Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Z_Montrealu / 2012-06-18 13:07 / portfel / Bywalec forum
Zalogowałem sie w moim emerytalnym portfelu aby zobaczyć jak sobie on radzi.
Z_Montrealu / 2012-06-18 13:09 / portfel / Bywalec forum
Jak jeszcze podopisuje dywidendę to może być
Z_Montrealu / 2012-06-18 12:44 / portfel / Bywalec forum
Witam po weekendowo !
Miedziak dalej się pnie pod dywidendę, zbliżamy się(28.06.2012r.) do walnego, a w takich wypadkach to lubi się trochę skorekcić , ale w tym wypadku kto będzie odważny aby wyjść na chwilę ?Jak wiemy zarząd rekomenduje 17zł a Ministerstwo się domaga 24zł i większość inwestorów wzięła za pewnik że będzie 24zł, co będzie to wyjdzie na walnym, a będzie ono w Czwartek, czyli na Piątek można się spodziewać małej burzy ?
Większość analityków przepowiada kurs ponad 160zł
Z_Montrealu / 2012-06-18 13:05 / portfel / Bywalec forum
O Grecji to nawet szkoda pisać, są bez wyjścia. Uważają się za najpracowitszy naród w UE, to już samo to czyni ich ofiarami UE to jak będą chcieli jeszcze ofiarniej pracować.Społeczeństwo się starzeje młodzi uciekają do UE, nie akceptują emigracji, nic tylko zaorać i posadzić gaj oliwny.
Zachodnie banki już są przygotowane na zrobienie odpisów i technicznie technicznie są gotowi, ale pozostaje aspekt psychologiczny.
Grecy dalej chcą utrzymania € bo myślą że to gwarancja przed utratą siły nabywczej, ale sie zaczną cyrki jak im braknie wolnej kasy na funkcjonowanie maszyny biurokratycznej, w takich wypadkach to najpierw rząd wstrzymuje robienie odpisów emerytalnych ale to w ich wypadku nie pomoże bo te pieniądze i tak są potrzebne na natychmiastowe wypłaty emerytur.Dobrze aby to się skończyło przed Październikiem ale to może potrwać do nowego roku i dłużej bo chyba na siłę nie można im zakazać używania €.
Miejmy nadzieję że tam nie dojdzie do wojny domowej.
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-06-17 19:31
Z perspektywy finansowej to jak zostaliśmy wyeliminowani już na samym początku to zaoszczędzimy na wyrzucaniu pieniędzy przez okno a ta kasa może posłużyć na inwestycje ;-)) Pozostawiliśmy miejsce Czechom albo Grekom
a ich kibice pozostawią w naszym kraju ileś tam kasy co da trochę pracy naszym rodakom.
Co prawda wolałbym aby nasi zdobyli pierwsze miejsce, ale jak się nie ziściło to przynajmniej trzeba się doszukiwać choćby trochę pozytywizmu.
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-06-17 02:31
Co weekendowe analizy z Montrealu.
............................................
http://affaires.lapresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201206/15/01-4535380-patience-avant-de-reinvestir.php
..........................................
Wkleiłem analizę bo jest zbliżona do mojego myślenia.
Facet powiada żeby mieć cierpliwość do zainwestowania , a na pytanie w co by obecnie zainwestował $10tys to odpowiada że by siedział na gotówce że jest trochę za wcześnie na inwestycje.
Podaje za przykład że jak obligacje państwowe co są wyceniane na AAA i się sprzedają historycznie nisko to jest znak że ludzie uciekają w bezpieczne papiery i na giełdzie dalej będzie marazm i przecena.
Dodaje że może jeszcze być 10-15% przeceny.
Wspomina też o niskiej cenie ropy.
Hm ... ale nic nie wspomina o ewentualnym dodruku nowej kasy co może trochę namieszać.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-06-17 12:34
Pozdrawiam Cie Ciułaczu .I 100zł Byłbyś w "plecy".:((.Meczu nie oglądałem bo byłem w pracy.Coś nie mam szczescia do oglądania meczy.Tydzien temu nie oglądałem bo ktos "przylożył"samochodem w słup energetyczny i powstało przepięcie 400v poszło na kontakty i sprzęt spalony .Na szczęscie na RTV i komput były listwy antyprzepieciowe.Biednemu wiatr zawsze w oczy...Dzis wybory w Grecji i jak pisałeś też może "zabujać".
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-06-17 13:18
Ketiw witaj !
To fakt ze :
100zł Byłbyś w "plecy"

Ale przezornie powiedziałem :
W gronie rodzinnym to tak

Czyli by zostało w rodzinie a na szczęście nie mam zazdrośników i wszyscy się w miarę razem trzymają.
Co do bujania to, czy Grecja czy inny pretekst to musi pobujać bo inaczej to spekulanci z czego by żyli ?
Taka to już specyfika giełdy.
Jest sporo wolnego kapitału co się przelewa przez giełdy i to on dyktuje poziomy, prawdziwi inwestorzy to siedzą cicho i co najwyżej porobili kontrakty zabezpieczające, a emerytalni siedzą w bezpiecznych na 1%.
Wygląda mi na to że Niemcy powoli się zgadzają na masowy dodruk € .
Niby programy oszczędnościowe z punktu księgowego to jest lepiej ale zabierze to 50 lat na wyjście z recesji.
Ciułacz / 2012-06-16 15:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pokuszę się o typa z Czechami.
2-1 dla Polski ,
ale to życzeniowo , bo tak naprawdę to nie mam pojęcia.Czy bym obstawił ?
W gronie rodzinnym to tak ale nie więcej jak 100zł.
Ciułacz / 2012-06-16 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku mała cofka , ale tylko do realizacji zysków.
Generalnie światowe kontrakty na miedzi nie są za wysokie , czyli by to wskazywało na to że nasz KGHM kiedyś będzie to musiał zdyskontować, a kiedy to już znamy tą odpowiedz : po odcięciu dywidendy. Pożyjemy to zobaczymy bo w miedzy czasie może się cud stanie ;-)) ale jak tak dalej będzie to przed odcięciem sprzedam, podobno zawsze można taniej odkupić ;-))
Letnie czasy nie pewne ale banki już są przygotowane na wyjście Grecji z € po mimo wszystko szok psychologiczny oraz presja funduszy grających na spadki będzie duża.
A wygląda na to że Grecy się czują ofiarami i pieniędzy nie oddadzą.
Indy / 2012-06-14 11:44 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu!

Faktycznie ładnie przewidzieliście poziomy - gratulacje :)
Ja niestety jak pisałem KGHM przegapiłem ale udało się na SNS zarobić - (poszedł wczoraj część dzisiaj) i czekam na okazję do zakupów...
Ciułacz / 2012-06-14 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Hm ... przewidzieć to jedno a obstawić pod zastaw domu to drugie, a jak jak widzisz tylko obstawiłem KGHM i to jeszcze nie za całą kasę, ale ciułacze to już tak mają :-))
Patrząc na roczny wykres miedziaka w tle WIG20
http://stooq.pl/q/?s=kgh&d=20120614&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=wig20
..........................................
To widzimy że 3 tygodnie przed dniem dywidendy pomimo spadku indeksu on zaczął się wspinać do góry. W tym roku zapowiada się większa dywidenda czyli inwestorzy mogą zacząć wcześniej kupować pod dywidendę.
W tym roku walne jest trochę później a po walnym zazwyczaj kurs się trochę załamuje aby to zaraz nadrobić.Data DD i data wypłaty są bardzo bardzo blisko co powinno zmniejszyć wyprzedaż przed objęciem , bo jak wiemy że agresywne fundusze nie lubią długo czekać na kasę i wychodzą przed DD.
Przy takich danych sam nie wiem jak się ustawić, Hm ... Jak indeks nie będzie uciekał do podłogi to by wypadało pozostać na dłużej.
Indy / 2012-06-14 15:56 / Bywalec forum
hmm ja się cały czas łamię co do KGHM... chyba dlatego ,że mi uciekł ,a nie lubię ścigać cen chociaż czasem warto bo i 160 może być szybko... dziś troszkę obróciłem SNS i zakupiłem Emperię choć też mi uciekła jak była poniżej 40...przydało by się trochę paniki na parkiecie ;)
Indy / 2012-06-14 15:58 / Bywalec forum
aha w ramach edukacji zaczynam czytać Drogę Żółwia i Vic Trader ;) tylko czasu ciągle brak...
noxik nielogo / 31.11.134.* / 2012-06-14 16:25
Droga Żółwia bardzo fajna, przyjemnie się czytało. Co do kghm to ja już postanowiłem "zimować" z tym papierem. Stop jest ustawiony zysk tak czy siak wypracowany a wysoka dywidenda jednak mnie skusiła. Na inne spółki nie patrzę chwilowo bo cała kasa w miedziaku tonie.
