazd na zachod.
bt / 83.21.129.* / 2007-06-12 16:06
PiS Walczy o głosy . Na myślących mieszkańców Polski liczyć nie może . Pozostałych może - wbrew pozorom - okazać się za mało. Trzeba zatem przygotować sobie zaplecze - taką V Kolumnę . W odpowiedzniej chwili przyjedzie 5-6 milionów żółtych polaków z Chin i zagłosuje na drób .
bernar / 212.38.118.* / 2007-10-17 09:47
człowieku, skąd że chińczycy będą mieli kartę Polaka?!!!!
Polonia na Wschodzie wcale nie składa się z tych żółtych i innych. kolorów... Mogę cie zapewnić - sprawdzamy każdego co do pochodzenia polskiego i świadomości -czy czuje sie Polakiem.
Polonus ze Wschodu muzulmańskiego
taka jedna / 89.229.9.* / 2007-12-28 15:02
smutne. jak sie ma czuć ten ktoś kto pochodzi z mieszanych, żółto-białych małżeństw?:(
druin / 83.24.86.* / 2007-06-12 21:53
Wszystko żle, bez względu co by Kaczory nie zrobiły.
Gratuluję obiektywizmu.
harys / 78.133.153.* / 2007-09-23 04:48
Wreszcie Polacy ze wschodu poczują się prawdziwymi naszymi rodakami czekałem na to 30 lat niestety mój dziadek już nie doczekał. Kocham Polskę wywodzę się ze szlachty litewskiej wierny ideaom zawsze będe bóg honor i ojczyzna
NS / 82.209.237.* / 2007-11-18 22:08
jak Polak moze wywodzic sie ze szlachty litewskiej?
Rzeszowiak / 84.38.160.* / 2008-01-19 01:24
Czy ktos sie orientuje jaką ilośc Polaków ze Wschodu obejmie karta Polaka....wicej niż miloin?i co z przekretami w organizacjach polonijnych ktore tez moga zaswiadczyć o polskosci czy ktoś je skontroluje?Tak czy inaczej dobrze się stało że sprawiedliwość dziejowa nadeszła po tylu latach dla Polonii ze Wschodu..pozdr WAS
indiced / 83.28.120.* / 2008-03-18 19:52
Teoretycznie na samej Ukrainie liczba chętnych przekracza milion, przy czym są tez osoby które nie mają polskich korzeni - ale chcą do Polski, i trudno się im dziwić.
Wielu Polaków z Litwy może już od dawna (od wejścia do UE) przyjechać do Polski aby Studiować na Uniwersytetach.
W końcu w Polsce studia są całkowicie bezpłatne. Ja studiuję na UMCSie w Lublinie i mam na roku wiele osób z kresów wschodnich.
Z Ukrainą jest taki problem, że wykształcenie uzyskane w Polsce jest akceptowane w Polsce i Całej Unii Europejskiej, a na samej Ukrainie jeszcze nie... to jest taki paradoks

Najnowsze wpisy