Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kolejne miliardy na wydatki socjalne

Kolejne miliardy na wydatki socjalne

Money.pl / 2006-06-01 10:29
Komentarze do wiadomości: Kolejne miliardy na wydatki socjalne.
Wyświetlaj:
lciesiel / 2006-09-01 14:07 / Bywalec forum
Jesli chodzi o emerytury - to nie jest, moim zdaniem, problem, czy je waloryzować, kiedy, o ile, itp. Problem jest w tym, ze człowiek powinien pracowac na siebie. Powinno się zlicytować ZUS, KRUS i inne wymysły, które najpierw Ci zabiorą, a za kilkadziesiąt lat oddadzą jakieś marne grosze. Jesli istniałyby "prawdziwe" fundusze, inwestujące pieniądze ze składek w normalną, rynkową działalność, to pieniądze z emerytury mogłyby być przyzwoite, a i składka obecnie mniejsza, gdyż nie karmiłoby się tabunu urzędników i ich biur.
Moloch / 194.246.108.* / 2006-06-02 08:19
Ludzie! Wolę rencistów, niz bezrobotnych. I tak mamy wielkie bezrobocie. Na rynku jest mało pieniadza. DObrze robią wyrównując portfele i uwzgledniając inflację.
W końcu to normalne. Wracamy do normalnosci.
A jak ktos tu uważa, że nie ma na to pieniedzy, to niech da darowizne dla rzadu. Jak jest taki dobry i sie martwi o kasę państwa.
Oprócz powrotu do normalnosci widze w działaniu rządu inne plusy. Na rynek wejdzie wiecej pieniedzy /gospodarka się rozwija, państwo ma wiecej pieniedzy, może nawet obejdzie sie bez emisji obligacji na ten cel/. Podwyżki rent i emerytur napędzą popyt, a popyt napedzi gospodarke - znowu pojawi sie jeszcze wiecej pieniedzy.
Pieniądz lubi ruch. Wg niektórych, to najlepiej kisić go i wszystko hamować, by ludzie byli biedni...
saul / 80.53.178.* / 2006-06-01 14:27
Kalata rządzi :P
toj / 83.8.84.* / 2006-06-01 13:39
poprostu ,,atak klonów" K
zdenek / 2006-06-01 12:30 / Tysiącznik na forum
jak tak dalej pójdzie to PO ,nawet za cztery lata nie będzie chciała rządzić.
Klops / 83.26.124.* / 2006-06-01 10:29
A zapytali Zytę czy można?? Ostatni bastion racjonalnego myślenia w tym rządzie??
Orędownicy utopii - Państwa Solidarnego - prowadzącego do degeneracji społeczeństwa, któremu już w ogóle się nie chce pracować a trzeba dawać im socjal. Hmmmmmm czy te barany muszą czekać 3 godziny w restauracji nad morzem na obsłużenie by to pojąć? Chyba że olewają polskie morze i jeszcze długo nie zrozumieją.....
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-01 12:09
Oj robią po prostu jedyne co potrafią dobrze, czyli wydawać cudzą kasę.
Bernard / 83.30.140.* / 2006-06-01 15:27
Szanowni wyżej piszący a czy uważacie że wogóle emerytury powinny być waloryzowane bo to jest sprawiedliwe? Czy uważacie, że skutki spadku wartości polskiej waluty powinny dotykać wyłącznie emerytów w tym tych, którzy wcześniej przez 40 i więcej lat uczciwie płacicli składki? Za nadwyżki skłądek wybudowano wiele przedsiębiorstw obecnie sprzedawanych bo w latach 1948 1977 wpływy składek były większe niż wypłaty świadczeń. Za nadwyżki zbudowano miedzy innymi Hutę w podkrakowskiej wsi Mogiła zwaną dziś im Sędzimira i w Gołonogu zwaną Katowice i FMS w Tychach i wiele innych przedsiębiorstw których obecna kondycja raczej nie zależy od emerytowanych polaków.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-06-01 17:49
Uważam, że to jest sprawiedliwe.
Jeśli dziś rządzący UKŁAD kupi kreski wyborcze u obecnych emerytów za moje podatki, to jutro (w perspektywie na przykład dziesięciu lat), gdy osiągnę wiek emerytarny, DLA MNIE PIENIĘDZY NA EMERYTURĘ ZABRAKNIE!!!
Polska gospodarka nie udźwignie ciężaru największego w Europie odsetka rencistów, wcześniejszych emerytów, waloryzacji.
Dlatego jestem przeciw waloryzacji.
Dlatego kjestem przeciwnikiem skrócenia wieku emerytalnego dla górników i innych podobnych ZA PIENIĄDZE POZOSTAŁYCH obywateli. Jak górnicy chcą wcześniejszych emerytur, to niech kopalnia i oni sami zapłącą odpowiednio większą składkę.
JA NIE CHCIĘ FINANSOWAĆ kup[owania kartek wyborczych!!!
zenek / 87.207.113.* / 2006-06-01 20:50
A tych milion emerytów mundurowych po 15 maksymalnie
28 latach służby (górnik pracuje napewno o wiele ciężej)
to co święte krowy których każdy boi się ruszyć.
Powszechna reforma musi uwzględnić służby mundurowe.
Z tej liczby większość pracuje dodatkowo. To jest paranoja.
bob / 62.111.241.* / 2006-06-01 15:50
Witam
,ale jak nie zacisnie sie pasa i bedzie sie rozdawac pieniadze bo tak chce wiekszosc roszczeniowego spoleczenstwa to u nas nigdy dobrobytu nie bedzie . Powinne byc radykalne reformy i ja jestem gotow sie poswiecic abym mial przez 10 lat mniej pieniedzy dla siebie ale zeby to panstwo na cos wkoncu wygladalo

Najnowsze wpisy