Forum Polityka, aktualnościKraj

Kolejne demonstracje w sprawie pochówku na Wawelu

Kolejne demonstracje w sprawie pochówku na Wawelu

Wyświetlaj:
yamato33 / 213.199.196.* / 2010-04-15 10:04
Wykorzystano nas Polaków.
Wykorzystano nasz szacunek do zmarłych, nasz smutek i żal po tragicznej śmierci tylu osób.
Dwie osoby : Jarosław Kaczyński i abp. Dziwisz ustaliły miejsce pochówku zmarłego Prezydenta i… nie ma żadnej możliwości aby tę decyzje zmienić. Bo brak już czasu, bo trzeba się teraz jednoczyć a nie dzielić, bo żałoba , bo… Najgorsze jest to, że odmawia się ludziom mieć inne zdanie !! Każdy komu nie podoba się ta decyzja nie jest patriotą, brak mu wrażliwości i z pewnością jest mącicielem, oszołomem i….agentem PO. Strasznie to podłe i wstrętne.
vollschlank / 91.67.94.* / 2010-04-15 11:16
,,i tu popieram,,to co mialo nas niby zjednoczyc-podzielilo....winien jak zawsze kler, ktory powinien od plityki trzymac lapki daleko,,,,
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2010-04-15 10:15
POdłe i wstrętne to są te transparenty z angielskimi napisami, do kogo ten protest kierujecie? do CNN? nawet moherowe baby mówią,że brudy pierze się we własnym domu,ale wy musicie na cały świat
""Około 20 młodych osób protestowało ...."
"przyszło zaprotestować około 30 głównie młodych osób"
"pojawiło się prawie 20 osób "
"zebrało się około 100 osób "
"Około 50 osób protestowało "
"zgromadziło się ponad 200 przeciwników "
"We wtorkowym proteście w Krakowie wzięło udział około 400 osób."

około tysiąca oszołomów robi wstyd na cały świat
studentMIM / 2010-04-15 10:02 / Tysiącznik na forum
Nagłaśnianie demonstracji ca 1000 osób w skali kraju jest wyraźnie promowaniem poglądu demonstrantów (i samej idei demonstracji w tej sprawie). Taka ilość w skali kraju jest to MARGINES...
pablo55 / 82.210.184.* / 2010-04-15 11:31
Nie każdy będzie protestował, bo to nie zmieni decyzji. Nie zmienia to jednak faktu, że znakomita większość społeczeństwa jest przeciwna pochowaniu Kaczyńskich na Wawelu.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-04-15 10:01
Zawsze w społeczeństwach demokratycznych znajdzie sie grupa ludzi o odmiennych poglądach.
Czy jest liczna - NIE, swą skromną liczebność zwiększają głośnym krzykiem. Prymitywnym poziomen nie godnym komentarza.

Z drugiej strony trudno się dziwić, że najgłośniej przeciwko pochowaniu prezydenta na Wawelu
protestuje tzw. środowisko gazety wyborczej . O ile bowiem nie można wymagać wiele od pisma
kierowanego przez redaktora z PZPR-owską przeszłością , syna niejakiego Ozjasza Szechtera -
wybitnego działacza Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy (działającej na szkodę II RP), Adama
Michnika, to trudno zrozumieć poklask, jaki jego opinie wywołują u części społeczeństwa.
Wszak już dawno Zbigniew Herbert pisał: "Michnik jest manipulatorem.
To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny"

To setki tysięcy złożyło hołd Prezydentowi, za jego zasługi dla POLSKI, nie tylko że był Prezydentem RP, za jego życie które w całości poświęcił dla dobra Ojczyzny.
Został doceniony przez elitę Świata, ludzi którzy mają bezpośredni wpływ na bieg zdarzeń.
Słowa kilkunastu młodych ludzi, często nieświadomych wypowiadanych treści, są nagłaśniane w prywatnych mediach typu TVN, GW lub Super stacja .
Wielokrotnie są powtarzane by podnieść rangę protestu kilkudziesięciu osób, czy prawdziwych Polaków, oceńmy sami, czy oni protestujacy robią to z przekonania czy są narzędziem w rekach lobbystów i ludzi z pogranicza.
@ @ / 95.50.107.* / 2010-04-15 09:58
Nich spocznie na Wawelu, nie mam nic przeciwko. Ale koło niego niech znajdzie się tabliczka, że to był najgorszy prezydent RP, źródło sporów wewnętrznych w Polsce, Polski ze Wschodem i z Zachodem. Niech wycieczki wiedzą, czyj sarkofag mijają. Można też dołączyć kilka historycznych fotek, np. moment zapalania hanukowych świec w Pałacu, w jarmułce, albo poniższe.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21376/DSC09623.jpeg
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2010-04-15 09:57
demonstranci mieli transparent z napisem chyba w języku angielskim

peowcy jesteście żałośni "Około 20 młodych osób protestowało ...."
Rodzic / 83.5.223.* / 2010-04-15 09:53
Jak zabił Dzwon Zygmunta słyszany przeze mnie 5 lat temu po śmierci Karola Wojtyły, tłumaczyłem córeczce (3 latka, syn jest jeszcze za mały, ale i jemu kiedyś trzeba będzie coś opowiedzieć) że to taki ważny dzwon, ktry dzwoni bardzo rzadko, w szczgólnych okolicznościach i że teraz jest właśnie taki czas. Opowiedziałem o Wojtyle, że jak umarł to bił dzwon i że teraz zdarzył się straszny wypadek i dużo osób nie spotka się ze swoimi rodzinami ... . Powiedziałem też co to jest Wawel, że tu "śpią" królowie i najbardziej zasłużeniu dla kraju i jest to jedno z najważniejszych miejsc w Polsce, że kiedyś tam pojedziemy i wszystko zobaczy - co ja wtedy powiem przy katafalku Kaczyńskiego? Jakie zasługi mam wymienić? Tę główną wymienioną przez Dziwisza, że "zginął śmiercią bohaterską"? W takim wypadku wszystkie 96 osób zasługują na pochówek na Wawelu. Śmierć nie pretenduje do pochówku w najważeniszym miejscu w Polsce - zasługi za życia i wkład w historię powinny być kryterium takiego zaszczytu. Wielbienie za pełnienie funkcji urzędnika (niby najważniejszego ale w rzeczywistości ważniejszy dla kraju jest premier) i "koronowanie" za nie popełnianie większych gaf. Gdzie będzie więc pochowany Wałęsa ?(oby żył jak najdłużej) - porównując zasługi to chyba tylko Watykan pozostaje.
No i na koniec chyba jedno słowo do tego, który znowu podzielił naród - spieprzaj dziadu
nazeer / 212.160.172.* / 2010-04-15 11:22
czegokolwiek nie napiszemy to i tak nie ma znaczenie - kardynał Dziwisz ogłosił swą decyzję i jej nie cofnie - w końcu to on zawiaduje katedrą na Wawelu... . Nie wiem czy to jest hołd dla zmarłych w katastrofie Smoleńsku czy może dla ofiar "obu Katyni" czy może zagranie "jestem Kardynałem, to Moja decyzja i nikomu nic do niej..." Chciałbym aby takie kwestie były wkrótce ustalone wspólnie przez świeckie i kościelne władze raz na zawsze by nie decydowała tzw. "potrzeba chwili" czy "chwila potrzeby"... Ocena czy Lech Kaczyński zasłużył czy nie nie należy do żyjących - za paredziesiąt lat historycy mogą wychwalać polityka któremu współżyjący nie postawiliby najmniejszego pomnika... Wszystko jest względne...
Tadeusz Piątek / 87.99.117.* / 2010-04-15 09:58
POPIERAM !! w 100 % to co napisał "rodzic"
abbbccc / 109.243.121.* / 2010-04-15 09:50
Wszyscy ,a NIE, jesteście mądrzy tylko przed monitorami...
brak słów :-/
zdp / 212.160.239.* / 2010-04-15 09:49
Jacy mali i zakompleksieni jako narod jestesmy... To zalosne. Na kazdym kroku komus cos przeszkadza. No i pani Agaty (zali sie dziennikarzom) nikt o zdanie nie pytal. Moze referednum nalezalo zorganizowac? Wszedzie Prywata. Zagraniczni goscie przyjada oddac szacunek prezydentowi, a na miejscu swoi ujadac na niego beda. Ilez w tym wszystkim obludy i nienawisci. Tyle jako narod przeszlismy, ale szacunku do siebie nawzajem za grosz. Zalosne...
vollschlank / 91.67.94.* / 2010-04-15 11:26
zdp,,,,,czy uwazasz ,ze Ci wszyscy Wielcyy tego Swiata przyjda mu poklan oddac bo go tak kochaja:-) przyjada bo tego wymaga Etykieta;;;;;;;;smierc Prezydenta jesz dla mnie taka sama jak i tysiaca innych ginacych na swiecie,,,,,to czlowiek ktory pelnil wysoka funkcje w naszym kraju ale daleko mu do pochowanych na Wawelu....a moze,,,,,Powazki go niechca,,,,,
kwl / 82.210.151.* / 2010-04-15 09:45
Mam nadzieję, że popierający pochówek na Wawelu zdają sobie sprawę z precedensu, który tworzą. Jeśli bowiem przepustką na Wawel jest wybór na urząd prezydenta RP to można się domyślać, kto prawdopodobnie będzie teraz pierwszy w kolejce do pochówku na Wzgórzu Wawelskim. To gen. Wojciech Jaruzelski.
hdsfds / 195.140.236.* / 2010-04-15 09:45
TO NIE PODZIAŁ!!!
TO PRÓBA DOKONANIA PODZIAŁU!!! TYLKO JAKOŚ MAŁO SKUTECZNA!!!
ghfjh / 109.243.121.* / 2010-04-15 09:45
800 ludzi protestuje przecie....a miliony składa kondolencje i jest za...
Kiedy chowano Piłsudzkiego 70% ludzi była przeciw...
Więc to tylko kropla w morzu...
Anty J.Kaczyński / 83.5.223.* / 2010-04-15 09:58
poczytaj sobie ile jest w rzeczywistości przeciwników - gdyby nie chodziło o pogrzeb tylko inną sprawę podobnej wagi to wtedy byś zobaczył(ła) żę nie kilkaset (choć dziś już kilka tysięcy) alee miliony wyszły by na ulicę.
Najgorszą decyzją w życiu Jarosława K jet ta obecna, choć ciągle po tej samej linii - zawsze dzielił naród.
tadeuszp / 87.99.117.* / 2010-04-15 09:44
Jak długo będziemy płacić za wybory w 2005 roku. !!!!
Hipokryzja, obłuda i chore ambicje.
Ratujmy WAWEL - Nasze Dziedzictwo Narodowe !!!
Już wszyscy zapomnieli że, Ten prezydent był tylko dla części społeczeństwa.
hgkjh / 109.243.121.* / 2010-04-15 09:46
Nigdy w histori ziemi, nie było tak, aby całe społeczeństwo wybrało prezydenta :)
Więc po co ta wypowiedż ?
tadeuszp / 87.99.117.* / 2010-04-15 10:02
Tu nie jest ważne ilu Polaków wybrało Prezydenta tylko dla ilu Polaków
Byl Prezydentem !!!! (4 mln. ??)
mmmmg / 193.106.101.* / 2010-04-15 09:42
społeczeństwo się nie kłóci , tylko gromada zaszczutych nienawiścią ludzi
ktośś / 109.243.121.* / 2010-04-15 09:41
Polskie społeczeństwo , zawsze było skłucone...To nasza natura od wieków, że nie potrafimy uszanować decyzji wyższych instancji...
Zalobnik / 89.73.103.* / 2010-04-15 09:28
Gratulacje dla kardynala Dziwisza za sklucenie polskiego spoleczenstwa.

Najnowsze wpisy