Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-07-10 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Siedzę cicho bo nie chcę aby ktoś się sugerował moim mamrotaniem bo można na miedziaku wtopić, może nie wtopić ale mniej zarobić.Często pisze się jedno a tu nagła sytuacja i trzeba zrobić drugie a Ci co czytają to mogą cie czuć manipulowani.
Liczę że w NY będzie małe odbicie co powinno się pozytywnie odbić na surowcach , ale czy to nie za późno?
Ciułacz / 2012-07-09 12:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wyjscia z KGHM jak wiemy już sie odbywają i to przeważnie jest kapitał spekulacyjny, nie zawsze to wielkie ryby ale bystre sztuki co chcą trochę zarobić.Czyli powinny już mieć coś na oku w co zainwestują , czy damy radę się z nimi załapać ?
aqua vitae / 2012-07-08 08:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kłaniam się nisko Ciułaczu :)
sądzę że obecnie nadchodzi czas spółek , które dziają/będą działać w temacie polskich i nie tylko łupków. Tu "miałbym baczenie" ;)
Ciułacz / 2012-07-09 00:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aqua witaj !
Powiadasz :
sądzę że obecnie nadchodzi czas spółek , które dziają/będą działać w temacie polskich i nie tylko łupków. Tu "miałbym baczenie" ;)

Hm... tylko jakie terminy i jakie poziomy,bo łatwo przestrzelić .
Fakt faktem że wolnej kasy jest jak lodu tylko inwestorzy wolą obligacje o marnym procencie od akcji.
A jak już to przed inwestycją w dana spółkę to ją medialnie zgnoją i dopiero biorą.

Zobaczmy jaka była nagonka na IDM wygląda mi na to że to robione jest pod kogoś konkretnego bo te akcje ktoś skupuje,bo inaczej by nie było takich obrotów,chyba że sami to ukartowali i grają na słupy zarejestrowane na Cyprze czy gdzieś tam.
aqua vitae / 2012-07-10 22:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kłaniam się nisko:)


... tylko jakie terminy i jakie poziomy

odwieczny dylemat- podobno najlepszym terminem na trzymanie akcji jest wieczność ;)
myślę, że trochę się wyjasni już w tym roku, w przyszłym będzie parcie na te spółki. Warto zaryzykować niewielkim kapitałem, chyba że złoty strzał...
Ciułacz / 2012-07-11 01:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aqua witaj !
Sprawa łupków to temat nie tylko ekonomiczny ale i polityczny i ekologiczny.
Tam gdzie ekologia ma coś do powiedzenia to zazwyczaj kasy nie zrobisz.
Wystarczy że będą większe manifestacje i wszystko wstrzymają.
Polityka w tym jest, bo to ma być straszak do na inne kraje że energetycznie będziemy nie zależni i nie mogą nam dyktować warunków.
Jak w coś inwestować to należy dobrze wiedzieć o co komu tam chodzi, np ja tego tematu dobrze nie znam i będę ostrożny.
W Provincji Quebec gdzie mieszkam ekolodzy tak straszyli że wszystko jest wstrzymane.
aqua vitae / 2012-07-11 08:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w sumie zgoda, polityka i ekologia nigdy nie szły i nie będą szły w parze z uwagi na konflikt interesów, nawet w obecnych ekologicznych czasach i politycznym parciu na ekologię- która jako narzędzie posłużyć ma niektórym do zbicia dużej kasy. Ja mówię raczej o czymś co można porównać do pierwszego szeregu koniecznych spraw państwowych- a łupki w tej chwili to Polska Racja Stanu. Jeśli wyjdziemy z tego założenia, to nie sądzę aby decyzje polityczne podlegały większemu ekologicznemu naciskowi. Zwłaszcza, że w łupkach na coraz większą skalę będą wykorzystywane materiały pro ekologiczne, i tutaj możemy mieć nieco do powiedzenia. Będzie to niewątpliwie grany temat, tak sądzę.
pozdrawiam
Ciułacz / 2012-07-11 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aqua witaj !
Teraz czytałem na onecie że: Porozumienie ws. badań nad eksploatacją gazu łupkowego i przeznaczają 1 miliard zł na opracowanie potrzebnych technologi.
Jak opozycja w Sejmie idzie na to, hm... to i chwilowe zainteresowanie tymi spółkami może być i nadmuchać balona, ale radził bym temu dobrze się przyglądać.
Zastanawia mnie dlaczego zachodnie spółki wycofują się z Polski ?
Od kiedy to trzeba finansować spółki naftowo-gazowe?
W niepewnych projektach tworzy sie spółki córki finansując je z dotacji i kredytów bankowych , jak projekt nie wyjdzie to bankructwo i po sprawie.
Ale jak piszesz :
Ja mówię raczej o czymś co można porównać do pierwszego szeregu koniecznych spraw państwowych- a łupki w tej chwili to Polska Racja Stanu. Jeśli wyjdziemy z tego założenia, to nie sądzę aby decyzje polityczne podlegały większemu ekologicznemu naciskowi

