Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
adrianoo / 2010-04-07 10:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
czytajac wypowiedzi niektorych publicystow odnosze wrazenie ze zyjemy w sredniowieczu:
http://czteryprzyczyny.salon24.pl/167442,spodnie-damskie-krotka-historia-pewnej-walki

witam bywalcow
amelian / 2010-04-07 11:02 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe...autor jest hipokrytą i tyle ;)
Thai / 2010-04-07 09:33 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Milego, pogodnego dnia zycze... Powodzenia w sesji...
Serdeczne przesylam pozdrowienia...

EEX... Zarząd Eko Export S.A. przekazuje raport miesięczny za marzec 2010.

1. Informacje na temat tendencji i zdarzeń w otoczeniu Emitenta, które w ocenie Emitenta mogą mieć w przyszłości istotne skutki dla kondycji finansowej oraz wyników finansowych Emitenta

- Przychody w marcu wyniosły ok.886 tys. PLN, tj. ok. 230 tyś EUR (przy średnim kursie 1 EUR 3,86 PLN). Dla porównania w marcu 2009 r przychody wynosiły ok.572 tys. PLN, to jest ok. 128 tys. EUR, (przy średnim kursie 1 EUR 4,47 PLN).
- Przychody łączne w okresie styczeń-marzec 2010 r. to ca 2 619 tyś PLN, tj. ok.651 tyś EUR, zaś w analogicznym okresie w 2009 r było 1 318 tyś PLN, tj. ok. 294 tyś EUR
- Eko Export zakończyło prace związane z projektami modernizacyjnymi, o których informowaliśmy w raporcie bieżącym numer 7/2010. Przygotowano stosowny wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego programu Operacyjnego ( działanie 1.2.3) na łączną kwotę 871 tys PLN( poziom dofinansowania 60%).
Formalne złożenie wniosku nastąpi w ciągu kilku dni.
- W nawiązaniu do raportu bieżącego numer 16/2010, dotyczącego odbytego spotkania odnośnie certyfikacji mikrosfery dla przemysłu wydobywczego ropy naftowej, Zarząd Spółki informuje, że wskazywany do wykonania technicznych badań Instytut Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach wskazał nam Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, jako ośrodek mogący spełnić wymagania certyfikacyjne dotyczące specjalistycznej aparatury. Oznaczenia wykonano przy użyciu piknometru helowego (sugerowanego przez naszych Partnerów handlowych) produkcji amerykańskiej firmy MICROMETRICS na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki w Katedrze Technologii Ceramiki. Sprawozdanie z pomiarów gęstości rzeczywistej próbek mikrosfer wskazuje na spełnienie wymagań Partnerów i przekazano je zgodnie z ustaleniami.
- W marcu poinformowaliśmy Inwestorów o zwołaniu NWZA na dzień 8 kwietnia 2010 i emisji do 1 mln akcji serii G - w związku z tym Zarząd Eko Export informuje, że do dnia 31.03.2010 do spółki wpłynęła kwota 1,5 mln PLN (jeden milion pięćset tysięcy) tytułem już zawartych umów inwestycyjnych

http://tnij.org/gftz
amigo2 / 2010-04-07 09:23
przywitał
Data sporządzenia: 2010-04-07
Skrócona nazwa emitenta
MIDAS
Temat
Niespełnienie się warunku znaczącej umowy z NFI Magna Polonia S.A. oraz Mediatel S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej zwany: "Funduszem"), informuje, że dnia 16 marca 2010 r. została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży akcji, przedwstępna umowa objęcia akcji nowej emisji oraz umowa akcjonariuszy pomiędzy Funduszem, NFI MAGNA POLONIA S.A. oraz MEDIATEL S.A. Przedmiot tej umowy został opisany w raporcie bieżącym nr 9/2010 z dnia 16 marca 2010 r. Umowa ta została zawarta z zastrzeżeniem warunków zawieszających. Między innymi umowa ta została zawarta pod warunkiem wyrażenia zgody na jej zawarcie w terminie 21 dni od dnia jej zawarcia przez Radę Nadzorczą Funduszu. W dniu 6 kwietnia 2010 r. Rada Nadzorcza Funduszu podjęła uchwałę o nie wyrażeniu zgody na zawarcie ww. umowy i w konsekwencji ww. warunek zawieszający nie został spełniony.

Podstawę prawną niniejszego raportu stanowi § 5 ust. 1 pkt 4 oraz § 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r., Nr 33, poz. 259, ze zm.).

czekamy na nastepny list-;)))
Kambodza / 2010-04-07 08:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
martini4m / 2010-04-07 08:41 / Per aspera ad astra
Witaj,
dawno nie zaglądałam, ale widzę, że beze mnie giełda i tak się kręci ;-)
pozdrawiam i zieleni na parkiecie życzę :-)
griffin / 2010-04-06 23:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Pietroo, objąłeś pp czy sprzedałeś implanta?
pawciomerc / 2010-04-06 22:02 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Witam
zacytuje :[ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]

Sugeruje Ci niesmialo zebys po wzroscie twoich akcji o
100% nie realizowal zysku tylko nadal trzymal.. Jak
bedziesz mial 500% zysku wowczas mozesz sprawe
przemyslec ale tez pochopnie nie sprzedawac..
skomentuj
zgłoś do usunięcia


2010-04-06 21:20:33 | Mieczyslaw [ Uznany Gracz Giełdowy ]

2010-04-06 21:20:33 | Mieczyslaw [ Uznany Gracz Giełdowy ]

:)))) mialem tak na kolastynie :))) 3,5 na ipo ,
dokupione 2 3 pierwszych dniach urosla na 7 zl :)
usrednianie zaczelo sie ponizej 3,5 :) dzis 0,74 zl

za zysk mogl byc samochod dobre klasy , dzis za calosc
moge rower kupic :)


oj Panowie troche zimnej wody na ...
pamietć trzeba, żeby ciąć straty ZAWSZE podkreślam ZAWSZE. mnie nauczył bioton miałem po 3 zł a sprzedałem po 1zł trzeba było wywalac po 2,9-2,8 ale dobrze , że wywaliłem po 1zł bo dzis wiemy po ile jest. zostawiłem jedna akcje na pamiatke hehe na ale miałem ich sporo oj sporo. Unikaj strat a zyski same się pojawią, ale daj tez im rosnąć nie panikuj przy -2%, ale jak akcje lecą już więcej jak 5% to trzeba mocno się zastanowić i na pewno nie pozwolić na zobaczenie -10% ot tyyle

korekta będzie pewnie wczesnym latem :) (może się myle)

Krezus dalej się wspina ale.....
griffin / 2010-04-06 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wieczorem :o)
Tego co napisałem nadal będę się trzymał:

2010-04-02 01:30:32 | | griffin
Flower, pamiętaj nigdy nie wierz w żadną spółkę. Tak naprawdę liczy się czy rośnie czy
spada. Kasa jest na parkiecie dobrem najwyższym. Też mam spółki, na które liczę ale jeżeli stopy mówią "dosyć" to z nimi nie dyskutuję. Na grajdołku psychika gra pierwsze skrzypce i co byś nie robił to przy spadkach najlepszy papier będzie tracił na wartości.
To oczywiście moje subiektywne przemyślenia poparte praktyką.
Mieczyslaw / 2010-04-06 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy
prosze sie tym nie sugerowac, ale ... korekta moze byc w kazdej chwili , wystarczy jeden imuls, wielu juz trzyma palce na enterze

mam jakies takie dziwne przeczucie :)
Pooh / 2010-04-06 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
Różne są podejścia.
Dla spokoju ducha przy wzroście o 100% sprzedaję połowę, wtedy co by się nie działo, zysk jest. I luz psychiczny - bezcenne.
Pzdr.Q
Mieczyslaw / 2010-04-06 22:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie preferuje czegos takiego jak polowiczna sprzedaz , albo calosc albo nic nie ruszam , nie na wszystkich spolkach sie zarabia , ja mam troszke inne podejscie do inwestowania niz wiekszosc, mam po prostu czas i WIARA w spolki ktore kupuje :)))
griffin / 2010-04-06 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja stosuję stoploosy kroczące. Nawet mi się to sprawdza ;o) Przy nieudanym wejściu jestem raczej bezwzględny i czekam na następne wsparcie.
pawciomerc / 2010-04-06 22:07 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
O i brawo
jeszcze dla spokojności tzreba sobie powiedzieć, że bank daje 6% rocznie
Pooh / 2010-04-06 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Tylko trzeba nauczyć się nie wyrzucać sobie:
"ech, mogłem trzymać, mogłem włożyć więcej itd..."
Po prostu kwestia konstrukcji portfela.
Pzdr.Q
Mieczyslaw / 2010-04-06 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy
to zalezy kiedy zaczynasz budowac portfel , ja nastawilem sie na konstruowanie :) portfela od poczatku 2008 i oczywiscie usrednianie w dol. jeszcze rok temu bylem w piekle :))) dzis nabralo to odpowiednich kolorow
Pooh / 2010-04-06 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Mieciu, mam stały dochód i nie wrzucam wszystkiego w giełdę.
Nie mam nawet określonej kwoty inwestycyjnej.
Portfel zacząłem budować u szczytu hossy i dalej przy nim majstruję :).
Gdybym rzucił wszystko na rynek, byłbym na plusie - ale przecież nie o to chodzi, sam dobrze wiesz.
Pzdr. Q
Mieczyslaw / 2010-04-06 21:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

Euforii w USa nie widac ale malymi kroczkami zmierzaja do celu, a celem jest dojscie do poziomu na sp500 gdy upadl Lehman brothers
świeżynka / 2010-04-06 21:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie ... po latach świetlnych
Widzę, że giełda od dłuższego czasu zielona, co cieszy :)
Jak długo jeszcze dominującym będzie ten kolor? Macie jakieś prognozy?
A poza tym jak zdrówko po świętach?
Big Lebowski / 2010-04-06 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Jp3aUanhnCY&NR=1 Natascha Leonie - Don Juan - Unplugged
Big Lebowski / 2010-04-06 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdr
max303 / 2010-04-06 20:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"Minutes" FOMC: "wydłużony okres" to nie sześć miesięcy
MD
Puls Biznesu, pb.pl,06.04.2010 20:14
Czytaj komentarze (0)
Zobacz na forum ()
4affeb79-0735-469c-acf5-b4b42cef5f80
Członkowie Fed nie uważają, że zwrot o „wydłużonym okresie” utrzymania stóp procentowych na rekordowo niskim poziomie trzeba rozumieć jako sześć miesięcy, czy jakikolwiek konkretny odcinek czasu, wynika z opublikowanych we wtorek „minutes” z marcowego posiedzenia FOMC.

Członkowie Fed uważają, że ocena wysokości stóp wynika z tego, jak będzie zmieniała się sytuacja w gospodarce, a nie od upływu określonego czasu. Wcześniej na rynku występował pogląd, że „wydłużony okres” oznacza w języku Fed sześć miesięcy. Członkowie FOMC nie chcą jednak mieć „związanych rąk”. Niektórzy z jego członków ostrzegli przed zbyt wczesnym rozpoczęciem zacieśniania polityki pieniężnej. Podczas spotkania członkowie FOMC zauważali umocnienie gospodarki i niższy niż oczekiwano poziom inflacji. Niewiele nowego mówiono o tzw. strategii wyjścia.
MD, MarketWatch
5424 / 2010-04-06 20:15 / Fan Linuxa Ubu
co symbolizuje czerwony jeżdzieć apokalipsy
Big Lebowski / 2010-04-06 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest czterech jezdzcow - bialy - to kataklizmy , czarny - to upadek gospodarczy , czerwony to wojna ale inwestorzy ogolnie oczekuja koloru czerwonego na gieldzie - dlatego przytaczam czerwonego jezdzca , jest jeszcze jezdziec stalowy , szary i tego ludzkosc najbardziej sie obawia - to smierc..
5424 / 2010-04-06 20:25 / Fan Linuxa Ubu
Zastanawiam się czy ostateczny szczyt obecnej hossy wypadnie wyżej niż poprzedniej bo jak w takim tempie wskażniki będą szły w górę to jeszcze w tym roku możemy być na 1500 na S@P
Big Lebowski / 2010-04-06 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie bedzie 1500 pkt, pierwsze polrocze bdzie b. dobre uwazam , natomiast drugie polrocze korekta i pozniej wzrost ..
5424 / 2010-04-06 20:31 / Fan Linuxa Ubu
a absolutny wierzchołek do jakiego dojdzie obecna hossa na jakiej wartości widzisz
Big Lebowski / 2010-04-06 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla wigu 20 zapodalem juz jakis czas temu : 3200 pkt i tego sie trzymam .. Dax bedzie 7000 pkt natomiast S&P w okolicach 1300 pkt - obstawiam..
5424 / 2010-04-06 20:38 / Fan Linuxa Ubu
nie zrozumiałeś mnie chodzi na końcu hossy za dwa trzy lata do ilu dojdzie
Big Lebowski / 2010-04-06 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno powiedziec - szczyty beda przebite i zdobywane nowe , nowa historia bedzie pisana..
5424 / 2010-04-06 20:46 / Fan Linuxa Ubu
Czy to prawda że podczas ostatniej hossy wystarczyło kupić obojętnie jaki walor PKC i niczym się nie przejmować a kasa rosła w każdym dniu spora przez całe tygodnie ........
Big Lebowski / 2010-04-06 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Teoretycznie tak - jednak wybor jest wazny i konsekwetne trzymanie waloru, najtrudniej jest utrzymac dobry walor - bieganie zabiera zdrowie i kapital , zyski uciekaja..
5424 / 2010-04-06 21:04 / Fan Linuxa Ubu
Jak nie mogłem sobie wyobraźić że ta mega zwała może się odwrócić na taki wzrost tak nie mogę sobie wyobrażić takich wzrostów wszystko przede mną wiem że nie ma sensu uganiać się po giełdzie za doraźnymi zyskami bo dobry walor ucieknie w gnieniu oka teraz jest czas na kupienie i zapomnienie dobry walor się obroni........ lepiej kupić dobrą rzecz po normalnej cenie niż badziewie po okazyjnej
Big Lebowski / 2010-04-06 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powinienes sobie wyznaczyc cene dla spolek ktore masz w posiadaniu i tego sie trzymac - wzrost ceny akcji o 100% na dobrych spolkach - to zaden wzrost i powinien byc traktowany jako przystanek..
5424 / 2010-04-06 21:13 / Fan Linuxa Ubu
nie rozumiem tego .....
Big Lebowski / 2010-04-06 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sugeruje Ci niesmialo zebys po wzroscie twoich akcji o 100% nie realizowal zysku tylko nadal trzymal.. Jak bedziesz mial 500% zysku wowczas mozesz sprawe przemyslec ale tez pochopnie nie sprzedawac..
Mieczyslaw / 2010-04-06 21:20 / Uznany Gracz Giełdowy
:)))) mialem tak na kolastynie :))) 3,5 na ipo , dokupione 2 3 pierwszych dniach urosla na 7 zl :) usrednianie zaczelo sie ponizej 3,5 :) dzis 0,74 zl

za zysk mogl byc samochod dobre klasy , dzis za calosc moge rower kupic :)))
Big Lebowski / 2010-04-06 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mieczyslaw .. Wiadomo ze mowimy o dwoch roznych trendach - ja pisze o trendzie wzrostowym gdyz taki obowiazuje obecnie.. Pozdr
Mieczyslaw / 2010-04-06 21:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam witam , oczywiscie masz racje, dlatego obecnie nawet nie mysle o wyprzedazy,
max303 / 2010-04-06 20:24 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
kim by ten czerwony nie był,to i tak reporter Faktu widział go pierwszy(:-)))
amelian / 2010-04-06 20:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
Wojna – jeździec na czerwonym koniu symbolizuje wzrost fali przemocy i konfliktów zbrojnych.
amelian / 2010-04-06 20:01 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witam Gospodarza i Ekipę :)))

Pozdrawiam serdecznie :)
Big Lebowski / 2010-04-06 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wizaj Amelko..:) Pozdrowka serdeczne..
Big Lebowski / 2010-04-06 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=MegDLmolbqY&feature=related Natascha Leonie - Seaside - Unplugged
kwiatek... / 2010-04-06 19:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Bigu:)Dzisiaj ładnie Jupiterka zbierali...Ciekawe dlaczego zapomnieli o ponarze?
Big Lebowski / 2010-04-06 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kwiatek.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-04-06 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nawet jeśli Grecja poradzi sobie z nadmiernym deficytem i zadłużeniem, sytuacja tamtejszych banków pozostanie nie do pozazdroszczenia - informuje "Daily Telegraph". Greckie banki mają problem, bo coraz więcej firm i Greków, zwłaszcza tych najbogatszych, wycofuje stamtąd swoje pieniądze i lokuje je pod pewniejszymi adresami - Grecja uwazam ze nie ma szans na poradzenie sobie z deficytem i pomoc miedzynarodowa bedzie niezbedna - Europa ma swoja Grecja a USA maja swoja Kalifornie ..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy