Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komitet Stabilności Finansowej w czwartek o frankowiczach

Komitet Stabilności Finansowej w czwartek o frankowiczach

Wyświetlaj:
opo1199 / 83.7.125.* / 2016-03-29 17:13
co ten biedny cymcyk opowiada, przecież nie jesteśmy uzależnieni od euro, przypomnę panie cymcyk MAMY SWOJĄ WALUTĘ
Czytacz postów / 77.234.40.* / 2016-03-29 17:11
Wiecie, co jest najśmieszniejsze w tym konwentyklu? Ano to, że on niewiele a w zasadzie to nic nie może. Ten cały Komitet Stabilności Finansowej to nie może nic nikomu nakazać, ani bankom ani KNF'owi, ani ministrowi finansów ani również NBP'owi. Nie mają żadnych narzędzi realnej władzy, realnej egzekucji... Natomiast mają całą masę różnego pustosłowia w rodzaju rekomendacji, stanowisk i opinii, które mają wartość tyle, ile papier, na którym są pisane. Nic więcej. To jest takie sobie kółko graniaste do czczego pogadania sobie i do niczego innego więcej. Coś podobnego miałem właśnie na śniadaniu wielkanocnym z ciotkami. Sobie pogadaliśmy i tyle było naszego. A banki mogą sobie ten konwentykiel słuchać albo nie muszą. Zwyczajnie, celebra pod publiczkę i nadymanie próżnego ego.
Leszek 76 / 5.60.52.* / 2016-03-29 17:00
Wzywam do dalszej pracy nad pomocą dla frankowiczów. Trzeba nagłaśniać w mediach mechanizm oszustwa. Międzynarodowe banki przyznały się do zaniżania LIBORu, co sztucznie zmniejszyło ratę, a to było podstawowym kryterium wyboru kredytów frankowych. W USA banki zapłaciły 10 miliardów $. Ubezpieczeniem CIRS "polskie" banki pozbyły się ryzyka kursowego, ale zysk na różnicy kursowej odpływa z Polski (gdzieś wyczytałem, że jest to 0,67% PKB). Pytanie do których banków? Stawiam tezę, że to tych, które manipulowały LIBORem. Koło się zamyka. Dodatkowo w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii trwają śledztwa w sprawie oszustw na FOREXie. Po pierwsze należy to wyjaśnić tą sprawę, aby się nie powtórzyła. Po drugie, banki też są winne tej sytuacji i dlatego powinny ponieść koszty, a frankowicze rekompensatę mogą otrzymać w formie nowych akcji banków z podwyższenia kapitałów banków. Stabilność systemu finansowego nie ucierpi. Kto będzie chciał lub musiał to je sprzeda. Ceny akcji banków spadną tylko chwilowo, duzi udziałowcy zmniejszą swój procentowy udział, ale poniekąd to właśnie oni odpowiadają za ten bajzel.
indeksowicz nie frankowicz / 83.9.168.* / 2016-03-29 16:51
Kredyty indeksowane i denominowane- to kredyty złotowe waloryzowane kursem franka. Niby co miałyby stracić banki po ponownym ich przeliczeniu wg Wibor. Ta ustawa jest bardzo łaskawa dla banków, bo to nie są kredyty tylko spekulacyjne produkty, które należałoby unieważnić.
Andrzej1969 / 195.42.249.* / 2016-03-29 16:49
Ale jesteście marudni. Jak dziewczynki w gimnazjum, które mają pretensję do wszystkich o wszystko, tylko nigdy do siebie.
Jak czytam takie płaczliwe wypowiedzi, jak to banki oszukały etc to chciałbym zadać 2 pytania: czy osoby podpisujące umowy na kredyty frankowe nie wiedziały że kurs franka jest zmienny???? Że może wzrosnąć. Wszyscy doskonale wiedzieli, bo w Polsce były kantory, złotówka fluktuowała, istniał "zawód" cinkciarza. I po drugie - ile płaciły raty w stosunku do osób mające kredyty w PLN. Ale tak szczerze! Przypomne - znacznie mniejsze!
Pisanie teraz, że ktoś musi pomóc jest po prostu żałosne. Ja mam kredyt w Euro (chociaż miałem też we franku, ale rok temu spłaciłem). Dlaczego mnie nikt nie ma pomóc?? Przecież kurs EUR też się pogorszył. Dlaczego ma nie pomóc tym co podpisali umowy na kredyty w PLN, ale nie spłacają bo ich nie stać. Dlaczego nie dać po prostu pieniędzy bezrobotnym i tym, któzy uważają, że powinni mieć więcej...?
Frankowcy to teraz jakieś święte krowy, które udają, że obudziły się przedwczoraj, i zła rzeczywistość ich złośliwie zaskoczyła. To śmieszne po prostu.
A jak wam się wydaje, że banki zarobiły jakieś drakońskie pieniądze na kredytach frankowych, to proponuję spróbować dowiedzieć się więcej jak działa bank, jak działa bilans, i co musi zapewnić bank, żeby pożyczyć pieniądze w obcej walucie (właściwie jakiejkolwiek). Jedynym źródłem interesującego przychodu w bankach był do pewnego momentu spread walutowy, ale i to przestało działać jak wprowadzono ustawę o możliwości spłacania kredytów w walucie kredytu.
Efekt przerzucenia odpowiedzialności na bank będzie taki, że wszyscy będą płacić więcej za rachunki, kredyt będzie znacznie mniej dostępny, droższy i wszyscy będą się musieli dołożyć do interesu frankowego. Tylko że ja nie wiem dlaczego ja mam do czyjegoś nieudacznictwa dopłacać.
A teraz czekam na płaczliwe komentarze biednych pokrzywdzonych frankowiczów...
indeksowicz nie frankowicz / 83.9.168.* / 2016-03-29 17:41
nie wiedzieliśmy, co to jest kredyt indeksowany do waluty obcej. Nie byliśmy więc świadomi ryzyka zwiazanego z takim "kredytem".
Mając wiedzę, że Bank nie podejmuje ryzyka udzielenia kredytu w CHF i pożycza złotówki, po czym przelicza je na CHF oraz stosuje dumpingowe oprocentowanie, z pewnością inaczej ocenilibyśmy ryzyko takiej umowy kredytowej Oświadczenie zostało podpisane pod wpływem błędu wywołanego przez Bank.
Tymek544 / 213.238.85.* / 2016-03-29 16:57
Bralem kredyt we fankach, ale otrzymalem zlotowki, bo bank nie posiadala obcejwaluty. Chodzi m. in. o zle sko struowane umowy, ktore z gory zakladaly ogromny skok rat, ale o tym nie bylo mowy. Chcialem w zlotowkach wziac, alemnie skutecznie przekonanli do franka.Nie mozna bylo kupic taniej franka w kantorze, bo banki na to nie pozwalaly, tylko przeliczaly sobie po lichwiarskim kursie.Po roku splaty obudzilem sie winnym swiecie, place place i nic nie ubywa!!
A731 / 78.11.74.* / 2016-03-29 16:35
A kto pomagał kredytobiorcom w PLN??????????
Frtyu / 89.70.149.* / 2016-03-29 17:57
Wy już mieliście pomoc w pl rodzina na swoim 7 lat dopłaty do odsetek!!!!!!!!!
Friz778 / 37.47.41.* / 2016-03-29 16:53
Kredytobiorcom w PLN pomagają od ponad 10 lat wszyscy podatnicy! Programy MdM czy RnS to nic innego jak finansowanie spłaty kredytów w PLN!
Aleksander J / 178.235.41.* / 2016-03-29 16:50
Tylko jak ja brałem kredyt w złotówkach to nie było żadnych programów pomocy. Mogłem brać większe i droższe mieszkanie we frankach albo mniejsze w złotówkach. Wybrałem większe bezpieczeństwo i złotówki. Teraz będę musiał dopłacić sąsiadowi z większym mieszkaniem i niższymi ratami. Super
sqrt / 77.65.27.* / 2016-03-29 16:49
Lekcja życia dla Was wszystkich:
To jak Ci się powidzi nie zależy od tego, jak jesteś wartościowy, tylko od tego, jak głośno narzekasz.

Jeśli podjąłeś lepszą decyzję długoterminową, to straciłeś, bo rząd nie dołoży do Twojego kredytu. Dołoży natomiast temu, co korzystał, kiedy Ty zaciskałeś pasa.
Z"Ukosa" / 217.99.19.* / 2016-03-29 16:48
A czy ktoś ich oszukał...? ps. a MDM ..? czy ktoś Ci kazał spłacać 200 jak wziąłeś 100 ...?
aaa231 / 88.199.5.* / 2016-03-29 16:47
W programie mieszkanie dla młodych zwrot połowy odsetek przez 8 lat (taki mały przykład)
Zenek P / 89.64.59.* / 2016-03-29 16:40
A czy nie słyszałeś od programach MDM i Rodzina a Swoim. przecież to też idzie z pieniędzy podatników i frankowiczów również.
Pozdr.
stop frankowym cwaniokom / 31.1.239.* / 2016-03-29 19:32
To dlaczego z niego nie skorzystałeś? Czyżbyś spekulował walutowo. Wy frankowicze naprawde wydzieracie geba a wystarczylo się wyłącznie zabezpieczyć na wypadek wzrostu wartości franka np. GPW poprzez kontrakty na waluty. ale po co wam nie zależało na zabezpieczeniu ale na spekulacji w stylu moze jeszcze spadnie. Przykre ale prawdziwe.
pts657 / 89.72.254.* / 2016-03-29 16:31
A swoje straty przerzucą na nas - klientów i zapłacimy wszyscy.
Tama791 / 213.186.75.* / 2016-03-29 16:30
Prezydent tylko chciał wygrać wybory bez przemyślenia o wszystkich swoich obietnicach a my daliśmy się na to nabrać obawiam się tylko żeby frank przy ich gospodarowaniu nie wystrzelił do góry
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kolo262 / 188.146.131.* / 2016-03-29 16:27
Jakie straty ???! To są DODATKOWE zyski które te zlodziejskie banki mogą mieć lub nie.
Steffan / 31.222.16.* / 2016-03-29 16:15
ale jaja
spotyka się komisja żeby próbować uradzić co powinny zrobić Banki przy czym:
Banki na Frankowiczach genialnie zarabiają - w Australii było podobnie ale później zakazano tak bandyckich praktyk w białych krajach - poza Blokiem byłych Państw Komunistycznych (w rosji również działalność okredania ludzi jest zakazana)
Banki utrzymuja KNF z bezpośrednich wpłat
Banki utrzymują BFG z bezpośrednich wpłat
Banki utrzymują pośrednio NBP a w dodatku konczy się kadencja Prezesa
Minister Finansów co rok jest inny :)

podobnie możnaby napisać, że pacjenci szpitala spotykają się uradzić co zrobić z Ordynatorem, który jest dla nich niemiły ...
Zenek P / 89.64.59.* / 2016-03-29 16:15
Już nie mogę się doczekać jak p. Belka powie, no tak przecież klient podpisując umowę wiedział o tym, że kurs może się zmienić i zaryzykował jak na giełdzie...i nici z ustawy. Prawda jest taka i nie wiem czemu tego nie mówią głośno - w tej sytuacji banki nie ponoszą KOSZTÓW tylko nie wypracują zaplanowanych ZYSKÓW i to jest ten problem. Sam jestem tzw. frankowiczem i choć spłacam raty regularnie to niestety na dużym styku, od 8 lat nie byłem z rodziną na urlopie, nie wydaję na nowe sprzęty, oszczędzam na raty i śledzę kurs franka. Zmiana na kredyt w PLN po kusie z 2007 r spowodowałby zmniejszenie raty znacząco, ale szczerze wątpię w możliwość wprowadzenia tej ustawy. Jak zwykle to tylko kiełbasa wyborcza i na końcu p. Duda powie no ja przygotowałem ustawę, ale rząd mi nie pozwolił jej wprowadzić. Jedynie tylko to co jest PIS potrzebne do sprawowania władzy będzie uchwalane a teraz to tylko pozory, by ludziom robić nadzieję i zamknąć na chwilę ustal.
lkopr / 77.245.242.* / 2016-03-29 16:25
Każdy laik wie, że kredyt bierze sie w takiej walucie w jakiej się zarabia. Frankowicze pobrali sobie we frankach i śmiali się z tych którzy wzięli w złotówkach i mieli problem ze spłatą rat. teraz jak im raty wzrosły to płacz i awantura. ja mam kredyt w złotówkach też nie jeżdżę na wakacje i wielu rzeczy sobie odmawiam zeby zaplacić ratę. Też bym chciała zeby mi państwo pomogło spłacić kredyt. Jeśli chcą pomagać niech pomogą wszystkim. Frankowiczom chcą pomóc obciążacjąc bako kosztami a banki przeniosą koszty na nas. Paranoja
Zenek P / 89.64.59.* / 2016-03-29 16:50
Zgadzam się, że powinni pomagać wszystkim, również zadłużonym w PLN. W tym kierunku było i jest kilka ruchów chociażby program MDM i Rodzina na Swoim. Na to kasa idzie od wszystkich podatników ,również frankowiczów, więc z tym płaczem i awanturą daj sobie na luz. Gdyby Banki przewalutowały kredyt CHF na PLN z kursem podpisania umowy to nikt by nie ponosił kosztów. umowa była by podpisana na nowo na tych samych warunkach co kredytobiorcy w PLN . Cały pic polega na stracie BANKÓW w postaci nie wypracowanego zysku, który w tej chwil zapewniają kredytobiorcy w walutach.
Baca791 / 64.233.173.* / 2016-03-29 16:10
Najznamienitsze postaci polskiej finansjery spotykają się aby zapobiec jakiejkolwiek pomocy frankowiczom.
Belka i jego koledzy nigdy, powtarzam nigdy jeszcze nic dobrego dla prostego obywatela nie zrobili.
Mam nadzieję że pan Prezydent nie podda się i sprawiedliwosci stanie się zadość.
Wszyscy wiedzą że nie było żadnych franków i całe te kredyty to szwindel jest
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jarek611 / 64.233.173.* / 2016-03-29 16:22
Kaczor kiedyś tak to powiedział-
Nie było żadnych franków, polacy spłacili już swoje długi. A to słowny człowiek jest, więc zaczekajmy na decyzję nowego rządu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iwo379 / 90.156.57.* / 2016-03-29 16:00
takie spotkanie- wynik pewny dalej dojenie frankowiczów
Bon żur / 31.11.187.* / 2016-03-29 15:27
Ponieważ od 1989 roku żyjemy w ustroju oligarchicznym, a nie w demokracji, trudno wymagać od PiS demokratycznych procedur. Musi, powtarzam, MUSI robić to samo co PO, dopóki Konstytucja nie zostanie zmieniona ! Śmieszą mnie Komisje Weneckie, które nie odróżniają demokracji od oligarchii
gość897 / 192.109.140.* / 2016-03-29 14:18
Prognozuję, że propozycje będą dwie:

1. Nic nie robimy
2. Podzielmy"straty" 100% kredytobiorca, 0% bank. Dajmy dodatkowy kredyt kredytobiorcy ... z pewnością ich rodziny mają nieruchomości
3 4 5 6 7 8
na koniec starsze

Najnowsze wpisy