Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Komornik to nie Sherlock Holmes". Jak przekonać alimenciarza, by płacił?

"Komornik to nie Sherlock Holmes". Jak przekonać alimenciarza, by płacił?

Wyświetlaj:
Ptynio / 178.36.52.* / 2016-03-12 17:45
Złodzieje już się czają. :/. Ostatnio słyszałem, że już się pojawiły szajki chciwie patrzące na te 500 zł.
Der Spiegel / 77.255.211.* / 2016-03-12 17:44
Nie pokazujcie tego śmiecia damskiego! Skazałem tego sukinsyna na karę śmierci przez tortury i wyrok wykonam!
giga / 31.179.26.* / 2016-03-12 17:42
Czy P. Robert Damski ma już odwieszoną karę, za błędne wyegzystowanie 30.000 zł.
sqrt / 109.173.154.* / 2016-03-12 17:36
Nie można by po prostu ściągać alimentów w formie prac społecznych? Jak dłużnik twierdzi, że nie ma kasy, to niech pracuje społecznie, a równowartość jego pracy byłaby przekazywana prawnemu opiekunowi dzieci od instytucji, która z tych prac korzysta. W ten sposób chronimy interes dziecka, ktoś dostaje do dyspozycji tanią siłę roboczą, a dłużnik się nie wywinął.

Co więcej - w czasie kiedy dłużnik wykonuje prace społecznie nie byłby w stanie pracować na czarno.
picoslaw223 / 188.146.74.* / 2016-03-12 21:07
a ty bedziesz takiego ojca karmil oplacal jego rachunki ok?oczywiscie spolecznie
emkawika / 31.179.123.* / 2016-03-12 17:32
Za takich "tatusiów" i (coraz częściej) "mamusie", którzy po nałożeniu na nich alimentów - nagle "tracą" majątek i dochody, powinien wziąć się PiS, skoro jest przy władzy. Jeśli mogli uchwalać w ciągu kilku godzin najważniejsze dla kraju ustawy, to nic trudnego uchwalić taką ustawę, która mówi, że jeśli alimenciarz nie ma dochodu i majątku, to odpowiednie służby mają obowiązek sprawdzić od kiedy tak się dzieje, co "delikwent" miał niedawno przedtem i komu to dał (w darowiźnie). I uchwalić dalej, że z tej "darowizny" należy te alimenty ściągać, bo "delikwent" nie miał prawa rozdawać swego majątku, ponieważ w pierwszej kolejności ma płacić na swoje dziecko a dopiero potem rozdawać majątek innym. Na pewno wtedy ściągalność alimentów będzie wyższa niż 20%. Uchwalenie tego jest możliwe, bo już teraz mamy przepisy mówiące o tym, że - jeśli alimenciarz jest niewypłacalny - można o alimenty wystąpić do jego rodziców czy dziadków. I zachęcam matki, aby występowały o alimenty do rodziców czy dziadków alimenciarzy. Może wtedy skończy się to "poklepywanie po ramieniu" alimenciarzy przez rodzinę. Chcę jeszcze ustosunkować się do słów komornika, z którym jest przeprowadzany ten wywiad: otóż nie do końca ma on rację mówiąc, że "przed rozwodem było ojca stać na utrzymywanie dziecka a po rozwodzie nie". Przed rozwodem mieszkali razem płacili za jedno mieszkanie, jeden telefon stacjonarny, obiad gotował się "na jednym gazie". Po rozwodzie niektóre wydatki będą podwójne: opłata mieszkaniowa, gaz zużyty na gotowanie, oświetlenie mieszkania. Obydwoje rozwiedzeni będą mieć te wydatki na "swoje" mieszkania, poza tym matka (bo to ona przeważnie mieszka z dziećmi po rozwodzie) też przecież ma łożyć na dziecko, nie tylko rozwiedziony ojciec.Uważam, że jeśli ludzie są uczciwi, to na pewno się dogadają. Mówię to z własnego doświadczenia, ponieważ 40 lat temu wyszłam za mąż za rozwodnika z 10-letnią córką, która zamieszkała ze swą mamą. Ani nam (mamy syna), ani im się nie przelewało, ale nigdy nie było targów o pieniądze. Mąż bardzo kocha swoje dzieci, zawsze mieliśmy i mamy rodzinny kontakt z córką męża i jej rodziną, a także jej mamą z partnerem, choć już dawno nie płacimy alimentów. Natomiast często spotykamy się na uroczystościach rodzinnych i dajemy sobie prezenty.
zdrowy rozsądek / 89.66.68.* / 2016-03-12 17:25
skończy się niebawem "nadgorliwość" komorników---bezprawne zajmowanie mienia!!! wystarczy jeden wyrok i "panowie komornicy" zaczną używać rozumu...
suchtek@onet.pl / 83.11.87.* / 2016-03-12 17:45
Jak cwaniacy dłużnicy przepisują swoje mienie na rodzinę lub nawet sąsiada żeby uniknąć egzekucji, to kto tu jest winny? Oszust dłużnik? Rozumiem że "zdrowy rozsądek" nie był nigdy wierzycielem?! Życzę z całego serca żeby był, zobaczymy czy będzie taki nierzyczliwy dla komorników .
JACEK488 / 88.156.43.* / 2016-03-12 17:21
Taki dłużnik jak lider KODu zamiast urządzać wrzaski uliczne może zbierać psie odchody i zarabiać na alimenty. Miasto będzie ładniejsze i dzieciakom coś kapnie
qnn / 176.101.163.* / 2016-03-12 17:20
A na jedzenie, ubrania i piwko ma. a na swoje własne dziecko nie ma , coś tu nie gra drodzy tatusiowie. Takich to tylko pozbawić męskości by do końca życia wiedzieli, że jeżeli tego używali to powinni być odpowiedzialni i poczuwać się łożyć na własne dziecko.
ALIMENCIARZ-PŁACĄCY / 83.7.55.* / 2016-03-12 17:20

To podam panu przykład. Znajoma para się rozwodzi. Ona pewnie będzie mieszkać z dziećmi, on będzie ojcem „od czasu do czasu” (choć chciałby po równo, albo jak najczęściej). Ona siada i wylicza, ile pieniędzy będzie jej na dzieci potrzebnych, czyli sama wylicza wielkość alimentów. On rozkłada ręce patrząc na swoją pensję i stwierdza otwarcie – na tyle go nie stać. Co w takiej sytuacji? Zaznaczam – jego naprawdę nie stać.

To ja zapytam inaczej – a przed rozwodem było go stać?

A JA TEJ TĘPEJ STRZALE KOMORNIKOWI ODPOWIADAM-NIECH NIE PATRZY CO BYŁO PRZED ROZWODEM! MAŁZEŃSTWO(ZAKŁADAM TEORETYCZNIE) MIAŁO DO DYSPOZYCJE DWIE PENSJE I Z TEGO SIE UTRZYMYWAŁO.PO ROZWODZIE FACET ŻYJE SAM Z JEDNEJ PENSJI I JESZCZE MUSI PŁACIC WZIETE Z SUFITUALIMENTY,BO POWIEM SZCZERZE MAMUSIE LUBIĄ MIEC DUŻO PIENIĄŻKÓW.SAME PRACUJĄ(A ŻEBY BYŁA NISKA ŚREDNIA NA OSOBE TO NIERZADKO NA CZARNO ALBO ZA NAJNIŻSZĄ A RESZTA POD STOŁEM)+ DODATKI Z OPIEKI SPOŁECZNEJ(BO SĄ PRZECIEŻ "SAMOTNE")+ALIMENTY!!! I CO PANIE KOMORNIKU? ZNBA PAN ŻYCIE?
jacek747 / 89.11.82.* / 2016-03-12 17:17
"... Ona siada i wylicza, ile pieniędzy będzie jej na dzieci potrzebnych, czyli sama wylicza wielkość alimentów. On rozkłada ręce patrząc na swoją pensję i stwierdza otwarcie – na tyle go nie stać. Co w takiej sytuacji? Zaznaczam – jego naprawdę nie stać.

To ja zapytam inaczej – a przed rozwodem było go stać?..."

to Ja zapytam pana komornika, skąd się pan wziął?? czy rodzice, małżonkowie zanim doszło do rozwodu, opiekowali się swoimi dziećmi /dzieckiem/ każde osobno, każde z zarobionych pieniędzy łożyło osobno na utrzymanie wspólnego potomstwa?? co za brednie pan opowiada. żyjąc wspólnie, opiekowali się wspólnie, zarabiali każde z osobna ale były to ich wspólne pieniądze. po rozwodzie jednak, panie komorniku, jest podział i każdy zarabia na swoje "konto". dlatego ojciec dziecka/dzieci ma prawo mówić o tym, że może go nie być stać na takie alimenty jakich zażądała matka dziecka/dzieci. i jeszcze do tego polskie sądy, które orzekają o wysokości alimentów. nie ważne jakie ma ojciec możliwości, ma płacić tyle ile chce matka - w większości tak jest- ewentualnie jak już kwota alimentów żądana przez matkę jest zbyt wygórowana, to sąd ustala inna, mniejsza. nie oznacza to, że bierze pod uwagę możliwości zarobkowe ojca. w orzeczeniu o wysokości alimentów, sądy podkreślały, że ojciec jest na tyle sprawny, że może znaleźć sobie dodatkowe zatrudnienie aby wywiązać się z obowiązku alimentacyjnego... nikt nie sprawdza, na ile ojciec ma faktyczne możliwości. nie jeden już głośno o tym mówił, ja tylko powtórzę, że dobro dziecka/dzieci, głównie zależy od wysokości alimentów. nie od tego czy po rozwodzie rodziców dziecko będzie miało kontakt z ojcem, czy bedzie sie z nim spotykało. to nie jest wg sądów ważne. ważne jest to aby ojciec płacił alimenty na dziecko/dzieci...
komor512 / 93.105.150.* / 2016-03-12 17:11
A czy nie można było nadać komornikowi statusu tzw. NADURZĘDNIKA, czyli dać pełną swobodę w odzyskiwaniu długów , eksmisje na bruk w ciągu 24 godzin, eskortę policji na co dzień, wolny dostęp do wszelkich danych bankowych, i osobowych, a nadto immunitet nietykalności w razie niejasności działań.
To chyba załatwiło by sprawę ,
1979kasia / 94.254.129.* / 2016-03-12 18:04
Komor512 co za totalna bzdura komornicy juz oś dawna robią co chcą nie zważając na sytuacje dłużników ,zajmują rachunki bankowe nie informując często właścicieli kąt , nawet jak człowiek chce sie dogadać i spłacić dług to robią problemy ,nie pobierają pieniędzy z zajętych rachunków tylko po to zeby odsetki jak najdłużej rosły. Nasze prawo dotyczące komorników juz pozwala im na okradanie i bezkarność .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robinhood473 / 77.255.210.* / 2016-03-12 17:22
jak do lasu ciebie wywiozą ,to po rozum pójdziesz-ale to będzie już za późno, idioto :)
halina.23 / 88.156.60.* / 2016-03-12 17:09
Ustawa pod publiczkę Nie skonsultowana, nie przewidująca konsekwencji, aby tylko zdobyć zwolenników./ Na jak długo, chyba nieważne. Ważniejsze, jakim kosztem dla mnie? dla Kraju?
Ko(mo)rnik / 81.15.241.* / 2016-03-12 17:08

żadnej winy komorników. Nie wystarczy zapisać, że te środki są wolne od zajęcia. Trzeba jeszcze zobowiązać banki do ich faktycznej ochrony.

Pewnie - komornik nie musi wiedzieć, które pieniądze są z 500+ a bank musi, bo przecież komornicy nie muszą nic wiedzieć i niczemu nie są winni.
wkur a / 83.26.185.* / 2016-03-12 16:59
mama [oda tatę o alimenty dostanie 500 zł. alimentów tatuś płacł nie bęzie bo bidok, 500 na dziecko dostanie bo bidna bezrobotna bez zasiłku (juz 1000) no i 264 zł. zasiłku okresowego też dostanie bo za co żyć no i pomoc państwa na dozywianie 200 zł (razem 1464 )zasiłek rodzinny 118 a jak ma dziecjko które ma astmę tozamiast okresówki 1300 plus 153 te dostanie ja się pytam po co pracować
andrzej108 / 109.196.152.* / 2016-03-12 16:55
Nie czytam bo nie mam czsu ale przecież o to pisowi chodziło dam ale zabiorę.Nikt do nikogo nic nie ma ale zaległości zostaną uregulowane,ludzie biedni nic nie dostaną ale muszą się zamknąć bo mają długi i wszystko jest cacy.

Najnowsze wpisy