Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kolej czeka paraliż? Związkowcy grożą strajkiem

Kolej czeka paraliż? Związkowcy grożą strajkiem

Wyświetlaj:
greg bauer / 2011-02-10 16:34
reformowac pkp probowal kazdy kkolejny rzad po 89 roku. z uwagi na dotcje ktorebyly sa i bda jeszcze jakis czas obciazeniem budzetu. a wydawaloby sie z temat jest prosty. w koncu kolej to prostsza dziedzina niz sluzba zdrowia i mozna podpatrzec jak to inni zapinają finansowo. pytanie kluczowe dlaczego tomimo 20 lat kapitalizmu w polsce nie dziala?
EURO STUDENT / 2011-02-10 15:59
Rząd Donalda Tuska ukrywa najrozmaitsze długi i korzysta z rezerw o charakterze strategicznym, np. z funduszu rezerwy demograficznej
wkurzony / 46.112.87.* / 2011-02-10 15:50
Przecież to związkowcy decydują na kolei , kto ma być kim i na jakim stanowisku. Takich fachowców wybrali, a teraz namawiają innych do strajku. Wywalić natychmiast 30 ( słownie trzydzieści ) związków zawodowych poza PKP, jak będą się utrzymywać ze składek to wtedy się okaże, że zostanie tylko jeden związek. narazie utrzymuje je PKP i to za wiele większe pensje niż innych pracowników.
Pilsener / 2011-02-10 15:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rząd ma kupić PKP wagony? Może jeszcze położyć tory a Tusk będzie motorniczym? Mamy już ponad 20 spółek kolejowych w których zarządach zasiada 350 osób.
Pomimo tego, że polska jest idealnym krajem do rozwoju kolei (słaba sieć dróg, drogie paliwo, duże odległości, tranzyt, mało samochodów na 100 mieszkańców) z hasłem na ustach "tiry na tory!" likwiduje się kolejne połączenia.
Jak długo jeszcze polskie rządy będą tolerowały ten skansen PRLu jakim jest PKP? Dlaczego zawsze lepszy musi być polski bałagan niż czyjść porządek? Dlaczego nie można wpuścić zagranicznym przewoźników z nowoczesnymi pociągami? Jak długo jeszcze interesy związkowo-partyjnej hucpy będą ważniejsze od interesów całej branży i pasażerów?
Elektro Devil / 2011-02-10 15:10 / Tysiącznik na forum
Zarządy spółek obsadzić pasożytami z PO i na pewno sytuacja w kolei diametralnie się poprawi z dnia na dzień.

Konferencje na koszt PKP dla zarządów można zorganizować na wyspach Samoa, podobnie jak hołocie ze spółek węglowych. Co tam... Podatnik zapłaci.
noname1231 / 213.73.13.* / 2011-02-10 15:21
Ja też poproszę o dopłatę do działalności. Jak oni dostają to czemu ja nie mogę. Mamy wolny rynek ! Do roboty ! Jak nie jesteście rentowni to padajcie. Zawsze znajdzie się ktoś kto to weźmie pod swoje skrzydła i poprowadzi z zyskiem.
romek22 / 194.1.153.* / 2011-02-10 15:29
Tylko to zwykle nie jest wina pracowników a tych którzy nie potrafią odpowiednio zarządzać.

Najnowsze wpisy