Forum Polityka, aktualnościPolityka

Koalicja wygrała batalię o ordynację

Koalicja wygrała batalię o ordynację

Money.pl / 2006-07-22 10:33
Komentarze do wiadomości: Koalicja wygrała batalię o ordynację.
Wyświetlaj:
LP / 83.135.129.* / 2006-07-25 19:24
Napoleon kiedyś powiedział : przegrana jedna Bitwa to jeszcze nie przegrana cała Wojna.
EriNn / 217.153.180.* / 2006-07-23 09:55
Projekt ordynacji do bani. Wszystkie przegrane miernoty będą się łączyć w koalicje, aby się "załapać". A co będzie, jeśli po powołaniu w ten sposób samorządu, koalicje się rozpadną ? Czy powołani w ten sposób radni oddadzą mandat ?
tatko / 2006-07-23 12:08 / Tysiącznik na forum
Nie po to tam się pchają,żeby mandaty oddawać. Radny nie powinien dostawać wynagrodzenia.Tak właśnie jest w USA,przynajmniej w wielu stanach. Ale w naszej rzeczywistości śpiewać darmo boli gardło.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-22 19:13
A mogły być JOWy... A będa Koalicje Chamów...
Ale jest pewna szansa, że to obróci się przeciw tym ostatnim.
obserwator / 83.20.165.* / 2006-07-23 08:16
do antyPiS>> też tak myślałem nie tak dawno, ale zaproszono mnie tu i tam, zobaczyłem i zaniemówiłem, edukacja polityczna winna iść w kierunku zbiorowego wysiłku, gry w zespole teraz dominują tendencje indywidualnego egoizmu, zatem za wcześnie na okręgi jednomandatowe. Należałoby zachęcać partie aby brały odpowiedzialność za swoje logo partyjne w dłuższym czasie a nie jak teraz się dzieje że kombinują podpatrując przyrodę >> kameleony >> zmienia się logo a cwani weterani mącą wodę.... dotychczas się udawało teraz w swej masie dzięki publikatorom i dziennikarzom ludziska weszli na kolejny stopień politycznej edukacji. Już wiedzą że maja swoje używanie w ten jeden świąteczny dzień wyborów kiedy wrzucaja kartkę wyborczą do urny z pełną świadomością tego co czynią. Nie można ich nazwać chamami, to niesprawiedliwe a nawet jeśli: to czy szef samoobrony to cham, moim zdaniem to rodzynek , myślę że go będą naśladować inni i będzie dopływ świeżej krwi i o to chodzi.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-23 10:47
"za wcześnie na okręgi jednomandatowe" - brzmi dla mnie jednoznacznie i żadna argumentacja mnie nie przekona, że jest inaczej:
"ZA WCZEŚNIE NA DOBRO POLSKI I POLAKÓW".

I jeszcze jedno pytanie poprzedzone cytatem:
"Zasadnicze elementy projektu ordynacji PiS są następujące:
Kraj ma być podzielony na 230 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w ramach 16 wojewódzkich okręgów wyborczych. Na każde województwo przypada dwa razy tyle mandatów ile jest JOW, np. jeśli województwo zostało podzielone na 15 JOW, to do obsadzenia będzie 30 mandatów."

Co takiego się wydarzyło, że J.Kaczyński nie pamięta o swoim projekcie JOW złożonym w Sejmie w 2003 roku? Czy chodzi o taką błahostkę, że wtedy był w opozycji a teraz rządzi?

Kto się w ten sposób zachowuje w sprawach tak kluczowych dla dobra mojej ukochanej Ojczyzny jest dla mnie NAJGORSZYM CHAMEM. I to też nie podlega żadnej dyskusji.
Kto popiera działania takich ludzi - popiera NAJGORSZYCH CHAMÓW.
Marek53 / 83.24.16.* / 2006-07-23 03:01
Dobre i to, że Chamy, nie chamy.

Obrażanie wyborców, czyichkolwiek, jest najgorszą drogą do sukcesu. Nie świadczy o głupocie obrażanego, lecz ....

Żaden z kandydatów na prezia USA nie ośmielił się NIGDY, PRZENIGDY, obrażać lub ośmieszać rednecków. To najkrótsza droga do niebytu.
Zyskuje Pan poklask nielicznych, równie "łatwo" myślących. Ale to T,W.O. jest coraz bardziej nieliczne.
Skorzystam z okazji i wyjaśnię: kiedyś pisałem TWA - towarzystwo wzajemnej adoracji, teraz TWO - onanizacji. To taki wyższy stopień. Im bardziej się adorujecie, tym was mniej. A im mniej, tym intensywniejsza oanania. Psychiczna oczywiście.
tatko / 2006-07-23 12:17 / Tysiącznik na forum
Czy to obrona kogoś lub czegoś,czy może atak? Zarówno w pierwszym jak też w drugim wypadku przekonują argumenty,nic więcej,a tu takich zabrakło. Zachęcam tedy pana Marka53 ,żeby w przyzłości do takowych sięgał. Będzie to uczciwe i pożyteczne.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-23 13:26
Barti ma rację - Marek53 to stary UBek, który liczy, że wkupi się w łaski nowego Pana.
Zatem szkoda fatygi.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-23 10:36
To, że jednoznacznie odczytujesz moją wypowiedź jako atak na twoich ulubieńców (a nie np. jako atak na koalicję SLD-PO - ja również nie cierpię SLD) - cieszy mnie niezmiernie. Świadczy to o tym, że niezależnie od naszych różnych sympatii politycznych - w pełni zgadzamy się co do tego, kto bezapelacyjnie zasługuje na określenie "Koalicja Chamów".
Poznaniak / 83.20.129.* / 2006-07-22 17:14
I.bardzo dobrze.tylko silne ugrupowania moga zrobić porzadek .Na pewno tego nie zrobi PO ,SLD itp.Chyba tylko głupi tego nie rozumieją albo uwikłani w układy.
obserwator / 83.20.165.* / 2006-07-23 08:33
do Poznaniak>> ja tez jestem poznaniakiem, ale porzadkami w rodzinie zajmują sie inni ja wówczas kiedy jestem przymuszany, ale nie obrażam się jak mnie dopadną porządki to je robię aby święty spokój był zachowany. Też zamiatałem pod dywan jak nie było czasu zatem nie w porządkach lekarstwo na dobre państwo, musi być coś więcej i o to idzie walka polityczna grup spolecznych. W świecie tak się jakoś stało że całe pieniądze świata są w rękach nielicznych a cała reszta...w zasadzie nie sa potrzebni bo przeludnienie nie jest mile widziane, cywilizacja śmierci to przyszłość niedaleka. Wizja Polski dająca szansę na dobre życie większości z nas to dobra wizja, tylu opozycjonistow dużo gada ale te gadki są dziurawe, celowo sie zapomina, przeinacza to są lobbyści lobbujący dla siebie, ale czy da to szczęście zwykłym zjadaczom chleba.
tatko / 2006-07-22 18:53 / Tysiącznik na forum
A mądrzy rozumieją,że PiS to bardzo słabe ugrupowanie,prowadzone na pasku Leppera i Giertycha.Jeśli któremuś z nich coś tam się odmieni,to już będzie porządach PiSu. No i jak z tym silnym ugrupowaniem,panie Poznaniaku?
obserwator / 83.20.165.* / 2006-07-23 08:44
To niesprawiedliwe>> Kaczyński nie jest prowadzony na pasku to widać, tylko zła wola tak każe mówić, tyle lat ten człowiek jest w polityce i nie poległ, to człowiek więcej niz z żelaza a szefowie Samoobrony i LPR też nie ułomki i daja sobie radę mimo, że widziałem jednego z nich skutego kajdankami. Problem jest w tym, żeby Ci przywódcy grali w jednej drużynie, wbrew oczekiwanim wielu że wezmą się za łby , tak sie nie dzieje, głosowania w sejmie wygrywaja mimo obstrukcji czynionej przez tych co im słoma z papci nie wychodzi a nawet jeden z nich nosi kabelusz dla zatrzymania ineligencji ale to nie pomaga bo słońce tego lata pali niemiłosiernie.
1-szy obserwator / 83.6.215.* / 2006-07-22 17:26
Chyba żeś nie pyra z krwi i kości. Bo dla prawdziwych poznaniaków tacy złotouści z koalicji rządzącej są nic warci. Etos pracy i solidność w Poznaniu była długo znana, ale widać wszystko z czasem się zmienia.
obserwator / 83.20.165.* / 2006-07-23 08:57
do 1-szy obserwator >> podkreślam ,że etos pracy i solidności poznaniakom nie mija , jest obecny i dalej będzie obecny we wszystkim co czynią. Moje wszystkie zmysły to widzą, analizują i potwierdzaja ,że nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Prezydent miasta Pan Grobelny to bardzo dobry Prezydent, kobieta by o nim powiedziała, że ma wszystko co powinien mieć mężczyzna , ma niesamowitą wizje tworzenia i wdrażania, dobrze gra w zespole ale i nie zapomina o potrzebach religijnych, ludzie go podziwiaja bo z cała swoją rodzina widza go w kościele, skupionego, zamyślonego. Był w PO a teraz PO nieuczciwie gra, dlatego kilka razy na forum pisałem, że platformia sama zatapia się, nic dobrego z tego nie będzie bo szafostwo platformy winno natychmiast w całości ustąpić , juz nic dobrego nie zrobia to dekadenci czystej wody.
Marek53 / 83.24.16.* / 2006-07-23 03:08
W Wielkopolsce, Poznaniu ( matka z Poznania, ojciec z Gniezna) było znane słowo przyzwoitość. W kongresówce pojęcie obce.
obserwator / 83.20.165.* / 2006-07-23 09:05
do Marek 53>> w rodzinach poznańskich słowo przyzwoitość miało znaczenie, ma znaczenie i długo będzie mieć znaczenie, to podstawowa cecha w prawidłowych relacjach miedzy ludźmi inaczej zdominuje nas """ róbta co chceta""" nie pomoże szkoła , nie pomoże religia. Przeraża mnie postępująca bieda dla ogona społeczeństwa nie potrafiącego sobie poradzić z przeciwnościami losu a sąsiedzi nie zauważają na czas.
tatko / 2006-07-22 18:57 / Tysiącznik na forum
Bo to pewnie przyszywany Poznaniak.Prawdziwy powinien zauważyć ,w jaki perfidny sposób są marnotrawione jego i nasze pieniąde,pieniądze nas waszystkich. A miało być tańsze państwo.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-07-22 14:23
Owszem wygrała, ale co dalej?

Blokowanie list nie jest zarezerwowane wyłącznie dla bloku PiS-LPR-Samobrona.

Może powstać blok Odrzuconych Obywateli Zjednoczonych Przeciwko PiS.
tatko / 2006-07-23 12:21 / Tysiącznik na forum
Dalej będą już tylko schody...
Marek53 / 83.24.16.* / 2006-07-23 02:25
Oczywiście, że tak. Może nawet być antypisowopisuarowokurduplowoklonowomoherowy.
Zdecydują wyborcy. Oczywiście, jeżeli ruszą tyłki,
obserwator / 83.20.234.* / 2006-07-22 14:14
A jednak stało się, zmiany postępują, Ci którzy na forum mnie krytykuja nie mieli racji, na okręgi jednomandatowe za wcześnie, brak autorytetów, profesorowie nie sa autorytetami, 5o % koszt uzyskania przychodu obnażyły zanik etyki, tylko mamona się liczy, róbta co chceta nie przeszło.Platforma zatapia sie , lewica kreci sie koło w poszukiwaniu własnego ogona, arbuzy zasuszają się bo stare rośliny usychaja co juz widać aż trzeszczy. Wyborcy laurke wystawia niebawem dekownikom zwanych opozycją.
1-szy obserwator / 83.6.215.* / 2006-07-22 17:29
JOW nie przeszły bo Marszałek Sejmu z polecenia politycznego przetrzymał wniosek w szufladzie. To jest nic innego jak repetytorium z przeszłości: wiodąca partia (PiS /PZPR/) i jej sojusznicy (SO i LPR /SD i ZSL/).
Do niedawna jeszcze wierzyłem, ale właśnie przestałem.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-22 14:28
Gorącym orędownikiem JOW był J.Kaczyński oraz PiS - złożył nawet swój projekt w tej sprawie. Tak długo nim był, aż nie rozłożył swych sprzedajnych d... na rządowych stołkach.
Do tej pory głosowaliśmy na partie, ale nie mieliśmy wpływu na wybierane osoby z danej parti.
Zmiana na lepsze to byłyby JOW, czyli posiadanie wpływu na wybór konkretniej osoby.
Ta "kosmetyczna", i "korzystna dla demokracji" zmiana spowoduje, że nie będziemy głosować ani na konkretną osobę, ani nawet na konkretną partię z której osoba ma pochodzić. To faktycznie mały krok, szkoda tylko, że WSTECZ.
A wszystko to w imię małych, partykularnych interesów tych zakompleksionych Kartofli.
Rzygać się chce na maksa...
Marek53 / 83.24.16.* / 2006-07-23 02:41
A co Panu Maks zawinił?
Proponuję do kibla.

Sądzę, że na JOW nieco zbyt wcześnie, Odwołam się do Pana argumentacji. Większość to bezmózgie, bezmyślne kartofle, mohery, idioci, analfabeci, durni analfabeci, idioci itd. Proszę zatem powiedzieć na kogo zagłosują w JOW-ach. Na tego, kto postawi więcej piw. Wybierzemy zatem PPPP (pamięta Pan).
Jeżeli wyborcy są idiotami, to JOW-y nie mają racji bytu.

Czy JOW-y w jakikolwiek sposób chronią przed populizmem - wręcz odwrotnie. Na skalę lokalną łatwiej go uprawiać. Ponadto kiełbasa ma przewagę nad najlepszym programem. O uzdrowieniu finansów publicznych (lokalnych) możemy zapomnieć. To dopiero będzie festiwal obietnic. Nawet Tusk z Gronkiewicz będą obiecywali 3x0%
oraz potrójne becikowe płatne z góry za dzieci prawnuków.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-23 10:58
Bzdury gadasz koleś mimo twego życiowego doświadczenia z racji wieku.
JOWy chronią przed populizmem najlepiej ze wszystkich możliwych rozwiązań.
Kontynuując:
Ludzie zagłosują na tego, kto obieca postawić więcej piw - ale jeśli ich podczas kandencji nie postawi - nikt go nie wybierze na kolejne cztery lata. Dlatego zrobi wszystko, by obiecane piwa postawić. I będzie mocno rozważał możliwą ilość piw, jaką jest w stanie spełnić.
Dlaczego taki młody tak proste rzeczy takiemu staremu musi tak ciężko tłumaczyć...
tatko / 2006-07-22 14:24 / Tysiącznik na forum
Obecna koalicja nie tak dawno też zaliczała się do dekowników. I to jakich! Potępiała z całą mocą wszystko to,co teraz sama robi.
tatko / 2006-07-22 14:25 / Tysiącznik na forum
Doradzałbym MADAGASKAR...
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-07-22 14:25
Na razie spróbujmy założyć Blok Obywateli Odrzuconych Zjednoczonych Przeciwko PiS
tatko / 2006-07-22 14:27 / Tysiącznik na forum
Takie wyjście jest godne uwagi
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-22 12:00
"Sejm odrzucił projekt zmian w ordynacji samorządowej - autorstwa PO - zakładający wprowadzenie okręgów jednomandatowych."
Jedno słowo komentarza:
SKUR...SYNY!
Marek53 / 83.24.16.* / 2006-07-23 03:16
Czy Pan wie, co to takiego demokracja.
JOW-y odrzucił równieź niezawodny sojusznik PO - SLD.
2/3 sejmu wybranego w demokratycznych wyborach to s-syny.
Coś chyba nie tak.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-23 10:52
Widocznie 2/3 Sejmu to S...SYNY. Wcale mnie to nie dziwi. Nieco dziwi mnie natomiast to, że PiS zmienił się z orędownika JOW w jego przeciwnika.
Każdy, kto nie chce JOW, czyli dobra Polski i Polaków jest S...SYNEM. Kto zmienił w tej sprawie zdanie jak PiS, jest S...SYNEM do KWADRATU.
1-szy obserwator / 83.6.215.* / 2006-07-22 17:32
Przecież od samego początku, tzn. złożenia projektu przez PO, PiSowi o to chodziło. Kwestią tylko był wybór odpowiedniego momentu.
vic / 83.21.24.* / 2006-07-22 11:54
IV RP (k)rajem krewnych i znajomych królika ...
Kero / 2006-07-22 10:33 / -
Tu jedynie komentarz do fotki jaka widnieje obok arytkułu.
L.K.
A nie mówiłem Ci, że przejdzie?
A.L
A chcesz w papę?
tatko / 2006-07-22 14:04 / Tysiącznik na forum
Pyrrusowe zwycięstwo.

Najnowsze wpisy