Jak będzie zbiorowy amok to można będzie sporo ugrać.
Ciułacz / 2012-07-07 14:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej się przyglądam MIDAS , jak na miedziaku uwolnię trochę kasy to nie za wszystko ale coś trzeba by pomyśleć.
Projekt mają w powijakach ale w końcu chyba kiedyś go dopną.Spekuła poprawiła AT ale jeszcze fundamenty.
Ciułacz / 2012-07-07 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla odmiany to wam powiem że nie wszędzie się boją recesji.
Powoli w Montrealu robi nam sie bańka na nieruchomościach co widać po transakcjach gdzie kupcy oferują większa cenę za nieruchomość od ceny wywoławczej. Po prostu się boją że ktoś im sprzątnie spod nosa.
W pierwszej połowie tego roku takich transakcji co płacono o co najmniej $5tys więcej było aż 3,5% , niby nie dużo ale ale to może świadczyć o sile rynku i braku obawy o recesję.
Podam linka.
http://affaires.lapresse.ca/economie/quebec/201207/06/01-4541231-rebond-de-la-surenchere-dans-le-residentiel-a-montreal.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS12
..................................................
Ciułacz / 2012-07-06 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zastanawiam się nad fiskusem, co prawda stary rok już rozliczony ale i ten już jest poza połową.
Jak wiemy to od dochodów możemy sobie odliczyć koszty uzyskania tych dochodów .
Teraz sie zastanawiam czy koszty uczestniczenia w zebraniu walnym np w KGHM to mogę sobie odliczyć z zysków z giełdy ?
a jak tak to jako z całości czy tylko z KGHM ?
Bywam w kraju raz lub dwa w roku to jak bym to sobie wrzucił w koszty to by było cacy ;-)
ketiw / 83.2.52.* / 2012-07-06 14:28
Witaj Ciułaczu .A jak Twoj U.S.powie sprawdzam i poprosi o dokument potwierdzający branie udziału w walnym KGHiM.? Obawiam sie ,ze bilet lotniczy nie wystarczy :( .Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-07-06 23:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

A jak Twoj U.S.powie sprawdzam i poprosi o dokument potwierdzający branie udziału w walnym KGHiM.?

To dlatego ten temat poruszyłem aby zobaczyć jakie doświadczenia mają inni inwestorzy.
A zawsze by można było zgrać walne ze zwykłą wizytą, tym bardziej że na ziemiach zachodnich mam sporo gruntów rolnych i często odwiedzam moich dzierżawców .
smooth / 2012-07-06 21:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja myśle że Ty w ogóle nie powinieneś się rozliczać w PL. Ostatnio jestem po kontroli a miałem podobna historię bo kilka ładnych lat mieszkałem w Szkocji.
Skoro Twój ośrodek insertów życiowych jest w Kanadzie to tam powinienem płacic wszystkie podatki. Jesli tak nie jest to powinieneś w Polsce również płacić podatek dochodowy od stosunku pracy no chyba że Polska ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Kanadą.
U nie ma tu co liczyć na logikę polskiego US. U mnie mniej wiecej o to poszło bo miałem rachunek maklerski w Polsce i sobie handlowałem i płaciłem od tego dochodowy. No to US stwierdził że skoro ma tu rachunek maklerski to wcale nie mam centrum insertów życiowych w Szkocji i chcieli mi obliczać dochodowy ze stosunku pracy w Szkocji. Jakoś sie z nimi dogadałem i zaczęli liczyć to z jakichś proporcji niezrozumiałych dla normalnego człowieka i im wyszło jakaś tam drobna kwota to im zapłaciłem zeby mieć świety spokój bo nie mam czasu, pieniedzy ani ochoty by sie z nimi szarpać.
Obcokrajowiec może sobie założyć rachunek maklerski w Polsce i rozliczać sie z dochodów w swoim kraju. Na Twoim miejscu skonsultował bym to z jakimś dobrym polskim prawnikiem.
Ciułacz / 2012-07-06 23:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Masz rację że
myśle że Ty w ogóle nie powinieneś się rozliczać w PL

Też byłem w ubiegłym roku u nich na dywaniku.
Na początek to im poszło oto z kąt miałem kasę na kupno gruntów ( bo tego kupiłem prawie 50ha)ale byłem przygotowany na wszelkie pytania i miałem całą walizkę dokumentacji.
stanęło na tym że dalej będę się rozliczał z dochodów GPW w PL bo mam mniejszy podatek.Ale mam świadomość że sie mogę rozliczać w Kanadzie.
Przy okazji sprawdziłem sobie ile mam wypracowane emerytury w ZUS za moją pracę do 1983 roku i wyszło że hipotetyczna emerytura ( I filar) powinna być 643,89zł.
Ciułacz / 2012-07-06 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc na KGHM to należy się pocieszać że na koniec tygodnia nastąpiła typowa realizacja zysków, a przyjdzie nowy tydzień to i będą nowe wyzwania , ale głowy bym za to nie dał.
Ciułacz / 2012-07-06 02:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla porównania podam kanadyjskiego miedziaka
Teck Resources Limited(TSE:TCK.B)
Od początku Lutego pikowała do połowy Maja aby obecnie robi konsolidację z pewnymi oznakami wybijania ku górze, a na tygodniowym to nawet nie źle wygląda.
http://www.google.ca/finance?cid=673678
Ciułacz / 2012-07-05 03:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od dwóch tygodni na wIG-20 konsolka co mi się coraz mniej podoba .
Sztuczne wzrosty na KGHM przełożyły się na WIG-20 a jak by nie to to jesteśmy na spadkach, idąc dalej tym tokiem rozumowania to może oznaczać że jak tylko miedziak przestanie wzrastać to ???
Może nie całkiem tak, bo nie jesteśmy sami na tym świecie.
smooth / 2012-07-05 09:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

A mi sie wydaje że gdyby nie odcięte ostatnio dywidendy bylibyśmy już ponad oporami.

Pozdrowienia.
Ciułacz / 2012-07-05 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Powiadasz :

A mi sie wydaje że gdyby nie odcięte ostatnio dywidendy bylibyśmy już ponad oporami.

Tak naprawdę to nie wiem jak na naszym parkiecie rysują te wykresy np zobacz wykres spółki gdzie odcięli większą dywidendę
http://stooq.pl/q/?s=emp&c=1y&t=l&a=lg&b=1
...........................................
Patrząc na wykres EMPERIA to nie widzimy rzeczywistego kursu przed odcięciem dywidendy kiedy był ponad 112 zł ale widzimy ten skorygowany na całym wykresie a nie tylko w dniu odciecia.
Taki wykres nie jest rzeczywisty ale za to jest bardziej praktyczny bo widzimy siłę tej spółki.Jak są w ten sam sposób rysowane wykresy WIG-20 to ostatnio odcinane dywidendy nie powinny nam zamazać rzeczywistej siły rynku.
Na zachodnich rynkach często kursy spółek są rysowane dokładnie jak oddawała rzeczywistość i np taka moja spółka MKZ.TO co płaci sporą dywidendę ma na wykresie schody po po odcieciu dywidendy nie ma korekcji wykresu.
http://www.google.ca/finance?q=TSE%3AMKZ.UN
..............................................
Dla porównania zobacz roczny wykres kiedy to w Grudniu odcięli dywidendę i 10 lat jakie wyszły schody do piwnicy.
Przy naszym sposobie rysowania wykresów nie było by takich schodów.
Suma suma sumarum to uważam że w naszych wykresach już są uwzględnione odcięte dywidendy i nie możemy ich doliczać ponownie aby zobaczyć siłę rynku.
Jednak zaznaczam że nie jestem specjalistą i jak ktoś to zna od podszewki to może nas skoryguje.
Pozdrawiam
smooth / 2012-07-05 17:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Wykresy na stooq są tak właśnie rysowane że nie widać na nich odcięcia dywidendy czy pp na wykresach spółek. Natomiast ma to wpływ wartość indeksów i to widać na wykresie, nawet tych na stooq. Jednym słowem odcięcie dywidendy TPSA i PKO automatycznie odejmuje ileś tam pkt na w20 i można to zauważyć luką punktową na wykresie. Nie wiem ile to było ale chyba ponad 50 pkt ubyło.
noxik nielogo / 193.104.239.* / 2012-07-05 11:36
Ja melduje ze pozbylem sie wlasnie meidziaka!
Ciułacz / 2012-07-05 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
noxik witaj !
Widzę że sobie dobrze radzisz z chciwością i wiesz ile ci wystarczy.
Ja jak pisałem poniżej skłaniam się do Wtorku lub środy, ale przy takich silnych wzrostach jakie obserwujemy to już po weekendzie może nastąpić przesilenie.
Ostatnie załamanie kursu miało miejsce 28 Czerwca i od tego czasu jeszcze nie odrosło 10% , czyli agresywne fundy maja jeszcze trochę czasu, ale kto wie? ,strzeżonego Pan Bóg strzeże a chytry dwa razy traci.
Pozdrawiam
noxik nielogo / 193.104.239.* / 2012-07-05 16:24
Stwierdzilem, ze nei ma co czekac. Jakos za dobrze ostatnio pisza o giledzie - same wzrosty prognozuja a to nigdy nei byl dobry znak. Wole jak krzycza ze zaraz wszystko poleci i krew sie leje, wtdy kupuje ;]
Ciułacz / 2012-07-05 22:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik ! Noxik !Nie udaj niewiniątka, teraz się sprawa rypła i już wiemy kto skutecznie daje sygnał sprzedaży ;-) , a tak na serio to przy tak wysokiej dywidendzie i dużej płynności oraz spekulacjach na kontraktach to trzeba być czujny.
Ja kupiłem trochę później i wyżej od Ciebie wiec może wystoję do przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam
noxik nielogo / 193.104.239.* / 2012-07-06 10:16
Noro z calego serca trzeba trzymac kciuki aby podskoczyl, kazdy powinine swoje zarobic. Ja teraz ponownie spogladam na demolena z NC, nie przepadam za NC ale spolke obserwuje juz od ponad roku i swoje juz ugralem - plynnosc jedynie martwi.

Też wczoraj zacząłem czytać odnośnie eex i też wygląda zachęcająco. Jeśli przeskoczy te 20zł na wysokim obrocie to może cosz tegociekawego się urodzić.

Na miedziaka poczekam aż już ty go puścisz i swoje spadnie :) Wig20 tak jak kiedyś prognozowaliśmy jest na "naszych" poziomach a ja uważam, że są na chwilęobecnącałkiem wysokie. A jak piszą wszędzie w gazetach, portalach itd że będzie rosło to mi się lampka zapala.
Ciułacz / 2012-07-06 12:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nixik witaj !
Też o tym myślę aby po dywidendzie jak zrobi dołek miedziaka odkupić .
Ciułacz / 2012-07-04 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zaczynam się zastanawiać czy miedziaka nie pościć przed dywidendą i po odcięciu dużej dywidendy kurs powinien zapikować bo będzie sporo takich co ustawia stopy a w tedy odkupić ?
Nie gram na kontraktach ale czasem mam odruch że by było warto ?
Teorie teoriami ale najważniejsze to zgrać z terminami.
agatella / 85.115.58.* / 2012-07-04 14:01
ciułaczu, a kiedy jest termin uprawniający do dbioru dywidendy?
Czy ja dobrze kalkuluję?
Warto by sprzedać przed dywidendą gdyby kurs zanurkował o 28 pln.
DO tej pory zjazd bywał, ale mniejszy niż nominalnie wysokość dydwidendy.
Ciułacz / 2012-07-05 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Agatella witaj !
Pytasz o KGHM ?

kiedy jest termin uprawniający do dbioru dywidendy?

Może dla uściślenia terminologii: nabycie praw do dywidendy to jedno a wypłata dywidendy to drugie.
Prawa nabędziesz jak w dniu 11 Lipca aż do zamknięcia sesji będziesz posiadaczem tych akcji.Następnego dnia na otwarciu nastąpi tz odcięcie dywidendy, w tym wypadku z kursu zamknięcia z 11 Lipca zostanie odjęte 28zł, ale to nie znaczy że otwarcie nastąpi z takim kursem , bo tu jeszcze zadziałają takie same prawa jak to jest codziennie na otwarciu czyli to będzie zależało od tego jak będzie wyglądać tabela zleceń.
Teraz odnośnie samej wypłaty dywidendy :
spółka wypłaci dywidendę w dwóch ratach: 17 zł 20 sierpnia 2012 r.; 11,34 zł 16 listopada 2012 r.

Warto by sprzedać przed dywidendą gdyby kurs zanurkował o 28 pln.
DO tej pory zjazd bywał, ale mniejszy niż nominalnie wysokość dydwidendy.

Tu nie wychwyciłem twojej logiki, chyba Ci część zdania zjadło .
Może Ci wyjaśnię dlaczego są tacy inwestorzy co sprzedają przed odcięciem dywidendy co zresztą nie zawsze jest opłacalne.
W przypadku kupowania pod dywidendę to spekulator się główkuje jak tu w krótkim czasie zarobić jak najwięcej.
Bywają tacy co miesiąc przed wspomnianą datą kupują akcje na kredyt i chcą jak najszybciej spłacić ten kredyt więc w ostatni dzień sprzedają te akcje ,a ze takich cwaniaczków jest więcej to już często w ostatni dzień nie ma wzrostów.
W takim wypadku inwestor nie dostanie dywidendy ale i tak sprzedał po wysokim kursie i może spłacić w całości swój kredyt.
W wypapadku gdyby czekał na dywidendę to mu zajęło więcej czasu aby spłacić kredyt.
agatella / 85.115.58.* / 2012-07-05 12:21
Dzięki, o to mi chodziło.
Mam KGHM i będę go trzymać do dywidendy.Bo wydaje mi się, że jeżeli kurs na koniec 11.07 będzie w okolicach 150 i po odcięciu dywidendy kurs rynkowy nie zjedzie o całe 28.
Ale to mi się wydaje.Niektórzy już sprzedali... Roztrzygnięcie już niebawem:)
Ciułacz / 2012-07-05 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Agatella witaj !

Bądz ostrożna i analizuj po swojemu, ale czytaj innych.
Piszesz :
Bo wydaje mi się, że jeżeli kurs na koniec 11.07 będzie w okolicach 150 i po odcięciu dywidendy kurs rynkowy nie zjedzie o całe 28.

Hm... sporo inwestorów twierdzi odwrotnie ale tylko rynek ma rację.
W wypadku KGHM to jeszcze kontraktowcy lubią na mieszać.
Z kontraktami na parkiecie to jest podobnie jak z zakładami piłkarskimi z tym że spekulant ma możliwość wpływać na wynik.
Ja osobiście to wątpię czy czekał będę na dywidendę.Może wyjdę już we Wtorek lub środę.
Co do poziomów to anale stawiają na 165zł trochę na wyrost ale zawsze to zachęca do kupowania.
agatella / 85.115.58.* / 2012-07-05 13:46
Hm... U mnie jest jeszcze kwestia - rozliczenia straty z ubiegłego roku, więc w moim przypadku lepiej byłoby sprzedać.Będę obserwować, decyzja jeszcze nie zapadła.
Ciułacz / 2012-07-05 03:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aga , to powyższego to chciałem zaznaczyć że to nie jedyne czynniki co wpływają na decyzje inwestorów.
Ps pisze na raty bo w miedzy czasie robię co innego.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-07-04 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja od wczoraj słomiany wdowiec bo małżonka z córką wyjechała na 5 tygodni wakacji.
Muszę się pilnować aby w zlewie mi nie urosła góra nie pozmywanych naczyń ;-))
Ciułacz / 2012-07-02 19:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj jeszcze mam wolne bo u nas long weekend.
Nic swojej polityki nie zmieniam a zresztą nawet jak bym chciał to nie mogę, bo miedziaka nie ruszam a te inne to prawie dekoracja.Gdzieś za miesiąc powinna mi wrócić gotówka co wyprowadziłem z parkietu ( poszła do Chin) to coś obstawie.
Na Kghm wydłużono termin wypłaty dywidendy co może skłonić spekulantów wyjścia przed DD aby nie czekać na wypłatę.
Ale np dla klasycznych funduszy emerytalnych to nie powinno przeszkadzać, chociaż w raportach miesięcznych mogą być wykazane straty bo odcięciu z kursu nic nie wpływa, chyba że to inaczej zaksięgują.
Ciułacz / 2012-06-29 00:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i wykrakałem że inwestorzy się wystraszą na KGHM , może nie całkiem tak że się wystraszyli tylko sądzili że to inni się wystraszą i wszyscy chcieli wyjść przed wystraszonymi ;-)
Normalnie to dzień max 2 dni tak jest ,ale ta dywidenda dalej powinna przyciągać innych.
Ps. Ja dopiero przed chwilą z pracy się przyczłapałem, ale trzeba pilnować z czego się żyje.
Ciułacz / 2012-06-28 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam stopa i zobaczymy
Ciułacz / 2012-06-28 12:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak niepewność przed walnym na KGHM obniżyła notowania ale już za parę minut sie okaże czy dalej w dół czy do góry
Ciułacz / 2012-06-26 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na BP czytam :
Rezerwa Federalna stosuje politykę „drukowania pieniędzy”, co zdaniem Talbotta, oznacza wielką inflację, która uderzy w zyski inwestorów. W jego ocenie, nie można już ufać papierom wartościowym. Lepsze są „twarde” aktywa, jak domy, mieszkania, biura, czy złoto. Jeśli chodzi o złoto, to Talbott radzi, aby stanowiło ono 15-25 proc. portfela.
Od siebie dodam że to jest logiczne co gada tylko kiedy to nastąpi ? za miesiąc , rok 10 lat ?Moim zdaniem jeszcze przed tym należy nam się porządna hossa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy