Forum Forum nieruchomościRemont

Konserwacja ściany drewnianej zewnętrznej

Konserwacja ściany drewnianej zewnętrznej

skomentuj
draki / 2008-12-27 22:24
Witam Serdecznie,

Zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą konserwacji i ochrony domu drewnianego.

Posiadam 8 letni dom ze ścianami zewnętrznymi sosnowymi. Deski z której zostały wykonane były impregnowane preparatem Cuprinolu, a przed malowaniem jeszcze dodatkowo zabezpieczone podkładem Beckersa.

Niestety dość szybko (już po 2-3 latach) zaczęły być na niej widoczne czarne plamy - szczególnie w miejscach bardziej wystawionych na działanie wilgoci [załączam zdjęcia]. Obecnie przynajmniej dwie ściany nadają się do jak najszybszego remontu. A same plamy rozprzestrzeniają się szybko nawet na nowo założone deski.

Planuję w nowym roku zeszlifować i pomalować ponownie dom, choć chciałbym ustrzec się jakiś błędów i dlatego postanowiłem zasięgnąć opinii ekspertów. :)

Czym są te plamy? Jak najlepiej sobie radzić z tą 'epidemią'? Jakimi preparatami konserwować drewno? Są jakieś farby / impregnaty szczególnie warte polecenia? Jakieś szczególne techniki szlifowania / przygotowywania do malowania tak dużych powierzchni (optymalny sposób szlifowania ? - szlifierka taśmowa?). Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Zdjęcia ściany:
http://www.krzysztof.dev36.com/dom/1.jpg
http://www.krzysztof.dev36.com/dom/2.jpg
http://www.krzysztof.dev36.com/dom/3.jpg
skomentuj

Najnowsze wpisy