Forum Polityka, aktualnościKraj

Polska w żałobie po katastrofie samolotu w Smoleńsku

Polska w żałobie po katastrofie samolotu w Smoleńsku

Wyświetlaj:
katriona / 88.220.94.* / 2010-04-12 06:18
Sądzę że niestety za przyczyną tego tragicznego zdarzenia stoi nie kto inny jak Prezydent, piloci nie mogli odleciec na lotnisko do Mińska czy Moskwy, ponieważ Prezydent nie zdążyłby na czas na uroczystości (to jest spora odległość od Katynia), zresztą Prezydent już sponiewierał raz pilota. Szkoda mi pilotów i ich rodzin, członków załogi i wszystkich którzy zginęli..... czy nie można było zaplanować tego wyjazdu (wylotu) wcześniej tak aby w razie jakiś komplikkacji był plan B????? chociażby czas na dojechanie do Katynia z innego lotniska? czemu planuje się wyjazd na ostatnią chwilę. Zeby się nie okazało po badaniach czarnych skrzynek że ten wyrok śmierci podpisał właśnie sam Prezydent i jak wtedy Polacy zareagują bedzie znowu odwórt i mówienie jaki to był zły Prezydent????
kse / 213.134.167.* / 2010-07-13 15:28
JESTEŚ SZALONA MOWIE CI JESTEŚ SZALONA IDŹ SIĘ LECZYĆ.
Czy ja prowadząc auto,mając pasażerów,mami ich słuchać i jechać szybciej bo nie zdążę. Nie ja odpowiadam za ich bezpieczeństwo i życie wiec ja podejmuje decyzje i jadę z taka prędkością jaka jest możliwa zważywszy na sytuacje na drodze i warunki atm.
tłumacz / 83.17.96.* / 2010-04-12 09:47
katriona, Ty zawsze wszystko sobie "właściwie" wytłumaczysz - szkoda słów
sth / 85.222.53.* / 2010-04-12 08:22

Zeby się nie
okazało po badaniach czarnych skrzynek że ten wyrok śmierci podpisał właśnie sam
Prezydent

Tego, niestety, się nie dowiemy...
a1975 / 80.48.119.* / 2010-04-11 18:12
Byłeś najlepszym prezydentem jakiego pamiętam,pozostaniesz w naszych sercach i pamięci.Spoczywajcie w pokoju wraz z małżonka,pokój Waszym duszom.Wyrazy współczucia dla rodziny.
vvampir / 83.24.22.* / 2010-04-11 22:49
Teraz wszyscy opłakują te tragedie ale za pół roku nikt o tym nie będzie pamiętał i dalej będziemy mieli byle jaki rząd i kłamliwego prezydenta ale co tam brali do własnej kieszeni zamiast kupić dobry samolot no i mamy skutki ale też ktoś maczał w tym palce
Daniel74 / 85.221.177.* / 2010-04-11 14:57
Pytanie najważniejsze. Panowie inwestorzy - kupować czy sprzedawać ? Złotówka na razie nurkuje.
xander22 / 193.109.225.* / 2010-04-11 14:56
Byleś i pozostaniesz wielki... Dziękuję Bogu za Twoja Prezydenturę. +Spoczywaj w pokoju+
tade / 83.2.33.* / 2010-04-11 14:51
Należę do pokolenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Może i jestem staroświecki, ale
uważam że popełniono nietakt transportując tylko trumnę z ciałem prezydenta. Prezydent
na uroczystości do Katynia udał się z małżonką i z małżonką powinien wrócić.

Wczoraj jak podały media "Money.pl" też. Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciała brata i bratowej. 2010-04-11 07:00 Jarosław Kaczyński, brat prezydenta poleciał wczoraj po południu na miejsce katastrofy. Zidentyfikował ciało Lecha Kaczyńskiego i jego żony. W Smoleńsku był również premier Donald Tusk. Spotkał się z premierem Rosji i złożył kwiaty na miejscu tragedii.
Dzisiaj- 2010-04-11 13:56 Ciało Marii Kaczyńskiej, która zginęła w sobotniej katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, nie zostało jeszcze zidentyfikowane przez specjalistów - poinformował ambasador RP w Rosji Jerzy Bahr.

