Forum Forum finansoweBanki

Koniec z lichwą

Koniec z lichwą

normalny / .* / 2005-07-09 14:49
Komentarze do wiadomości: Koniec z lichwą.
Wyświetlaj:
Białylabrador / 10.168.1.* / 2013-12-11 23:41
To Balcerowicz powinien siedzieć 1000 lat, inflacja spadła juz to kilku procent, a odsetki nadal wynosiły 70%, a co ze swoboda umów, a co z karami umownymi, nie zapłacił za nieruchomosc i ktoś chcąc udawać wiarygodnego sam zaproponował, ze jak w ciagu miesiąca nie zapłaci to mogę go obciążyć odsetkami 0,25% dziennie, potem podrobil pokwitowańie i trzeba go było ścigać sądownie, wiadomo, ze sądownie to kilka lat, zwłaszcza, ze oszust kombinowal, przeplacal adwokatów, a ci dalej.....w końcu wygrałem i to urosło do sporej sumy, ale to on pode mną dołek wykopaliska i sam w niego wpadł, miał miesiąc na zwrot bez odsetek, ponieważ mam dalej kłopoty z egzekucja, zawiadomilem prokuraturę z art 300 i 302 kk. Ta umorrzyla, Sad Rejonowy utrzymal w mocy to postanowienie. Sedzina wredna i głupia pouczala mnie, ze to lichwa, i ze mam szczęście, ze sprawa dotyczy lat 2001 czyli jeszcze przed ustawa. Oszust by tryumfowal. I tak sie śmieje bo ta banda prokuratorów i sedziow, adwokatów etc zywi sie jego lapowkami. W tym czasie ja byłem zmuszony pożyczać na ten tzw. Wysoki Procent i nie mam do nikogo pretensji. ja sie na to zgodziłem i muszę płacić. Mam tylkonpretensje do przewleklosci sądów, straciłem i tak samo dłużnik, któremu rosną odsetki juz nie z mojej winy, a z tego powodu, ze egzekucjan trwa od 2004 roku. W tym Państwie nie da sie juz egzystowac!!!
speedol / .* / 2005-07-25 12:39
A czy jest ktoś w stanie powiedzieć który z polskich banków udziela najwyżej oprocentowanych pożyczek i jaka jest ich wysokość? Rozmawiałem ostatnio z jednym z adwokatów,zasugerował że jest to oprocentowanie około 40%,ale nie chciał powiedzieć który bank udziela pożyczek na takim oprocentowaniu (musiałbym mu za to zapłacić):-)
sławek / .* / 2005-07-12 16:35
A ja pożyczyłem pieniądze na % i sąd nie uznał wysokości mojego oprocentowania,zmienił na 20% w skali roku.i gdzie tu sprawiedliwość!
lianax / .* / 2005-07-12 12:27
Po co rozwiązania połowiczne ? Od razu przyjąć nauki islamu gdzie pożyczanie pieniędzy na procent jest grzechem. Osamo dlaczego w swoich morderczych planach zapomniałeś o naszym sejmie ?!!!
W. K / .* / 2005-07-11 09:49
Przedwyborcza głupota posłów zdaje się sięgać zenitu.A za ordynację wyborczą się nie zabrali przez cztery lata.Jak dupa przyrośnie do sejmowego lub senackiego fotela to ją trudno oderwać.Czas kupić bilet i wyjechać z Pacanowa.
student / .* / 2005-07-11 08:55
Niech sie lepiej wezmą za niektóre wyższe uczelnie, które pobierają odsetki od nieterminowych wpłat czesnego w wysokości ponad 100% w skali roku. I to w dodatku uczelnia ekonomiczna z pierwszej piątki rankingu WPROST. I gdzie etyka? A przecież to jeden z przedmiotów na 4 roku studiów! Banki niech zostawią w spokoju.
posrednik / .* / 2005-07-11 08:26
Prędzejbym się gromu spodziewał z jasnego nieba, jestem pośrednikiem finansowym i wiem co sie na tym rynku dzieje, dzięki pośrednikom kredyt jest dostępny w pipidwkach i we wszelkim wyborze, chociaż nie jest tani, ci co chcą go ubezpieczać tak naprawdę podrożą cały interes bo zarobić jeszcze będzie musiała firma ubezpieczeniowa, ktora za "wejście" do banku też będzie musiała słono zapłacić. Na tym rynku intnieje dziś duża konkurencja i produkty są ulepszane z miesiąca na miesiąc, społeczeństwo jest już jednak mocno zadłużonie i nie spodziewam się zwiększenia klilkukrotnego moich obrotów a tylko to w tym przypadku zagwarantowałoby mi normalne dochody, pracuję w tym kraju 13 lat co jakiś czas wielka polityka upomina isię o mnie rzucając pod nogi jakąś niedorobioną ustawę. Straciłem już na tym tłuste kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale chyba czas wydać resztę z tego co zostało na bilet w jedną stronę. Brak mi słów, nad głupotą tego sejmu, ludzie zbuntujmy się tak się nie da żyć.
dżon / .* / 2005-07-11 07:53
a co z kredytami samochodowymi i hipotecznymi (główni pytam o pożyczkę hipoteczną pod zastaw nieruchomości, a nie o kreydt na jej zzakup). czy teraz autohandle i posrednicy nieruchomośic musza szukać partnerów fiansowych bezpośrednio w bankach?? dotychczas korzystali z usług pośrednikow finansowych, przez co koszt kreydtu wzrastał w wyniku prowizji dla posrednika. na marginesie... w Polsce mamy okolo 70 banków komercyjnych i ogromną ilość spóldzielczych, nie licząc SKOK-ów; idea tego jest prosta: jeżeli nie podoba mi sę koszt kredytu np. w Citibanku, to zawsze mogę iść d onnego banku po ten produkt... po co ta uawa? nie wiem? i ciekawe czy sie nie okaże, ze jest nie zgdna z konstytucją...
keri / .* / 2005-07-11 03:43
Moze by tak uzespieczenia wreszcie poszly po rozum do glowy i ubespieczaly kredyty tak jak to sie robi w cywilizowanych krajach i bylo by bez ryzyka dla banku no i z zyskiem dla ubespieczyciela i wygoda dla kredytobiorcy.
bromba / .* / 2005-07-10 21:08
Do d.... z taką ustawą. Polak mądry już dawno wymyślił że pożyczka nie jest wysoko oprocentowana ale za to jakie opłaty manipulacyjne są wysokie. I znowu nasz biedny Sejm nie miał się czym zająć?
Mike / .* / 2005-07-10 13:36
...i tutaj mamy kolejny argument na wprowadzenie USTAWY, badz paragrafu ZABRANIAJACEGO wprowadzania jakichkolwiek zmian przepisów czy to prawnych czy dotyczacych gospodarki w okresie przedwyborczym! ...NIECH ZYJE WOLNY RYNEK!!!...nieograniczany przez zadne absurdalne przepisy!!!
ZM55 / .* / 2005-07-10 09:33
Z tą lichwą to nie taki koniec. 26 % od kredytu to nadal lichwa, jeśli oprocentowanie lokat wynosi około 5 %. Gdy oprocentowanie kredytu wynosiło maksymalnie dwukrotność najwyższego oprocentowania lokat w danym banku, to wtedy można powiedzieć "KONIEC Z LICHWĄ".
kostaelektro / .* / 2005-07-10 08:05
ta ustawa to igrzyska dla sierot z lasu(vide:robinhood)!zrobi kuku (być może) legalnie działającym, ale ci którzy są prawdziwymi lichwiarzami zawsze działają nielegalnie.i ich może sejm w d.. pocałować!problem jest taki:jeśli z twojej wypłaty 50% procent idzie do państwa np. na litościwy sejm który łatwo daje i zabiera bo nie ze swojego, to co by nie uchwalili i tak nic z tego . dopóki 1000 złotych pensji=700 złotych państwu ,to lichwa będzie zawsze !Zresztą proszę o odpowiedź z uzasadnieniem kto jest uczciwszy wobec pożyczkobiorcy : ten który procent ma mały ale nie pożyczy (bo nie jesteś wstanie spełnić jego warunków, czy ten który w zamian za wysoki procent pożyczy i nie będzie pytał o zabezpieczenia.Główną złą cechą tej ustawy jest że sejm traktuje obywateli jak głupków! każdy z nas żyje na swój własny rachunek i dokonuje wyborów jak wyżej.i nie potrzebuje pomocy (słono opłacanej) tatuś i mamuś z sejmu. w polsce trzeba zlikwidować lichwiarzy pracy którzy jej wysokimi kosztami powodują nędzę i beznadzieję , a nie przykładać plastry tam gdzie ich nie potrzeba!
JT / .* / 2005-07-09 20:24
Czas najwyższy
krzysztof / .* / 2005-07-09 19:30
a co z lombardami?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: