Forum Forum dla firmDotacje

Kilka pytań odnośnie uzyskania dotacji z UP

Kilka pytań odnośnie uzyskania dotacji z UP

romekniewiadomek / 82.197.57.* / 2008-02-02 09:45
"INFORMATOR dla osób bezrobotnych ubiegających się o przyznanie z Funduszu Pracy środków na podjęcie działalności gospodarczej"

WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW
Wysokość środków ustalana jest na podstawie przedstawionych we wniosku kalkulacji kosztów związanych z podjęciem działalności, środków własnych, innych źródeł finansowania oraz specyfikacji i harmonogramu zakupów w ramach wnioskowanych środków.
Wysokość środków nie może przekroczyć 5-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia, a w przypadku przystąpienia bezrobotnego do spółdzielni socjalnej 3-krotnego przeciętnego wynagrodzenia na jednego członka założyciela spółdzielni oraz 2-krotnego przeciętnego wynagrodzenia na jednego członka przystępującego do niej po założeniu spółdzielni.

Po za poznaniu się z możliwością uzyskania wsparcia przez UP na rozpoczęcie działalności mam pytanie czy zakładając spółkę (np dwu osobową) i ubiegając się wtedy o dotacje mogę uzyskać dwie dotacje na jedną dwu osobową firmę czy tylko jedną dotacje na firmę? i czy będą to dotacje 5 krotnego śr wynagrodzenia czy też 3 krotnego?
Inne pytanie: Skąd jeszcze mogę uzyskać wsparcie na rozkręcenie działalności?
Wyświetlaj:
adrock / 2008-08-01 11:51
na podjęcie działalności może wniosek złożyć tylko osoba bezrobotna, czyli żadna spółka nie może składaćwniosku o dofinasowanie do rozpoczęcia działalności. rozpatrywane są wnioski tylko osób bezrobotnych, któe po podpisaniu umowy działają jako jednoosobowy podmiot i przez rok nie może zmienić formy prawnej działania.
przy dotacji na działalnośc jest to suma ok. 14900 pln, przy spółdzielni socjalnej ok.9000 (ale tu sa inne warunki).
Black243 / 78.8.78.* / 2008-07-13 18:42
Jestem bylym pracownikiem PuP gdzie zajmowl;aem sie przyznawaniem dotacji na dziallanosc. Pomoge przy wypelnieniu wniosku, udziele praktycznych porad, pomoge w wyborze formy opodatkowania i zalatwianiu spraw Urzedowych. Kontakt na meila tomasznowak83@wp.pl
esku / 2008-03-09 07:52 / Coito ergo sum
KSU - czyli krajowy system usług dla przedsiebiorców. www.ksu.parp.gov.pl co jest ważne nie tylko pup moze dac ci dodacje. jest w cholere programów typu: szkolenie jak prowadzić działaność gospodarczą->biznesplan->dotacja i idzie to bezposrednio z UE.
LAIK PRAWNY / 83.14.162.* / 2008-03-05 14:19
WITAM USATWA O PROMOCJI ZATRUDNEINIA I INSTYTUCJACH RYNKU PRACY ORAZ ROZPORZĄDZENIA DOTYCZĄCE DOTACJI NA ROZPOCZĘCIE POZAROLNICZEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ UMOZLIWIAJĄ SKORZYSTANIE Z DOTACJI NA ZASADACH SPÓŁKI A NIE DOTACJI OSOBNEJ DLA KAŻDEJ Z OSÓB - WYSOKOSĆ SZCZEGÓŁOWO OKREŚLAJĄ W/W AKTY PRAWNE - SZCZEGÓŁÓW UDZIELI KAŻDY PRACOWNIK UP ZAJMUJĄCY SIĘ DOTACJAMI
zirgas / 2008-02-17 23:55
witaj mój ojciec dostał tą dotacje z UP ( Poznań ) i z tego co nam mówili w urzędzie pracy to na jedną firmę przypada jedna dotacja w wysokości 13 000 zł.
ja próbowałem się dowiedzieć o dodatkowe finansowanie i prócz takich rzeczy jak kredyt bez odsetek to nie znalazłem. chyba że to ma być rolnicza działalność. pozarolnicza to ( jak dobrze pamiętam ) możesz dopiero po 2 latach dostać na rozwój z UE..
pozdrawiam zirgas@wp.pl
oiomariuszoio / 78.131.159.* / 2010-04-20 18:39
witam
posiadam gotowy wniosek moge podesłac
gg 12184514
marlusz@op.pl

Najnowsze wpisy