Forum Polityka, aktualnościKraj

Katastrofa smoleńska. Jutro do Polski trafią próbki z Tu-154M

Katastrofa smoleńska. Jutro do Polski trafią próbki z Tu-154M

Wyświetlaj:
Tornado+ / 81.219.105.* / 2012-12-04 14:45
Do trolla o nicku debos w kontekście matactw Millera dotyczących TAWS#38
Standardowo jest uruchamiany w momencie lądowania, a więc w chwili, kiedy samolot dotyka kołami ziemi. W przypadku katastrofy smoleńskiej TAWS #38 event landing zapisał się na wysokości ponad 30 m, kiedy samolot wykonywał manewr odejścia na drugi krąg. Geograficznie punkt ten znajdował się kilkaset metrów przed miejscem upadku TU 154M, pomiędzy ulicami Gubienki a Kutuzowa, w bezpośrednim sąsiedztwie osławionego smoleńskiego autokomisu.

Pomimo iż zapis TAWS#38 był ostatnim zachowanym w komputerze samolotu parametrem z niezrozumiałych przyczyn nie tylko nie został ujęty i przeanalizowany w raporcie MAK i jego polskim odpowiedniku - raporcie Millera, ale został ukryty w zaprezentowanej mapie podejścia (profilu podejścia). W ten skrajnie prymitywny, noszący cechy matactwa, sposób eksperci rosyjscy i polscy usiłowali pozbyć się problemów, jakie nastręczał TAWS #38.

Nie dało się bowiem wiarygodnie wyjaśnić historii brzozy i beczki, tunelowania poznawczego kapitana statku, zaprogramowanego według obu komisji na lądowanie, analizując i prezentując zapisy ostatniego TAWS#38. Przeczyły one całkowicie tej, jak już dzisiaj można powiedzieć, zmyślonej opowieści.

Zapis TAWS #38 zostałby pewnie na zawsze tajemnicą nielicznych, gdyby nie profesor Kazimierz Nowaczyk, który tuż przed prezentacją Millera ujawnił, że dysponuje amerykańskim odczytem z urządzeń pokładowych TU 154M. W obawie przed całkowitą kompromitacją komisja Millera po dwóch miesiącach od wydania raportu, dołączyła wyniki amerykańskiej analizy w formie załącznika, jednak zasadnicza część raportu nie została uzupełniona o te dane, a konkretnie o TAWS #38.
Więcej na: http://lubczasopismo.salon24.pl/iiirp/post/453919,krytyczny-taws-38-czyli-lawina-awarii
wycięta brzoza pancerna / 83.10.132.* / 2012-12-04 10:09
I po co ten cały cyrk, w 2 lata po zamachu !?, gdyby to nie był zamach te badania byłyby ogłoszone w tydzień po wypadku, nie więcej czasu niz zajęło "ekspertom" ustalenie ile gen. Błasik miał promili alkoholu we krwi.
debos / 83.31.149.* / 2012-12-04 10:44

gdyby to nie był zamach te badania byłyby ogłoszone w tydzień po wypadku,

Wyniki badań chemicznych masz w raporcie Millera. Stwierdzono jednoznacznie brak śladów materiałów wybuchowych.
Tornado+ / 81.219.105.* / 2012-12-04 14:01
Przebadano zaledwie dziewięć próbek i wśród nich nie było szczątków rządowego tupolewa i to przez instytucję (,Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii) która nie miała akredytacji na badanie próbek na obecność materiałów wybuchowych. Analiza na obecność materiałów wybuchowych oraz węglowodorów nie jest objęta systemem zarządzania i jest poza zakresem akredytacji!!! W raporcie napisano, że nie stwierdzono miedzy innymi obecności oktogonu. Oktogon to plac w Budapeszcie!!!

Dla porównania: badając katastrofę lotniczą, która miała miejsce 21 grudnia 1988 r. w szkockim Lockerbie, w poszukiwaniu materiałów wybuchowych sprawdzono każdy, nawet najmniejszy przedmiot będący na pokładzie samolotu, a także cały wrak samolotu (kilka tysięcy próbek).

To są po prostu jaja. To tak, jakby śledztwo o morderstwo na Żydzie powierzyć Gestapo.
Tornado+ / 81.219.105.* / 2012-12-04 13:19
Piszesz z niewiedzy, czy z niskich pobudek?
L_W / 178.42.119.* / 2012-12-04 12:35

Stwierdzono jednoznacznie

To po co ponowne badania?
jt / 78.10.110.* / 2012-12-04 11:10
Panie @debos,vel @deba, vel wojens przecież Ty nie zgadzasz się z raportem Millera gdzie stwierdzono że piloci nie lądowali,tylko schodzili na wysokość decyzji.Ty twierdzisz że lądowali.A więc jak?,jak Ci pasuje to raport Millera jest ok,jak nie pasuje to nie jest ok.Masz mentalność Kalego i tyle.
debos / 83.31.149.* / 2012-12-04 11:28

Ty nie zgadzasz się z raportem Millera gdzie stwierdzono że piloci nie lądowali,tylko schodzili na wysokość decyzji.

Nie manipuluj. Nie możesz normalnie po ludzku? Jeśli tak skrupulatnie, zaskakująco skrupulatnie śledzisz to co piszę na temat katastrofy to wiesz, ze ja szanuje raport Millera. Ja szanuję to co mówią fachowcy, naukowcy a nie byle kto. Jedynie w dwóch punktach Miller napisał nieprawdę. A zrobił to dla rodzin pilotów i Błasika. Czyli tych co są bezpośrednio odpowiedzialni za katastrofę. Widziałem kiedyś rodziców pierwszego pilota którzy za wszelką cenę chcieliby aby się okazało, że to nie przez ich syna zginęło tyle ludzi. I dlatego doceniam to co Miller zrobił dla tych zacnych ludzi. Natomiast jeśli chodzui o Błasikową która jątrzy i jest wykorzystywana przez pisowską sforę do siania zamętu to powinno jej sie prosto w dziób powiedzieć, że jej mąż jest odpowoiedzialny za to co się stało. Czy można sobie wyobrazić aby piloci łamali wszystkie procedury pod okiem bardzo wysokiego szczebla przełożonego bez jego akceptacji?
Tornado+ / 81.219.105.* / 2012-12-04 14:07
A dlaczego nie napiszesz, że ta banda zaprzańców pod wodzą Millera nieudolnie ukryła na mapie satelitarnej TAWS#38 i nie odniosła się do tego zapisu, który w normalnych warunkach jest generowany w momencie zetknięcia się wózka podwozia głównego z płytą pasa startowego lotniska.
Różowiutki / 2012-12-04 14:59
Nie było by całego tego zamieszania, gdyby rząd od razu zrobił co było w jego obowiązkach... cała sprawa jest tak samo tajemnicza jak na początku... nie dziwę się wiec że cały czas ludzie sądzą iż był to zamach...
debos / 95.49.250.* / 2012-12-04 15:11

Nie było by całego tego zamieszania, gdyby rząd od razu zrobił co było w jego obowiązkach.

Czyli co?
cała sprawa jest tak samo tajemnicza jak na początku.

Bo są w naszym plebejskim kraju ludzie którym mozna wmówić, że łamiąc wszystkie procedury można wylądować jak się nie widzi ziemi.
Otóż bez pomocy sił nadprzyrodzonych nie można. Czymś dziwnym byłoby jak ten samolot by wylądował. A ponieważ nie wylądował a się rozwalił to znaczy, że wszystko jest w porządku. Skończyło się tak jak skończyć sie musiało.
Akira / 2012-12-04 15:28
Jak dla mnie to jedna wielka gra polityczna, celowa dezinformacja ludzi... cały czas media wypuszczają coraz to nowe informacje a porpos katastrof smoleńskiej a następnie je dementują...
debos / 83.31.149.* / 2012-12-04 14:29

A dlaczego nie napiszesz, że ta banda zaprzańców pod wodzą Millera nieudolnie ukryła na mapie satelitarnej TAWS#38

Bo bredni nie piszę. Takich co bredzą jak Ty jest i tak w nadmiarze.
Tornado+ / 81.219.105.* / 2012-12-04 14:30
Merytorycznie odnieś się do tego komentarza peowski trollu.
jt / 78.8.38.* / 2012-12-04 13:45

Jeśli tak skrupulatnie, zaskakująco skrupulatnie śledzisz to co piszę na temat katastrofy

Człowieku,za kogo Ty się uważasz?.Ja mam gdzieś Twoją pisaninę.Coraz rzadziej zaglądam na to forum.Dzisiaj przypadkiem natknąłem się na Twój komentarz,a że pamięć mam dobrą to wiem co pisałeś onegdaj na temat raportu Millera,i tyle.Postanowiłem więc forumowiczom pokazać Twoją postawę Kalego.
Wybierasz z raportu to co Ci pasuje,ciekawe czy tylko z raportem Millera tak masz czy ze wszystkim?.
debos / 83.31.149.* / 2012-12-04 14:31

Ja mam gdzieś Twoją pisaninę.

Nie kłam. Gdyby tak było to byś nie wiedział co piszę. A ja widzę, że Ty chłoniesz moje komentarze. I słusznie robisz.
jt / 78.8.45.* / 2012-12-04 14:44

. A ja widzę, że Ty chłoniesz moje komentarze.

Buha,ha. Dobre,roześmiałem się na całego.Nie dotarło?,to powtórzę:Mam gdzieś Twoją pisaninę.Tylko po to z Tobą dialoguję,żeby innym pokazać Twoją niekonsekwencję.
syn górnika / 2012-12-04 10:22
a słyszleiscie co Deresz powiedział? zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu że to on kazał lądować bratu, to by było dopiero...
debos / 83.31.149.* / 2012-12-04 10:38

zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu że to on kazał lądować bratu, to by było dopiero

Jak znam Pawła Deresza to on by nie powiedział, że kazał. On pewnie powiedział, ze namawiał prezydenta tysiąclecia do tego żeby koniecznie lądował. I jeśli tak powiedział to mądrze powiedział. Mądrze oraz ponieważ ma dostęp do śledztwa mógł to powiedzieć na podstawie posiadanych przez prokuraturę dowodów. Zresztą na pytanie pilotów o zapasowe lotnisko nie było od prezydenta tysiąclecia odpowiedzi. Nie było odpowiedzi bo zapasowe lotnisko nie było w ogóle rozważane.
L_W / 178.42.119.* / 2012-12-04 12:38

Nie było odpowiedzi bo zapasowe lotnisko nie było w ogóle rozważane

To prezydent wyznacza zapasowe lotnisko? Nie pleć bzdur.
Znasz Deresza towarzysko, czy współpracowaliście?
jt / 78.10.110.* / 2012-12-04 11:17

on by nie powiedział,


On pewnie powiedział,


jeśli tak powiedział

A może zamiast snuć takie przypuszczenia zacytuj słowa Deresza i komentuj to co faktycznie ów powiedział,bo takie ględzenie w trybie przypuszczającym to czysta demagogia.
debos / 83.31.149.* / 2012-12-04 11:31

A może zamiast snuć takie przypuszczenia zacytuj słowa Deresza

Dobrze. To wobec tego powtórzę za ~synem górnika.
Deresz powiedział? zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu że to on kazał lądować bratu,

Zadowolony?
jt / 78.8.45.* / 2012-12-04 14:20
Tym wpisem przyznajesz że Twój poprzedni komentarz był psu na budę,więc po jakiego go zamieściłeś?.
A Deresz jak ma takie rewelacyjne dowody to powinien je zgłosić w prokuraturze,ale tego nie robi bo nic nie wie na temat rozmowy Kaczyńskich.To Deresz sieje zamęt i na grobach robi politykę i to na grobie swojej zmarłej żony.Jak takiego faceta nazwać?.
pip523 / 89.206.42.* / 2012-12-04 09:36
pewnie podatnik czyli ja - a nie mam zamiaru placic za sterte złomu!!!! i odgrzewane kluchy - wole dac to na biedne potrzebujace dzieci
heniek14 / 91.225.188.* / 2012-12-04 17:15
Lepiej daj Tuskowi,co by mógł se do domciu POlatać 7 razy w tygodniu.

Najnowsze wpisy