Szczere kondolencje dla wszystkich rodzin ofiar katastrofy.
hassa / 83.29.79.* / 2010-04-11 14:19
PO winne, wszystko przez Tuska i Komorowskiego
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - mc19@.]
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-11 14:10
Szczere kondolencje dla wszystkich rodzin i rodaków.
Niech im ziemia lekką będzie, nasza Polska Ziemia, dla której wszyscy pracowali.
zadziwiające / 77.253.93.* / 2010-04-11 14:38
wszyscy pracowali?

2010-03-19 14:01:38 | 150.254.212.* | yuki.
Ten to chociaż pracował wcześniej, bo Kaczyńscy to tylko ze szkólki do telewizji, potem do
szkólki i tak całe życie ktoś za nich płacił.
Rodzice, podatnicy itd.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-11 22:08
No i? Gdzie tu plucie? Gdzie donki, kaczory, złodzieje, ubecy itd?
Jak Ci się chciało kopać to sprawdź jeszcze na jaki post odpowiadałem, to
zrozumiesz, iż ,moja wypowiedź miała na celu ośmieszyć nie Kaczyńskich, tylko
podejście ludzi, którzy uważają, że budżetówka pracuje za ich.
Za czyje w takim razie pracują oni? Kto im płaci? Kulczyk, Krauze? Klienci?
Więc wszyscy żyjemy za czyjeś.
koniecKropka / 83.1.217.* / 2010-04-11 13:43
Zawsze wytykaliśmy prezydentowi wady i porażki, wyrażaliśmy swoje niezadowolenie, ale zastanówmy się przez chwilę, co dobrego uczynił dla Polski od początku swojej działalności. O tym w mediach nie mówi się głośno.

Zginęło polskie dowództwo, czołowi politycy, członkowie organizacji, duchowni i świeccy. Katyńska ziemia znów zażądała śmierci narodowej inteligencji. To nie przypadek.

Teraz wielka żałoba, a wczoraj jeszcze niektórzy pluli, życzyli im śmierci, może nawet katastrofy. Co się działo w 2005 po ogłoszeniu wyników, pamiętacie?

Nie bójcie się prawdy, bo tylko ona nas wyzwoli:

Pan wysłuchał modlitwy Narodu i zabrał ich do nieba. Ofiara przebłagalna za grzechy nasze, Stalina i całego ZSRR została spełniona. Dokonała się na oczach całego świata – tam, na ziemi katyńskiej, gdzie niegdyś NKWD rozstrzelał polską inteligencję. Teraz cały świat dowie się prawdy o Katyniu – wielkiej zbrodni Stalina. Takich faktów zataić się nie da. Świat będzie domagał się odtajnienia akt.

Wieczny odpoczynek racz wszystkim poległym w katastrofie dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-11 14:09

Teraz wielka żałoba, a wczoraj jeszcze niektórzy pluli, życzyli im śmierci, może nawet katastrofy.
Co się działo w 2005 po ogłoszeniu wyników, pamiętacie?

Nigdy nikomu nie życzy się śmierci!
Polemizować można z opiniami i działaniami ludzi, nie pluć na nich.
Nie raz na forum prosiłem o to, aby pisać o prezydencie, czy premierze, a nie o "donku" , czy "kaczorze"
Drodzy Pa}stwo, jeśli nie podoba nam się działanie jakiegoś polityka, nie personalizujmy tego, nie wypisujmy, że jest głupi, czy jes zdrajcą, agentem itd.
Rycho Wlkp / 83.30.182.* / 2010-04-11 21:17
nie rżnij głupa, kto jak nie Szkło kontaktowe, TVN 24, Miecugow, Kolenda czy Olejnik, a nie mówiac o Lisie napuszczxali ludzi na Prezydenta podsuwajac ze jest kurdupel, niewykształconym , ze przynosi Polsce wstyd a tera znawu biznes .- Ugramy na ich smierci Hieny medialne..!!!
dlaprzypmnienia / 77.253.93.* / 2010-04-11 14:20
pluć? a może jednak, choć troszeczkę:

2010-03-19 14:01:38 | 150.254.212.* | yuki.
Ten to chociaż pracował wcześniej, bo Kaczyńscy to tylko ze szkólki do telewizji, potem do
szkólki i tak całe życie ktoś za nich płacił.
Rodzice, podatnicy itd.
yuki / 77.65.44.* / 2010-04-11 22:07
No i? Gdzie tu plucie? Gdzie donki, kaczory, złodzieje, ubecy itd?
Jak Ci się chciało kopać to sprawdź jeszcze na jaki post odpowiadałem, to zrozumiesz, iż ,moja wypowiedź miała na celu ośmieszyć nie Kaczyńskich, tylko podejście ludzi, którzy uważają, że budżetówka pracuje za ich.
Za czyje w takim razie pracują oni? Kto im płaci? Kulczyk, Krauze? Klienci?
Więc wszyscy żyjemy za czyjeś.
Boże_chroń_kraj / 149.254.186.* / 2010-04-11 13:16
pseudo- Polacy nawet w dniu tragedii potrafią jatrzyć i to jest prawdziwa tragedia. ślepe masy nigdy nie dostrzegą wymiaru tej tragedii, przejdą nad tym bez łez, bo prawdziwą wartościa jest pieniadz, a nie Bóg, honor, ojczyzna, macie co chcieliście, macie " byłego prezydenta", "hamulcowego", "konusa"
to wy jesteście pośrednio winni!!!! szakale i hieny!!!!!
onie / 77.253.93.* / 2010-04-11 13:50
nie wspominaj tylko hien, bo natychmiast się zlatują na posiłek
Aneta1234 / 89.231.122.* / 2010-04-11 13:15
Nie wszędzie była żałoba. Np.mój znajomy znakomicie bawił się ze swoim chłopakiem w gej-clubie TORO w Warszawie. Myślę że świat homoseksualistów nawet cieszy się z tej tragedii. Napewno juz nikt nie zabroni tak jak Lech Kaczyński parady gejów.
Smutna Ela / 188.147.74.* / 2010-04-11 17:19
- "nie wszędzie była żałoba"-Człowieku !!!- NIkt Cię w naszej Polsce nie trzyma !!!! Precz !!!!
Boże_chroń_kraj / 149.254.186.* / 2010-04-11 13:01
a gdzie jest Radek Sikorski ? gdzie podział sie ten typ? jako szef MSZ powinien być z Tuskiem na miejscu tragedii ??? wywalić takiego ministra natychmist !!!!!
Rossi / 83.31.222.* / 2010-04-11 14:40
Chodzi Ci o tego który chciał wyrznać watachę???
wake up / 78.88.190.* / 2010-04-11 12:39
za konserwatyzm.pl

Anna Pietraszek: "Ta lista pasażerów krążyła po prostu ot tak, już od kilku dni, z maili na maile"
O tym, że lista pasażerów była znana wszystkim od dawna; że polskie służby miały obowiązek nie dopuścić do lotu prezydenta, polityków i generałów jednym samolotem; o tym, że prezydent miał kilka dni temu postanowienie wyjazdu do Katynia pociągiem z wdowami i sierotami katyńskimi... - o tym wszystkim w rozmowie z Robertem Witem Wyrostkiewiczem mówi red. Anna Pietraszek, doradca zarządu Telewizji Polskiej w wywiadzie dla Portalu NaszaPolska.PL.

Jak to możliwie, że miała Pani listę pasażerów kilka dni przed tragicznym odlotem prezydenckiego Tupolewa?

Dostałam tę listę od młodych dziennikarzy, którzy prosili mnie o radę z kim przeprowadzić ewentualnie wywiady. Ta lista pasażerów krążyła po prostu ot tak, już od kilku dni, z maili na maile. Potem siedziałam w domu, to było w poniedziałek, i zastanawiałam się jak to możliwe, że ja mam pełną listę generałów, kapelanów, polityków, którzy lecą z prezydentem i że ta lista jest w obiegu. Wierzyć mi się nie chciało, że oni wszyscy są na tej jednej liście. Pomyślałam, że może będą rozdzieleni, że może to tylko lista obecności w Katyniu. Nie mogłam tego pojąć i niestety wziąć na serio. Generał Skrzypczak mówił niedawno w telewizji, że po wypadku Casy podkreślano wymóg bezpieczeństwa, że kiedy leci kilku dowódców to trzeba ich rozdzielać, a przecież z polskimi generałami leciał prezydent, nie tylko głowa państwa, ale zwierzchnik sił zbrojnych, osoba odpowiedzialna za całe bezpieczeństwo kraju! Trzeba teraz zwrócić uwagę na to jakim cudem znaleźli się w jednym samolocie generałowie, politycy i sam prezydent? Jakim cudem ta lista krążyła od tak po Internecie? Jakim cudem!? Czy nasz prezydent był tak kompletnie pozbawiony ochrony? Kto pracował nad tym, żeby on był tak nagi? Czy nikt nie myślał o ich ochronie?... Niemożliwe. To się samo nie stało.

Mówiła Pani niedawno o podróży prezydenta Kaczyńskiego do Katynia pociągiem. Razem z rodzinami katyńskimi. Taki wariant podróży potwierdził Pani również tragicznie zmarły w tej katastrofie minister Stasiak. Niestety w ostatniej chwili prezydent podjął decyzję lub ktoś go przekonał do lotu drogą powietrzną. Co Pani o tym sądzi?

Rozmawiałam niedawno z ministrem Stasiakiem. Rozmowa dotyczyła kwestii transmisji, które były planowane od dawna w Telewizji Polskiej. I to co powiem za chwilę mówię z pełną odpowiedzialnością jako doradca zarządu Telewizji Polskiej. Przez godzinę rozmawiałam z ministrem Stasiakiem. Przekazałam nie tylko swoje rady medialne, ale przede wszystkim doświadczenie. Robiłam bowiem pierwszą transmisję satelitarną z Katynia. Wymyśliłam ją i doprowadziłam do realizacji jako świeżo upieczona absolwentka Akademii Obrony Narodowej. Zresztą, gdybym nie skończyła akademii nigdy nie zrobiłabym tej transmisji i naraziła telewizję na wielkie niebezpieczeństwo. Teraz właśnie minister Stasiak pytał mnie o sprawy chronienia przekazu medialnego tam w Katyniu. Powiedziałam mu wszystko co mówiło mi moje doświadczenie; na co należy zwracać uwagę. Czego się strzec. I wtedy też odważnie zasugerowałam, żeby prezydent polejechał z wdowami katyńskimi pociągiem. Byłby to najbezpieczniejszy środek transportu. Po drugie, media mogłyby zobaczyć prezydenta, najważniejszego człowieka w państwie, który zauważył wdowy, sieroty katyńskie. Prezydenta, który byłby z nimi. Do tego pani Maria Kaczyńska, cudowny człowiek, który miał wspaniały kontakt z ludźmi starymi... Prezydent się zgodził. Dostałam informację, że prezydent podchwycił ten pomysł, że pojedzie z wdowami i sierotami katyńskimi pociągiem. Zaczęliśmy myśleć, żeby wysłać na bieżąco informacje z satelity z tej podróży prezydenta pociągiem do Katynia. Potem przyszła wiadomość, że tak go obsiedli, że jest decyzja, że poleci, a te wdowy pojadą same. Pomyślałam sobie, kolejny prezydent, który nie docenił wdów i dzieci katyńskich. Ktoś mu to odradził. Ktoś mu to odebrał... Ciekawe dlaczego?...

Jest Pani doktorantką Akademii Obrony Narodowej – Podyplomowego Studium Operacyjno-Strategicznego. Ukończyła Pani elitarne szkolenia NATO. Jak Pani ocenia fakt, że służby specjalne dopuściły do lotu jednym samolotem prezydenta, polityków, generalicji Wojska Polskiego i wielu najważniejszych osób w państwie?

Odpowiadam: to niemożliwe, żeby do takiej sytuacji dopuścić. Na rozum zwykłej absolwentki Akademii Obrony Narodowej, wiem, że to na logikę nie jest możliwe. Jeśli ktoś myślał nad przygotowaniem tego lotu, a zapewne myśleli różni ludzie, to ktoś myślał, żeby stało się tak jak się stało. Nie widzę innego wyjaśnienia. Komuś zależało, żeby tak się stało. Szef sztabu... dowódcy... niemożliwe. Ktoś nad tym myślał. Nie jesteśmy państwem głupków. Nie jesteśmy też wojskiem ciemniaków. Mamy służby specjalne i mamy Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Mamy generałów z prawdziwego zdarzenia z nominacji natowskich. Nie jest możliwe, żeby taka głupota zawładnęła wszystkimi i
zdrowomyślący / 188.121.0.* / 2010-04-11 12:38
Żal ludzi, żal rodzin, żon, dzieci...tak samo, żal jak tych wszystkich co giną na polskich drogach, wczoraj, dziś, jutro.... tak samo anonimowych dla nas wielu...jak generałowie, politycy, duchowni, którzy zginęli. Pewnie większość, była dobrymi ludźmi, pewnie większość znakomitymi fachowcami - Generałowie, BOR...o wielu warto mówić, że byli dobrymi ludźmi. Nie popadajmy w hipokryzję - śmierć nie zmienia fachowości, kompetencji z dnia na dzień. Wczorajszy "hamulcowy", "nieuk" etc. w czyimś uznaniu, nie stał się dziś elitą i nieocenioną stratą dla Narodu Polskiego. Żal ludzi ich rodzin tak po ludzku...żal każdego człowieka, którego nie znamy co ginie każdego dnia w sposób tragiczny, czy to na drodze, czy w samolocie...
FFDFD / 87.207.211.* / 2010-04-11 12:14
sIKORSKI, sCHETYNA, kOMOROWSKI, tUSK - NOWI POLSCY DWULICOWI MĘŻOWIE STANU.

Jak mieli odwagę taciu jest stanąć..... a sikorskiego to powinien tam piorun strzelić.....

Po raz trzeci w moim zyciu jest mi WSTYD ŻE JESTEM POLAKIEM.

POLSKO JESTES JESZCZE???
ira-max / 78.8.245.* / 2010-04-11 12:04
wpis usunięto. złamano regulamin forum
otak / 77.255.33.* / 2010-04-11 12:17
w pewnym momencie zapewne opłacało się. Obecnie niewątpliwie on i jego kumple od podrasowywania dyskursu publicznego zastanawiają się nad tym, a ile to ze słów które wypowiedzieli, ze sloganów które ukuli i dzięki usłużnym mediom rozpowszechnili, dotarło do świadomości społeczeństwa, o przepraszam mas wybierających i jak te masy terez ocenią te słowa, te komunkaty, te wykrzywione od ironi twarze.
dzięcioł pracuje głową. / 77.252.222.* / 2010-04-12 10:45
20 lat potrzeba było aby 5% zrozumiało, że są dymani, bo13,74%-5%= 8,74% nie kupuje gw z bidy,lecz dalej ufa trockistom.400 lat potrzebne,żeby polactwo zrozumiało o co w tym wszystkim chodzi.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy