Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kiełbasa za kilkaset tysięcy złotych

Kiełbasa za kilkaset tysięcy złotych

Money.pl / 2006-08-19 12:19
Komentarze do wiadomości: Kiełbasa za kilkaset tysięcy złotych.
Wyświetlaj:
obserwator / 83.20.174.* / 2006-08-27 06:27
Zawsze tak było, że zony dygnitarzy zajmowały sie i zajmują filantropią , żeby byc wsparciem dla swoich mężow. Swiat stworzyl wyścig szczurow, najlepsi albo szczęściarze maja duzo i natychmiast a cala reszta to zwykli zjadacze chleba płacacy z kazdym dniem wyzsze rachunki a publikatory podaja ze inflacji nie ma. Pan Lepeer to talent polityczny, kiedyś zakuty w kajdany, pokazywała to telewizja, teraz jest u wladzy i korzysta z tej wladzy i rozdaje biednym ale nielicznym szczęśliwcom na ten czas. Nieliczni dostają duzo, w tym sa artyści, zdobywcy nagrod Nobla i wielu innych konkursow telewizyjnych, dotytyczy tych co maja szczęscie >> ale tak nie jest powszechnie , bo ilosc wygranych w lotto jest za mała w stosunku do milionów grajacych każdego dnia. Powstały w przeszlości fundacje i powstaja nadal , aby proces wydawania pieniedzy na cele charytatywne zinstytucjonalizować i na zachodzie sie udało, natomiast w Polsce fundacje zjadają wlasny ogon, czyli wydaja na obsługe ( pensje) więcej i wiecej a dla całej reszy adresatow niewiele zostaje. Pan Lepper w przededniu wyborów chce prześledzic jaki drogami pomoc moze płynąc i kim sa adresaci pomocy. Zatem wszystko jest w porządku, nalezy przyklasnąć inicjatywie i naśladować...ale czy opozycja to potrafi....odpowiadam za opozycje NIE , a samorządy to kwitesencja wladzy , cierpliwości, troski o mieszkańcow, ogranicznej pracy. Wyborcy glosujcie na ludzi wyselekcjonowanych, trzeba o nich wszystko wiedzieć i ta wiedza się podzielić , żeby sito nie przepuściło ludzi miernych ale wiernych bo szkoda czasu a świat rozwija sie piekielnie szybko.
tatko / 2006-08-20 22:05 / Tysiącznik na forum
Nie sądzę,żeby Money.pl opłacał "maniusia", który sam zaliczył się do ludzi wykształconych,kulturalnych i mądrych, ale wystarczy przeczatać kilka jego wypowiedzi, by zakwalifikować go do konkretnej grupy.
7 / 83.31.68.* / 2006-08-20 21:55
"Mops" i Maniuś" na żołdzie Money.pl
mumin / 82.43.179.* / 2006-08-20 03:21
Lepperek i jego swita - posluchajcie:
http://wywiad.z.radnym.samoobrony.patrz.pl/
alan / 83.31.146.* / 2006-08-20 01:24
Money.pl na finansach się poprostu nie zna.
Kakadu / 83.31.43.* / 2006-08-20 01:03
Admin usuwa wypowiedzi krytyczne dla Money.pl.
Jest to portal nie "finansowy nr 1" ale polityczny, uprawiający swoją politykę pod płaszczykiem finansów. Prześledźcie to.
Redakcja forum / 2006-08-20 17:07 / Administracja forum
Jeśli Pan w dziesięciu tematach powiela tremat nieprzychylny i kłamliwy w stosunku do naszego portalu, to to praca moderatora nie jest robieniem polityki, a usuwaniem spamu.
tatko / 2006-08-20 21:37 / Tysiącznik na forum
Jeśli się komuś tutaj nie podoba,to nie ma sprawy,zawsze można się wynieść,poszukać coś odpowiedniego dla siebie, a nie pisać tu dyrdymałki.
c / 83.31.39.* / 2006-08-21 00:39
Jeśli się tobie tutaj nie podoba,to nie ma sprawy,zawsze
możesz się wynieść,poszukać coś odpowiedniego dla siebie, a nie pisać tu banialuki.
maniuś / 83.27.89.* / 2006-08-20 08:21
Ludzie co wyście czepili portalu Money pl?Czy wy sobie nie potraficie uświadomić że polityka i finanse to są nie rozłączne i współ zależne.Jak już napisałem pańskiemu poprzednikowi "ws"jeżeli ten portal wam nie odpowiada to nie logujcie i nie wypisujcie bzdetów.Przecież Polska jest wolnym krajem i nikt was nie zmusza do logowania się na ten portal.Widocznie miłość do Samoobrony wywołuje agresję i nie tolerancję.
psi / 83.23.157.* / 2006-08-19 21:05
machanie widlqami przy rozrzucaniu gnoju bardziej pasuje do pana leprra ,niz rola bankiera.
pchelek / 83.31.182.* / 2006-08-19 21:13
ale kasa w banku tak nie cuchnie
ws / 83.31.151.* / 2006-08-19 14:01
----------spam--------------
maniuś / 83.27.89.* / 2006-08-20 10:55
ws czy aby Ty nie jesteś paranoikiem?Weż się zalogój na inne portale i tam próbój wkużać innych.Posądzam że Twoje kretyńskie wypowiedzi nigdy by nie ujrzału światła dziennego.Na innych portalach działa cenzura podobna do czasów komuszych.Coś tak się uczepił tego portalu jak rzep psiego ogona.Ten portal jest dla wykształconych,kulturalnych i mądrych ludzi,a nie takich jak Ty i tobie podobnym osobnikom z dużymi ubytkami pod czerepem.
z / 83.31.39.* / 2006-08-21 00:41
czy ty aby nie jesteś idiotą, albo debilem?
tatko / 2006-08-20 21:57 / Tysiącznik na forum
Jeśli już,to wkurzać,panie "maniuś" ,nie "wkużać", bo to takie be... I należy napisać zaloguj , a nie "zalogój", bo to też niezbyt pasuje ,jak na "wykształconego,kulturalnego i mądrego" człowieka. A swoją drogą niech pan z łaski swojej zmieni sposób zwracania się do ludzi, jeśli chce się pan zaliczać do tych właśnie - jak pan sam napisał- wykształconych, kulturalnych i mądrych ludzi. Tego szczerze panu życzę...
maniuś / 83.27.102.* / 2006-08-19 15:34
A mnie się bardzo podoba PORTAL MONEY pl.Właśnie tylko w tym portalu można swobodnie i bez głupawej cenzury wypowiadać sięW innych portalach jest stosowana komusza cenzura.Szanowny "ws" widzę że miłość do Samoobrony zakłuca Ci trzeżwe myślenie.Szkodliwy jest Twój głupawy system rozumiwania.Ja Ci radzę jeżeli się tobie nie podoba ten portal to się nie logój i nie trać czasu na wypisywanie swiich popapranych wypowiedzi,a ocenę co jest dobre lub złe dla Polski pozostaw innym.Widzę że wizyta u psychiatry jest Ci wskazana.
kwak / 83.31.39.* / 2006-08-21 00:43
Dla ciebie nie ma już ratunku
tatko / 2006-08-20 22:56 / Tysiącznik na forum
Panie "maniuś" trzeba napisać poprawnie : zakłóca, a nie "zakłuca", poza tym loguj, a nie "logój".A wizytę u psychiatry polecam panu i to jak najwcześniej,bo może być za późno.
Mops / 83.22.202.* / 2006-08-19 14:30
Wypada się cieszyć ,że jest ktoś kto nie ma wątpliwości co jest szkodliwe dla Polski i Polaków. Do roku 1989 mieliśmy w tym względzie jasność Był ktoś kto nam wskazywał drogę i ostrzegał przed niebezpieczeństwami-była to nieboszczka partia zjednoczona jakby ktoś nie wiedział. Przez następne kilkanaście lat żyliśmy w nieświadomości a obecnie proszę- znów mamy drogowskaz.
Marek53 / 83.24.41.* / 2006-08-19 13:30
Pominę moralny aspekt takiej kampanii promocyjnej.
Aczkolwiek nie różni się wiele od festynu z kiełbaskami i piwem.

Jednak, są to pieniądze wydane przynajmniej pożytecznie.
Książki są potrzebne, wyremontowanie domu to też sensowny wydatek.
O ileż sensowniejszy od buziek na bilbordach lub anty spotu SLD
Mops / 83.22.202.* / 2006-08-19 14:09
Bzdura do kwadratu. Jaki sens mają takie okrężne transfery socjalne poza wypromowaniem konkretnego ugrupowania? To ślepy zaułek. Jak tak dalej pójdzie to nawet dożywianie dzieci w szkołach stanie się problemem/zjawiskiem politycznym ,niczym za poprzedniego systemu.
Nawiązanie do propagandowej akcji SLD jest bez sensu ( to typowa maniera ucieczki od tematu zasadniczego i skierowania uwagi na rzeczy odległe. W tym momencie wypada czekać na poruszenie tematu najsłynniejszego dziadka w naszym kraju). No ale jeśli się nie potrafi dyskutować a chce bardzo to tak właśnie się dzieje. Kontynuując jednak ten bzdurny temat też wydaje mi się ,że akcja SLD jest niepotrzebna. Życie codziennie dostarcza tylu przykładów kłamstw i nieudolności ,że w zasadzie żadne filmy potrzebne tu nie są. Fragmentu z bużkami niestety nie zrozumiałem . Czyżby chodziło o kampanię "bliżej ludzi"? Chyba jednak nie gdyż ci obywatele IV RP na plakatach swoich buziek nie prezentują . W ogóle wyglądają jakby wstydzili się albo odwracali się do tego wszystkiego tyłem. Ponadto stwarzają wrażenie jakby czegoś nasłuchiwali ,coś skrzętnie notowali itp. Krótko mówiąc -rewolucyjna czujność.
Marek53 / 83.24.41.* / 2006-08-19 23:39
To nie są transfery socjalne. Każda partia otrzymuje dotacje i ma budżet ze składek i sponsoringu.
Jedynym ograniczeniem w wydawaniu - np. na kampanię promocyjną jest zgodność z prawem. Głównym celem jest skuteczność.

Pyta pan, jaki mają sens prócz wypromowania ugrupowania. Właśnie taki, żaden inny.
I jak pisałem, można okleić kraj plakatami, zrobić film, zrobić festyn lub to co Lepper. Udało mu się coś, na co inni nie wpadli. Forsę wydał pożytecznie a promocję zrobiły mu media gratis. Promuje ugrupowanie, jako nie marnujące kasy.
Oprotestował przekaz w TVP - i reklama będzie trwała.
Jest cwańszy od całej reszty.
Boli innych, że nie wpadli na taki pomysł. Stąd protesty.

P.S. Za grosz nie jestem entuzjastą Leppera - za niebezpieczne jednak uważam niedocenianie go, a za głupotę opluwanie. To mu tylko zjednuje zwolenników. Leppera należy się bać, a walczyć z nim w nieco bardziej wyszukany sposób.
Mops / 83.22.249.* / 2006-08-20 09:50
Pański post wynika z niezrozumienia tego co napisałem uprzednio. Niech Pan zwróci uwagę na pewien fakt : pieniądze z budżetu w konsekwencji trafiają do ludzi potrzebujących. To jest właśnie transfer socjalny. W tym przypadku ten transfer po prostu odbywa się drogą okrężną ( przez pośrednika jakim jest w tym przypadku konkretna partia polityczna).
Z natury rzeczy nikogo nigdy nie opluwam . Wręcz przeciwnie -brzydzę się czymś takim jak opluwanie. Wolę , na miarę swoich możliwości oczywiście , wytykać błędy czy absurdy. A. Leppera doceniam choć z jego poglądami ( jeżeli można to tak w ogóle określić ) nie zgadzam się w 100%. Widzę w nim przyszłego prezydenta naszego kraju. Tak się jakoś składało ,że efektem dziecinady uprawianej przez polityków nazywanych niesłusznie prawicowymi ( w tym braci Kaczyńskich w szczególności) było dojście do władzy SLD. Tak działo się dwukrotnie. Obecnie ci politycy stali się promotorami A. Leppera. To nic ,że za Lepperem ciągnie się zła sława wyroków sądowych. To nic, że przed wyborami L. Kaczyński w słynnym wywiadzie dla tygodnika Wprost twierdził ,że nie ma takiej możliwości aby Lepper wszedł w struktury władzy. Nic to ,że J. Kaczyński twierdził ,że Samoobrona to partia założona przez byłych esbeków. I wreszcie uchwała PiS ,która do niedawna jeszcze obowiązywała i która zakładała ,że PiS nie będzie wchodził w koalicję z Samoobroną . Można tu jeszcze dodać wypowiedż Kaczyńskiego ,że Samoobrona jest formacją bardziej szkodliwą dla Polski niż SLD. Oczywiście przykłady można mnożyć ale po co?Walczenie z Lepperem ( o czym Pan wspomniał) niewiele da. To próba kopania się z koniem . Jak już wspomniałem Lepper obecnie ma zbyt potężnych promotorów. Będziemy musieli i tą prezydenturę jakoś przeżyć.
Marek53 / 83.24.48.* / 2006-08-20 22:32
Istotnie, napisał Pan, ale nie zrozumiał co napisał. Zatem muszę jak chłop krowie na rowie.

Nie jest okrężnym transferem socjalnym przekazanie np. przez emeryta (pięniądze z budżetu) części emerytury na obiady dla dzieci w szkole lub Caritas lub KUL (taca w kościele). Przekazuje własną kasę na cele socjalne.

Dokładnie taki sam przypadek mamy u Leppera i S. Przeznaczyli na pomoc socjalną forsę, którąmogli

Z budżetu otrzymali kasę nie na cele socjalne lecz na działalność partii. Nie zachodzi zatem przypadek pośrednictwa lub wykorzystania pieniędzy przeznaczonych na socjal na własne cele reklamowe.
Gdyby media i przeciwnicy go "olali' to problem w dużej mierze rozwiązał by się sam.

ad. Lepper.
Największą promocję robią mu jego przeciwnicy próbami publicznego zdyskredytowania. Ośmieszanie, a zwłaszcza wykazywanie "głupoty" przynosi skutek wręcz odwrotny.

To samo dotyczy działań PO. Bezustanne ataki na PiS i Kaczyńskich nie zwiększają szans PO i Tuska, lecz niezamierzenie S. i Leppera.

Myślę, że poprzez udział w rządzie Lepper został w znacznej mierze spacyfikowany. Próbuje się jeszcze szamotać i wyskakiwać, ale coraz słabiej.
Mops / 83.22.249.* / 2006-08-20 23:44
To raczej Pan nie chce , bądż nie potrafi zrozumieć to co miałem na myśli pisząc o transferach. No ale trudno.Każdy rozumuje jak potrafi.
Co do Leppera to ubawił mnie Pan setnie pisząc ,że został spacyfikowany. Zresztą przeczy Pan sam sobie pisząc w jednym miejscu ,żeby go nie lekceważyć i że się dobrze reklamuje a nastepnie że jego pozycja słabnie. Coś z kumaniem u Pana nie jest tak. Niestety ,bolesnej prawdy ukryć się nie da. Lepper ,będąc w ciągłej opozycji po pewnym czasie zniknąłby z polskiego życia politycznego. jednak ciągłe promocje tego polityka przez zapatrzonych w siebie niektórych polityków doprowadzą do tego ,że w następnych wyborach Lepper będzie głównym kandydatem na prezydenta. Tym bardziej ,że niektórzy przedstawiciele Kościoła w Polsce ,z ks. Rydzykiem na czele również mu sprzyjają.
Co do "ataków" również mnie Pan ubawił. To dokładnie tak jakbym czytał wypowiedż min. Gosiewskiego ( swoją drogą szkoda ,że poszedł w ministry bo jakoś rzadko obecnie występuje w mediach). Otóż trzeba umieć odróżnić bezmyślne ataki czy opluwanie oponentów ( które jakoś natrętnie chodzi Panu po głowie ) od rzeczowej krytyki. Bezprecedensowym atakiem było np. stwierdzenie o łże-elitach czy burych sukach. A ataki Kurskiego ( dziadek czy "afera plakatowa")? PO akurat takich środków obecnie nie stosuje w przeciwieństwie do PiS ( piszę obecnie ,gdyż oni też mają na sumieniu brzydką aferkę z Jarucką).
Co do atak
Mops / 83.22.202.* / 2006-08-19 13:21
Nie ma co rozdzierać szat. Takim właśnie narodem jesteśmy. Każdy cwaniak może kupić poparcie dla siebie oraz swoich kolesi i to za państwową kasę. A jeszcze wczoraj ktoś się dziwił tym ,którzy twierdzili że wstydzą się być Polakami.
Marek53 / 83.24.41.* / 2006-08-19 23:51
Popełnia Pan duży błąd niedoceniając Leppera. On nie kupił poparcia. Nie dał książek do przedszkola za podpis (to by było nielegalne). Promuje S w sposób bystry i w dodatku tani.

Pana, w proteście, stać jedynie na oplucie Leppera albo pogardę dla"narodu". I wstydzenie się. Okropnie to wszystko fałszywe.

Ja odwrotnie, jestem dumny z tego, że jestem Polakiem.
Jeżeli wstydzę się, to nie tego, że ja nim jestem, lecz tego, że niektórzy nimi są. Pana do nich nie zaliczę, niech Pan sam się wstydzi.
Mops / 83.22.249.* / 2006-08-20 10:54
Pańska konstrukcja w ostatnim akapicie jest dla mnie cokolwiek niejasna. Nie rozumiem do jakiej grupy mnie Pan był łaskaw zaliczyć. Wracając jednak do meritum: jeszcze raz pozwolę sobie zwrócic uwagę ,że na nikogo nigdy nie pluję. Zauważyłem ,że Pan żyje sobie w swoim świecie i dorabia Pan fakty do swoich bzdurnych tez. O rzetelność proszę i nic więcej. Co do wstydu to i owszem . Zdarza mi się wstydzić tego ,że jestem Polakiem.Zwłaszcza dlatego ,że żyję wśród rodaków ,którzy z lekkością motyla potrafią nazwać innych obywateli swołoczą ,jak nie przymierzając Pan. O innych ,znacznie bardziej wstydliwych sprawach nawet nie warto mówić.
Kero / 2006-08-19 13:03 / -
A ja pamiętam czasy kiedy za udział w pochodzie 1-szo majowym płacili przy biurku po 5zł dzieciom i po 10 dorosłym.
Ależ to było wykpiwane w kabaretach i nie tylko a tu maszci.
Ci sami kpiewcy dzisiaj małpują łapówkarski styl zdobywania poparcia - to się nazywa PRYMITYWIZM INTELEKTUALNY podparty kasą oczywiśćie nie własną.
Marek53 / 83.24.41.* / 2006-08-19 23:53
To ile Pan brał. Piątala czy dychę.
Miro_s / 212.244.61.* / 2006-08-21 08:21
No i pokazał Pan - to to dopiero prymitywizm - a może już zdziecinnienie?
Floyd / 2006-08-19 14:51 / Tysiącznik na forum
Nie wiem o jakich czasach piszesz ale raczej są to bzdury.
We wczesnych latach PRLu robiono listy obecności (szkoły, zakłady pracy) i ci co nie byli musieli się gęsto tłumaczyć z powodu niedopełnienia patriotycznego obowiązku. Inaczej rzecz ujmując bardziej szykanowano ludzi, a nie zjednywano prezencikami.
Zawsze jednak znajdowali się tacy co im to wisiało.
W czasach późniejszych z każdym rokiem było lepiej lub gorzej pod tym względem (jak kto woli), aż do całkowitego upadku komuny.
Kero / 2006-08-19 19:37 / -
Jeśli uważąsz, że Twoja wiedza na temat idiotyzmu komunizmu jaki panował u nas powiem jasno i wyraźnie, że chodzi o rok 1968 w mieście Sępólno Krajeńskie. Jeśli dalej chcesz dowodzić, że mam urojenia to sam zastanów się nad własną pamięcią a może i wiedzą.
I było tak, że takie metody nie były systemem na całą skalę krajową tylko w niektórych miejscach w zależności od poziomu głupoty decydentów co jest adekwatne do czasów dzisiejszych.
jl / 83.7.44.* / 2006-08-19 15:57
Na pewnej wyższej uczelni lubelskiej w 1977 roku dla uczestników przemarszu 1-o majowego Zarząd Uczelniany SZSP ufundował beczkę piwa /towar b. rzadki podówczas/ .Oczywiście beczka przekształciła się w libację w miasteczku studenckim. O 10 zł faktycznie nie słyszałem.
rybka / 2006-08-19 12:19 / Tysiącznik na forum
Nasz kraj się cofa, więc pewnie, te "zabiegi" osiągął zamierzony skutek.
O zgrozo!
maxima / 2006-08-19 15:44
No właśnie.... tandetny koncert Ich troje, kiełbaski i piwo? Czy konkretna kasa dla potrzebujących? I jedno i drugie fałszem podszyte, ale jakąs metodą jest. A prawem kampanii jest reklama. Samoobrona nie da się ukryć, jest na czasie. Mi osobiście znudziły się czapeczki, piosenki optymistyczne i takie tam. Pokazali tę walizkę z pieniędzmi w telewizji. To lepsze niż Wiśniewski.
Doceniam pomysł, neguję partię. Jestem wyborcą.

A jeśli chodzi o portal Money, to w sam raz jest dla mnie, jakby nie patrzeć -finansowego laika. Takiego kota perskiego na dachu, wśród starych wyleniałych dachowców. Uczę się. Pozdrawiam
Anda / 83.8.120.* / 2006-08-20 14:42
To wina przepisów ,że prawo pozwala z pieniędzy podatnika robić kiełbasę wyborczą.Dlatego jestem za politykami którzy lansują pogląd aby partie żyły tylko z własnych udokumentowanych składek i tylko od osób fizycznych.Wtedu nie będzie takich sytuacji jak robi samoobrona.Pan Panie Prezydencie powinien nad tym pomyśleć.Uważam że w przciwnym razie będzie żle.Te "bązy" tylko czekają aby czapnąć środki publiczne. Bilans otwarcia i koniec cyrku.

Najnowsze wpisy