Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rak dziesiątkuje Polskę

Rak dziesiątkuje Polskę

skomentuj
Money.pl / 2006-08-19 12:49
Komentarze do wiadomości: Rak dziesiątkuje Polskę.
Wyświetlaj:
Kero / 2006-08-19 12:59 / -
A jacy oni (lekarze) są "mocni" przed kamerami, ileż to oni nie potrafią zdzałać.
Widać, że tylko na potrzeby reportarzy.
EcoHuman / 83.23.234.* / 2006-08-19 12:58
Myślę, że w naszym społeczeństwie znajdzie się niewielu ludzi, którzy twierdzą, że palenie papierosów nie szkodzi zdrowiu. Demokratycznym byłoby więc przegłosować całkowity zakaz palenia na terenie Polski. Żądanie radykalne, lecz zdrowotnie i gospodarczo uzasadnione, tym bardziej, że zyski ze sprzedaży papierosów idą przede wszystkim za granicę. Dym spalanych papierosów szkodzi palącemu, jego najbliższemu otoczeniu, a w miliardach sztuk także całej Naturze. Tak więc palenie nie jest indywidualną sprawą Palacza i powoływanie się na "prawo do wolności" nie ma uzasadnienia, ponieważ granica WOLNOŚCI jednego CZŁOWIEKA leży tam, gdzie zaczyna się WOLNOŚĆ drugiej OSOBY (tak być przynajmniej powinno !!!).
Wielu dobrych Ludzi odeszło i odejdzie przedwcześnie, nie mówiąc o cierpieniach, tylko dlatego, że nie potrafiło pozbyć się nałogu. Uważam, że taki jasny, prosty, dla każdego równy ZAKAZ PALENIA byłby dla osób obecnie palących łatwiejszy do zaakceptowania, niż jakieś PRAWO z wyjątkami. Po trudnym okresie akceptacji MODA na PALENIE odeszłaby w niepamięć !
Piszę to w nadziei, że nasze SPOŁECZEŃSTWO dojrzeje kiedyś do takiej DECYZJI !!!
Pagem7 / 213.238.88.* / 2007-05-22 21:47
Panowie, takie zakazy na nic się zdadzą. Człowiek, jako gatunek jest tak silną, a jednocześnie tak słabą istotą, że zacznie palić po kryjomu i tak to ludzie robią w miejscach, w których już są zakazy. Powiedziałbym tutaj, że jeśli nie wpłynie się na morale ludzi, póki nie społeczeństwo a każda jednostka nie zda sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie nikotyna nic nie poradzimy.
durnykraj / 83.27.25.* / 2006-08-19 12:49
bezpośrednio do onkologa się nie dostaniesz, a niedouczeni interniści zawsze aplikują dawkę antybiotyków, nim się zorientują z czym mają do czynienia.
skomentuj

Najnowsze wpisy