Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-07-21 01:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla przeciw wagi dla
Deutsche Bank

Chyba sie zdecyduje w medyczne a na uwadze mam :Fresenius Medical Care AG & Co. oraz Fresenius SE & Co.albo jeszcze: Bayer AG.
Hm... w miarę jedzenia apetyt rośnie!
Tu myślę o inwestycjach ponad 10 letnich, to taka ochrona kapitału dla tych co im się byk ocielił ;-)
Ale mnie się byk nie ocielił wiec dalej się zastanawiam czy to w moim przypadku jest sens.Co prawda mam stałe nadwyżki kapitału co gdzieś trzeba lokować ale jeszcze istnieją lokaty ?
Poczekamy zobaczymy.
Ciułacz / 2012-07-20 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak tylko mi się trochę przysnęło to zaraz spadło, ale już muszę wychodzić, co nie znaczy że nie ustawie jeszcze niżej.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-07-20 10:25
Witaj Ciłaczu.Znowu pokazałes klase w spekulacji.Gratuluje.
Ciułacz / 2012-07-20 11:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Właśnie dzisiaj wcześniej wstałem aby jeszcze dokupić Śrubex ale podobnie jak wczoraj z rana można było kupić a później to już nie dało rady, sama dziwne zlecenia i jest zablokowane.
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-07-20 10:30
Widzisz nawet juz nie chce sie wpisać Ciułacz . Moze zmien na
'Krezus"Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-07-20 11:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Swoją drogą to Krezus się skonsolidował i spekulanci ręce już zacierają.
Ciułacz / 2012-07-19 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Śrubexie śrubkę podkręcają, pewnie nowy Prezio się wziął do roboty.
Z rana trochę wpadło a dalej to już nic nie darady, chyba odpuszczę bo do pracy czas.
Ciułacz / 2012-07-18 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy Goldman Sachs obniżyli cenę docelową akcji GPW do 47 z 53 zł.
Do tego za sprawą PKO BP sektor bankowy w dół.
To tak jakby sie chciało przyspieszyć uformowanie nowego dołka na naszym parkiecie i dać podwaliny do powakacyjnego odbicia.
Wszystko cacy ale nie jesteśmy sami na świecie.
S&P500 ma się dobrze i po mimo nie za dobrych info ma to gdzieś i najwyraźniej powrócić do szczytów z Marca.
A na PKO BP to przynajmniej sprawa się już rypnęła i nikt nie będzie czekał że : może sprzedadzą i kurs poleci.
Ciułacz / 2012-07-18 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powracając do
Goldman Sachs obniżyli cenę docelową akcji GPW do 47 z 53 zł.

to by gdzieś było z -10% czyli moglibyśmy zejść poniżej 2000 ??? dech zapiera !
Co prawda kiedyś pisałem że można o
oczekiwać wsparć na poziomie ubiegło rocznego lata, ale zawsze jest nadzieja że to boczniakiem sie zakończy.
Ciułacz / 2012-07-16 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już od dłuższego czasy przyglądam sie Deutsche Bank bo samochodowe już chyba sporo uciekły, ale sektor bankowy jest na minimach , to nie znaczy że to są minima absolutne, bo wystarczy że Grecy powiedzą : mamy dobre chęci ale kasy brak i nie płacimy.
Bank zachodni ma dobrą usługę dla zachodnich akcji ale pobierają 0,49% lub minimum 20€ .
Czyli trzeba by kupić za co najmniej za 4-5 tys € i trzymać na longa.
Aby uruchomić zagraniczną usługę to trzeba wpaść do oddziału.Pod koniec Sierpnia mam wesele w rodzinie to wpadnę do kraju i chyba to zrobię.Do tego czasu to się już powinno skonsolidować.
mik0110 / 2012-07-16 18:53 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
w KBC założyłem rachunek bo jest taniej tzn 0,39 min 12 eurosów. Na próbę komercbanka se nabyłem... :)
Ciułacz / 2012-07-17 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik witaj !
Tak słyszałem że w KBC jest taniej ale już mam dwa rachunki w różnych DM i konta w trzech różnych bankach i nie wspominając już o moich kanadyjskich.
Pomyślałem sobie że jak to ma być na długiego longa bez spekulacji tak np 10 lat to te 39 czy 49 centów nie powinno mieć większego znaczenia.
Najczęściej zaglądam na niemiecki portal :
http://www.godmode-trader.de/
Jak ktoś zna lepszy to link mile widziany.
Widzę że do banków mamy słabość.
Commerzbank już od dawna obserwuję i podobnie jak Deutsche Bank ciągle szukają swojego dołka. Commerz jest jak to powiadają: upadły anioł, od 2007 nie płacą dywidendy,jak by zaczęli płacić dywidendę to bym się zdecydował wziąć, za ubiegły rok bardzo im spadły zyski, chyba klienci się ich boją.Po przetrawieniu Grecji powinni szybko odbić.
Deutsche Bank jest mniej spektakularny ale też zdołowany, ale przynajmniej płaci dywidendę i poprawił wyniki za ubiegły rok.
Jak dobrze wypali to Commerz powinien lepiej dać zarobić ale i ryzyko jest większe.
Pozdrawiam
mik0110 / 2012-07-18 13:52 / portfel / Tysiącznik na forum
cześc Ciułaczu,
może trochę za szybko wziąłem, ale nie za cała kasę no i na zasadzie nie ma ryzyka nie ma zabawy...
na razie sporo w plecy bo i kurs niżej i euro spadło... :(
z drugiej strony, skoro emerytura dopiero za kilka lat... to może odbije... :))
Ciułacz / 2012-07-16 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na koniec Niedzielnych notowań w Tel-Avivie coś tąpnęło ale niestety nie znam tego sekretnego języka i tam się doczytać to nie lada sztuka więc dałem sobie spokój.
Ciułacz / 2012-07-15 23:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Większość zjadaczy chleba jak słyszy o giełdzie to od razu jest sceptyczna i słusznie ale nie wszyscy, ci co ich to korci to zapewne się zastanawiają jakie mają szanse i tu może by im ktoś w tym pomógł a przy okazji sporo zarobił ?
Może już są takie testy ale ich nie spotkałem, ale jak zobaczyłem test na długowieczność to pomyślałem że i taki by się przydał dla przyszłych inwestorów .
Podam linka do kalkulatora długości życia.
http://zyj-dlugo.pl/?utm_source=Adkontekst&utm_medium=cpc&utm_content=zyj_dlugo_kobieta_avt1&utm_campaign=zyj_kobieta&utm_term=fakty.interia.pl
.............................................................
Widzę ten test i patrze ile to kosztuje i nigdzie nie widzę ceny, no to zaczynam i etap za etapem dobrnąłem do końca i mam odpowiedz:
Gratulacje! Wiemy już ile będziesz żyć !

Aby otrzymać wynik, uzyskaj weryfikacyjny kod dostępu.
Czyli trzeba wysłać 2 SMS. Cena ogólna za serwis: 46.74 zł (z vat).
Jak to wszystko przeczytałem to się trochę uśmiechnąłem, i dalej pomyślałem że to może być podobny pomysł na biznes odnośnie spekulacyjnych zdolności.
Może to podsunę dla LONGTERM chłopak rozgarnięty i ma żyłkę biznesmena ???
Ciułacz / 2012-07-15 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj czyli w Sobotę mieliśmy 33°C można było ducha wyzionąć.Przed południem majstrowałem przy płocie ale nie wytrzymałem za długo.Na dzisiaj dalej duchota ale zapowiadają burze i chłodniejsze powietrze.
Teraz zaraz wyskoczę na zakupy bo sklepy otwierają o 8:00.Jeszcze muszę podlać kwiatki.
A giełda ? zmalały obroty to i może się jeszcze zredukuje.
Za 4 tygodnie powinno się dla mnie wyjaśnić czy to już czas na wejście z kapitałem.
Jak by się zaczęło wcześniejsze ożywienie to daleko nie ucieknie.
Ciułacz / 2012-07-14 20:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc na roczny wykres WIG-20 to napawa pesymizmem.Czy spadnie do majowych wsparć ???
Jedyne pocieszenie to większość złych info już jest w cenie.
Spekulanci z niespokojnych funduszy nie lubią stagnacji bo nic nie można zarobić.Nagonić na wzrosty ? nie tak łatwo, a na spadki ? o wiele łatwiej , np już o Grecji zapomnieliśmy i jak braknie płynności to zaraz wszystko zostanie rozdmuchane.
A Stanach to o wiele lepiej wygląda może to będzie balsamem dla GPW ???
Co tu dużo gdybać, żadne trwałe rozwiazanie nie wprowadzono, i nawet w samej UE nie ma zgodności jak działać to jak tu oczekiwać podwalin do trwałych wzrostów.
Są okazje na indywidualnych spółkach, albo brać dywidendowe spółki i nie patrzeć czy spadają czy nie i po 20-30 latach odcinać kupony.
pietroo / 2012-07-12 15:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Ciułaczu,

i co kupiłeś miedziaka? kusi mnie bardzo, aby go wziąść
Ciułacz / 2012-07-13 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Pytasz
i co kupiłeś miedziaka?

Nie kupiłem ,miałem ustawionego na 114zł bo nie jestem na kupnie ale jak z głupia fant by tak spadł to bym wziął większą ilość.
Obecnie nie mam zaufania do rynku ,dalej czekam na letni zjazd, a jak nie to kiszonka.W roku ubiegłym po odcięciu dywidendy do końca miesiąca lepiej stał od indeksu, ale jak mu puściły zwieracze to i stopy mogły nie pomóc.
Jak się coś trafi to gotówka będzie pod ręką , ale nic na siłę.


kusi mnie bardzo, aby go wziąść

Ale jak masz jakieś info albo dobrą potwierdzającą analizę to czemu nie .
Pozdrawiam
pietroo / 2012-07-13 08:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zawsze bardzo szybko rósł po odcięciu do ceny poczxątkowej. Mimo wszystko miedziak to silna spółka i potrafi sama pociągnąć w górę indeksy.
pietroo / 2012-07-13 09:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Swoją drogą 114 zł to chyba raczej tak nisko nie będzie
Ciułacz / 2012-07-13 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Pisałem :
miałem ustawionego na 114zł bo nie jestem na kupnie ale jak z głupia fant by tak spadł to bym wziął większą ilość

Tak ustawiłem bo po cichu liczyłem że będą tacy co zechcą wyjść po zaliczeniu dywidendy co zaniży kurs i przez to innym polecą stopy, ale jak wiemy Ci ci grają na kontraktach o tym pamiętali i w porę zapobiegli.
Inna sprawa że często się tu pisze że aby wyjść po dywidendzie to trzeba odczekać, wiec ludzie czekają aż do mini paniki.

Zawsze bardzo szybko rósł po odcięciu do ceny poczxątkowej. Mimo wszystko miedziak to silna spółka i potrafi sama pociągnąć w górę indeksy.

Niewątpliwie to dobra spółka i powinno się ja mieć na longa i ją mam bez ruszania w moim emerytalnym portfelu OFE
http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,135682.html
Po perturbacjach związanych z dywidendą KGHM powinien się dostosować do światowego trendu.
Na moim kanadyjskim miedziaku tie powiewa optymizmem .
http://www.google.ca/finance?cid=673678
Suma sumarum KGHM to bym dalej polecał do portfela emerytalnego ale na spekulacje to się wstrzymuję.
pietroo / 2012-07-16 08:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w piatek przez chwile był bliski Twojej ceny zakupu, spadł na chwilkę w okolice 116 zł, a potem nagle odbił i został na poziomie 118 zł
Ciułacz / 2012-07-16 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Przyjąłem te poziomy
w piatek przez chwile był bliski Twojej ceny zakupu

Ale tak naprawdę to żadne analizy mi tego nie potwierdzały, zakładałem że może coś wpadnie a jak nie to niech kasa czeka.
Hm... jak koniunktura sie pogorszy to jeszcze trzeba będzie obniżyć poprzeczkę.
Ciułacz / 2012-07-16 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę skorygować co powyżej napisałem
moim emerytalnym portfelu OFE

Powinno być IKE
pietroo / 2012-07-12 23:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mi wpadła setka akcyjek :)
Ciułacz / 2012-07-12 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Stooqu czytam:
Już dziś wiadomo, że w czwartek tylko za sprawą KGHM indeks największych spółek straci na otwarciu około 2,5 procent, co oznacza skokowe przesunięcie WIG20 (WIG20, 2160.37 -2.74%, News) w pobliże 2150 pkt. W przeszłości rynek potrafił szybko odrabiać straty, ale dziś nie brakuje głosów, iż właśnie dywidenda KGHM była jednym z elementów, który pomagał bykom stabilizować indeks.
http://stooq.pl/n/?f=626181&search=kghm
....................................
W ubiegłym roku było podobnie kurs KGHM nie spadał po docięciu dywidendy, widocznie kontraktowcy walczą o swoje.
Teraz patrzę na moje utarczki z zakupem pod dywidendę na KGHM od kiedy to pod koniec Maja ogłosili takie zamiary.
Hm... mogło być lepiej ale i tak trochę uskubałem.
Co teraz ?
Chyba odpoczynek na kilka tygodni ?
Ciułacz / 2012-07-12 02:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja dopiero teraz przyszedłem z pracy i patrzę jaki to teraz jest nowy kurs KGHM.
Dam niskie zlecenie kupna może coś wpadnie a jak nie to jak wstanę to już będzie w miarę jasno .Liczę na załamanie kursu i odreagowanie, ale czy kupie w dobrym momencie i czy zdążę sprzedać ?
Ciułacz / 2012-07-10 23:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozostawiłem sobie jedną czwartą miedziaka i jutro zobaczę co dalej.
Indy / 2012-07-10 20:38 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu:)
Właśnie siedzę sobie na ciepłych źródłach i troszkę od giełdy odpoczywam:)
I tak sobie myślę ,że wakacje są jednak potrzebne (3lata nie miałem)
Pozdrowienia z Besenovej :)
Ciułacz / 2012-07-11 01:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Tak to jest jak się prowadzi skład budowlany.
Tu gdzie mieszkam kiedyś było podobnie ale w końcu poszli po rozum do głowy i są ustalone tz konstrukcyjne (budowlane) wakacje 2 ostatnie tygodnie w Lipcu i 2 tygodnie na Boże narodzenia. To jest ustalone dekretem państwowym że cała budowlanka stoi a jak by ktoś chciał bez specjalnego pozwolenia pracować to kara.
Do tego zwyczaju podłączyli się inni i tak że w tym okresie więcej jak 50% ludzi jest na urlopach.
Dobrego wypoczynku !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy