Forum Forum prawneCywilne

Kiedy skoczyl sie okres rozliczenia kaucji za wynejem mieszkania

Kiedy skoczyl sie okres rozliczenia kaucji za wynejem mieszkania

sill27 / 2009-12-30 19:26
Witam
Mam problem tego typu. Wynajmowalam z mezem mieszkanie przez okres ponad 2 lat. Wplacilismy kaucje w kwocie 600 zl , za czynsz wowczas bylo 130 zl, w ostatnich m-cach najmu czynsz wzrosl do 316zl.
Mieszkanie opuscilismy pod koniec listopada, dnia 30.11 bylam je zdac wlascicielce.
Wlasc. powiedziala, ze ma czas na rozliczenie kaucji w ciagu 30dni-ok-to bylo w umowie.
Z tej kaucji miala oplacic sobie rachunek za prad, gaz, wode.Pokryc ewentualne szkody.
Wlasnie minal okres 30 dni, a ona milczy. Wiem, ze to nie problem sie z nia skontaktowac, ale to jest typ, do kotorego trzeba probowac dzwonic przez caly dzien, albo slac sms i tak bez odzewu. Zreszta nie zamierzam wydawac kasy na kontkt z nia, uwazam, ze to ona powinna nas poinformowac ile kasy poszlo na rachunki i "szkody".
Pisze "szkody" bo kobieta zarzucila mi, ze w kuchni odlazi farba przy zlewie- a farba odlazila jak sie wprowadzilismy, ale nie sadzilam, ze trzeba bylo wowczas to ujac w protokole zdawczo-odbiorczym...Miala tez pretensje, ze sciant przybrudzone... Myslelismy o ich przemalowaniu, ale ona nie wyrazila zgody... Poza tym sciany sa przybrudzone od zwyklego uzytkowania...
Mam pytanie czy wlasc. nie powinna poniesc zadnej kary za NIETERMINOWE roliczenie kaucji??

pozdrawiam

Najnowsze wpisy