Ciułacz / 2012-06-12 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na WIG20 technicznie dobrze wygląda bo niby przełamało średnio-terminowy trend spadkowy niby zgodnie z przewidywaniami Noxika i moimi nawet daliśmy do tego poziomy Noxik 2300 a ja trochę skromniej do 2250.
Dalej to podtrzymuję , po tych poziomach może nastąpić tendencja do realizacji zysków i kiszonka, z wyjątkiem spółki co ma obiecana wysoką dywidendę.
Tak czy tak to mi gance-gal poza KGHM to reszta jest symbolicznie.
Noxik nielogo / 160.83.30.* / 2012-06-12 13:48
Wyszedłem na niepoprawnego optymistę :) i może trochę przesadziłem. Panika była teraz możemy liczyć tylko na spokojny wzrost bądź kotłowanie się w miejscu. Problemem nadal pozostaje polityka i strasznie mnie to irytuje, że od roku nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem. Mają najlepszych specjalistów, olbrzymie ilości danych i jak to jest, że dla jednych receptą na wyjście z kryzysu tu jest zapychanie dziury i cięcia a dla innych obniżanie podatków i zachęcanie do inwestowania?
Ciułacz / 2012-06-13 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Nie być skromny bo od momentu jak dałeś wpis to jednak urosło sporo Na SNS +15% , KGHM +12, a WIG20 +7%. Nie koniecznie musimy czekać z wyjściem do wskazanych poziomów ale dobrze jest wejść w odpowiednim momencie co nam Ty wskazałeś.Kto posłuchał to już dzisiaj zarobiony ;-)).
Sprawa wyjścia to inna sprawa bo jesteśmy przed ważnymi wydarzeniami i wchodzi w grę rutynowa realizacja zysków co wystrasza nie zdecydowanych.
Musimy pamiętać że większość agresywnych funduszy jak zrobi 10% zysku to sprzedaje i dalej odkupuje jak jest odpowiedni trend.
Ciułacz / 2012-06-12 02:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na BP czytam :
10 rad naprawdę skutecznego tradera.
http://pulsinwestora.pb.pl/2619895,7663,10-rad-naprawde-skutecznego-tradera
Ciułacz / 2012-06-11 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak sie można domyśleć moje stopy na KGHM spełniły role dekoracyjną i miały mi zapewnić lekki sen ;-))
Co tu dużo mówić : jak dają to brać , a jak biją to uciekać ;-))
Zbliżamy się do wiedzm i z powodu dywidendy kontraktowcy mogą mieć wysoko poustawiane, czyli jak dzisiaj na rozdaniu nie odreagowało na ubiegło tygodniowe wzrosty to z braku międzynarodowych bardzo złych wiadomości powinno się w tych poziomach kotłować.
No chyba że się mnie nie posłuchają ;-))
Indy / 2012-06-10 15:37 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu!
Ja niestety KGHM przegapiłem za to udało mi się troszkę nieśmiało obrócić Synthosem i PZU...
Obroty w ciągu ostatnich paru sesji mocno wzrosły i to przy solidnej zwyżce indeksów ale to może być tylko pułapka...jak uważasz ?
Ciułacz / 2012-06-10 21:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !

ale to może być tylko pułapka...jak uważasz ?

Dalej podtrzymuję tak jak w poprzednich dniach pisałem że się spodziewam w pierwszej połowie czerwca odreagowania, aby następnie wszystko oddać , po małych letnich przepychankach po 15 Sierpnia inwestorzy mogą już zaczynać kupować za zgromadzone nadwyżki kapitałowe, a w takich wypadkach to fundusze spekulacyjne potęgują naturalne efekty parkietu.
Obiecanie pomocy dla Hiszpanii to było przyśpieszaczem do chęci wzrostów ale teraz może zachęcić do realizowania zysków , chociaż to powinno nastąpić co najmniej 2-3 godziny przed końcem piątkowej sesji, a jak to nie nastąpiło to znaczy że nie wszyscy są spekulantami i kupili na dłużej .Grecką sprawę dalej mamy nie rozwiązaną i niby dużo już jest w cenie ale jak się zacznie nagonka na koniec świata i pojawia się komentarze że lepiej sprzedać i odkupić 20% taniej to nerwy nie wytrzymają.
Hiszpanii pomoc obiecali z marszu ale z Grecja to nie tak łatwo bo banki musza odpisy zrobić co zagraża egzystencji banków.Same wybory w Grecji mogą zrobić nie mało zamieszania , ale nowy rząd nie od razy podejmuje decyzje, czyli to się może po wałkować do jesieni ?
Obecnie mam tylko połowę mojego portfela bo gotówka trochę poza portfelem .
Ja niby stopa na KGHM mam ustawionego ale do mojej daty (15 czerwca)co planowałem miedziaka kupić już blisko to może tak już do dywidendy pozostanie ?
Przyznam się szczerze że porwałem się na ten przedwczesny piątkowy zakup bo miałem cynk że Hiszpania ma z wyprzedzeniem przyznaną pomoc tylko czekają jak oficjalnie o to poproszą.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-06-10 03:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak znamy stare powiedzenie kupuj plotki i sprzedaj fakty , to powinno w Poniedziałek odreagować, tylko na ile ?
Tego miedziaka będę musiał podeprzeć stopem bo po takim wzroście tu mu się powinno należeć trochę oddechu ale z powodu dywidendy to te sprzedawanie i odkupienie to może być najlepsze ale do płacenia prowizji.
Ciułacz / 2012-06-10 02:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Parkiecie czytam:
Wszystkie po­przed­nie czte­ry doł­ki cy­klu ko­niunk­tu­ral­ne­go zo­sta­ły usta­no­wio­ne po spad­ku rocz­nej dy­na­mi­ki pro­duk­cji prze­my­sło­wej w na­szym kra­ju po­ni­żej ze­ra (przy czym dy­na­mi­kę wy­gła­dzi­li­śmy za po­mo­cą 3-mie­sięcz­nej śred­niej kro­czą­cej). Z wy­da­rze­niem ta­kim mie­li­śmy do czy­nie­nia w li­sto­pa­dzie 1998 r., czerw­cu 2001 r., kwiet­niu 2005 r. oraz li­sto­pa­dzie 2008 r.
http://www.parkiet.com/artykul/32,1253393.html
.......................................
Wszystko fajnie tylko wcześniej by należało wyjść aby w przysłowiowym dołku zaczynać kupować, chyba że mamy prywatną drukarkę :-))
Ciułacz / 2012-06-09 14:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sobotni relax.
Nasz KGHM nie przyciąga zagranicznych emerytalnych funduszy to widać ale mógłby co by podciągało by jego notowania.
Wydaje mi się że za dużo jest niespodziewanych informacji co dla agresywnych hegingowych funduszy jest na rękę ale one wchodzą i wychodzą, a emerytalne zapewniają stabilizację i ciągle choćby małe dokupowanie podnosi kurs.
Dla przykładu podam jakie dywidendowe spółki z kanadyjskiego podwórka są obecnie brane przez fundusze.
Manuvie (T.MFC) ,
Newmont Mining (T.NMC) ,
Cogeco Câble (T.CCA) ,
Mullen Group (MT) ,
Wkleję linka odnośnie opinii admina co zarządza dywidendowym funduszem AGF.
http://affaires.lapresse.ca/bourse/la-selection/201206/06/01-4532129-actions-canadiennes-des-titres-de-dividendes-en-attendant-mieux.php
..........................................
Ciułacz / 2012-06-08 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zabawiłem sie w spekulacje i teraz chcę wyjść do pracy i cały czas podnoszę stopa, kiedy to stanie ;-))
Noxik nielogo / 160.83.30.* / 2012-06-08 16:32
Ja nadal zakopany w miedziaku jestem. Cena jest tez niezla wiec zastanawiam sie czy by nie uciekac z zarobkiem ale jak to zwykle bywa lakomy jestem ;/
Ciułacz / 2012-06-09 00:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piątkowa spekulacja mi nie wyszła bo nie zrealizowałem zysku, czyli teraz to już wiem że to chyba lepiej , ale ustawiałem stopy przed 14:00 licząć że to już są maxyma.
W moich założeniach pod dywidendę chciałem dopiero kupować 15-20 Czerwca ale widać że wygłodzeni wzrostów to już teraz chcą się tym nacieszyć .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy