Forum Polityka, aktualnościKraj

Wygraj z rakiem - kampania organizowana przez młodzież

Wygraj z rakiem - kampania organizowana przez młodzież

wygrajzrakiem / 2008-01-14 12:31
Witajcie,

Zakładam ten temat, ponieważ jestem współtwórcą kampanii społecznej zorganizowanej w celu propagowania informacji o profilaktyce przeciwko nowotworom. Jak poinformowano nas na specjalnym szkoleniu, którego twórcami byli ludzie z IFMSA Poland, w Polsce panuje nikła wiedza na temat nowotworów i wśród społeczeństwa nadal krążą mylne przeświadczenia o tym, że rak jest wyrokiem śmierci. Niektórzy nawet twierdzą, że jest zaraźliwy co świadczy o kompletnej niewiedzy.

Jeśli rozumiecie jak wielkim zagrożeniem są nowotwory to należycie do zaledwie kilkuprocentowej grupy Polaków. Reszta niestety nadal ma na ten temat nikłe pojęcie.

Kampania, której jestem współtwórcą, wciąż się rozwija. Ruszyliśmy w połowie grudnia. Od tamtego czasu w internecie zrobiło się o nas dosyć głośno, artykuły o nas krążą po wielkich portalach w sieci (wiadomosci24.pl, ngo.pl, di.com.pl, proline.pl i wiele innych), na naszą stronę internetową www.wygrajzrakiem.pl weszło już ponad 40 000 osób, zdobyliśmy patronat medialny, mieliśmy audycję w radiu, stworzyliśmy spot naszej kampanii na YouTube (http://pl.youtube.com/watch?v=TfsKCXrQSuc), na naszych szkoleniach było ponad 700 osób a już w tym tygodniu ruszymy z kampanią ulotkową. I to nie wszystko!

Na naszej stronie www.wygrajzrakiem.pl utworzyliśmy użyteczną i czytelną bazę wiedzy na temat profilaktyki, zagrożeń związanych z nowotworami oraz samych nowotworów.

Wszystko czego dokonaliśmy to wynik naszej własnej pracy a do tego nie czerpiemy z niej żadnych korzyści finansowych. Naszą pracę wykonujemy za darmo, jedynie z chęci uświadomienia społeczeństwa. Jako, że jesteśmy uczniami pierwszej klasy liceum - wszystkie działania w sprawie kampanii możemy wykonywać dopiero po zajęciach lekcyjnych, często pracując do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do przeglądania i zapoznania się z bardzo ważnym tematem profilaktyki przeciwko nowotworom.

Jeśli ktoś chce przyłączyć się do akcji lub ma jakiś ciekawy pomysł - prosimy o kontakt poprzez formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Nasz zespół jest już pełny, jednak każda pomoc może się przydać.

Najnowsze wpisy