Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
kaziu02 / 2013-08-18 22:21 / portfel
Witam Ciułaczu :)

Dawno mnie tutaj nie było, póki co jeśli chodzi o akcje to trzymam się na uboczu. Mam ulokowany niewielki % kapitału, z różnym skutkiem. Generalnie ostatnio nie mam żadnych ciekawych pomysłów na inwestycje, a czasy bardzo niepewne..Pozdrawiam Gospodarzu i wysokich zwrotów życzę :)
Ciułacz / 2013-08-19 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu witaj !
Powiadasz
czasy bardzo niepewne

To fakt że na giełdzie to zawsze tak jest, jak jest nowy dołek to mamy obawy że może spaść jeszcze niżej, a jak jest górka i robi się ząbek korekcyjny to widzimy że to właśnie balon pęka i trzeba uciekać ;-)
Przed wakacjami letnimi to sądziłem że będziemy mieć trochę konsolidacji i dopiero po 15 Sierpnia zacznie rosnąć ale jednak inwestorzy uznali że jest wystarczająco nisko aby uzupełnić portfel.
A co teraz ? pewnie mała korekta ale jestem pozytywnie nastawiony.
pietroo / 2013-08-18 22:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam,

Wiesz co Gospodarzu, mam wrażenie, że jednak nas potężnie przewieźli na tym PSW. Nic nie wskazkuje na to, aby chciał rosnąć. Na razie bawi się spekuła. Ruchy pomiędzy 13, a 14 groszy dają kilka %, ale w górę czyli w nasze ceny zakupu to raczej nie podejdzie.
Jakie są Twoje odczucia?

Z pozdrowieniami
Ciułacz / 2013-08-19 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
W ubiegłym tygodniu się nad tym zastanawiałem i widząc
Ruchy pomiędzy 13, a 14 groszy

kusiło mnie na uśrednienie strat poprzez spekulację ale płynność marna.
Gdzieś tam czytałem że prezio przebąkiwał o złych perspektywach zysków, czyli to odczytałem że przerzucą zyski na inne spółki i jak będzie wykazana strata to inwestorzy przestaną się tą spółką interesować.
Obecnie jestem trochę zalatany bo robię remont w jednej nieruchomości na 6 mieszkań i jak czynnie i organizacyjnie w tym uczestniczę to za jeden dzień więcej kasy zaoszczędzę niż straty na Capital.
Chyba z tym poczekam do przyszłego roku.
Ps.
Jak tam budowa ?
pietroo / 2013-08-19 22:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Jak tam budowa ?


Dach mi już kładą :) W tym roku będzie stan surowy, po zimie robię resztę. Byłoby szybciej, ale przeciąganie z założeniem gazu odwleka skończenie mojego domu. Odłozyłem to do przyszłego roku.
Pozdrawiam
TrentX / 2013-08-20 11:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Powitac :) ,
zeby nie bylo ciagle obserwuje zaprzyjaznione kaciki oraz Wasze dokonania :).
Ja obecnie mniej czasu poswiecam na stragan akcyjnie, wiec podjalem decyzje systematycznie cos dokladac do inwestycji w fundusze, lacznie z grosikami z dywidend o ile sie pojawiaja.
Co o tym sadzicie ?
Ciułacz / 2013-08-22 02:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TrentX witaj !
Pytasz
Co o tym sadzicie ?

Generalnie to dobry nawyk do
systematycznie cos dokladac do inwestycji
to jest dobry nawyk , tylko dobre pytanie gdzie to zainwestować.
Obecnie w funduszach nie mam za wiele bo trochę mi szkoda wydawać na nieudolne zarządzanie.Mam przeświadczenie że Ci w funduszach to tyle mogą co ja sam poklikam ale muszą utrzymać kadrę oraz opłacić biurowce. Cyba że mamy jakiś fundusz ponadprzeciętny co lepiej daje jak indeks na przestrzeni 5 lat.
manny / 2013-08-13 17:47 / portfel / Bywalec forum
Witaj, PGE wynegocjowała dobre ceny węgla.

"Według Ministerstwa Gospodarki, łączna cena zbytu węgla z KW i KHW w pierwszym półroczu 2013 r. wyniosła 279,10 zł za tonę i była niższa niż w pierwszym półroczu 2012 r. o 39,05 zł, czyli o 12,3 proc. Cena węgla energetycznego wyniosła 272,98 zł, co oznacza spadek o 33,12 zł (10,8 proc.)."

"Obecnie sytuacja jest inna - ceny węgla w zachodnioeuropejskich portach spadły w lipcu do najniższego od dawna poziomu ok. 75 USD za tonę; znacząco staniała też energia."
Ciułacz / 2013-08-14 00:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Manny witaj !
PGE to w zasadzie wziąłem pod dywidendę ale czy czekał będę do DD czy wcześniej opylę to się zobaczy.Jak na jakiejś płynnej spółce mają być dobre nowiny i to może spowodować wzrosty to zazwyczaj spekulanci jeszcze sie doszukują innych dobrych nowinek aby jeszcze bardziej odpompować balona.
Ciułacz / 2013-08-08 13:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem ustawione poziomy zakupu na 113 dla KGH chcąc korzystać i zarobić z tymczasowego kanału ale rynek wolał inaczej
hmm... czyżby to już chciał pokonywać te opory co ja zakładałem że to dopiero po 15 Sierpnia ?
Bartek1989_01 / 2013-08-11 16:00
Witaj Ciułaczu

Jak myślisz jak trwałe będzie to wybicie , zważywszy na drożejące ceny miedzi ?
Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-08-11 19:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bartek witaj !
Pytasz
Jak myślisz jak trwałe będzie to wybicie

Przed wakacjami to sądziłem że należy się trochę stagnacji ale około 15 Sierpnia to powinno się ruszyć i to musiały jakieś grubasy zobaczyć i aby sie nie spóźnić to już przystąpili do zakupów :-) a że piorą duże ilości to i kursem tardnęło.
A tak na serio to twoje obserwacje są słuszne
zważywszy na drożejące ceny miedzi

W Chinach jest obserwowane małe wybicie i raczej pożegnanie ze spadkami, w Stanach nastąpiła stabilizacja i są zarysy ozdrowienia biznesu.
Czy to będą prostolinijne wzrosty ? w takie cuda nie bym nie wierzył bo agresywne fundy jak zarobią 10% to realizują zyski i kupują od nowa czyli powinna się utworzyć jakaś tam fala czy ząbek.
manny / 2013-07-31 18:51 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu. Pozwól, że zapytam jaki masz cel na pgnig?
Ciułacz / 2013-08-01 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Manny witaj !
Pytasz ?
jaki masz cel na pgnig

Odpowiedzi mam kilka a to zależy co dokładnie miałeś na myśli.
Cena docelowa ? nie mam ustalonej.
Z początkiem roku widząc że WIG20 po 15 stycznia nie idzie do góry to wziąłem jak sądziłem pasywną spółkę co powinna być dobra na ciężkie czasy jako przechowalnia kapitału.
Jak szeroki rynek ruszy do góry to będę uważał że cel jest spełniony.
Pozdrawiam
manny / 2013-08-06 11:32 / portfel / Bywalec forum
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Ciułacz / 2013-07-24 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PGE lubiła rosnąć pod dywidendę a tym razem jak będzie ?
Czy już się wystarczająco skonsolidowała aby dać zarobić ?
CUBRYNA / 2013-07-24 17:16 / portfel
Witaj , mam wątpliwości w obecnej sytuacji do większości spółek z w20 , nawet jak będzie ruch na którejś to dość słaby , osobiście wolę mw40 lub wybrane z swig , no ale mogę się mylić ....
DariuszP007 / 2013-07-26 14:01 / portfel
Siemka, nie zgodzę się, po paru zakupach na szerokim rynku obecnie strzelam raczej na w20 i zaczyna mi iść lepiej. Ostatnio udało mi się kupić Kernela po 46 i sprzedać po niecałym miesiącu po 54,80 (prawie 20%). Zgapiłem się też trochę na Eurocashu (z 56zł na 60zł). Moje typy to raczej spółki o których mniej się pisze np. w/w oraz GTC i Asseco. Z innymi jest moim zdaniem ostatnio zbyt dużo polityki np. PGE, Tauron, KGHM, Orlen, Lotos, PGNiG, czy JSW. Każdą z nich jakiś Pan z PO, czy PSL w każdym momencie może mocno umoczyć, a oni ostatnio w ogóle nie trzymają języka za zębami. Mam wręcz wrażenie, że połowa ich rodzin ma jakieś akcje i chcą mocno się nachapać zanim wylecą z Wiejskiej. Ot taka mała teoria spiskowa (nikogo o nic nie oskarżam i proszę mnie nie cytować hehe).
Ciułacz / 2013-07-27 01:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cubryna i Darek witajcie !
Stare powiedzenie mówi : jak dobrze będziesz pilnował biznesu to i na wodzie sodowej zrobisz kasę.
Tylko rzecz w tym że aby na parkiecie wszystko ogarnąć to można się nerwicy nabawić.
Jak sie jest młodym zdolnym i z predyspozycjami to powalczyć z 10 lat, zrobić kasę a dalej to książki pisać i tylko się ustawiać na większe trendy.
Ja już blisko 60-tki to mi pozostało chronić wcześniej zarobiony kapitał i coś tam uskubać.
CUBRYNA / 2013-07-28 19:09 / portfel
Witam , myślę ,że wiek tu nie ma znaczenia( też nie jestem młodzikiem choć do 60-tki trochę brakuje ))))) ale do sedna: gdybyś przeanalizował tylko wykresy indeksów to widać gołym okiem ,że swig i mwig są pod szczytami z 2011 r o wig20 słabiutko , co do pewnych inwestycji to klasyką jest TP która była zawsze rodzajem "obligacji" a jak się skończyło to widać na wykresie ,patrzą tylko pobierznie na spólki z wig20 to przez 2 lata można było tylko na nich grać krótkoterminowo a do inwestycji to były wybrane spółki z mwig lub swig .Przejrzyj sobie wykresy : ZKA , LPP , CAR , CCC , ITG , KRK , CDR i wiele innych . Ja osobiście z wig20 bałbym się czegoś tykać .Szczególnie na długo .Ale wiem ,że moja opinia nie jest święta i może być kontrowersyjna .Jeżeli bym wierzył w wig20 to wybrałbym ETF na wig20.pozdr
Ciułacz / 2013-07-29 00:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paweł witaj !
Tak
wykresy indeksów to widać gołym okiem ,że swig i mwig są pod szczytami z 2011 r o wig20 słabiutko

Tylko sobie należy zadać pytanie jak to długo potrwa i dlaczego tak jest że od nowego roku ich drogi się rozeszły ale jak po wakacjach jak na WIG20 zacznie wracać kapitał to z braku płynności może się sytuacja odwrócić a na małych spółkach jest ciężko zrobić AT.
Swoją drogą to rodzynki pozostaną rodzynkami i trzeba je dobrze wyselekcjonować , zresztą to nic nowego bo zawsze trzeba selekcjonować.
ETF na DAX to jest dobra alternatywa dla budowania emerytalnego portfela jak ktoś ma spore stałe co miesięczne nadwyżki kapitałowe.
Tylko mi jedno w tym przeszkadza że to jest sztuczny twór i w czasach pokojowych to wszystko cacy , dlatego w ramach zróżnicowania mojego portfela z niemieckiego rynku wziąłem akcje Deutsche Bank.
Zupełnie sytuacja wygląda jak się chce
na nich grać
a nie inwestować.
Powiadasz
klasyką jest TP

Hm... to raczej wyjątek bo jak by to traktować jako klasykę to by znaczyło że wszystkie inne czeka to samo.
fakt faktem że TP była swego rodzajem schronieniem na spadki a ci to na tym pogrywali zdecydowali się opuścić pokład.
paweł77 / 2013-07-23 14:35 / Bywalec forum
Witam,a tu coś o PSW
http://www.sii.org.pl/6975/ochrona-praw/biezace-interwencje/psw-capital-zwolalo-zwz-inwestorze-zarejestruj-sie.html
Ciułacz / 2013-07-23 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paweł77 witaj !
Dzięki za linka ale ja tam nikomu nie wierzę.
SII (Stowarzyszenie inwestorów Indywidualnych)
Chce na zebraniu walnym odgrywać jakąś tam rolę ale jaką ? jak prezio posiada do swojej dyspozycji 68,5% głosów.
Tak to będzie jak na mszy w kościele co z ambony zostanie powiedziane to tak będzie.
Zaskarżyć ze poprzednie walne coś tam ustaliło i obecne zmieniło zdanie ? to będzie tylko dobre dla adwokata co będzie prowadził sprawę, a może oto chodzi żeby od zdesperowanych inwestorów jeszcze wytargać parę groszy na założenie sprawy.
Jak Prezio zmieni zdanie tylko ze sobie znanego powodu to będzie wygrana ale wobec prawa to nie widzę szans.
Jedynie co to bym widział aspekt presji psychologicznej że go zakrzyczą i zaszczują inaczej powiedzieć : kupą Mości Panowie ale on może upoważnić do tego swojego adwokata co jest zaprawiony w bojach i potrafi żonglować, w najgorszym razie zrobią małą przerwę na kawę i nie wznowią obrad ;-)
Jak bym był w kraju i na emeryturze to bym się tam pofatygował.
Ciułacz / 2013-07-23 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Faktycznie ceny miedzi niskie i daleko im do $8000 za tonę a Chiny wyhamowały.
Teraz czytam na stoqu;
W tym tygodniu notowanie gwałtownie zbliżyły się do psychologicznego poziomu 100 zł. Warto przypomnieć, że analitycy DM BZ WBK wydali rekomendacje sprzedaj z ceną poniżej tego pułapu. Biuro w najnowszym raporcie ocenia, że zgodnie z aktualnymi cenami metali wycena KGHM metodą SOTP wskazuje na wartość 90 zł za sztukę, a ważona 12-miesięczna cena docelowa kształtuje się na poziomie 99 zł.
Od siebie dodam że to może wyglądać jak by chcieli go zepchnąć niżej aby miał lepsze odbicie ale jak wszyscy spekulanci tego posłuchają aby odkupić niżej ?
Poco mam sie w wakacje stresować ? więc sprzedałem.
chasz / 2013-07-20 16:29
Witam.

KGHM, zgodnie z planem. 109 zł. zaliczone i koniec fali 5. Wykresy dzienny i 60 minutowy, wyglądają całkiem dobrze (czyt. szykuje się korekcyjne odbicie). Niepokoi mnie sytuacja na wykresie tygodniowym. Tu mi wychodzi, że kurs "chciałby jeszcze" zaliczyć okolice 101 zł.
Mógłbym prosić "większych inwestorów" o ich pogląd na obecną sytuację.
PS. Zgodnie z planem od 109,60 jestem z małym pakietem akcji.

Pozdrawiam
DariuszP007 / 2013-07-23 14:54 / portfel
siemka,
Ja bym chętnie przy takim poziomie dokupił, w dłuższym terminie na pewno da zarobić. Chociaż jak patrzę na moje akcje z miedziakiem to jest niewesoło, zawsze jak kupuje to wyskakuje jakiś dowcipniś i wali info że aż miło. pozdrawiam
Ciułacz / 2013-07-21 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Powiadasz
109 zł. zaliczone i koniec fali 5. Wykresy dzienny i 60 minutowy, wyglądają całkiem dobrze (czyt. szykuje się korekcyjne odbicie).

Kiedyś w moich analizach zakładałem dolne poziomy w okolicach 118zł ale to jeszcze było grubo przed odcięciem dywidendy i jak na razie to w tym się kolebie ale to o niczym nie świadczy bo jak wyskoczą niespodziewanie jakieś kiepskie info to przy takim poziomie spekulacji wszystko poprzebija.
Obecnie jestem na wakacjach i nie zabawiłem sie w spekulacje ustawienia ciasnego stopu i odkupienia poniżej bo tego trzeba pilnować.

Tu mi wychodzi, że kurs "chciałby jeszcze" zaliczyć okolice 101 zł.

Hm... Te poziomy to są dokładnie z sprzed roku ? obecnie mamy inne uwarunkowania, w owym czasie mieliśmy większą korektę spadkową po ostrej jeździe w górę.
Na PB czytam :Ostatnie zwyżki cen surowców mogą być pułapką, ponieważ wielcy inwestorzy finansowi wciąż grają przeciwko tej grupie aktywów, uważa bank Citigroup.
http://alternatywne.pb.pl/3239744,14921,zapowiada-sie-przecena-surowcow-wykres-dnia
Zazwyczaj jak jest o tym mowa to oni z naszego rynku już wyszli więc tylko jeszcze przetrzymać ze 2-3 tygodnie ;-).
Nie mniej trzeba być ostrożnym i ustawiać stopy ale i w porę odkupić.
Ciułacz / 2013-07-18 21:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W PSW Capital
prezio się wkurzył że ktoś go poucza co ma robić i postanowił pokazać kto tu rządzi ;-)
A że nie brał sobie wypłaty za ubiegłe lata to nie wypuści zysków do dawców kapitału i za 2011 dywidendy nie będzie.
Tak to trzeba podsumować , a ja chyba z tym pozostanę na kilka lat ;-)
Ciułacz / 2013-07-18 22:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze dodam linka do projektu uchwały;
http://www.newconnect.pl/?page=get_ebi_file&id=47176
pietroo / 2013-07-19 09:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj,

chyba poleci w okolice Biotonu, pouczanie pouczaniem, ale chyba czas na jakieś wzrosty?

pozdrawiam
Ciułacz / 2013-07-15 12:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PCW Capital jest jakieś 19 milionów akcji jako Free Float czyli aby to wszystko wykupić to trzeba by mieć około 3-4 miliony pod warunkiem że dużo nie podrożeją, tylko że aktualny prezio dalej będzie większościowym i zrobi co będzie chciał.
pietroo / 2013-07-16 17:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Wszystkich i Gospodarza :)

Po dłuższej nieobecności zauważam, ze znowu notują nam PSW. Czyli jednak nie wycofali go z parkietu. Może to i cieszy, ale dalej kurs nisko. Oby nie było z nim jak z Biotonem.

Pozdrawiam
giero13 / 2013-07-14 10:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu,

Ja też mam sporo tego papierka i powiem szczerze liczę, i mam przeczucie, że jednak zarobię;-)
Może to naiwność, ale w sumie niewiele mi pozostało tylko poczekać co będzie.
Jestem teraz na urlopie więc jutro rano będę obserwował otwarcie.
Na innych forach większość nastawiona pesymistycznie, a na giełdzie miejmy nadzieję większość się pomyli:-D

Czas pokaże...

Pozdrawiam i życzę nam zysków na PSW.
Ciułacz / 2013-07-14 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero witaj !
Ten nasz fenomen PSW Capital to przypadek szczególny.
W w najnowszym sprawozdaniu można się doczytać
Zysk z lat ubiegłych 10 370 699,62
Zysk netto w 2012 roku wynosił 29 770 865,42 zł.
Spółka prawie nie zadłużona , teoretycznie to jak by chciała wypłacić wszystkie zyski z 2012 i lat ubiegłych to mając 60 milionów akcji wyszło by że po odcięciu dywidendy wartość akcji by była ujemna ???
Czyli składasz zlecenie kupna na 1000 akcji to zamiast im płacić za te akcje to oni ci zapłacą ;-)
He... he... tak tam jest namotane że sami nie wiedza jak to przedstawić, ale generalnie to jestem pozytywnie nastawiony.
Ciułacz / 2013-07-14 03:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW CAPITAL SA Wznowienie obrotu akcjami Emitenta z dniem 15.07.2013
To nie znaczy że nie będzie jeszcze innych niespodzianek.
Jak już poniżej pisałem zarząd tej spółki nie pobierał poborów czyli pracowali dla inwestorów za darmo ?
Hm... raczej można by sie dopatrywać tak byli pewni że całe zyski są dla nich wiec po co wypłata sobie pensji.
Idąc dalej tym tokiem rozumowania to nie będą za bardzo skłonni do podzielenia się dywidendą, chyba że władze mają ich na celowniku i będą zmuszeni do uczciwości wobec inwestorów.
Ciułacz / 2013-07-14 03:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW CAPITAL SA Wznowienie obrotu akcjami Emitenta z dniem 15.07.2013
To nie znaczy że nie będzie jeszcze innych niespodzianek.
Jak już poniżej pisałem zarząd tej spółki nie pobierał poborów czyli pracowali dla inwestorów za darmo ?
Hm... raczej można by sie dopatrywać tak byli pewni że całe zyski są dla nich wiec po co wypłata sobie pensji.
Idąc dalej tym tokiem rozumowania to nie będą za bardzo skłonni do podzielenia się dywidendą, chyba że władze mają ich na celowniku i będą zmuszeni do uczciwości wobec inwestorów.
bebe1 / 2013-07-12 05:24 / portfel
ach zapomniałam wkleić cytat ...;-((((((
powtórze wpis.../ ten wszeeedłłł/...no...no...
a brzmi to tak ,...- cytat Ciułacza i odpowiedź ma...
nadaję :
Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"
Ciułacz / 2013-07-07 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
+ - 0 usuń
Ciekawostka z naszego parkietu.
Mała spółeczka ale robi z roku na rok spore zyski i tak na przykład za rok ubiegły zysku netto miała prawie 30 milionów i kto zgadnie ile zarabia rada nadzorcza ?
Tu zrobię wklejkę :
Informacja na temat łącznej wysokości wynagrodzeń wszystkich członków Zarządu i Rady
Nadzorczej Spółki w 2012 roku
Zarząd Spółki w 2012 roku nie pobierał wynagrodzenia. Rada Nadzorcza nie pobierała wynagrodzenia
w 2012 roku.
Informacja na temat wynagrodzenia Autoryzowanego Doradcy Spółki
Emitent w 2012 r. nie korzystał z usług Autoryzowanego Doradcy, dlatego nie wypłacał
wynagrodzenia z tego tytułu.
A jak się spółka nazywa?
PSW Capital
=============================
iiii moja teraz zacytowana /powtórzona odpowiedź :

bebe1 / 2013-07-12 05:16
+ - 0 usuń
witaj Ciułaczu...
zaiste
- zaintrygowana jestem tym ZARZĄDEM !!!
- zaintrygowana jestem tą WŁADZĄ !!!!!!
w Spółce..!!!!
gdyż,
potwierdza mi się, "działalność" kosztów, a cele/idea spółki...- coby nie stwierdzać - w okolicznościach - należy /gdy zależy...- działać/gdy zależy - na korzyść Istnienia Spółki...;-))))
Tylko chwalić...-:-)))
dlaczego..?...a dlatego, by w PERSPEKTYWIE..- WIDZIEĆ !....ROZWÓJ, a co za TYM idzie - /wtedy/ gratyfikacje/odpowiednie...!
---------
cholera , jam TO czynię w swej osobistej spółeczce...;-))))))))))
ch..ha..cha
i czekam...i czekam NA ZYSKI,..
aleee......,
mi stale klasyczne koszta podnoszą..i inne TAKIE "szczególiki" z adresu Ministerialnego !!!!....
- echhhhh....
ta ma nadzieja na NORMALNOŚĆ.../?/
--------
ALE ...!!!
walczę...w CODZIENNOŚCI !
========se
pozdrawiam Cie Ciułaczu...- )
na codzień : samam ciułaczka...;-))))
-----------
Pa...
do poczytania...
=====================================
nie wiem , co z tegoż wyjdzie, ale wklejam wcytowania ..;-)
Ciułacz / 2013-07-12 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe witaj !
Piszesz !
na codzień : samam ciułaczka...;-))))

Jak mniej wydajemy jak zarabiamy to wcześniej czy później to nam sie odwdzieczy.
Co do PSW Capital to jestem pozytywnie nastawiony ale to jednak giełda i nigdy nie wiadomo kto kogo.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy