Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo FC Barcelona is the best / 2013-10-15 20:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam,

Powiedz mi Ciułaczu co sia tam dzieje na PSW? Kurs nieuchronnie idzie na 1 gr.
Ciułacz / 2013-10-07 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na otwarciu mi miedziaka wystopowało ;-)
Ciułacz / 2013-10-06 14:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak dalej kusi , hm... na bliskim wschodzie na zielono.
Ciułacz / 2013-10-04 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla pocieszenia Eurocash odbiło ale to jest odbicie czy zmiana trendu ? kto wie ???
Dywidendy wiele nie płacą ale po jej wypłacie to kurs dostawał zadyszki .
Ale tak jak Mike pisał poniżej jest nagonka.
W tym samym sektorze jest jeszcze Emperia
mik0110 / 2013-10-03 11:51 / portfel / Tysiącznik na forum
dzień dobry Ciułaczu,
ełrokesz codziennie niżej, kolejni spece zalecają sprzedaż... zmowa jakaś?
:)
Ciułacz / 2013-10-03 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Hmm... tu ciężko sie dopatrywać oddziaływań ekonomi tylko czysta polityka, czyli klasyczna analiza nic nie pomoże.
Obecnie mamy w Stanach sytuację nietypową , w Parlamencie mamy przewagę republikanów czyli jak ludzie ich wybrali to im dali zielone światło do realizowania konserwatywnej polityki co się starają robić , ale media są za uciśnionym narodem więc robią złą prasę republikanom.
Demokraci jako że są bardziej lewicowi prowadzą politykę pro-socjalną czyli promują pomoc socjalna dla najbiedniejszych czyli darmochę, republikanie niechcą dawać darmochy bo twierdzą że to rozleniwia i tworzą się getta zamknięte w sobie a brak zasiłków zmusza ludzi do pracy itd.
Jednym słowem pomiędzy partiami jest walka polityczna na tle społecznym.
Nie wiadomo jak to się skończy bo pomimo że republikanie mają większość i teoretycznie mogą wprowadzać swoje ustawy i wszystko ruszyć z miejsca ale Prezydent co reprezentuje mniejszość ma prawo de veta a z kolei on sam z powodu mniejszości nie jest wstanie wprowadzić swojej nowej ustawy.
To może potrwać z miesiąc ,dwa ? a co na to rynki ?
Ci co tymczasowo są na bezpłatnych urlopach mogą robić zamieszanie itd.
Generalnie to nie dobrze dla gospodarki ale na ile ?
Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-10-02 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak jest w niskiej strefie stanów średnich ale Ci Amerykanie ?
Niby w Stanach parkiet trzyma fason ale jak sie zrobi nagonka ?
szkudlardbwa / 2013-10-02 12:40 / portfel
Witaj Ciułaczu !

Obawiam się tego samego. Byłem przekonany, że w Stanach będą znaczne ruchy jednak w analogicznej sytuacji w latach 90' giełda nie oszalała. Jak będzie tym razem?
szkudlardbwa / 2013-10-02 12:40 / portfel
Witaj Ciułaczu !

Obawiam się tego samego. Byłem przekonany, że w Stanach będą znaczne ruchy jednak w analogicznej sytuacji w latach 90' giełda nie oszalała. Jak będzie tym razem?
Ciułacz / 2013-09-29 14:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak bumerang powraca sprawa niewypłacalności USA co ostudzi lub wypłoszy inwestorów czyli jak nie można zarobić na L no to należy się przekręcić na S i robić panikę i to działa .
To że i tym razem z tego wyjdą to nikt nie ma wątpliwości ale że na giełdzie będą wahania to też jest prawie pewnik tylko kwestia na ile ?
Społeczeństwo w stanach już się oczyściło problemów finansowych i nawet zaczęli oszczędzać czyli są gotowi do następnego boomu ?może nie boom ale wzrost gospodarczy.
A co na to Ciułacz ? bez euforii ale pozytywnie nastawiony no może poza dwoma najbliższymi tygodniami, bo jak by się trochę skorekciło to by był lepszy start, czyli odbicie.W kanadyjskim portfelu trochę skróciłem pozycje ale nie wszystko.
Ciułacz / 2013-09-20 01:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :Utrzymanie ultrałagodnej polityki przez Fed wywołało falę zakupów na warszawskiej giełdzie.
Nastroje wspierała prognoza banku BNP Paribas, według którego już w przyszłym roku wzrost gospodarczy przyspieszy do 3 proc.
http://pulsinwestora.pb.pl/3333267,32755,zagranica-kupuje-na-gpw
......................................................
Niech rośnie bo do poziomów ze Stycznia jeszcze daleko ale jesteśmy na dobrej drodze bo liczę że zła passa już została przerwana.
pietroo FC Barcelona is the best / 2013-09-24 18:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu:)


Niech rośnie bo do poziomów ze Stycznia jeszcze daleko ale jesteśmy na dobrej drodze bo liczę że zła passa już została przerwana.


Oby, oby. Chociaż ja boje się wyskoku jakiegoś trupa z szafy :) Cześto tak bywa, że podgrzeją atmosferę i zaraz łubu-du. Kiedy przybędą czasy rajdu Mikołaja? Albo ostrych wzrostów na koniec roku?
Ciułacz / 2013-09-24 23:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek witaj !
Przed rajdem Mikołaja to jeszcze będzie korekta tylko kiedy i na ile ?
Ale generalnie to jestem pozytywnie nastawiony.
Ciułacz / 2013-09-14 14:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na samym początku Września miedziak nie doszedł do mojego ustawienia , brakło paru groszy.
Pocieszające to jest że robi konsolidację ale to nie znaczy że ma już obrany kierunek.
Już jesień blisko to i marazm na giełdach może zawitać.
mik0110 / 2013-09-09 10:57 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu z dalekiego kraju i Goście,
takie pytanko z prośbą o poradę:
zapytał mnie znajomy, który musi zrobić dwie płatności w złotówkach(każda po ok 100 tys zł) jedna w ciągu kilku dni, druga za ok 4-5 m-cy. Nie ma on obecnie złotówek tylko fundusz akcyjny i dolary.
Jak powinien według Ciebie zrealizować wymianę USD/umorzenie jednostek?
Ciułacz / 2013-09-09 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik witaj !
Pytasz
ak powinien według Ciebie zrealizować wymianę USD/umorzenie jednostek?

Hmm... to jest konkretne pytanie i albo zysk albo w pysk ;-)zresztą jak to na giełdzie. Radził to nie będę ale może powiem jak ja bym to zrobił.
Dla przypomnienia to powiem że notowania pary US-zł to jest antywskaźnik notowania WIG20.
Wystarczy wejść na stooq.pl zobaczyć na wykresie roczne notowania $-zł i kliknąć w okienko porównaj WIG-20 to zobaczymy że kiedy $ nabiera wartości to wig-20 do podłogi i odwrotnie.
Od Stycznia WIG-20 jest w defensywie i dołek zrobił pod koniec czerwca obecnie jest w nowym dołku ale wygląda że nie przebije czerwcowego ale moze sie jeszcze obsunie nieznacznie chociaż bardziej bym obstawiał za ząbkiem do góry.
Wobec powyższego to najpierw bym puścił $ a następnie fundusze.
Do tego dodam że już się nie mogę połapać co z tymi OFE czy to już się przyjadło czy to jeszcze sprawa rozwojowa, oraz kiedy wybory i czy to będzie miało znaczenie, tak ze moje opinie mogą być nie na czasie .
Pozdrawiam
mik0110 / 2013-09-11 16:26 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki Ciułaczu,
podobnie myślałem i mam nadzieję że kolega już skeszował dolary bo od przedwczoraj(jak z nim rozmawiałem) już 7 gr na dolarze jest niżej czyli ok 2 tys złotych a na funduszu akcyjnym ze 3% do góry czyli ok 3 tys złotych...
Warto rozmawiać... i mądrego posłuchać... :)
dzięki
CIERPLIWY GRACZ / 2013-09-05 12:39 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc
Ciułaczu znasz może takiego gościa jak Sławek Muturi i stowarzyszenie Mieszkanicznik przez niego załozone? może Cie zainteresuje ten temat pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2013-09-06 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Pytasz
Ciułaczu znasz może takiego gościa jak Sławek Muturi i stowarzyszenie Mieszkanicznik przez niego załozone?

Nie znam, co prawda jestem w tym sektorze ale w innym kraju i tu są zupełnie inne realia.
W obecnej sytuacji to mnie nie pociąga do inwestowania w nieruchomości w PL bo do takich rzeczy to trzeba być na miejscu to nie to co giełda co można sobie na odległość klikać.
Z kupowaniem nieruchomości na odległość to jedynie gdy taka nieruchomość już jest w takim stanie że się pogorszyć nie da, czyli można np pozostawić na samopas przez 5 lat.
marek m / 2013-09-04 21:48 / portfel / Bywalec forum
tomtay / 2013-08-28 21:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
+ - 0 usuń
No właśnie drogi Ciułaczu, bo jak sobie amerykanie do spóły z Moskalami zafundują kolejny Wietnam w Syrii to może lepiej gotowizną nie szastać :)

warto poczytać :
http://www.cdmpekao.com.pl/aktualnosci/wojciech-bialek-blog
Ciułacz / 2013-08-29 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już zaczynam nie widzieć kapitału na PSW Capital.
Stawiam na tym krzyżyk ale nie sprzedaję.
Prezio musiał sie wkurzyć na maksa że mu nie dali w odpowiednim czasie zarejestrować nowych akcji co by sobie objął więcej dywidendy więc postanowił zwalić kurs i wszystko po grosiku wykupić i takim sposobem obejmie całą dywidendę i już z nikim sie nie podzieli i pokaże kto tu rządzi ;-)
pietroo FC Barcelona is the best / 2013-09-02 22:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak będzie po groszu kupujesz?
Ciułacz / 2013-09-03 00:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Jak będzie po groszu kupujesz?

Hmm... przy tej płynności to nie bardzo chyba że by było tyle akcji na rynku co bym się stał większościowcem i prezia pogonił ;-)
a puki co to na miedziaku skubię
pietroo FC Barcelona is the best / 2013-09-03 08:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Myślę, że PSW trzeba spisać na straty. Nie bardzo wierzę, że się podniesie. Nie ma ku temu jakis symptomów ani sygnałów. To że spadnie do grosza, prezio się obkupi i zechce podnieść kurs też wyglada jako nasze płomienne mżonki. Kto to zechce od niego odkupić? Chyba, że będzie przelewał z jednej kieszeni do drugiej, robiąc sztuczny obrót.
Ciułacz / 2013-08-27 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrzę na KGH i zastanawiam sie kiedy odkupić niby zaczyna sie formować dno i na 124 by było dobrze ale politycy straszą wojną to jednak sie wstrzymam.
tomtay / 2013-08-28 21:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No właśnie drogi Ciułaczu, bo jak sobie amerykanie do spóły z Moskalami zafundują kolejny Wietnam w Syrii to może lepiej gotowizną nie szastać :)
Ciułacz / 2013-08-29 00:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
Generalicja i CIA kombinują jak tu Obamę wpuścić w maliny i namawiają go aby straszyć Syrie licząc na to że ktoś nie wytrzyma i się zacznie gratka albo rewolta w Syryjskiej armi.
Ale co ja tu o polityce bardziej się zastanawiam jak to długo potrwa i jak sie ustawić.
PGE wziąłem pod dywidendę czyli trzeba tego pilnować do ostatniego dnia bo na tym walorze to historycznie rosło do samego końca, a dalej ? albo wyjść albo sobie powiedzieć że to na dłużej bo pod koniec roku jest brany tylko że teraz na Jesień to może być jeszcze różnie.
Bywaj !
Ciułacz / 2013-08-22 02:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mamy jesień na karku a pod koniec Października to giełda lubi szwankować.
Hmm... zwyczajowo to po letnim maraźmie teraz powinno rosnąć aby jesienią spadać a tu jest nietypowo bo może być teraz korekta po letnich wzrostach a jesień ???
Puki co to nie zmieniam swojej strategi czyli bez gwałtownych zmian i jak by się coś udało ugrać na miedziaku to będzie cacy.
jaskół / 2013-08-26 14:22 / portfel
Witam
Myslę ze w tym roku bedzie zamieszanie - w sierpniu mieliśmy spore wzrosty na misiach,
wiec wrzesień bedzie na minusach
Ciułacz / 2013-08-27 00:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Ja jeszcze poczekam do połowy Września.
5424 / 2013-08-22 17:22 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Ciułaczu widzę ze masz coraz więcej bywalców na necie gratulacje
Ciułacz / 2013-08-23 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra witaj !
Piszesz
widzę ze masz coraz więcej bywalców na necie

W zasadzie to nie jest moim celem bo to jest wielka odpowiedzialność.
Coś tam pod nosem mamrotam do samego siebie a tu ktoś może to brać za pewnik i jak zarobi to dobrze ale jak by stracił to bym się źle poczuł.
Bo jak wiadomo że jak gadamy do samego siebie to nie musimy dokładni wyłuszczyć sprawy bo samego siebie zawsze zrozumiemy ;-)
Pozdrawiam .
paweł77 / 2013-08-22 11:09 / Bywalec forum
Witam. Ciułaczu jakie są Twoje przewidywania co do PSW? Dalej masz nadzieję, że powinno być dobrze?
Ciułacz / 2013-08-22 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paweł witaj !
PSW Capital ???
Poprzednio sądziłem że główny inwestor naprawdę chce wprowadzić tą spółkę na duży parkiet i w związku z tym będzie pilnował obrotów itd.
http://platinumcapital.eu/nasze_spolki/wyswietl/193/psw_capital_s_a_.html
Jak w tym linku widać PSW Capital jest jedną z wielu w wylęgarni braci Krawczyków.
Wylansowali tyle tych spółek że nad tym sami nie panują , a że sami chcą ciągnąć za sznurki bez specjalnego zaplecza to tego nie są w stanie ogarnąć.
Można przypuszczać że naprawdę PSW Capital był szykowany do przejścia na rynek główny i sztucznie kosztem innych spółek wykazywano zyski ale jak rejestracja nowych akcji nie poszła z myślą prezia to tych sztucznych zysków nie chciano zamienić na twarde pieniądze i wypłacić inwestorom.
Do tej pory nie wiemy czemu sąd w pierwszym podejściu nie chciał im zarejestrować dodatkowych akcji pewnie podważył formę zapłaty za te akcje ale tego nie wiemy bo trzymają w tajemnicy.
Zdarza się że właściciel aby podnieść wartość spółki wnosi tz aport co w książkach księgowych ma wysoką wycenę ale praktycznie to są stare graty do niczego nie przydatne bo jak by to chciał sprzedać na wolnym rynku to by poszło za perę groszy.
Jest to popularne w przypadku tworzenia spółki córki gdzie do nowo utworzonej fili transferuje się wszystko z magazynów co ma wysoką wartość księgową a tak naprawdę zalega w magazynie i niema nadziei na zbyt bo jest przestarzałe.
Ale do rzeczy bo pytasz
Dalej masz nadzieję, że powinno być dobrze?

Na dwoje babka wróżyła, jak na razie to nie sprzedaję ale to może potrwać ze dwa trzy lata.
pietroo FC Barcelona is the best / 2013-08-29 21:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Na dwoje babka wróżyła, jak na razie to nie sprzedaję ale to może potrwać ze dwa trzy lata.



chyba idzie na zupełne grosiki, wczoraj, dzisiaj leci na łeb na szyję, zaraz będzie poziom Biotonu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy