Forum Forum dla firmKsięgowość

Kończy się ulga na ZUS

Kończy się ulga na ZUS

Money.pl / 2007-08-16 21:41
Komentarze do wiadomości: Kończy się ulga na ZUS.
Wyświetlaj:
autor523 / 84.40.183.* / 2007-08-17 13:23
Mnie wkurza to, że dzisiaj pomimo deficytowego systemu ubezpieczeń społecznych nadal są wypłacane wysokie emerytury zwiekszające deficyt. Kiedy ten system będzie się sam finansował ? Jak mało wpływa to emerytury powinny automatycznie maleć. Powinna być gwarantowana jedynie najniższa emerytura. A emerytury z drugego filara powinny być tylko ze zgromadzonego kapitału.
Adam222 / 77.88.184.* / 2007-08-16 21:41
Można też zamknąć firmę i wyjechać tam gdzie nie zdzierają na ZUS.
gonsie / 83.8.84.* / 2007-08-16 22:46
Masz świętą rację,niech zus robi szm na siebie
bezrobotny / 83.30.233.* / 2007-08-16 22:42
Jeżeli nie będzie zdzierać ZUS lub inny KRUS albo OFE - to kto zafunduje pracusiowi rentę w razie wypadku albo emeryturkę na starość? Ktoś musi sie tym zając, bo obywatel jest przeważnie nieroztropny i sam nie odłozy na starość lub chorobe i rentę!
ixi / 83.13.126.* / 2007-08-17 12:45
Na rynku bum a Ty nadal jesteś bezrobotny ?
Atena / 213.158.196.* / 2007-08-17 09:54
Już teraz wiemy,że emeryturka jaką da nam na starość ZUS nie osiągnie nawet poziomu najniższej płacy.Ciągle się o tym mówi,że musimy sami zadbać o swoje emerytury i systematycznie odkładać pieniądze.Tylko skąd je brać.Składki na ZUS są wysokie bo nasze pokolenie obowiązuje solidarność społeczna i z tych pieniędzy wypłaca się świadczenia obecnym emerytom,ale ta zasada nie będzie już dotyczyła ludzi z nowego portfela.My musimy uzbierać kapitał sami.OFE i cała reforma emerytalna to największy przekręt i niegodziwość,a to co się stanie za kilkanaście lat przejdzie najśmielsze oczekiwania rządzących.Emeryt stanie przed wyborem-jeść czy opłacać świadczenia?Prawdopodobnie najpierw przestanie płacić za gaz,potem za światło.Zakłady energetyczne i gazownie przy drastycznym spadku popytu na energię będą musiały wyrównać to sobie poprzez podnoszenie cen. kółko się zamknie.Emeryt jeśli uda mu się nie umrzeć z głodu i choroby w końcu straci dach nad głową bo emeryturka nie starczy mu już nawet na opłacenie czynszu.Utworzy się nowa warstwa społeczna-bezdomni emeryci ale to już nie będzie dotyczyło tych którzy genialnie zreformowali nasz system emerytalny.I niech nie mówią nam,że to nasza wina że nie uzbieraliśmy kasy na starość bo trzeba albo kraść albo kombinować żeby zdążyć przez 15 lat nazbierać sobie na emeryturę.
Reforma emerytalna to największy bubel naszych demokratycznych rządów i największa niegodziwość jaką zafundowano Polakom.Już niedługo będziemy się mogli o tym przekonać-emerytury z nowego portfela tuż-tuż a wtedy dopiero nastaną ciekawe czasy.Będzie się działo oj będzie .
lala2 / 88.199.64.* / 2007-08-17 22:26
Ateno! Widzę ,że masz nikłe pojęcie o emeryturach.Na kogo teraz tak płacisz jeśli twierdzisz ,że za kilkanaście lat będziesz miała głodowe emerytury.Gdybyś miała "odrobinę oleju w głowie" wiedziałabyś,że poziom emerytury zależy m.in. od wyskości dochodów.Jeśli masz "mizerne" to z czego tak płacisz na tych emerytów???Po drugie: kto Ci powiedział ,że musisz sobie odłożyć na emeryturę? Owszem istnieje I i II filar, a więc ZUS również będzie wypłacał emeryturę.Ponadto , czy sądzisz ,że my, dzisiejsi emeryci /również do nich należę/ nie odkładaliśmy na swoją emeryturę?Powiedz mi, kto z osób nie pracujących otrzyma emeryturę?/poza rodzinną oczywiście/.Czy w dalszym ciągu sądzisz,że mnie i pozostałych emerytów utrzymujesz?Sama , uczciwie wypracowałam ją sobie, zapamietaj dziecko drogie i nie oskarżaj ludzi nie mając o tym "zielonego" pojęcia.Pozdrawiam cię.
admian / 90.156.29.* / 2007-08-20 09:54
Super, mam pojecie o emeryturach bo pracuje w tym i Atena ma calkowita racje. Nawet jesli ktos sobie wypracowal emeryture to nie ma nic do rzeczy, bo jego pieniedzy juz dawno nie ma i zjada pieniadze tych, ktorzy je obecnie wplacaja.
anna1951 / 217.153.39.* / 2008-02-22 09:18
a ci obecnie będą jedli pieniądze swoich wnuków, bo tak to się kręci. Nie oznacza to jednak, że emeryt jest darmozjadem
Nazwa użytkownika / 83.5.209.* / 2007-08-17 01:34
Idę o zakład, że obywatel wolałby odłożyć sobie np 400zł miesięcznie sam, a drugie 400 przejeść, niż pakować ~800zł miesięcznie w ZUS.
netis / 83.6.212.* / 2007-08-17 09:45
pewnie by wolał, ale jestem pewien, że 80% zamiast odkładać, wydawałaby pieniądze na potrzeby bierzące, nie myśląc o przyszłości
i druga sprawa, jaka jest realna wartość złotówki? po (załóżmy) 40 latach odkładania
lepiej w złoto inwestować...
Moi rodzice odkładali dla mnie przez 18 lat pieniądze na książeczkę PKO, na start w dorosłe życie, wystartowałem z taaaką kasą, że za wszystkie oszczędności kupiłem kurtkę, na którą musieliby odkładać pieniądze przez niecały tydzień
kaja44 / 83.4.116.* / 2007-08-22 22:33
wszyscy jakoś zapominają, że z tych 800 zł prawie 200 idzie na ubezpieczenie zdrowotne, które się odlicza od podatku, no i ostatnio była obniżka składki rentowej o około 50 zł, a więc, drodzy przedsiębiorcy, nie 800 a niecałe 600 płacimy
Nazwa użytownika / 83.5.209.* / 2007-08-17 17:51
a to niby przez ZUS te pieniądze zyskają na wartości? lepiej by człowiek wyszedł odkładając systematycznie na konto i zbierając procenty (nadal twierdzę, że 800zł to bardzo dużo). a przymusowa ryczałtowa stawka nikomu nie służy, wręcz przeciwnie - wiele firm bankrutuje, bo nie ma na haracz, i dlatego lepiej podjąć samodzielną decyzję - odłożyć na przyszłość, czy dziś klepać biedę i żyć na śmietniku.
fizdosz / 87.205.134.* / 2008-10-19 21:10
jeżeli dopiero w tym roku 2008 otwieram firmę to czy obejmuje mnie ulga podatkowa

Najnowsze wpisy