Forum Polityka, aktualnościKraj

Konstytucyjna pułapka PiS. PO: To hucpa polityczna

Konstytucyjna pułapka PiS. PO: To hucpa polityczna

Wyświetlaj:
Tylko Prawda / 89.228.87.* / 2009-04-28 10:22
ALE GAWIEDZ, KTORA GLOSOWALA NA PO I TAK WIE SWOJE I BEDAC "OSWIECONYMI" CZY INTELIGENTNYMI INACZEJ ZINTERPRETUJE NA WLASNA MODLE WYPOWIEDZI SWOICH IDOLI Z PARTII OSZOLOMOW (PO).
taki tam / 87.205.67.* / 2009-01-11 14:56
Hucpa to rzeczownik pochodzący z jidisz. Dlaczego nie dziwi używanie takich rzeczowników przez PO?
rekwak / 153.19.108.* / 2008-10-17 11:16
Skaczecie sobie szanowni internauci do gardełek popierając jedni Tuska, drudzy Kaczyńskiego a oni tak sobie nic z tego nie robią i jak byście tak dokładnie przeanalizowali ich działania to okazało by się ze tak naprawdę to niczym sie nie różnią, i prowadza taką sama głupia politykę. A przed szaraczkami trzeba było czymś błysnąć. Więc błysnęli.
poszukujący sensu / 82.160.103.* / 2008-10-17 09:54
Widziałem Tuska w roli przyszłego Prezydenta RP. Niestety ostatnie przykłady koabitacji pomiędzy Prezydentem a Premierem uświadomiły mi, że ten sympatyczny i mądry człowiek nie nadaje się na urząd Prezydenta. Życie pokazało, że niestety brak mu charyzmy, okazał się człowiekiem rzucającym słowa na wiatr. Panie Tusk, jesli ma sie rację, jesli jest się po stronie najwyższego prawa w tym kraju to trzeba być zdecydowanym, bezkompromisowym, trzeba być skutecznym. Nie można zatrzymywać się w pół drogi. Niestety Lech Kaczyński okazał się człowiekiem z charyzmą, człowiekiem zdecydowanym i bezkompromisowym. Nie widzę na przyszłym urzędzie Prezydenta RP polityka, który pozwala sobie aby konkurent grał mu na nosie, tym bardziej, że wspomniany konkurent w swych poczynaniach łamie oczywiste dla inteligentnego człowieka zapisy Konstytucji RP.
Jestem zdania, że Lech Kaczyński jako Prezydent RP powinien zostać postawiony przed Trybunałem Stanu za oczywiste przykłady łamania zapisów Konstytucji RP. Tego rodzaju poczynania tego polityka trwają już od dłuższego czasu, i niech mi nikt nie pieprzy, co często słyszę, że zapisy Konstytucji RP w tym względzie nie są jasne. Dla mnie są jasne. Jasne są dla konstytucjonalistów z tytułami prof. których słyszałem.
Nie wolno tolerować czegoś takiego. Nie wolno pozwalać na taką samowolę. Jesli mamy być panstwem prawa to prawo trzeba egzekwować równiez wobec urzędującego Prezydenta RP, podobnie jak jest to czynione wobec zwykłego obywatela naszego kraju.
Niestety nie widzę już w Tusku człowieka z jajami. Nie sadzę żeby był do tego zdolny, był tak zdecydowany walczyć z bezwzględnym, stanowczym politykiem. Tusk okazał się w moich oczach mięczakiem i już nie widzę go w roli przyszłego prezydenta RP. Mam nadzieję, że pojawi się jakaś godniejsza od niego postać, która będzie kandydować i której poglady będą dla mnie do zaakceptowania. Szkoda Panie Tuska, ale trudno.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2008-10-17 11:41
Kochany "poszukujący sensu".Ja tam jestem załamana bardziej chamstwem i prostactwem prezydencika wpychającego się wszędzie bez zaproszenia i powodu, i na dokładkę bardzo zadowolonego z siebie że udało mu się zrobić na złość Donaldowi który, na szczęście jest zbyt kulturalny jak na mały poziom małego prezydencika i zamiast powiedzieć mu w drzwiach na salę obrad szczytu europejskiego jego ulubione "spieprzaj dziadu" mówi tylko "że prosić to sobie może"...Ja uważam że zdecydownie bardziej to pierwsze pasowałoby do sytuacji...W Polsce istnieje prawo o którym prezydencik zupełnie zapomniał szczuty zapewne przez złośliwego braciszka jednojajowego (który nie może nikogo wsadzić do więzienia a na dodatek Wałęsa został członkiem grupy mędrców!...ależ on musi cierpieć), które władzę wykonawczą w polityce zagranicznej daje premierowi a prezydent tak jak wszyscy obywatele powinien stosować się do prawa...Niestety stosowanie zasady "co nie jest zabronione jest dozwolone" żeby zrobić na złość komukolwiek nie jest dobre nigdzie i w żadnym wypadku...Szkoda że prezydencik z bracidzkiem nie stosowali się do tej zasady bawiąc się zapałkami w dzieciństwie, mielibyśmy teraz problem z głowy...
A jeśli chodzi o urząd prezydenta w Polsce to nie sądzę żeby musiał się on charakteryzować jakimiś wielkimi cechami przywódczymi czy zapędami dyktatorskimi ponieważ w naszym kraju rząd zajmuje się polityką a prezydent ma jeździć po świecie i robić dobre wrażenie, przecierać ścieżki dla rządu. Powinien byc elokwentny, kulturalny, znać języki obce i znać swoje miejsce w szeregu...Wiesz co by się działo gdyby oba urzędy obsiedli tacy sami zawzięci, uparci i złośliwi ludkowie bez skrupułów rzucający dobre imie kraju na szalę w imię własnych i brata czy partii ambicji??? Mielibysmy wojnę domową po pół roku rzadów! A to nie o to chodzi i nie po to wybiera się prezydenta...To nie jest prezydent wszystkich Polaków, to nie jest w ogóle prezydent, on nie działa dla dobra Polski - to jest marionetka brata robiąca na złość na wszelkie sposoby PO...smutne... A tak na marginesie co ciekawe jak on wrócił do domu po tym jak poparł (co za hipokryzja!) kandydaturę Lecha Wałęsy na członka grupy mędrców...
Naprawdę nie wiem jeszcze na kogo będę głosować w następnych wyborach, poczekam jak rozwinie się sytuacja w naszym pięknym kraju ale jedno wiem na pewno - na pewno nie na duet braci jednojajowych bo oni w mgnieniu oka zniszczyliby Polskę i posdtawili na szali wszystko gdyby ona była przeszkodą do osiągnięcia ich celów, nie licząc się z nikim i z niczymWystarczy popatrzec co jaruś robi w swojej partii i popatrzeć na wolność i szczęście tam panujące...A ja nie chcę mieszkać w kaczopolitej w której znowu będzie rządził strach i terror...To już przerabialiśmy przez 50 lat...
poszukujący sensu / 82.160.103.* / 2008-10-17 13:30
No cóż, również jestem załamany iż muszę patrzeć na to co i Ciebie załamuje, ale jednoczesnie trzeba stwierdzić iż Konstytucja RP na ten temat nic nie mówi. Nic również nie mówi w kwestii robienia sobie na złość. Nie sądź, że tego nie dostrzegam. Widzę to i doskonale wiem, kto wszczyna te złoszczące nas awantury.
Doskonale też wiem, że Tusk jest kulturalnym człowiekiem. Jest ponadto w pełni tego słowa fachowcem. Ale upieram się, że pomimo tych zalet brak mu pewnych cech charakterologicznych o których wczesniej napisałem. Mam świadomość podziału władzy w naszym kraju, ale jednak pomimo to nie bagatelizowalbym tychże cech. Należy pamietać, że historie narodów częstokroć są oznaczane krytycznymi okresami i dlatego uważam, że Prezydent RP powinien cechowac się czymś więcej niż tylko wysoką kulturą osobistą i fachowością. Jestem od dawna sympatykiem PO, ale jestem też człowiekiem inteligentnym, strającym się mysleć przyszłościowo.
Jestem więc zdania, że Tusk powinien szybko przeciąć ten wrzód, nawet jesli miałoby to doprowadzić do czasowego zaostrzenia konfliktu. Ja cenię polityka również za, oprócz wspomnianych wyżej cech, zdecydowanie, szybkość reakcji.
Moim zdaniem kiepskim rozwiązaniem okaże sie również zapytanie TK w przedmiotowej sprawie, co chce uczynić Tusk. Moim zdaniem, natura Kaczyńskiego jest taka, że jesli TK wypowie się zgodnie z tym co dotąd twiedził Tusk, to to orzeczenie i tak nie powstrzyma Kaczyńskiego przed nieprawnymi zachowaniami. Ponownie uczyni je z głupawym usmiechem, tak jak robi to dotąd. Taka natura człowieka.
Piłka powinna być krótka. Jesli jest winny złamania Konstytucji RP to powinien zostać usuniety. Jesli postapił wbrew prawu to jego kariera prezydencka powinna zostać przerwana. Tylko taki stan rzeczy nauczy szanować prawo! Tak powinno dziać się z każdym kto łamie prawo, nawet jesli miałby to być w przyszłości Prezydent z ramienia PO. Prawo to prawo!
taki tam / 87.205.65.* / 2009-01-12 08:51
Moim zdaniem, natura Kaczyńskiego jest taka, że jesli TK wypowie się zgodnie z tym co dotąd twiedził Tusk, to to orzeczenie i tak nie powstrzyma Kaczyńskiego przed nieprawnymi zachowaniami.

A jeżeli TK się wypowie odwrotnie, to co wtedy?
alfacenturia / 79.188.238.* / 2008-10-17 10:47
drogi Indiana Jones, twój ryży to ani sympatyczny, ani mądry, ani polityk, tylko cwaniak. Cwaniak który poraz pierwszy pokazała się w akcji niocnej zmiany Gabinetu Olszewskiego, tam usłyszeliśmy ten jego prostacki , cwany język komunikacji. I nic się nie zmieniło do dzisiaj. Człowiek nie rozumie co to jest demokracja, że w niej sa ludxie o odmiennych poglądach i oni sprawują tez liczne funkcej w Państwwie. Idąc tropem figo-fago dojdziemy do tego, ze zacznie on ustalac stanowiska biskupie w kościele!

Ajak juz chcesz kogoś stawiać przed TS to postaw swojego ryżego za skuteczny zamach na budzet telewizji publicznej i radia publicznego. Zajrzyj do tekstu przysięgi parlamentarnej !
Kwacha postaw przed TS za pijaństwo w Charkwoie, Kiszczaka i JAruzela i całą resztę polskiej chołoty niszczącej naród !
A znasz pomysł tuskowy na Stocznie ?
maaaaaaaaaa / 151.92.176.* / 2008-10-17 11:04
Wielbiciel pis-uarku mówiący o prostackim języku PO....I to do takiego powściągliwego i kulturalnego polityka jak Donald...Naprawdę ubawiłam się...Słuchałeś kiedyś "elokwentnych" wypowiedzi pt "spieprzaj dziadu", "małpa w czerwonym","wykształciuchy"itp...Można by cytować z ostatnich lat godzinami...Naprawdę ludzie, trochę myślenia zamiast tej strasznej złości i wierzenie w prawo i sprawiedliwość pisu...żałosne...A może panowie obrońcy dobrego imienia kaczorka-jestem-najważniejszy skoro tak lubicie wracać do przeszłości, pochwalicie się co się stało z ogromnymi długami porozumienia centrum i resztą ich cudownych działalności...a było tego...było...
iefektywidać! / 213.158.196.* / 2008-10-17 23:35
jednak zdecydowanie za szybko zrezygnowałeś z terapii elektowstrząsowej.
nostredamus / 79.188.238.* / 2008-10-17 08:34
ryżemu figo-fago wydaje się, że jego pomysł na Polske jest jedynym i słusznym, Gotów zniwelować uprawnienia Prezydenta RP tylko po to aby inaczej myslący nie mieli prawa głosu. Temu służy zniszczenie budżetu TVPiR , temu służy nowa ustawa medialna , która na razie nie weszła , ale miała kompletnie zmarginalizować publiczne media.

Dobrze zorbił PiS , bo już odsyc tych kłamstw, wrzawa wokół propozycji zniesienia super uprawnień ubecji i sbecji i innych drani trwała 2 tygodnie i co d u p a !
to kolejne kłamstwo.
Pewnie jaruzel zagroził znowu, że pospadają aureole i skońćzy się wielka legenda "adama słodowego rewolucji magdalenkowej"

same kłamstwa ! nitras., SAWIOCKA, SOPOT,

a sprawdźcie jaką z obiecanej publicznie pomocy przez figo-fago dostali powiodzianie i poszkodowani przez huragany, no sprawdźcie to sie przekonacie co z tych wielkich obietnic zostało , g ó w n o ! Już tam kamery służbowej nie jeżdżą !

no i te 1000 km. dóg lokalnych rocznie !!!!!!!!!!!!!
Pilsener / 2008-10-17 09:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PIS, SLD, PO i PSL to wszystko polskie partie - potrafią tylko obiecywać i się kłócić. Najwyższy czas wybrać rząd i prezydenta z zagranicy.
taki tam / 87.205.67.* / 2009-01-11 20:44

PIS, SLD, PO i PSL to wszystko polskie partie - potrafią tylko obiecywać i się kłócić.


Jeśli chodzi o PiS, to przy śmiechach PO obiecał, że wzrost gospodarczy przekroczy 4 proc., a bezrobocie spadnie poniżej 15 proc. I tego dokonał.
PO obiecywało, że Polskę stać na cud gospodarczy i również tego dokonało, bo spadek produkcji przy taniejących kosztach transportu zasługuje naprawdę na miano cudu gospodarczego.
Swoją drogą - po ile są teraz jabłka?
?! / 2008-12-19 12:23 / Tysiącznik na forum
Niczym Łotysze, którzy chcą byc Szwedami, bo maja juz dość. Może całkiem fajny pomysł? :) Tylko, że teraz rozpoczęłaby sie kłótnia skąd tych wziąć. I mamy ciąg dalszy naszego piekiełka.
Hej / 130.60.28.* / 2008-10-17 11:43
Jaki narod, takie partie. Nie narzekaj, tylko swtorz wlasna partie, ktora bedzie uczciwa i madra.
Samo sie nic porzadnego nie zrobi. Czlonkowie partii politycznych wywodza sie z tego narodu, a nie z nieba. Najpierw narod musi uzyskac wyzszy paziom swiadomosci. Ludzie narzekaja na politykow, a sami chetnie uciekaja sie do przekretow i klamstw.
kingkong / 79.188.238.* / 2008-10-17 08:36
na naszych oczach rośnie nowy dyktator z Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej.

Trzeba zastopować to w następnych wyborach i tu maleszkowe sondaże na nic sie nie zdadzą !
rozalka lat 30 / 151.92.176.* / 2008-10-17 09:27
Żałosne jęki i pobożne życzenia śmiesznych ludzików którzy nie mają już nic nowego do powiedzenia, ciągle te same odgrzewane kotlety i w dodatku nie poczuwają się ani trochę do wstydu, który robi ich mały-wielki-prezydencik, któremu (co też zabawne) wydaje się że cała Europa jest monarchią a on stoi na jej czele i który nie potrafi zrozumieć że na progu gmachów w których odbywają się posiedzenia komisji europejskiej, nie ma niestety żadnej władzy i nawet jego "potęga" nie stworzy przepustek dla sapiącego Kamińskiego i reszty bandy, która nie wiadiomo po co tam się wepchała (w dodatku za pieniądze podatników)...Żałośni jesteście bo nie wystarczy wam już tona wstydu którą płonęła Polska przez 2 lata rządów pisu, który oprócz wojen na górze z godnymi siebie wpółrządzącymi, nie zrobił kompletnie nic dla kraju...Dla jakichś chorych zaciętych, bezsensownych idei (równość dla wszystkich! rozliczyć wszystkich! zamknąć wszystkich! - jarek-sama-prawda) którymi ci zacięci, mściwi i złośliwi ludzikowie zdobyli sfustrowanych i zawsze niezadowolonych ze wszystkiego Polaków podobnych do siebie - a przynajmniej część...
Naprawdę wydaje wam się, że pis wygra wybory z taką przewagą żeby rządzić samodzielnie (bo w innym przypadku będą wybory tydzień po pierwszych,bo oni niestety nie mają z kim stworzyć koalicji i co wtedy???) i jeszcze będą mieli identycznego prezydenta jak premier?Naprawdę chcecie być pośmiewiskiem świata i toczyć wojny o kartofle i przerabiać zimną wojnę z Rosją a być może z całą Europą z powodu urażonych ambicji małych zakompleksionych ludzików?Naprawdę wydaje wam się że wtedy będzie dobrze,wszyscy będziecie szczęśliwi w swojej enklawie i staniemy się potęgą?
Jeśli tak się wam wydaje to radzę się najpierw zastanowić dobrze nad sobą i swoim życiem, które was tak frustruje a potem popatrzeć na minę jarka-sama-sprawiedliwość po ostatnich przedterminowych wyborach kiedy ogłoszono wyniki...On też nie wierzył w sondaże...
łąpucapu / 79.188.238.* / 2008-10-17 10:50
kup sobie psa przedwodnika bo jesteś slepa i głucha rozlako ! czytaj wyborczą dlaej , są szanse ze do emerytury całkowicie zgłupiejesz. i będziesz chodzila na grób kiszczaka z kwiatami bo uratował POlskę razem z jaruzelem. Nie zapomnij o stefanie michniku !
rozalka lat 30 / 151.92.176.* / 2008-10-17 11:11
Nie zapomnę łapku-capku o nikim o kim powinnam pamiętać, wyborczej nie czytam ale ty niestety prócz paru frazesów mających mnie obrazić nie napisałeś nic sensownego...Odpowiedz proszę albo którykolwiek z wielbicieli pis-u na pytania zakończone pytajnikiem w mojej poprzedniej wypowiedzi a potem możemy dyskutować...
A psa posiadam, nie jest co prawda przewodnikiem ale jest duży, czarny-podpalany i bardzo kochany:)))
hahahaaa / 213.158.196.* / 2008-10-17 23:37
oooo !, kochany, pies? Długo trwasz w tym zoofilskim stanie podniecenia?

Najnowsze wpisy