Forum Polityka, aktualnościGospodarka

KGHM chce kupić ponad 11 procent akcji Tauronu

KGHM chce kupić ponad 11 procent akcji Tauronu

skomentuj
Wyświetlaj:
Pisonik / 188.147.133.* / 2010-06-14 00:13
Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego.
Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalkii, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków
i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską.
Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
grzesiek321 / 78.8.129.* / 2010-06-12 16:38
Oświeci mnie ktoś dlaczego KGHM ogłasza takie informacje publicznie jeszcze przed zapisami? Bo żaden przepis chyba tego nie może obejmować, są to tylko radosne plany. Brak mi tu logiki...

Wydaje się, że taka deklaracja może zwiększyć atrakcyjność spółki(bo KGHM chce to pewnie dobre, bierzemy też!), więcej instytucji będzie chciało nabyć akcje, zatem KGHM może się nie udać zdobyć tyle ile chcą już na zapisach, a z kolei po takiej deklaracji będzie więcej ludzi chciało zarobić podbijając kurs dla KGHM...
squun / 78.133.227.* / 2010-06-12 13:39
ktoś kupuje czy nie ? i dlaczego
Bobtensam / 86.111.45.* / 2010-06-12 20:52
KGHM jest do wypracowywania zyskow i wyplacania dywidendy swoim akcjonariuszom. Tauron to postkomunistyczny moloch , z przerostem zatrudnienia i z inwestycjami , ktorych nie ma konca.
Sama redukcja CO2 przy produkcji energii narzucona przez Unie Europejska , pochlania zyski Tauronu . Zyski Tauronu , sprzedaz energii elektrycznej sa ograniczone . Ceny energii elektrycznej w Polsce sa na poziomie najwyzszych cen zamozniejszych krajow europejskich. Zyski Tauronu nie beda wzrastac . Wie o tym rzad , ktory sie tej spolki pozbywa. KGHM , a raczej jej nieodpowiedzialny prezes, chce inwestowac swoje zyski w cos , co nie przynosi zyskow . Moze zmowa kolesiow. JELFA tez przed kilkunastoma laty zakupila akcje Universalu by go ratowac . Universal splajtowal , krotko po tym . Czy ktos z JELFY za stracone miliony kiedykolwiek odpowiedzial.?
skomentuj

Najnowsze wpisy