Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

konto maklerskie w Polsce czy UK?

konto maklerskie w Polsce czy UK?

keskese / 2009-10-31 07:18
Od 6 lat mieszkam w UK i teraz gdy ceny akcji sa na dnie a na rynek wchodzi Plus oraz PGN chcialbym zainwestowac w gielde. Moje pytanie brzmi: Czy lepiej otworzyc konto w UK i z konta brytyjskiego kupowac i sprzedawac polskie akcje? Czy moze lepej zalozyc konto maklerskie w Polsim banku? Jak wygladaja sprawy podatkowe? Czy ktos ocenial oplacalnosc takiego kroku?

Z gory dziekuje za pomoc.
Wyświetlaj:
adan / 88.109.128.* / 2009-11-01 13:34
mam ten sam problem, ale w moim przypadku jest jeszcze trochę za wcześnie na podejmowanie tego rodzaju decyzji. Ze względu na moją znajomość angielskiego zdecydowałem się wstępnie na biuro w Polsce (co również nie okazało się łatwe - niektóre z biur odmówiły "bo mieszkam za granicą", co jest absolutną bzdurą).
Co do prowizji - w Polsce powinny być mniejsze, ale niestety ten podatek o którym nikt nic nie wie. Moim zdaniem przed założeniem konta i tak będziesz odwiedzał kilka biur maklerskich - niech tam ci wytłumaczą - od tego tam są. Kiedy będę zakładał konto to tak właśnie zrobię. Pomimo, że wybrałem już biuro to i tak odwiedzę kilka i w każdym się będę o to pytał.
nie pomogłem, ale i nie zaszkodziłem i trzymam kciuki.
Ciułacz / 2009-11-01 02:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Keskese, witaj !
Widze ze z wysp nikt sie tu nie odezwał, zapewnie z powodu nie typowego czasu.Może ja ci coś z mojego Kanadyjskiego doświadczenia podpowiem albo jeszcze bardziej namieszam w głowie.


teraz gdy ceny akcji sa na dnie

Akcje już dawno nie sa na dnie a były w Lutym i odrobiły sporo 40-100%.
Czy lepiej otworzyc konto w UK i z
konta brytyjskiego kupowac i sprzedawac polskie akcje

To by było najprostsze rozwiazanie, ale prowizje mogą być wieksze, oraz zapewne nie wszystkie spółki są dostępne.
Czy moze lepej zalozyc konto
maklerskie w Polsim banku?

Ja na Polski rynek mam w Polskim banku (Alior, oraz BZ), w czasach internetu i telefonów za pare groszy to tak jest lepiej.
Jak wygladaja sprawy podatkowe?

Jak sprzedajesz i robisz zyski to
biuro maklerskie na koniec roku wystawia Ci tz PIT co służy do rozliczeń.To mi bardzo przeszkadza i z tego powodu rozgladam sie za jakims dobrym funduszem gdzie płacisz tz podatek Belki co ci sami potrąca i juz nikt nigdzie Cie nie szarpie.
Czy ktos ocenial oplacalnosc
takiego kroku?

Bardzo ważne pytanie , zapewnie wszyscy oceniali, ale skutek jest nie taki sam.
To tak jak jadąc samochodem i przed zakrętem wszyscy go oceniaja.
Opłacalnośći nikt Ci nie poda na tacy, musisz to sam wykalkulować.Jest sporo tz doradców finansowych co czekaja na nowych inwestorów obiecując gruszki na ... ale jak jest sytuacja podbramkowa to ci na telefon nie pomoga bo wszyscy do nich dzwonia w tym samym czasie.Powodzenia.
Ps.Mam nadzieje że jakis inwestor z wysp sie odezwie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy